A főkapu

A főkapu

HozzászólásSzerző: Alyara Nirois » 2012.04.04. 23:00

Ha be akarsz lépni, itt van a legnagyobb esélyed a bejutásra, bár itt is 99,9999%, hogy nem engednek be, de egy próbát azért tehetsz....

Előzmények, korábbi hozzászólások
Kép
Avatar
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
 
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2012.04.04. 15:54
Tartózkodási hely: Budapest
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Mira, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: A főkapu

HozzászólásSzerző: Drun » 2013.02.04. 19:48

*Tank*


/Hosszú ideig utaztok elhagyva a fővárost, ki a semmin keresztül, míg végre elértek egy új városhoz.
A kapu monumentális árnyéka szinte elnyom titeket, a fekete vasból valami halovány beteges zöldes vibrálás árad.
A kapu melletti üvegbuborékra emlékeztető bódéból egy idősebb férfi lép elő. A haja már fehérbe csavarodik, de barna szeme egyáltalán nem barátságos.
Az egyik pillanatban valami különös, madárra emlékeztető lény száll Centaro leeresztet ablakának peremére. A szemei ott vörösen felizzanak. Aztán arra eszmélsz, hogy a madárka az öreg vállán csücsül, és egy kellemetlen dobozhang szólal meg./
- Átmehetnek!
/Hallod az idős férfi hangját, mintha mennydörgés csapna bele a levegőbe. Centarto csak biccent egyet az öregnek, mire a kapu kitárul és meglátod a H'Sekirathoz nagyon hasonló, mégis teljesen más várost, amit maga mögött rejt. A kocsitok beszáll, majd egy közeli parkolóba megálltok./
- Még mielőtt tovább mennénk, nekem van egy pár perces elintéznivalóm, itt a közelben.
/Mondja Centaro és kiszáll, magatokra hagyva benneteket Blakkel. Valamilyen gombot megnyom az óráján, minek hatására a firkász nem tud kiszállni, hogy kövesse. Van egy erős gyanúd, hogy te sem tudsz, ha akarnál sem./
"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-é a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KépKépKépKépKép


Kép NJK Kép
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya

Re: A főkapu

HozzászólásSzerző: Tank » 2013.02.04. 20:21

*Drun*

/Lábaim kezdtek kissé zsibbadni hisz már egy ideje utaztunk hosszú út után de számomra úgy tűnt mint ha elhagytuk volna a várost és kissé kísértetiesen mintha a semmi közepére kerültünk volna. Majd egy kis idő után megpillantottam egy újabb „várost „ már ha az városnak számít … Közelebb érve igazán elámultam a kapu méretétől amely még ráadásul foszforeszkált is valami kis zöld árnyalatban első gondolatom az volt na ha ez most eldőlne. Egy kapu őr lépett ki a „bódéjából” kicsit barátságtalannak találtam de igazából a védelmet kritizáltam fejemben./
+ A nagy vadászok városát egy öreg, vén ember őrizné csak? Kizárt biztos ügyeltek a védelemre csak szabad szemmel nem lehet látni.+
/ Egy kis madár száll Centaro ablakára amely számomra úgy tűnt mint ha épp fel akarna robban hisz vörösen izzódtak a szemei akár csak egy bombánál majd hirtelen az ablakunkról az öreg vállára szállt vagy teleportált nem igazán tudtam szemmel követni. Az öreg vérmes, mormota hangon átengedett minket majd megálltunk a közeli parkolónál ahol vezetőnk kiszállt az autóból és véleményem szerint Blaket én engem is bezárt. Bíztam Centaroban de azért a sisakomat közelebb húztam magamhoz és megtapogattam a fegyveremet, hogy biztos meglegyen./

(16)
Avatar
Tank
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.10.26. 15:32
Tartózkodási hely: Budapest
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: A főkapu

HozzászólásSzerző: Drun » 2013.02.05. 19:51

*Tank*


/Blake egy fanyar félmosollyal nyugtázza a kelepcét, majd felélénkülve újra feléd fordul./
- Szóval te is amolyan utazó vagy?
/Végignézi miképp vonod magadhoz a cuccaidat, de ezen csak elmosolyodik./
- Nem hiszem, hogy egy firkásztól kellene tartanod!
/Vállat von, majd mintha ez a kis közjáték nem történt volna meg, folytatja az előző témát./
- Milyen volt az ide érkezésed? Az az idő, amiben éltél, miben különbözött a mostanitól? Tényleg nem ismertétek akkor még a természetfeletti lényeket? Valóban nem voltak, vagy csak megbújtak a háttérben? Találkoztál velük esetleg?
/És az ehhez hasonló kérdésekkel traktál, minidig hagyva egy kis szünetet, hogy válaszolhass a kérdéseire, de ha nem akkor újat tesz fel./
- Van amit bánsz, hogy hátra kellett hagynod? Miért neveztek volna ki? Mit tettél szolgálat közben?
/Kérdezi végül, majd mintha feladná a dolgot, témát vált./
- Van valami amit szeretnél tudni erről a világról?
/Közben a gépével szöszmötöl, már nem néz téged, hanem a képek között válogat, majd látod, hogy párat tovább küld némi kommenttel kísérve. Viszont elolvasni nem tudod a szöveget, két okból. Nincs abban a szögben ami kényelmes rálátást eredményezne, a másik, azaz, hogy nagyon gyorsan csinálja, és sok a rövidítés benne.
Ezzel végeztével felpillant és kérdőn néz rád.
Majd Centaro bepattan a kocsiba, és felétek dob egy-egy csomagot, amibe, ha bele pillantasz valami gyorséttermi kaját veszel észre, bár a tartalmát tekintve egészségesnek tűnik, nem olyan kalóriadús és ízbomba gyanúsnak. Egy üveg ásványvíz van még benne./
- Tank, most elviszlek a Támaszpontra, ahol megkapod az eligazítást, ha minden igaz.
/Magyaráz hátra sem nézve, de amikor társa felé fordul, az eddigi nyugis érzés elmúlik és egy pillanatra megfagy benned még az ütő is./
- Veled meg elbeszélgetek utána!
/Beindítja az autót és már szálltok is tovább./


*Ha gondolod még írhatsz egyet ide, ellenben ha nem és "haladni" akarsz akkor a folytatást ide írd.*
"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-é a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KépKépKépKépKép


Kép NJK Kép
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya

Re: A főkapu

HozzászólásSzerző: Tank » 2013.02.05. 22:04

*Drun*

/Miután Centaro kiszállt a gépjárműből az első gondolatom az volt.:/ + Remek magára maradtam a firkásszal.+/ Nem is kellett sok időnek eltelnie és rá is kezdte elsőnek egy széles mosollyal tudta le az én kis fegyverkezésemet majd kérdések hadaival kezdett bombázni./
- Nem árt az óvatosság. / Mondtam szintén széles mosollyal az arcomon. Ha valakitől tartanék hát az biztos nem a kocsiban ülő kis fényképész, hamarabb ijesztene rám a saját árnyékom, mint ő. Ügyet se vetve erre a kis kitérésünkre csinálta amit szokott amit ez alatt a rövid ismeretség alatt megtudtam róla kérdezett és kérdezett. Ám ezúttal kicsit bele mentem a játékába hátha némi információhoz jutok tőle is, soha sem árthat ismerőseink között tudni egy jól informált embert. De csak persze óvatosan nem adtam ki neki semmilyen magánjellegű tudni valót. Az első pár kérdésére választ nem kapott./
- Szavaidból azt veszem ki, hogy te sem vagy tisztában a „varázslények” múltjával nos nem léteztek a huszonegyedik században. Egyáltalán nem voltak természetfeletti lények csak is kizárólag emberek és persze állatok mint például a kutya. /Mondatomba bele kezdve ismét vissza vettem a póker arcomat ezzel is jelezve, hogy komoly beszélgetésbe elegyedtem vele nem csak viccelek./
- Azt, hogy velem mi történt azt inkább hagyjuk szívesen beszélek neked az én időmről de magamról elég annyit tudnod, hogy nem épp azért fizettek, hogy üljek a hátsómon./ Majd ezt kimondva megvillantottam neki büszkeségemet egy igazán rövid pillanatra a colt-ot félig elővettem./
- Ha érted mire gondolok./ Majd azzal a szempillantással vissza is csúsztattam a colt-ot/
- Mindent amit érdemes egy magamfajtának tudni erről a világról fegyver beszerzési lehetőségek, pénz szerzési lehetőségek illetve az a tény, hogy a jövőben számíthatok e a tudásodra hisz gondolom te az a fajta ember vagy aki információt szerez és elad.
/ Blake kettőt igazított a gépén mire sofőrünk vissza is tért és egy-egy csomagot dobott felénk jobban szemügyre véve élelem volt benne aminek természetesen örültem./
- Köszi.
/Majd társa felé idéz egy mondatott amitől a hideg is kiráz./ + Mire érette ezt?+/ Járművét beindítva útnak is indultunk Centaro szava szerint „a Támaszpontra”./

(17)
Avatar
Tank
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.10.26. 15:32
Tartózkodási hely: Budapest
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: A főkapu

HozzászólásSzerző: Drun » 2013.02.11. 20:29

"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-é a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KépKépKépKépKép


Kép NJK Kép
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya


Vissza: Városhatár

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó