Verem

Verem

HozzászĂłlásSzerzĹ‘: Drun » 2014.02.28. 18:25

A Verem bejárata, ha feltárul az erre érkezőknek, akkor legelőször egy elhagyatott, indákkal teli, vén - valahol rothadásnak indult -, korhadt fák által övezett romos lejáróval találja szemben magát. A lépcsőfokok néhol már teljesen eltűntek. Van, hogy a már megkövült inda darabok amik a lépcsőt helyettesítik. Valahol az sincs.


KĂ©p

Amikor végre leérkezik a bátor, eltévedt, vagy csak egyszerűen bolond kalandor, legelőször egy hatalmas területű tóval találja szemben magát, ami tele van mindenféle hínárral, és algás maszattal. A színe is inkább fekete-olajszerű-zöldes, mint áttetsző víz színű. Nem lehet látni, hogy milyen mély a víz. Néhol fodrozódik a felszíne, ezért feltehetőleg, él benne valami. De csak szóbeszédek támasztják alá ezt, bizonyosat nem lehet tudni. Ami viszont tény, az az, hogy aki egyszer bele esik, nem kerűl ki belőle élve.
Ha ezzel a látvánnyal megbarátkozott az ide tévedő, akkor jön a következő meglepetés. Az ismeretlen szerves alaktalan képződmények kékes látványa. Mely felülete bármennyire is masszívnak tűnik, és kőkemény, folyamatos mozgásban van. Mintha lélegezne.


KĂ©p

A benne lévő folyosók folyamatosan változnak, akárcsak a Fészek mérete is, attól függően, milyen nagy hatalma van az ottani vezetőnek, hogy mennyi goblin felett van hatalma. A goblinok szállásának mérete bár formájuk nem megegyező, azok mérete ugyan akkora.
Ez alól a Förtelem Terme a kivétel, mert itt trónol a goblinok ura. Ez a legnagyobb területű lyuk. Összetákolt, vagy éppen kőből alkotott trónusáról tekint le az alattvalóira, esetleg a követekre. A négy Nagy Fészek vezérének, a goblinok Királyának vasból van a trónusa, melynek a stilizált vésetei, meggörnyedt, bujálkodó, harcoló goblinokat ábrázol.

"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-Ă© a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KĂ©pKĂ©pKĂ©pKĂ©pKĂ©p


KĂ©p NJK KĂ©p
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya

Re: Verem

HozzászĂłlásSzerzĹ‘: Zoax » 2014.03.04. 19:17


[2900.Szeptember.03.]

*Drun*


/ Valami alapján Xil számomra meglepettnek tűnik. /+ Mi olyan fene fura azon, hogy megkeressük Rubyt? Mindössze annyit mondtam, hogy keressük meg. A többit csak gondoltam. Vagy Xil gondolatolvasó is? Meg sem lepődnék már ezen sem. +/ Tényleg nem lepődnék meg rajta, felkészültem rá lelkileg, hogy semmin ne lepődjek meg. /+ Vagy itt már az is az udvarlás jele, ha el akarom kerülni Ruby és a beteges víz túl közeli találkozását? Fenne ennek a hülye világnak a kifacsart szokásait. +
/ Gondolataim mérlegelése közben elindulunk valamerre ahol pont láthatom még Ruby eltűnését. Odaérve az eltűnés oka is kikristályosodik. Egy különösen elhanyagolt állapotú lépcső. Az aljára érkezve egy posványos tó állja utam. Ez önmagában nem zavarna, de a tó vize valahogy íz imént látott beteges vízre emlékeztet. /
+ Na ennek sem megyek a közelébe..... Meg ezeknek se. +/ Szögezem le magamban előbb a tó majd sok kék izé láttán. /+ Mi a rosseb ez? Mint valami szerves alapú technológia... Mekkora hülyeségek jutnak eszembe... +


(72)
Avatar
Zoax
Csúfság
Csúfság
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2013.02.07. 02:48
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Kryon Vorm

Re: Verem

HozzászĂłlásSzerzĹ‘: Drun » 2014.03.06. 18:39

*Zoax -- 2900.09.03.*


/Amikor leérsz megcsap egyfajta poshadt szag is, ami körbelengi a tó környékét. Nem messze tőletek látod, Rubit, ahogy az egyik goblinféleséggel hadakozik, majd utóbbi ocsmányság a vízbe esik, mint egy kődarab. Neki nem volt szerencséje, mert miután hozzá ért Ruby tüskés testéhez, rögtön elalélt, akárcsak te, nem is olyan rég. Viszont őt valószínűleg nem fogja senki kiszabadítani onnan. Ugyanis egy hatalmas szörny bukkan fel a parttól nem messze, majd süllyed el újra, megfodrozódva a víz felületét, igen durva hullámokat csapva fel a partján.
A másik goblin, mely talán veled lehet egymagas, nem megy Ruby közelébe, hanem hatalmas buzogányát teszi közvetlenül a lány orra elé. Még onnan a lépcsősor aljáról is hallod, hogy mit mond./
- Scruby, ha most nem engedelmeskedsz, akkor itt helyben utána küldelek annak a baromnak. Ha voltál annyira ostoba, hogy a száműzetés után vissza merészkedj ide, viseld a következményét!
/Xil hamar eltűnik mellőled, szinte ugyan abban a pillanatban, hogy Ruby leköpi a nála talán háromszor akkora goblint./
- Dögölj meg Balzer!
/A köpet valahol a darabos, rozsdás páncéllal takart kérges lábszáránál találja el. Ennek hatására, ahogy kezd sisteregni és lemaródni a rozsda róla, lendül meg Balzerként nevezett hegyomlásnak a kis bokornál legalább kétszer nagyobb buzogánya.
Abban a pillanatban, hogy eltalálná Rubyt, Xil megjelenik a semmiből, és pengéjével tovább vezeti a támadást./
- Azonnal fejezzétek ezt be!
/Dörmögi túlvilági hangon. Valahogy mintha a hely még-jobban felerősítené a hangját, ahogy visszhangzik. Hátborzongató./
- A Száműzött, az én vezetésemmel tartózkodik itt. Ne merj kezet emelni rá, mert évszázadokon keresztül, csak egy húslabda leszel!
/Mondja a zöld nyálat csorgató goblinra, majd Ruby felé fordítja a fejét./
- Te pedig, ha még egyszer meglógsz előlem, megöllek!
"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-Ă© a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KĂ©pKĂ©pKĂ©pKĂ©pKĂ©p


KĂ©p NJK KĂ©p
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya

Re: Verem

HozzászĂłlásSzerzĹ‘: Zoax » 2014.03.06. 20:56


[2900.Szeptember.03.]

*Drun*


/ A szagot megérezve eszembe jut a szeretett pizzériám amit az én Brigittemmel ketten vezettünk, és ahol mindig sonkás pizza illat volt. Ismét elfogott a honvágy, de a harcoló Rubyt meglátva rögtön elfelejtkeztem róla. A bokor egyszerűen megszúrta ellenfelét, lényegében szándékosan megölte a mérgével. Ezt sose néztem volna ki a kis csitriből. /+ Miféle hely az ahol még a legártatlanabbnak látszó teremtések is gondolkodás nélkül ölnek? +
/ Nem mint ha sajnálnám az áldozatot, az ő baja, hogy belekötött Rubyba. Egyszerűen csak semmivé foszlott a Rubyról eddig kialakult képem és ez már csak azért is zavar, mert az öcsémmel, Kryonnal ellentétben jó emberismerő vagyok. Ráadásul kezdem azt hinni, hogy soha nem fogom megérteni ezt a kort és így sokkal nehezebb lesz megtalálnom a hazautat. Ruby áldozatára ráveti magát valami amitől még a Star Wars összes rancorja is nyüszítve pisilné össze magát a félelemtől. /
+ Még jó, hogy nem szeretek horgászni. +
/ Rubyba beleköt egy másik goblin is ami, aki még a rancorriogató vízi szörnytől is nagyságrendekkel ocsmányabb . Xil pedig helyrehozza a szememben a renoméját, mivel megmenti Ruby életét. Ezzel megbocsátottam neki a kórházi erőfitogtatását. Az sem érdekel, hogy Xil megfenyegeti Rubyt. Ha az én gondjaimra lenne bízva, biztos, hogy én is ezt tenném hasonló helyzetben. Elég túlvilági a hangja, de én ilyesmit ezen a helyen már fel sem veszek. Ruby száműzött mivolta viszont meglep. De az iménti gyilkossága után már nem akadok fent rajta. Felmerül bennem, hogy talán oda kellene mennem kísérőimhez, de végül nem teszem. Véletlenül sem akarok belefolyni a csetepatéjukba. Nem az én harcom, vívják meg ők. Az egész jelenetből mindössze két momentum érdekelt. Az egyik az az újabb név, a Balzer. A másik az a mozdulat, amit Xil hajtott végre a kardjával. /
+ Szereznem kell egy lőfegyvert. +

(73)
Avatar
Zoax
Csúfság
Csúfság
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2013.02.07. 02:48
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Kryon Vorm

Re: Verem

HozzászĂłlásSzerzĹ‘: Drun » 2014.03.09. 15:45

*Zoax -- 2900.09.03.*


/Ahogy a figyelmét elveszi Xil a nagydarab egyszemű goblinról, és a lánynak magyaráz, úgy lendül meg Balzer buzogánya a nála mind széltében, mind magasságban háromszor kisebb lények felé./
- Te nekem nem parancsolsz Umbra! Nem félek tőled!
/Dörmögi a hatalmas, páncélos kolosszus.
Egy félköríves sújtással akarja a dolgot egyszerre lerendezni, amit még te is látsz, hogy ha eltalálja, akkor az valóban elsimítja a dolgokat, egyszer és mindenkorra. Akár egy hegyet is képes lenne elsimítani. Akkora erő mozog benne.
Xil egy pillanat alatt, vált helyzetet, miközben Rubyt is arrébb tolja -aki a meglepettségtől nem is igazán tud mit szólni ez egészre-, hogy őt se találja el a kikerült buzogány csapása./
- Ez egy nagyon rossz döntés volt a részedről Balzer!
/Mivel messzebb állsz, így látod, hogy a legközelebbi kékes Fészek mintha megmozdulna, és kieregeti magából a benne lévő ocsmányságokat. Legalább félszáz goblin közeleg felétek. Nem túl barátságos hangvétellel.
Xil a fegyverét egyenlőre nem lendíti viszonzásul, de látszik a testtartásán -bármennyire is laza, és könnyed-, hogy harcra kész./
- Engem te ne oktass ki Korcs!
/Scruby oldala elkezd zöldes fénnyel világítani, ott ahol a követ rejtette el, emlékeid szerint.
Biztos vagy abban, hogy a goblinok, hamar ide érnek, még akkor is, ha csak egy keskeny átjáró van, csak a tó és a perem között, átjáróként funkcionálva, és nem férnek rajta el mindannyian./
"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-Ă© a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KĂ©pKĂ©pKĂ©pKĂ©pKĂ©p


KĂ©p NJK KĂ©p
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya

Re: Verem

HozzászĂłlásSzerzĹ‘: Zoax » 2014.03.11. 16:57


[2900.Szeptember.03]

*Drun*


/ A küklopsz orvtámadására felmerül bennem, hogy szólnom kellene Xil-nek róla. De nem teszem, mert azzal csak elvonnám a figyelmét és esélye sem lenne kiszúrni, hogy készül ellene valami. Meg megoldja egyedül is. Kezd nagyon úgy tűnni számomra, hogy apró termete ellenére, vagy talán épp azért, igen jó harcos a fickó. A Balzer nevűnek nem sok jövőt jósolok ha arra kerül a sor. Még ekkor sem indulnék meg feléjük, ha nem indulna meg a tömeg az egyik kék ocsmányságból. /
+ Ezek ebben laknak? Keresnem kell egy szállodát. +
/ Elbaktatok a trióhoz. Mivel nem szeretnék belefutni egy eltévedt suhintásba, így pár méterre állok meg tőlük. Rubyhoz fordulok, miközben fejjel a közeledő tömeg felé bökök. /
- A barátaitok?
/ Kérdezem érzelemmentesen. Tisztában vagyok vele, hogy ezzel magamat is belevontam a dologba és az esélyek ellenünk szólnak. De sosem fogok gyávaságból meghúzódni a háttérben, eddig sem tettem soha. Ráadásul ez a horda ha már Rubynak és Xil-nek nekiesik majd akkor mellesleg úgy is kinyírnak majd engem is, tehát teljesen mindegy hol vagyok./
+ Brigitte, azóta már megvettem volna neked a gyűrűt és most épp az esküvőket terveznék. Rosseb!! +
/ A honvágy ismét rám tör, de fél szememet azért Xilen és a küklopszon tartom, hogy nehogy véletlenül is az életemre törjenek. E mellett erősen töröm a fejem, hogy hogyan tudnám szükség esetén eltolni a síró bokrot a nélkül, hogy a tüskéihez érnék. A kő életre kelése nem érdekel. Amíg teszem azt nem robban fel, addig nem az én ügyem. /

(74)
Avatar
Zoax
Csúfság
Csúfság
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2013.02.07. 02:48
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Kryon Vorm

Re: Verem

HozzászĂłlásSzerzĹ‘: Drun » 2014.03.14. 17:32

*Zoax -- 2900.09.03.*


/A két hím között olyan harc bontakozik ki, melyből nem tudod eldönteni, hogy melyik kerül ki győztesen. Balzer erejére és szívósságára támaszkodik, míg Xil a fürge mozgására, és valami furcsa harci stílusra, amit nem tudsz sehova tenni, mert abban az időben amikor te éltél, még hírmondója sem volt ilyen harcművészetnek!
Ahogy oda érsz Rubyhoz, és felteszed a kérdést, ő zavartan pillant rád. Hatalmas szemei, mintha fátyolosan tekintetnének rád. Az a vizenyős tekintet amibe bele pillantasz, tükörként szolgál, vágyaidnak. Látod benne azt, ahogy megtervezed a gyűrű megvételét, és azt, hogyan adod át szerelmednek az egy életre szóló jelképet.
Ahogy kizökkensz a látomásból, érzed, hogy a mágia körülötted megszilárdul, és hatalmas erejével még téged is majdnem össze roppant.
Mégsem benned összpontosul az erő, hanem Xilben, és Ruby oldalánál. Majdnem megfulladsz, ahogy egyre jobban és jobban érezed a mágiát sűrűsödni. Két különböző mágia, mégis egybe olvad. Látod magad a testeden kívülről, mintha Ruby szeméből pillantanál magadra. Látod, hogyan görnyedsz össze. Érzed a lányban a féltést, és a félelmet. Hallod a néma sikítását az elméjében.
Látod saját szemed sarkából, hogy az egyszemű goblin egy focilabda méretű húsgolyóvá torzul össze Xil szavainak hatására.
Ekkor érzed azt is, hogy a mágia mely elakar nyomni, kicsit enged a szorításodon, és Xilen keresztül, Balzerbe összpontosul./
- Xil mennĂĽnk kell!
/Hallod Ruby sikolyát, mire a szürke goblin, ahelyett, hogy az átérkező hordával kezdene el foglalkozni felétek fordul és felméri a helyzetet.
Mellettetek eközben a falban megnyílik egy folyosó./
Nem kell több a két társadnak, Xil megfog, hogy a görnyedt testeddel könnyebben haladjatok, és a ködös, átjáróba léptek, mely magatok után, nagyon hamar bezárul. Összenyomva pár ottmaradt goblint a szájába, akik az életetekre akartak törni.
Ruby halad sietős léptekkel elől, míg ti ketten utána.
Lépésről lépésre folyamatosan formálódik előtettek a folyosó, előttetek olyan négy méterrel előrehaladva, majd lassan megláttok a fényt, és az út végét./
"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-Ă© a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KĂ©pKĂ©pKĂ©pKĂ©pKĂ©p


KĂ©p NJK KĂ©p
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya


Vissza: Holdfényes udvar

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó