Nagykapu

Nagykapu

HozzászólásSzerző: Alyara Nirois » 2012.04.05. 08:58

Egy hatalmas, középkori kapu. Őrök állnak mind a két oldalán, de csak inkább azért, hogy a középkor hangulatát felidézhessék. Itt mindig nagy a nyüzsgés, a ki- és beérkezők csak itt tudnak távozni, illetve betérni a városba.
Ha belépsz, sose feledd, hogy a látszat bizony csal!

Előzmények, korábbi hozzászólások
Kép
Avatar
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
 
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2012.04.04. 15:54
Tartózkodási hely: Budapest
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Mira, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Nagykapu

HozzászólásSzerző: Vera Rider » 2012.08.31. 11:35

/Megérkeztem a kapuhoz. Két őr állt a nyitott kapu előtt, akik mellett simán átsétáltam. Biztos érezték rajtam, hogy alakváltó vagyok./
/ A város tényleg a középkort idézte, és bevallom nekem tetszett. Az ódon épületek és nem az a fátyolos út mint H'Sekiratban. Kissé féltem ott, hogy leesek a mélybe./
/ A város tele volt élettel. Tisztán halottam a város moraját, a kurjongatásokat. Ahogy így figyelem a környezetemet, eszembe jut a lapocska amit Karltól kaptam. Mélyen a zsebembe nyúltam és előhúztam, de éreztem, hogy van még valami a zsebemben./
+Ideje átnézni a zsebeimet.
/ A kutatásban megtaláltam a kis gúlát amit a regisztrációnál kaptam, és néhány üveggolyót./
+ Nem emlékszem, hogy ez a zsebemben lett volna. Na mindegy. Ideje megkeresni Karl egyik alakváltó barátját.
/Ahogy felnéztek a fémlapról, a távolban felfedeztem az egyik alakváltót a listáról. Odasétáltam hozzá, hogy köszönjek neki. Próbáltam udvariasra venni a figurát./
- Szervusz. Vera Rider vagyok, és csak most érkeztem a XXI. századból. Karl küldött hozzád. A segítségedet szeretném kérni.
+Remélem segít majd és nem pedig bolondnak néz.

(38)
Élvezz ki minden egyes napot, mert nem térnek vissza a kedvedért, csakhogy megváltoztathasd őket.
Avatar
Vera Rider
Fiatal
Fiatal
 
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2012.08.30. 11:17
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Halott karakter

Re: Nagykapu

HozzászólásSzerző: Mira » 2012.09.02. 08:54

[2900. augusztus 3., 14h körül]

A kapun gond nélkül átjutsz. Nincsenek sokan errefelé, legalábbis alakváltók. Sok köpeny nélküli figura mászkál itt, valószínűleg más városokból érkeztek különböző ügyeik elintézése miatt.

A kis fémlapot megvizsgálva neveket találsz rajta, fölöttük egy-egy arcképpel:


Kép
Selyna

Kép
Kaelen JR

Kép
Geva

Selynát találtad meg a tömegben. Mélylila köpönyeg van rajta, hosszú ujjakkal, és az ujjaknál fehér csipkeszegéllyel. Fogalmad sincs, hogy ez mit jelenthet, itt most hirtelen nem látsz még egy ilyen köpenyes alakot. Kék, a városhoz illő korabeli ruha van rajta, hajába gyöngyöket fűzött, egyedül a szemüvege az, ami kilóg a polimetroni hangulatból.

- Igen? - kérdezi meglepetten, miután mondandód végére érsz. - Új vagy itt? Látszik is rajtad. No de sebaj, egy-kettőre rendbe raklak. De nem lesz olcsó mulatság. - A nő alaposan végigmér, közben dünnyög valamit magában. Nem tűnik elégedettnek, de a stylist máris átvette rajta az uralmat, és szinte látod, ahogy a fejében különböző képek villannak fel Rólad különböző ruhákban...

Avatar
Mira
Kalandmester - Polimetron és Vhinudrat moderátora
Kalandmester - Polimetron és Vhinudrat moderátora
 
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2012.04.04. 20:22
Tartózkodási hely: A Lebegő-hegység sziklái között
További karakterek: Alyara, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Nagykapu

HozzászólásSzerző: Vera Rider » 2012.09.02. 09:37

/A nő végigmért mint egy stylist. Láttam rajta, hogy fejben már össze is rakta az új öltözékeket./
- Ennyire látszik hogy új vagyok?
+ Igaz ez a nagy piros sál elég feltűnő rajtam.
- Mennyire gondoltál?
/Előhúztam a zsebemből a kis gúlát amit kaptam./
- Nem tudom jelenleg mennyi pénzzel rendelkezem. Ezt a kis gúlát kaptam. Azt mondták nekem ez a pénz. Bár nem nagyon értem.
/ Közben végigmértem a környezetemben állókat, de alig volt köztük alakváltó. Inkább csak átutazókat láttam. Legalábbis a fülük, vagy a méretük erre utalt./

(39)
Élvezz ki minden egyes napot, mert nem térnek vissza a kedvedért, csakhogy megváltoztathasd őket.
Avatar
Vera Rider
Fiatal
Fiatal
 
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2012.08.30. 11:17
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Halott karakter

Re: Nagykapu

HozzászólásSzerző: Mira » 2012.09.02. 12:36

[2900. augusztus 3., 14h körül]

- 50-60 MŁ-ből megoldható a teljes ruházatod a megfelelő kellékekkel ellátva. Az a kis gúla pedig arra való, hogy elérhesd a számládat. - Könnyeden beszél, jó társaságnak tűnik, és bár mindezek szerint a vásárlója leszel, azért egy kis lenézést felfedezel a hangjában. Persze ez most nem olyan vészes, mint Karl esetében. - Bár ha jól sejtem, nincs nálad ennyi pénz, kedveském, talán javasolnám, hogy keress valami munkát. Az erdőnél mindig szükség van egy-két szorgos kézre. Azonban figyelmeztetlek, hogy a városkapukat bezárják este hat után! A piacon megtalálsz, hogyha van elég pénzed.

A nő elsiet, Te pedig megint egyedül maradsz.

Avatar
Mira
Kalandmester - Polimetron és Vhinudrat moderátora
Kalandmester - Polimetron és Vhinudrat moderátora
 
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2012.04.04. 20:22
Tartózkodási hely: A Lebegő-hegység sziklái között
További karakterek: Alyara, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Nagykapu

HozzászólásSzerző: Vera Rider » 2012.09.02. 19:03

/Bár nem tudtam mennyit ér ebben a világban 50-60 MŁ azért aggódni kezdtem, elég soknak hangzott. Aztán megnyugtatott, hogy az erdőnél mindig van munka, majd el is sietett./
+Erdő. Ez aztán a pontos meghatározás. Na mindegy. Pénzt kell szereznem, hacsak nem akarok koplalni.
/Lassan elindultam az erdő felé. Ahogy egyre beljebb merészkedtem, munka zajaira lettem figyelmes. A hang irányába indultam tovább, mikor elég közel értem két bokor állta utamat. Széthúztam az ágakat, majd átléptem közöttük, meglepett a látvány ami fogadott./

(40)
Élvezz ki minden egyes napot, mert nem térnek vissza a kedvedért, csakhogy megváltoztathasd őket.
Avatar
Vera Rider
Fiatal
Fiatal
 
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2012.08.30. 11:17
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Halott karakter

Re: Nagykapu

HozzászólásSzerző: Mira » 2012.09.03. 13:21

Folytatás a Rengetegben.
Avatar
Mira
Kalandmester - Polimetron és Vhinudrat moderátora
Kalandmester - Polimetron és Vhinudrat moderátora
 
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2012.04.04. 20:22
Tartózkodási hely: A Lebegő-hegység sziklái között
További karakterek: Alyara, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Nagykapu

HozzászólásSzerző: Legion » 2012.10.11. 15:07

/Hosszú és különösebben eseménytelen úton vagyok túl. Rabraquat szélszekere sokkal gyorsabban juttatott Polimetronba mint azt saját szárnyaim lehetővé tették volna. Persze, a térkapuk még így is gyorsabbak, de továbbra is írtózom attól, hogy a szükségesnél sűrűbben használjam. Már maga a gondolat, hogy atomjaimra bontson, már az is túl sok volt. Így hát sok orán keresztül hasítottam a levegőt, de végül elértem azt, amit az alakváltók városának véltem. Méretes, középkori kapujának látványa elsőre meglepet, hisz ebben a világban minden olyan fejlett hogy szinte felfogni is nehéz, vagy pedig lüktet a mágiától. Az őrök különösebb kérdezősködés nélkül beengedtek, hisz oly helyen szálltam le a szekérről, ahol védve voltam a kíváncsi tekintetektől, s szárnyaimat eltüntettve újfent magamra öltöttem a korábban vett kabátot és összehúztam magamon. Így már semmivel nem voltam másabb, mint bármelyik kapun át érkező utazó. Átléptem hát az alakváltók városának kapuján és belevetettem magam Polimetron förgetegébe./

(129)
I am what I am. Someone has to be.

Si vis pacem para bellum!

Quod sumus, hoc ecitis

Kép
Avatar
Legion
Deviáns
Deviáns
 
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2012.08.30. 18:20
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Fenrir,Murgen

Re: Nagykapu

HozzászólásSzerző: Riggs O'Conell » 2013.02.04. 18:30

/ Lassan battyog, keresztül a havas tájon, egyenesen a Kapu felé amin át idejött. Kitapintja a kabát zsebében az arany gyűrűt, de elő nem veszi nyílt terepen. Ugyanígy ellenőrzi az ezüst készletet is, különösebb feltűnés nélkül, a két kést ami az oldalán lóg, igyekszik úgy átpakolni a kabát alá hogy mire kiér a kihalt utcákról már ne látszódjanak. Ezzel együtt a pisztolyt is az övébe süllyeszti. Látszatra csak egy igencsak nagydarab bőrdzsekis fickó aki nem nézelődik semerre. Persze pár szempillantással azért mindig végig méri a terepet, de csak diszkréten. Laikus szemlélő nem sokat tudhat róla, már azon kívül persze, hogy 50-es katonai bakancsot hord, és akkora mint egy Grizzly medve...
Ha átért a kapun a teleportkapu felé folytatja útját. Szerencsére jól megjegyezte merről jöttek. /

(33)
Kép
Avatar
Riggs O'Conell
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2012.09.17. 22:11
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]


Vissza: Városhatár

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó