Polimetroni Teleportkapu

Re: Polimetroni Teleportkapu

HozzászólásSzerző: Kathleen Sirett » 2015.03.11. 18:52

*Előzmény - Útban a térkapu felé*

- Dehogy zavar, sőt, kérek is!
/Széles vigyorral köszönöm meg a felajánlott staubot és már kotrom is hozzá a szarkagravíros öngyújtót. Gyorsan felizzítom a saját cigim, majd nyújtom a pasasnak. Ismét átsuhan fejemen a gondolat, hogy milyen menő lenne az ujjam végére lángot varázsolni, majd azzal gyújtani meg a dohányrudat./
- Óh, hogy neked erre is volt időd! Nos, szívesen hallgatlak, én ugyanis ha nem a gigászi injekciós tűvel közelítő gonosz nővérkék elől menekültem akkor az embereket tanulmányoztam. Ők jobban lekötöttek, mint matatni valami mütyün amit felajánlottak a világ megismeréséhez. Szóval, azt már észleltem, hogy nem Kansas-ben vagyunk és rémfurák a városok nevei, meg a lények is, amik grasszálnak, de azt tudható, hogy ez mégis hogy alakult így?
/Amíg pöfékelünk zsebre dugom használaton kívüli kezem, de amint elfogyott a szívni való dohány, újra Ry-ba karolok, hagyva, hogy ő vezessen, amerre sejti, hogy mennünk kellene./

(121)
Aki nem számol
mások elmebajával,
az elmebeteg. (Fodor Ákos)


Kép
Avatar
Kathleen Sirett
Zöldfülű
Zöldfülű
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2012.09.22. 14:47
Tartózkodási hely: Az üveghegyen túl
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Azeriel Sahaana Saendar

Re: Polimetroni Teleportkapu

HozzászólásSzerző: Ry Fomor » 2015.03.16. 17:08

/Miközben komótos, de céltudatos léptekkel halad társnőjével, kezdetben a cigaretta köti le figyelmének nagy részét, de ahogy elpöckölte a csikket, szavai is megerednek./
- Érdekes, az én nővérkém nem akart szurit hozni. Vagy nem mert... Igazából mindegy. /Félmosolyra húzott szája sejteti, valamiért jót mulat a dolgon, de bővebben nem fejti ki. Ehelyett pár pillanat - jó mélyre tüdőzött slukk - után a kifújt füstfelhőt követően szavai is érkeznek./

- Kezdjük azzal, hogy a net nem is igazán net. Valami Gigaháló, vagy Mátrix... ez az, Mátrix, mint amibe Neo is becsatlakozott. Meg ne kérdezd mitől más, valószínűleg a technikai háttere lehet fejlettebb izé. Ugyanúgy lehet rajta böngészni az újságnak nevezett kütyüvel /megkocogtatja mellényzsebét/ mint például régebben egy tematikus vagy kulcsszavas keresővel. A google.com nem működik, de valami wikihez hasonló ismeretterjesztőt feldob, ahol mint ősi cuccot azonosítják... Mint anno az Enigma, tudod, a katonai kódolómasina lehetett. Amúgy van fent egy rakat dokumentum, filmek, zenék, közösségi rész... Bár nem nagyon másztam ebbe bele.

A jelen...
/Szólal meg újabb elgondolkodós szünet után, aztán tarkóját megvakarva vállat von./ Hát, vannak a nagyvárosok, a jelentősebb fajok fő bázisai, ebből az egyik Polimetron, az alakváltóké, egy meg Altmyrca, ahova megyünk, a mágiahasználóké. H'Sekirat a halandóké, meg mindenkié, aki odamegy. Amúgy ez úgy általában igaz az összesre, az megy oda aki akar, csak hát gondolom a vérfarkasoknál vagy a vámpíroknál nagyobb a rizikófaktor... /Magában jót mulatva kuncog az ötleten, aztán megemberelve magát folytatja az elbeszélést./
Az alapításuknak nem nagyon olvastam utána, de az biztos, hogy nem sokkal a mi korunk után volt egy igazi világégéses nagy balhé, főleg mikor az egyébként addig is létező extra meselények előbújtak a fényre. De aztán egyszercsak minden elsikálódott... /Hitetlenkedve fejcsóvál, majd vállat von./ Valami Danut emlegetnek a híradások, de igazából nem derült ki számomra, mi történt. Lehet, hogy én kerestem rosszul, de kicsit az az érzésem ezzel kapcsolatosan, mintha ez a Földanya, Gaia, a nagybetűs Természet, vagy nevezd ahogy akarod, megelégelte volna a hisztit és szétcsapott volna a lurkók között. Persze csak úgy szelíden, ami után úgy kábé mindenki visszavett az arcból.
/Töprengő arckifejezéssel bámulva maga elé baktat majd Lindára pillant./
- Esetleges kérdés az eddigiekkel kapcsolatban?

(139)
"Ha bepánikol, halott a katona."
Avatar
Ry Fomor
Zöldfülű
Zöldfülű
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2012.08.30. 14:31
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Jóindulat

Re: Polimetroni Teleportkapu

HozzászólásSzerző: Kathleen Sirett » 2015.11.07. 17:54

/Elmélkedve hallgatom a pasas monológját. Néhol közbehümmögözök és aházok, máskor csak társulok a vállvonáshoz, hiszen belekaroltam Ry-ba, de nem szúrok közbe semmit. Fejben persze szorgosan jegyzetelek és elraktározom ezeket az infókat, hiszen ki tudja még, mikor lesz rá szükségem. Na meg persze én magamtól sosem keresnék rá ilyesmire, ahhoz túl lusta vagyok. Jobb szeretem a dolgokat tapasztalat útján kiismerni, nem pedig előtte rákeresni egy "hogyiskellezt" leírásra./
- Hajrá Földanyu!
/Összegzem az egészet. Felsóhajtok. A fehér párapamacsot gyorsan odébb viszi egy szellő./
- Hát... Legalább nem kell megvárni, amíg kijön a mozikba valami új film... Ajánlom, hogy minden amit meg akartam nézni fenn legyen ezen a mátrix-izén...
/Muszáj poénra vegyem a dolognak legalább egy részét, különben belezizzenek. Mások vajon hogy élték túl ép ésszel? Bár, én már régen sem voltam a normális átlag része.../
- Ehh, messze vagyunk még attól a kaputól? Mintha már órák óta gyalogolnánk... Na nem mintha nem imádnék belédkarolva andalogni, de azért igazán odaérhetnénk... És remélem most nem ájulok el megint...
/Morgom, összébb húzva magamon a kabátot./

(122)
Aki nem számol
mások elmebajával,
az elmebeteg. (Fodor Ákos)


Kép
Avatar
Kathleen Sirett
Zöldfülű
Zöldfülű
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2012.09.22. 14:47
Tartózkodási hely: Az üveghegyen túl
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Azeriel Sahaana Saendar

Re: Polimetroni Teleportkapu

HozzászólásSzerző: Ry Fomor » 2015.11.11. 19:07

/A pasas rezzenéstelen arccal reagálja le a vele battyogó lány viccelődését, csak mikor megszólal, a hangjában bujkáló vidámság árulkodik arról, hogy igenis hatottak rá a másik szavai./
- No, ha csak ez hiányzik, a mágussuli kolijában csaphatunk egy közös mozizást... Már ha még létezik egyáltalán a film, mint műfaj. Bár lehet, hogy az elmúlt... párszáz év termését nem fogjuk tudni egy este alatt végignézni. /Újabb vállvonást érezhet a másik, majd Ry dünnyögése is elér füleihez./ Már ha lesz egyáltalán koli és nem kell valamelyik csatornában csöveznünk.

- Ezt megjegyzem. /Kacsint oldalra, közben kissé magához vonja egy pillanatra a másik karját, hogy másik kezével jóváhagyólag megpaskolja./ Ezek után akár a karomban is átviszlek azon a kapun, úgyhogy akár ájuldozhatsz is. De szerintem ki fogod bírni, ha jól tippelek, ott, abban a bodegában lesz. /Bök előre állával a szinte már jellegtelennek tűnő őrbódé felé./ Legalábbis az út oda visz, meg a neten is egy ilyen kunyhót ábrázoló kép volt mellékelve a városismertetőhöz.

- Használtál már ilyet? /Kérdi végül a villódzó fényörvény előtt./

(140)
"Ha bepánikol, halott a katona."
Avatar
Ry Fomor
Zöldfülű
Zöldfülű
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2012.08.30. 14:31
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Jóindulat

Előző

Vissza: Városon kívül

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó