Kanyargós Folyosó

Re: Kanyargós Folyosó

HozzászólásSzerző: Drun » 2014.02.23. 14:05

*Holtidő -- 2900.08.19. -- Yllion és Kryon*


/A tündérek a sidhék után a kis négylábút is körbe repülik, azután csilingelő kuncogásba és nevetgélésbe kezdve, felszállnak a magasba, ott további csilingeléssel csacsognak, arról, ami ennyire felizgatta őket. Pár szófoszlányt lehet hallani tőlük./
- Igen... lehet... ő az... nem hiszem... aranyos... nagy a foga... cuki... szépek a szemei... ő sem ide való... bánt...
/Aquarina aggodva tekint fel rájuk, majd egy láthatóan lemondó arckifejezés után, még az arcát is a kezébe temeti, és egy nagy sóhajt hallat./
- Elnézést, még nem igazán szokták meg az itteni illemet.
/Szabadkozik a kis tündér.
Manó kaffant egyet, mire a csilingelés abba marad.
Aquarina a kiadott utasításra, hogy menjetek felélénkül kissé./
- Rendben! Lányok, vezessetek minket a Báróhoz!
/Szól fel a többi kis pillének, akik még nagyobb csilingeléssel szálnak alá, és körbe repked titeket./
- Nagyon köszönjük a Gazdánk nevében is!
- A Nagyurunk, biztos szívesen látja majd magukat!
- Annyira jó, hogy eljönnek!
- Ugye nem fog megenni a kutyus minket?
/A sor hálálkodás közepette feltett kérdésre kicsit megállnak, majd mindannyian oda repülnek a pirosba öltözött pilléhez, és befogják a száját./
- Csssssssssss! Még a végén megharagszik ránk!
"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-é a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KépKépKépKépKép


Kép NJK Kép
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya

Re: Kanyargós Folyosó

HozzászólásSzerző: Yllion » 2014.02.23. 15:12

/Némaságba süppedve ballagtam a tündék után, közben óhatatlanul is azon morfondíroztam, hogy vajon hova, merre vezethetnek./
+A Kezdet Bárója? Akárhogy is erőltetem az emlékeimet, nem rémlik ez a név. Igaz, eltelt vagy kétszáz év, mióta utoljára rajta tartottam a társaság ütőerén az ujjamat, de azért ha más nem, legalább halvány sejtésem lehetne.+
/Bosszankodtam homlokráncolva. Közben figyelemmel kísértem a tündérek tevékenységét is, így csak feltűnt a ruháikat díszitő aprócska medál, bross, meg ki tudja még mi is./
+Ha a név nem is, de a jelkép igazán mondhatna nekem valamit. De abban biztos vagyok, hogy még soha életemben nem láttam. Vagyis új jelkép. Már csak azt kell megtudnom, a gazdája mennyire új errefelé. Netán egy újabb Múltlakóból lett sidhe?+

/Csendesen Aquarinához fordultam, a jelenlévő tündérek legértelmesebbikéhez./
- Azt mondtad, még nem szokták meg az itteni illemet. Ennyire frissek errefelé? /Árnyalatnyi szünet után, mivel a kérdésre igazából nem is vártam választ... Hiszen teljesen egyértelmű volt, mit is hallanék... szóval rövid szünet után folytattam:/ Honnan jöttek?

(83)
Soha többet nem néz vissza már- csendben, halkan jár
...
Járhatsz mindig feketében, a szívedben hiszel a színekben.
Avatar
Yllion
Varázstalan
Varázstalan
 
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2012.10.05. 09:48
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Jelenkori karakter
További karakterek: Jóindulat

Re: Kanyargós Folyosó

HozzászólásSzerző: Zoax » 2014.02.23. 15:24


[2900.Szeptember.03]

*Drun*

/ Nem veszem zokon Ruby beszólását mert igaza van. De lelkiismeret furdalásom még véletlenül sem lesz tőle. Ezt minden harag és sértődöttség nélkül közlöm is velük. /
- Akik számítottak nekem azok mostanra halottak vagy eltűntek. Mások meg pont annyira fontosak nekem amennyire kiérdemlik, hogy fontosak legyenek.
+ Ráadásul én legalább őszinte vagyok +/ Toldom meg gondolatban a mondatot de nem ér annyit az egész, hogy elmondjam nekik is. Úgy is csak letagadnának.
A folyosó jobban tetszik mint a tükörterem. Pont azért mert itt nincs egy darab tükör sem. Elegem van mára a tükrökből és kezdem úgy érezni, hogy minden másból is. +/ Pedig még el sem kezdődött a nap.... +
/ A gondolatot félbeszakítja Xil ahogy nemes egyszerűséggel arrébb tol miközben az orrom előtt egy nagy adag piros getymó száguld el. /+ Mi a rosseb...? +/ fogalmazódna meg bennem a kérdés, de mire hangot is adnék neki addigra tudatosul bennem, hogy a pokemon épp az imént mentette meg az életem. /
- Köszönöm. -/ Biccentek neki ez úttal őszinte tisztelettel. /+ Cserébe többé nem hívlak pokemonnak. +/ Jutalmazom meg magamban megmentőmet, mert azért ennyit még is csak megérdemel az életemért cserébe. /
- Már meg sem lep, hogy hiába tartottam be az aranyszabályt, azaz hiába nem értem hozzád, még is majdnem megöltél. -/ Jelentem ki Rubynak minden szemrehányás nélkül. Tényleg nem lep meg a dolog. Valahogy végig evidens volt számomra hogy a bokornak távolsági fegyverei is vannak. /
+ Miből van ez a fickó? Még csak nem is telt neki látható erőfeszítésbe, hogy elrántson. Jobb lesz nem alábecsülni. +
/ Könyvelem el magamban Xil képességeit. /

(69)
Avatar
Zoax
Csúfság
Csúfság
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2013.02.07. 02:48
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Kryon Vorm

Re: Kanyargós Folyosó

HozzászólásSzerző: Kryon Vorm » 2014.02.23. 16:00


[2900.Augusztus.19]

*Holtidő*


/ Aranyosak a tündérek, ahogy csilingelve röpködnek körülöttünk. Jókedvűen figyelem önfeledt viselkedésüket. A szófoszlányok hallatán elmosolyodom. /
+ Vajon ki tetszik nekik ennyire? Yllion vagy én?... Hm így belegondolva Yllion a Pengék Mestere én pedig a Természet Követe, az Élet Építő. A tündérek pedig a természethez kötődnek nem a kardhoz, így alighanem rólam susognak. Ezek szerint nem véletlenül neveztek Nagyuramnak.... Tölgyfának a szabadesés. Talán a tündérek majd segítenek kellmessé tenni a landolást. +
/ Örülök neki, hogy a jelek szerint alapból szimpatikus vagyok a tündéreknek. Ők is szimpatikusak nekem és ugye sosem árt, ha vannak az embernek.... sidhének barátai vagy legalább támogatói. A kis piros tündérke kérdését nem állom meg nevetés nélkül. Nem kiröhögöm, mert valahol még is csak jogos a kérdése. Csak annyira kedves kis lény az ártatlan félénkségével, hogy nem lehet nem szeretni. A rövid nevetésből egy mosoly a válaszom alatt is megmarad. /
- Úgy látom Manónak nagyon tetszetek, biztos nem akarna nektek ártani. De.. -/ Váltok egy árnyalatnyit komolyra. /- kölyök még és játékos. A biztonság kedvéért ne repüljetek túl közel hozzá, mert szeleburdi és akaratán kívül is kárt tehet bennetek.
/Aztán csendben maradok, mert Yllion kérdésére engem is érdekel a válasz. Nekem fel sem tűnt a sorok közötti információ. /+ Sokat kell még tanulnom. +

(129)
Biológia: 0p, Karate: 1p, Ébredő faj: 2p

Föld alapképesség: I/1p Port tudsz teremteni, felkavarni. Plusz egy szint a türelem képességre.
Természet specializáció: II/0p. Megérteted magad az állatokkal, növényekkel. Veszélytelen, hétköznapi növényeket növesztesz, állatokat hívhatsz magadhoz.
Türelem: III/3p+ Föld alapképesség Minden következmény nélkül megérintheted a vasat, de erősen megfognod, tartogatnod nem tanácsos. A levegő egyáltalán nem mérgező a számodra.
Avatar
Kryon Vorm
Varázstalan
Varázstalan
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.11.05. 22:53
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Zoax

Re: Kanyargós Folyosó

HozzászólásSzerző: Drun » 2014.02.23. 18:33

*Zoax --- 2900.09.03.*


/Ruby a leteremtésre és a szavaidra hatalmas szemeket meresztve tekint rátok./
- Én nem akartam...
/Motyogja, majd a megnyíló folyosón elfut. Halható, hogy sír egy ideig, de aztán a hangja elhalkul teljesen.
A víz teljesen felemészti a bele folyó karmazsin vörös váladékot, akárcsak pár indát és faágszerű képződményt. Büdös kénes, cián és füstös szag terjed a levegőben. Ami kaparja a torkodat is, eléggé erősen.
Xil nem időzik túl sokat melletted, és a megköszönésedre sem reagál igazából. Rá kell, hogy jöjj, nem a szószátyár fajta.
Határozott léptekkel halad a megnyílt folyosón, kikerülve a folyadékot, mely ebben a folyosón is megjelenik.
Szépen lassan kúszik mindenfele./
"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-é a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KépKépKépKépKép


Kép NJK Kép
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya

Re: Kanyargós Folyosó

HozzászólásSzerző: Drun » 2014.02.23. 19:34

*Holtidő -- 2900.08.19. -- Yllion és Kryon*


/A kis tündérek hamar megtalálják a számukra szimpatikusabb sidhét, mint kapaszkodó. Hajának különböző részére telepszenek rá, hogy onnan szemléljék a nemes vonásokat. Egy két kisebb tincset fogva, de nem meghúzva Kryon haját./
- Igen, újak. A Napfényes Udvarból jöttek át, hogy itt szolgálják tovább a Bárót. Alig fél hónapja.
/Feleli Aquarina. Igaz a másik kérdésedre melyet magadban tettél fel, hogy mióta vannak itt nem válaszol.
Majd fertály órás sétálás után - mert a Domb úgy dönt, hogy tesztek kétszer is egy-egy kört-, ahogy haladtok a folyosón elértek, egy furcsa mintázatú, kétszárnyú-ajtó elé. A kis tündérek itt lereppennek Kryonról, majd csilingelő hangot hallatva, az ajtó felé repülnek. Az ajtó ezüstös-fényű, íves, kelta-csomó mintázatú rovátkás, amik az ébenfa ajtóba vannak belevésve, és a gyönyörűen kialakított koponyás kilincsek vonják magukra a pillantást, melyeknek a szemeiből smaragdzöld színű fény árad./
- Ez az otthonunk, kérünk titeket, hogy fáradjatok beljebb Nagyurak.
/Mondják egyszerre a lányok.
Yllion, neked valahonnan ismerős ez az ajtó, bár soha nem léptél keresztül rajta. Sőt, tudomásod szerint nem igazán szokott vendégeket fogadni az Úrnője! Persze csak ha nem tévedsz, akkor ez a Bevégzés Bárónőjének az otthona./


*Amennyiben beléptek, akkor a folytatást, a lakosztályba írjátok.*
"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-é a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KépKépKépKépKép


Kép NJK Kép
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya

Re: Kanyargós Folyosó

HozzászólásSzerző: Zoax » 2014.02.23. 22:44


[2900.Szeptember.03]

*Drun*


/ Ruby a szívére veszi a dolgot és kikerül a látóterünkből. /+ Remélem nem lép bele a vízbe. +/ Igen, leheletnyit aggódom érte. Nem jobban mint ahogy azt rövid ismeretségünk indokolná. De épp eléggé ahhoz, hogy csodálkozzak rajta.
A falra kent getymó és a beteg víz párharcából utóbbi kerül ki győztesen és ez még kevésbé teszi bizalomgerjesztővé számomra az egyre csak terjedő folyadékot. Köhögésre ingerel, de uralkodok magamon. /+ Mi a fene ez? Lehet jól jönne valami csatornázás ide. +/ El indulok Xill után és külön jó pont, hogy a goblin nem kezd el feleslegesen beszélni. Mondjuk nem bántam volna, ha egy biccentéssel nyugtázza a szavaimat, de inkább ez mint a felesleges szócséplés. Igyekszem kikerülni a vizet és közben a folyosót fürkészem, hátha feltűnik Ruby, vagy valami veszélyforrás.. már a vízen kívül. Pokolian zavar, hogy semmit nem értek. De nem teszek fel kérdéseket mert kétlem, hogy egyenes válaszokat kapnék rájuk. Így csak némán tartom Xil tempóját. /

(70)
Avatar
Zoax
Csúfság
Csúfság
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2013.02.07. 02:48
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Kryon Vorm

Re: Kanyargós Folyosó

HozzászólásSzerző: Drun » 2014.02.26. 20:03

*Zoax--- 2900.09.03.*


/Ahogy befordulsz a megnyíló folyósora, nem látod Rubyt. De még csak a hangját, apró neszezését sem. Helyette, másik két elágazást látsz, cserébe.
Az egyik elágazásba most kezd bele folyni a sötét folyadék, míg a másikban már igencsak folydogál.
Xil egy pillanatig áll csak a két elágazás között, majd rád pillant./
- Szóval, most, hogy itt vagy, a feyek fő fészkében, hogyan tovább? Rubyt akarod megtalálni, akit a Domb, láthatóan elválasztott tőled, vagy az itteni vezetővel akaszt találkozni mihamarabb?
/Még mindig nem tudod megszokni, hogy arcán, ketté szakad a bőr, és túlvilági dörmögő hangon szólal meg./
"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-é a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KépKépKépKépKép


Kép NJK Kép
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya

Re: Kanyargós Folyosó

HozzászólásSzerző: Zoax » 2014.02.26. 21:14


[2900.Szeptember.03.]

*Drun*


/ Rubyt elnyelte a folyosó. Nem vagyok boldog, itt nehezebb lesz megtaláni mint mikor a kórházban beslisszolt az ágy alá. Ezt az elém táruló látvány is alátámasztja. Van egy folyosó ahová ha lehet nem mennék és egy ahová menjen a rosseb. Ami a legszebb, hogy mindkét folyosó állapota egyre csak romlik. Akár csak a hangulatom Xil szavai nyomán. /
+ Szóval Ruby a franc tudja hol van épp. Pedig a jelek szerint ostobaság egyedül császkálni errefelé. Bár Ruby hazai terepen van és lehet pont azért szelelt el, hogy egyedül legyen. Mert szégyelli magát, hogy majdnem kinyírt. Fene abba a csitri természetébe. Ha most azt mondom hagyjuk Rubyt a fenébe, az igen rossz fényt fog vetni rám. Ráadásul a vezető biztos azt sem tudja, hogy a világon vagyok, szóval neki édes mindegy lehet, hogy most érek oda, vagy egy óra múlva, vagy oda sem érek. A baj az, hogy nem ismerem sem Rubyt, sem a terepet. Nem tudom mekkora eséllyel kerül bajba és azt sem tudom, hogy szándékosan hagyott e itt minket vagy csak így jött ki. +/ Mindezek felett az az igazság, hogy semmi kedvem Xillel kettesben sétálgatni. Elismerem megmentette az életem de az nem változtat azon, hogy nem zártam a szívembe és még annyira sem bízom benne mint a síró bokorban. A legfőbb kérdés még is az, hogy Ruby akart e itt hagyni minket avagy sem és mennyire veszélyes számára ez a hely. /+ Arról volt szó, hogy a vezérhez kísér, szóval aligha szánt szándékkal lépett le. Ez a víz vagy mi a franc különben sem túl bizalomgerjesztő. Jobb lesz előkeríteni a kiscsajt mielőtt bajba kerül. Legrosszabb esetben feleslegesen megyünk utána és ezzel teszünk egy felesleges kitérőt. De ha bajban van, még is csak ocsmány cselekedet lenne cserben hagyni annak ellenére is, hogy semmiféle felelősséggel nem tartozom felé. +
/ A döntés megszületett. Nem valami lelkesen de hangot is adok neki. /
- Keressük meg Rubyt mielőtt elnyeli ez a micsoda.

(71)
Avatar
Zoax
Csúfság
Csúfság
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2013.02.07. 02:48
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Kryon Vorm

Re: Kanyargós Folyosó

HozzászólásSzerző: Drun » 2014.02.28. 18:34

*Zoax -- 2900.09.03.*


/Ha lenne szemöldöke Xilnek, most valószínűleg felszökne az egyik, homloka közepére, de így rezzenéstelen arccal tekint rád. Lévén nincs szőrzete, még szemöldöke sem. A szemének kitüremkedése, meg nem moccan látványosan, ha mégis megtette volna.
Bólint a fejével, még feléd, majd elindul a meglévő folyosó felé, a még meg nem nyíltat maga mögött hagyva. Hogy milyen következtetés alapján választotta ez, nem tudod megmondani. Talán csak abba tudsz kapaszkodni, hogy a másik járat, még nem teljes.
Számodra még kényelmesebb tempó az amit diktál Xil, de érzed, hogy nem annyira komótosan haladtok, mint eddig.
Még éppen látod, hogy Rubyt elnyeli - másik két goblin kíséretében-, egy lyuk./


*Folytatást írhatod, a Veremhez.*
"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-é a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KépKépKépKépKép


Kép NJK Kép
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya

Előző

Vissza: Holdfényes udvar

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó