Suhanj velünk Motorbolt

Középréteg

Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Alyara Nirois » 2012.04.04. 22:38

Plakát // Árak
Egy csillogó bolt húzódik a fősugárút mentén, ahol mindenki megtalálhatja a megfelelő légi robogóját magának.
A kerekek ne tévesszenek meg, mindegyik tud repülni is!

Előzmények, korábbi hozzászólások
Kép
Avatar
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
 
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2012.04.04. 15:54
Tartózkodási hely: Budapest
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Mira, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Murgen » 2013.02.11. 17:40

- Bazki! Beleléptem valamibe! Apróság, figyelj már hogy merre kóricálsz! Majdnem szétkentelek.
/Mindig is szerettem a motorosokat. A nagydarab, marcona külső gyakorta ugyanolyan mogorva szívet takart, bár voltak kivételek. Ez a muki, valahol félúton volt, bár fejjel lefelé, egy gumiabroncsnak támaszkodva nehéz egy ember értéké felmérni. Nagy nehezen sikerült magamat előbb hason fekvő, utóbb függőleges helyzetbe tornázni. Bár még mindig éreztem az abroncs bordázatát a hátamon. Szerencsére semmim nem tört el. Ami egy ekkora testben, egy ilyen rúgás után tényleg szerencse./
- Legközelebb nézz a lábad elé! Bakker, tele van a hely ilyen kis, izé, tündérekkel. /Ez felettébb ratyin hangzott jelenleg tőlem./ Legalább néha lenézhetnének a hozzád hasonló túlméretezett marhák!
/Igen, szerintem is jó ötlet belekötni egy jó tízszer nagyobb motorosba. Azt hiszem, voltak életemben jobb húzásaim is. A muksó nem nagyon méltatott különösebb erőfeszítésekre, csak "finoman" odébb tessékelt a csizmájával. Ezúttal már egy üvegfal volt a soros érkezési felület. /
- Csak lennék legalább fél méteres, kapnál a pofádba!
/De különösebben nem rettent meg a fenyegetéstől. Érthető. Lenyelve sértettségemet és mivel az utcára visszamenni még nem volt hangulatom, elkezdtem a motorok között nézelődni. Úgy tűnt, szinte mindegy rendes, ember méretű. Legalábbis én nem nagyon láttam motorokat az én méretemben. Így viszont elég szépen be tudtam nézelődni néhány idom alá, és bár tizedét se értettem annak amit láttam, tetszett a látvány. Azért pár dolgot felismertem. Kit érdekel mennyi idő telik el, a motor az motor, a turbó akkor is turbó és hát a gumi az gumi. Na jó, azért nem volt százszázalék, hogy minden az aminek én gondolom, de azért bíztam benne. Annak viszont külön örültem, hogy eleinte nem nagyon vettek észre, vagy csak nem érdekeltem őket mint potenciális vásárló, úgyhogy kedvemre nézelődhettem. És bár a repülésnek még a gondolata is távol állt tőlem, azért sikerült sűrű csapkodás segítségével felmászni az egyik hangulatosabb kinézetű motorra. Persze csak akkor vettem észre hogy veszett mód mozognak a szárnyak, amikor már fél úton voltam. Érdekes felfedezés volt, bár nem teljesen váratlan, hogy erre valók. Már csak a "Hogyan?" volt a kérdés. A motorra feljutva már kevésbé jól ismert látvány várt, bár a kormányt megtaláltam, de ennyi gombra nem számítottam. Már láttam is magamat egy ilyen futurisztikus járgányon suhanni. És hamarosan rájöttem, hogy hülye látvány./
- Na jó, hol vannak itt a rendes motorok?
Easy rider öcsém, easy rider!
Avatar
Murgen
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.02.06. 14:46
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Laki, Legion, Fenrir, Himura Kaoru

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2013.02.12. 16:40

*Murgen - 2900. aug. 22*

/A kérdésedre egy kissé rekedtes-füstös női hang válaszol./
- Azon ülsz törpincs.
/Aztán látod, ahogy az egyik motor mögül felegyenesedik a , a kezéről az olajat egy rongyba törölgetve. Az övébe egy csavarkulcs van tűzve néhány olyan kis szerkentyű mellé, amiket még életedben nem láttál.
Ahogy lepillant rád kissé felvonja a szemöldökét látva a motoron ücsörgésed, de a halovány mosolyt gyorsan fölváltja egy kissé semlegesebb arc, habár még mindig derültség sugárzik az arcáról, mintha jót mulatna rajtad./
- Reménybeli vásárló, vagy csak ingyenélő? /pillant végig rajtad, miközben elteszi a kendőt a farzsebébe.
Aztán vet egy pillantást a boltra, de mivel nem lézengenek odabent sokan, ráadásul a nagydarab motoros, aki berepített téged ide éppen a főnökével tárgyal, a férfi vet rá egy gyors oldalpillantást, mire sóhajtva kissé közelebb sétál./
- Nah jó, üdv nálunk! A nevem Mercy, illetve Mercedes Yevinen. Pontosan milyen motort keres? /pillantott rád, habár kissé kötelességszagú volt a monológ. Még valamelyik zsebe mélyéről egy kis csíptetős névtáblát is előhalászott, amin a Mercy felirat állt, és a kissé néhol olajos férfiingre csíptette.//
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Murgen » 2013.02.12. 18:21

- Ez rendes motor? Inkább valami ratyi olasz hagymázas vágyálma. Ahogy elnézem jenki vas nem nagyon van, mi?
/Na igen, a régi reflexem gyorsabban működnek mint az agy. Ha csak egy pillanatra is elhinném, hogy a tükörben látott dolgok igazak, akkor már nagyon régen nincsenek igazi jenki vasak. Kényelmesen hátra dőltem és mind a húsz centimmel, plusz a lenti kb. kettővel a nőre figyeltem. Mindig is kedveltem a vagány csajokat és a gépzsírtól valahogy még szebbek tudnak lenni./
- Leginkább turista. Bár az idegenvezetés nem a környék erőssége. /Bökök a motoros manus felé./ Bár azért vannak erre is szép dolgok. De hagyd a fenébe a műdumát. A kuncsaftok biztos értékelik és gondolom a főnök heppje, de nálam fölösleges. /Egy rövid kacsintást megejtek a nő felé, bár el nem tudom képzelni, ez egy húsz centis vakarcson mennyire látszhat./
- Hát lássuk csak, van valami igazi, oldschool, jenki vasatok? Egy erőgép. Jófajta chopper, na az érdekelne.
/Azért biztos ami biztos, beletúrok a belső zsebembe és hát nem véletlenül volt hiányérzetem. Jobb napokon se tudtam volna csak úgy kiperkálni egy jobb vas árát, de üres zsebbel még nehezebb./
-Öhm... Na jó Mercy van egy kis probléma. Az a nagy harci helyzet, hogy most vagy én vagyok teljesen hülye, vagy minden más, de pillanatnyilag lövésem sincs hogy hol vagyok és nincs egy árva kanyim se. Azt se tudom, hogy kerültem ide, bár egy motoroscsizma képe erősen rémlik. Szóval beavathatnál, hogy mégis mi a stájsz, már ha belefér a munkaköri leírásodba, na meg elárulhatod, hogy miért néz ki minden motor úgy, mint ha valaki melleket és fenekeket rakott volna két kerékre.


(5)
Easy rider öcsém, easy rider!
Avatar
Murgen
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.02.06. 14:46
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Laki, Legion, Fenrir, Himura Kaoru

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2013.02.12. 23:42

*Murgen - 2900. aug. 22*

/Csak felvont szemöldökkel pillant rád, majd a fikázásnál kissé ingerülten fonja össze a karjait a melle alatt, és mintha enyhe haragot látnál megvillanni a szemében.
Aztán kicsit megenyhül, amikor mellőzöd a hivatalosan szöveget./
- Eh ne is törődj vele, a visszajáró kuncsaftok folyton azt gondolják, hogy a sugárkerámia is nekik hajlik. /csóválja a fejét, aztán elmosolyodik, vagy nagyon jó a szeme, vagy függetlenül a kacsintásodtól, egyre megy./
- Oké tündérkém, ezt örömmel hallom. Kezdett már az agyamra menni a sok nyáladzás. Én szerelő vagyok, nem kis seggrázó csaj, aki két helyes kis pillantással rásózza a népekre a motorokat. /csóválja meg a fejét, majd a choppernél mintha kissé felcsillanna a szeme és egy picit nagyobb érdeklődéssel néz rád./
- Láttál már igazi choppert? Illetve kezdjük az elején, egyáltalán tudod mi az? Bevallom most nőttél a szememben törpincs. /biccent egy parányit igazi elismeréssel./
- Én tavaly egy kiállításon láttam egyet, és az aztán szép masina, jó, hogy fel lett újítva párszor, de egy kilencszáz éves darab, hogy így muzsikáljon. /rázza mosolyogva a fejét.
Aztán kissé elkerekedik a szeme, amikor meghallja az utolsó mondataid, és egy percig azt se tudja hová legyen lányos zavarában. Ismét előkapja a koszlott gépzsíros kendőt és törölgetni kezdi a kezeit, habár ez inkább afféle feszültséglevezetés./
- Uh a franc... Akkor te is ilyen múltból jött bogár vagy, mi? Huh, nem hittem volna, hogy tényleg találkozok egyszer eggyel... Izé, illetve bocsi, neked most biztos tök fura az egész. /Aztán megrázza a fejét, mint aki rendezni akarja a gondolatait, és kissé összeszedettebben folytatja./
- Nah szóval, hát igazából H'Sekiratban vagyunk, de neked kicsit furább lesz, hogy 2900-at írunk. És azért ilyen minden, mert hát ilyen... Choppert max kiállításról tudsz szerválni, vagy összebarkácsolni egyet. Én próbálkoztam egyszer. /mereng el, majd visszatér./
- Hát, szóval üdv a jövőben tündérkém. /mondja kissé aggodalmas mosollyal, hogy erre mit reagálsz./
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Murgen » 2013.02.13. 00:16

- Hát már ne haragudj húgi, de egy ilyet még akkor se vennék meg, ha meztelen bögyös bajor menyecskék járnának hozzá. Bár ha lerángatják róluk az idomokat, még nézhetnek is ki valahogy. Bocs ha megsértelek vele, de nem az én világom ez az agyon formatervezett kinézet.
/Na itt azért egy kicsit érdekes fejet vághattam. Most vagy ennyire hülyének néz, vagy minden eladólány gépzsírral keni az arcát. Hiába néztem szét, inkább az első látszott esélyesnek. De ki tudja, régen is hülye voltam a divathoz, kétlem hogy ez sokat változott volna. Na de ő is tud hülyéket kérdezni. Bár abból kiindulva, hogy elvileg hol vagyok, csak nekem hülye kérdés./
- Nem, honnan tudnám mi az a chopper?
/Szarkazmus két pont, jófejség minusz egy./
- Apró titok, egy Indiánon tanultam motorozni. És nemrég le is amortizáltam egyet. Na az egy fájó emlék. Azért jó tudni hogy nőttem, mit ne mondjak, nem a húsz centiseké a világ.
/Persze, kettőezerkilencszáz, negyedik ájulást ugorjuk inkább. Nagyot nézve pislogok rá./
- És én még azt hittem, hogy a whiskey tud fejfájást okozni. Akkor ez most komoly? Hát hogy a könnyűbúvárok mossák a szélvédőjét annak a ......... Naja, ez fura, ahogy mondod. És egy fokkal cinkesebb mint a hatvanhatoson lerobbanni két krimó között. Na de mi van ezzel a "múltból jött bogár" dologgal? Nem én vagyok az egyetlen jóéletű aki ekkora sallert kapot? De örülhetsz, találkoztál velem. Ami kétlem hogy különösebben feldobná az átlag népet, de legalább te örülsz. /Nagy levegő. Kifúj. Nem ájul el. Nem öl meg senkit. Jó vicc./
- Szóval, azt mondod az egyetlen valamire való vas, múzeumi darab? Na mindegy, sokra amúgy se mennék vele. Anno legalábbis a gyerek méret is nagyobb volt mint most én. Azért van irónia a dologban. Élek-halok a motorokért és legfeljebb matrica lehetek az oldalukon. De figyelj csak Mercy, hm... tetszik ez a név... na szóval, Mercy, nem vagyok valami nagy szerelőzseni, de annak idején mindenki maga bütykölte a motorját, már ha számított valamit az, hogy min robog. Szóval, ha van egy fölös kanapéd, meg tolsz valami flamót, akkor segítek neked összerakni egy igazi vasat. Nem lesz egy Harley, de még csak OCC sem, de meglátnak a nyergében és mindenki elélvez a gyönyörtől.


(6)
Easy rider öcsém, easy rider!
Avatar
Murgen
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.02.06. 14:46
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Laki, Legion, Fenrir, Himura Kaoru

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2013.02.13. 15:33

*Murgen - 2900. aug. 22*

- Nos nem mindegyik motorunk ilyen. Persze van más stílusú is, de sok nincs kiállítva, csak a katalógusból lehet megrendelni és csak akkor gyártják le, ha valaki előre megrendeli. Így gyakorlatilag bármilyet meg tudnak csinálni. /vonja meg a vállát./
- Ha érdekel és lelépett az a melák majd belenézhetsz a katalógusba, de most el vannak foglalva a gépnél. /pillant ismét a páros felé kissé elhúzva a száját./
- Ez amin ücsörögsz éppen a legnépszerűbb, azért is van kirakatban is, de nem ez az egyetlen. /teszi még hozzá.
Aztán a szarkazmusod hallatán felvonja a szemöldökét, de később elmosolyodik./
- Én apám bandájánál szerette bele ezekbe a szépségekbe. /simít végig az egyik közeli motoron./
- Odalent az alsó szinteken használnak még olyat, aminek kereke van, de a felsőbb körökben nem nagyon, tudod egy öt emeletes városban eléggé lekorlátozzák a mozgástered, hogyha nem tudsz repülni.
Aztán egyszerre néz zavartan és sajnálkozóan, amikor a jöveteledre terelődik a szó./
- Nos ja, komoly, nagyon is. Az első múltlakók jó négy, vagy talán öt éve jöttek át? Nem is tudom hirtelen... Minden esetre az után a két lány után folyamatosan áramlottak az emberek. Mind valami boltról beszéltek és a 21. századból jöttek. Elég durvának tartottam mindig, és bevallom volt valami pletyka felhangja is a dolognak. /von vállat./ De minden esetre nem vagy egyedül, elég sokan császkálnak odakint, akik nem ebben az évszázadban születtek. /Aztán újabb halovány mosolyt kapsz./
- Hát ha nem is a múltlakóság, de a chopper miatt örülök. A főnököm egy fa... szóval egy idegesítő barom. Azt sem tudja mi a különbség egy Harley és egy Jaguar WW3 között. /sóhajt fel. Aztán egyre nagyobb érdeklődéssel pillant rád az utolsó szavaid kapcsán és látod, hogy elgondolkozik./
- Nem is tudom... k*rvára csábító a dolog, mert kissé elakadtam a kicsikémmel... Tudod egy egyedi motoron dolgozok, összegyúrva néhány elemét a modernebb daraboknak amik tetszenek, de próbálom alapul venni a régieket. Csak hát mind más és más, nekem pedig valahogy egybe kéne simítanom a részeket és az aztán igazi gyönyörűség lenne. /mosolyodik el. Aztán még meglepetten hozzáteszi./
- Matrica? Ne viccelj, tündéreknek is gyártanak motort. /Aztán mint aki feleszmél még hozzáteszi./ Jah igen, te valószínűleg nem tudod. De nah, szóval van a te.. méretedben is motor, ezen ne aggódj.
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Murgen » 2013.02.13. 16:33

- Előre megrendelni? Na ez is egy érdekes elképzelés. Végül is megjátszható, a mi időnkben is volt ilyesmi. Bár a legtöbben széria vasat döngettek vagy azokat tuningolták. Egy egyedi OCC motor piszok drága tudott lenni és csak a külleme volt egyedi. De ja, szívesen megnézem a választékot, ha csak azért nem, hogy fájdítsam a szívemet. Legalább azt intézhette volna a nagyokos aki ide juttatott, hogy steksz is legyen a zsebemben. De legalább nem egy szál brokiban kellett mászkálnom.
/Eddig se lengedezett a lábam között lókolbász, de nem mertem belegondolni, hogy jelenleg mekkorák lehetnek a méreteim. Gyanítom, hogy Mercy nem lenne elájulva a jó esetben is csak két centis "műszertől". Na ehhez már tényleg nagyító kellhet./
- Várj! Faterod bandája? Süti, legalább a motorosok megmaradtak.
/Megnézem a vasat amit simogat és csak kicsit húzom el a számat./
- Nem rossz, bár nem vagyok oda az endurance kategóriáért, bár ez akár naked is lehet. Amilyenek az itteni motorok, nem tudnám eldönteni, melyik-melyik. De repülő motorok? Eh... megöl minden érzést, bár biztos könnyebb vele elkerülni a dugókat.
/Nézek rá nagy szemekkel, mikor kiderül, hogy hát igen, vannak mások is. Úgy tűnik nem is kevesen./
- Akkor elárulok egy titkot. Nem pletyka, sajnos. De lefogadom, hogy szó nincs visszaútról meg egyebekről. Minden esetre, ha lehet ne verd nagy dobra, hogy mi a helyzet. Gondolom a nép java nem örülne, hogy csak úgy átruccanunk ide. Na mindegy, ha másoknak jó itt, szerintem én is elleszek.
/Pislogok nagyokat és elnézek a "főnök" felé. Tényleg nagydarab egy barom feje van./
- Harley és Jaguár? Mifelénk megszámoltad a kereket és négynél már tuti, hogy nem Harley volt. Amúgy is, mióta gyártanak az angolok motort? Sose hallottam kétkerekű jaguárról.
/Vakar, vakar. Jót tesz a gondolkodásnak az állvakarás. Vagy nem. Nehéz elképzelni egy Harley vázon egy atomreaktort, vagy ki tudja mi a fenével mennek ezek manapság./
- Hát figyelj, ha egy Vrod-ba bele lehet gyömöszölni egy nitrót, akkor bármit össze lehet rakni. Egy a fontos, a motor maradjon motor. Ha gondolod ráleshetünk, de gyanítom, hogy nem a jó öreg négyütemű zakatol a mai vasakban. Téged mondjuk inkább egy túra motoron vagy utcai sporton tudnálak elképzelni és nem egy chopperen, bár, ki tudja, ha elbírod.
/Szó benn szakad, áll leesik./
- Tündér méretű motorok? Szívatsz? Bakker és az mivel megy? Ceruzaelemmel?


(7)
Easy rider öcsém, easy rider!
Avatar
Murgen
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.02.06. 14:46
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Laki, Legion, Fenrir, Himura Kaoru

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2013.02.14. 23:33

*Murgen - 2900. aug. 22*

- Nos persze, vannak akik innen a kirakatból választanak, de a többség inkább megrendeli azt, amit szeretne, a többség vagy lusta, vagy csupán nem ért ahhoz, hogy maga bütykölje a motorját. /von vállat. Aztán csak biccent./
- Oké, akkor mindjárt megmutatom, csak megvárjuk amíg elül a vihar. /vet egy pillantást a nagydarab motoros felé, aki berugdalt ide és most éppen az aktakukac fickónak szívja a vérét hevesen gesztikulálva./
- Aham valami olyasmi. Nem mindenki motorozik, van aki csak úgy benne van a bandába. De azért ja, valami megmaradt, habár nem pontosan értem mire gondolsz.
Aztán ő is a motorra pillant mosolyogva./
- Nos én mindegyiket szeretem. Mindegyikben van valami egyedi, ami különlegessé teszi őket. Mindnek megvan a maga varázsa. Amúgy hidd el, megvan a repülő motornak is a hangulata.... Ahogy átsuhansz a város felett olyan sebességgel, hogy a házak csak elmosódó csíkok melletted, ahogy a fények is eggyé olvadnak a világgal, mintha te is csak egy süvítő fény lennél... Amikor már olyan gyorsan mész, hogy nem is érzékeled a sebességet. Nah hidd el, van annak is hangulata. /kacsint rád. Aztán kissé ismét komolyabban folytatja./
- Hát igen, ha jól tudom nem lehet visszamenni, legalábbis ilyesmiről még pletyka szinten sem hallottam. De hidd el, nem olyan rossz ez az évszázad, habár persze nekem nincs viszonyítási alapom, de én határozottan bírom. /mosolyog./
- Nos pontosan, a Jaguar WW3 egy autó, de a főnökömnek gép gép körülbelül. /vet egy lesajnáló pillantást a fickóra. Aztán visszafordul feléd./
- Nos egye vérfarkas, felőlem benne vagyok, max hozzá sem tudsz nézni a dologhoz, de talán valamihez meg te értesz, amihez én nem. Mellesleg nem olyan fura régies motorokkal működnek, mint a ti korotokban. Azt már ismerem, de felfoghatatlan számomra hogyan építhettek bele olyasmit járművekbe... A mostani sötét anyag hajtotta motorok sokkal precízebbek, de majd ha megnézed te is látni fogod. Amúgy meglátod milyen lesz. Nem egy chopper, de nekem bejön a kicsike. /mosolyog, mint egy elégedett szülő. Aztán felnevetve hozzáteszi./
- Dehogy tündérkém! Azok is sötét anyaggal működnek, ahogy a járművek nagy része. Csupán a mikrotechnológia fejlődése kellett hozzá és voálá, kész is vannak a babaméretű motorkák. /vigyorog rád./
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Murgen » 2013.02.15. 00:03

- Hát nem t'om, én úgy vagyok vele, hogy ha nem tudod magadnak bütykölni akkor ne is ülj rá. Vihar?
/Nagy mamlasz nagy kezekkel nagyon hadonászik. Motoros mi? Aha, persze./
- Látom, a népek nem lettek kevésbé hülyék. Jó tudni, hogy van ami nem változott.
/Motorosok, bandák, az élet szeret./
- Aha, vágom. Oldalbordák a mi időnkben is voltak. A nagy túrákon megvolt a hangulata, mikor hátulról átkarolt valaki miközben tíz, húsz, harminc gépszörny robogott körülöttetek. Ilyen lehetett a Tatárjárás is annak idején, vagy a Hunok.
/Olyan odaadással mesél, amit csak csodálni tudok. Minden második szava után egyre vonzóbb a csaj. Ami azért húzós, mert simán megvolt alapból is hetes, kis gépzsírral még nyolcas is, most úgy tizenegy körül jár. Tízes a skála./
- Hozzám jössz?
/Félkomoly, félsármos, félvágyakozó félmosoly./
- Nem volt olyan rossz az az idő, de lehetett volna jobb is. Repülő motorunk nem volt, de volt légszennyezés, kína cipő és HardRock café. Mondjuk ahogy szétnézek ez a hely se rossz, sőt percről percre jobban tetszik. De komolyan, ha ennyire marha a főnök, akkor mit keres motorok közelében? Nem tudja, hogy nem elég a pénz az ilyenhez?
/Pislog, pislog, tanul, kombinál. Benzin nuku, nafta helyett sötét cumó. Mini motorok, repülő vasak. Naja, tényleg atomfizikusnak kellett volna mennem. De azért nagyban bólogatok./
- Hát figyelj, a vas az vas, ha más nem megtanulom. Viszont stekszem továbbra sincs, szóval max mosogatok. De ha segítesz nekem összerakni egy gépet, akkor nagyon foglak szeretni. Bár már így is lógok egy sörrel.


(8)
Easy rider öcsém, easy rider!
Avatar
Murgen
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.02.06. 14:46
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Laki, Legion, Fenrir, Himura Kaoru

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2013.02.15. 01:33

*Murgen - 2900. aug. 22*

- Hát igen, de valamit jobb, ha tudsz erről a korról. Mindenki sokkal jobban szereti a hátsója alá tolják a készt... A fene se fog vesződni azzal, hogy elkészítsen magának egy motort, hogyha vehet a boltban. Hát igen, ennyit a világunk romantikájáról. Az a jó, ami a boltból egy pillanat alatt megvan, éljen a tömegtermékek sora. /mondja egy szomorkás mosollyal. Aztán ő is a férfi felé pillant fintorogva./
- Hát nem, hülyékből még nagyobb katalógusunk van, mint motorokból... Kár, hogy a hülyék nem olyan szépen muzsikálnak, hanem inkább olyan bevernék a fejét egy csavarkulccsal, hogy átrendezd a fogait, hátha úgy szebb hang jön ki rajta. /sóhajt fel. De aztán elmosolyodik hallgatva a szavaid./
- Nos igen, valami ilyesmi, habár a hatóságok annyira nem szeretik a dolgot, de persze ez nem jelent semmit. Egész családok élnek odalent az alsó szinteken, van akinek a motorja az egyetlen vagyona, esetleg a ruhája, vagy a nője. /von vállat ismét./
- Amúgy mik azok a Tatárok, meg Hunok? Azok is valamilyen motorok? /néz érdeklődve. Aztán csak pislog kettőt, meg még kettőt, aztán felnevet. Nem bántóan, inkább kissé zavartan./
- Nem vagy kicsit kevés ideje ebben a világban egy házassági ajánlathoz tündérkém? /somolyog./
- Huh, gondolom az nem para, hogy ebből egy kukkot sem értettem...Mert most meg vagy én vagyok a hülye, vagy ilyen múltlakó furcsaságokról egy évig tudnál beszélni én meg csak néznék, mint harci goblin a csavarkulcsra.
/Aztán csak szomorúan ismét a fickóra néz, aki éppen most kíséri ki a nagydarab barmot./
- Nos az a szomorú tudod, hogy a pénz bőven elég. Neki van miből motort venni, és még több lesz neki, amikor elpasszolja őket. Nem kell értenie hozzá, a vevők csak választanak a katalógusból, a gépek legyártják és még boszorkány sem kell hozzá, megvan az üzlet. Ha meg mégis valami gubanc lenne, arra vagyok itt én. /húzza el a száját./
- de mindegy, legalább van melóm, sokan az alsóbb szintekről ennyit sem mondhatnak el magukról. Nah de nem picsogok ám, a lényeg, hogy jöhetsz, de nem Szemirámisz függőkertjében lakom. Nah, az ilyen nagyon puccos hely a mi korunkban. A pénz nem gond, van egy csomó haverom, aki le van égve, ha nem félsz dolgozni el leszel te is. Majd beszélek apával, hogy találjon neked valami melót, aztán ha segítesz összerakni az én motorom segítek én is neked, áll az alku? /mosolyodik el ismét./
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Murgen » 2013.02.15. 12:27

- Eh, naja, ez mifelénk is megvolt. Bár azért néhányan, ha nem is magunk építettük a legapróbb alkatrésztől kezdve, de legalább meg tudtuk bütykölni ha kellett. Aha, a hatóságok mi? Nyugi, annak idején minket se kedveltek. Én se tettem be szerintem még életemben önszántamból a lábam őrsre. Viszont nem egyszer utaztam már a hátsó ülésen.
/Elhúzom a számat, történelem oktatás a béka segge alatt, úgy fest./
- Tatárok és Hunok? Itt nem tanítanak történelmet? Mind a kettő lovasnép volt anno Ázsiában. Aztán mentek és végigtarolták Európát. A Hunok buktatták meg lényegében Rómát, a Tatárok meg a Magyarokat és a Poroszokat darálták be, asz'em. De sose voltam túl jó történelemből.
/Jót nevetek én is./
- Kevés ideje? Épp most skippeltem 900 évet. Akkor meg minek tököljek? Na de várj, az oké, hogy nincs HardRock meg kínai cipő, de hogy légszennyezés sincs, azt nem veszem be. De nyugi, nem tűnsz plázacicának, úgyhogy jól megleszünk.
/Aztán végigstírölöm a főnököt és elhúzom a számat./
- Szóval ez egy seftes? Aha.... Te, van egy ötletem. Akarsz saját garázst? Összeszedünk egy kis kezdőtőkét, összerakunk pár komolyabb gépet, aztán meg is van miből indulni. Gondolom te se akarsz folyton egy tuskónak melózni? A sok barom had vegye a tömeg gyártott vackokat, csak egyedi gépekben utaznánk, na meg szervizben. Na mit szólsz? "Mercy chopperjei"?
/Kicsit visszább veszek a tempóból. Ha más nem, a csóróság soha nem változik./
- Na, akkor kösz a kecót, és ha faterod tud meló, az süti. Valahonnan el kell indulni. Még szép hogy áll az alku! Csapj bele!
/Azzal felemelem apró mancsomat egy apró "ötösre"./


(9)
Easy rider öcsém, easy rider!
Avatar
Murgen
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.02.06. 14:46
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Laki, Legion, Fenrir, Himura Kaoru

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2013.02.16. 00:39

*Murgen - 2900. aug. 22*

- Há itt szinte senki nem ért hozzá. /von vállat./
- Hát akkor lehet nem fogsz örülni. Asszem akik a múltból jöttem azoknak végképp be kell menni regisztrálódni vagy valami ilyesmi baromság. Bekerülsz a rendszerbe, kapsz chipet, meg minden ilyesmi. A többség már gyerekkorában túlesik rajta, de ti ugye most jöttök... /mondja szinte szabadkozva./
- Oh, hát jó arcoknak hangzanak. Majd ha lesz egy bandám így fogják hívni, Tatárok. /kacag fel./ Nem is, a Hunoknak valahogy jobban tetszik a csengése. Nah de addig még sok energia elfolyik az ötödik szinten. /von vállat./
- Van benne valami... Akkor viszont 900 évvel azt hiszem túl öreg vagy hozzám. /somolyog, aztán egy pillanatra látod, hogy megdöbben, eltart egy percig is, mire újra megszólal./
- Huh... Nos persze, szeretnék, ki nem? Viszont ehhez pénz kell, az meg nekem nincs, és épp az előbb mondtad, hogy neked se. Szóval amíg nem hullik a nyakunkba egy valag millenium, addig ezt fújhatjuk. De amúgy remekül hangzik, ha egyszer gazdag leszek visszatérünk rá. /nevet fel, de ennek most van egy kis szomorú mellékzöngéje.
Aztán biccent és közelebb hajol egy ujjal viszonozva a pacsit, habár zavaró a tényező, hogy a kecses ujjak nagyjából beboríthatnának, elég fura érzés valaki kezével lenni nagyjából egy méretben./
- Nah majd meglátjuk mire jutunk. De úgy látom végre egy kis nyugi van. Gyere, megmutatom a katalógust. /indul el, aztán egy lépés után megtorpan és enyhe zavarral visszanéz rád. Aztán látod, hogy megrebben a keze, de végül inkább nem nyújtja feléd, hogy felvegyen, csak vár, amíg utoléred, aztán megy oda a pulthoz./
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Murgen » 2013.02.16. 14:58

- Én egyet tudok, téged. Vagy legalábbis úgy fest.
/A chipen és a regisztráción nagyot nézek. Jót nevetek./
- Persze, chip mi? Mi vagyok én kutya hogy chipet kapjak? Szerintem ezt az egészet én kihagyom. Ha lenne órám még azt is eldobnám. Pont mint a Szelíd motorosokban. Ne nézz így, anno marhajó film volt.
/Energia az ötödik szinten? Jó hogy nem a quantumhoz imádkoznak./
- Maradjunk inkább a víznél és a Mississippinél. Gőzöm nincs, hogy mi van az ötödik emeleten, sőt azt se vágom most hányadikon vagyunk. Hé, nem vagyok öreg, csak "veterán".
/Megvakarom a fülem tövét mikor látom hogy kicsit elszontyolodik./
- Figyelj, nem azt mondom, hogy most rögtön vegyél magadnak egy egész gyárat. De kicsiből is el lehet indulni. Csak egy üres garázs kell, alkatrészek, szerszámok és már kész is. Minden esetre, százszor jobb magadnak dolgozni kicsiben, mint sem egy marha igényeit kiszolgálni.
/Megnyugtató érzés, hogy nem kezel se játékbabának se papagájnak. Biztos jó buli mások kezében utazni, de kösz nem. Lekászálódok a motorról a padlóra és komótosan megindulok az említett pult valamint a katalógus felé./
- Hát na, ezekhez a vackokhoz nem járt használati utasítás.
/A pult aljánál csak megállok és felnézek. Hát nem vagyok egy alpinista./
- Na jó, Mercy vagy vedd le ide azt a vackot, vagy engem tegyél fel oda.
/Húsz centisnek lenni szívás, még ha ugyanannyira vicces is./
Easy rider öcsém, easy rider!
Avatar
Murgen
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.02.06. 14:46
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Laki, Legion, Fenrir, Himura Kaoru

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2013.02.16. 22:13

*Murgen - 2900. aug. 22*

/Hálásan elmosolyodik, aztán inkább csak vállat von./
- Hát ja, igyekszik az ember lánya.
/Aztán csak csodálkozva néz rád./
- Kutya? Miért kapna egy kutya chipet? De amúgy megértem, a bandában is vannak, akik kiműtötték, vagy csupán a szüleik be sem vitték őket regisztrálni. Én nem fogok pattogni miatta, csak jeleztem, hogy akkor kerüld te is a hatóságokat. /mondja könnyedén./
- Szelíd motorosok? Hmm nem hangzik rosszul. Kíváncsi lennék rá, habár nem hiszem, hogy fellelhető bárhol is, de majd körbenézek a múzeumban a szabadnapomon. De nah jó feladom, mi a rühes vérfarkas az a Mississippi? Oké, inkább ne mond meg, így is kezdem egyre hülyébbnek érezni magam, pedig eskü ez nem festett. /sóhajt fel megérintve egy sötét hátrafont tincset a hajából./
- Nos.... Igazából üres garázsom van, csak nem hiszem, hogy bárki lejönne az alsó szintekre... De megmutatom, aztán meglátod te is. És hidd el én is legszívesebben fejbe verném ezt a szerencsétlent egy csavarkulccsal, de jól fizet, nekem pedig kell a pénz az alkatrészekhez, meg a családnak.
/Aztán amikor követed a pulthoz és odaértem egy kissé zavart mosollyal pillant rád./
- Mármint nem tudsz repülni? Huh, pedig szerintem az a legmenőbb része ha vannak szárnyaid... Mármint nah, szóval majd keresünk valakit, aki megtanít, ha már összementél legyen valami király is a dologban.
/Aztán csak letérdel és a kezét nyújtja kissé szabadkozón./
- Oké szívesen, csak már volt aki majdnem leharapta a fejem, amikor a kezembe akartam venni, szóval inkább vigyázok az aprónép hangulatára. Ne vedd magadra, csak rossz tapasztalat. /von vállat továbbra is feléd nyújtva a tenyerét, amin simán elférsz./
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Murgen » 2013.02.17. 00:15

- Hát, a mi időnkben max kutya vagy macska kapott csippet, ha elveszne könnyebb legyen megtalálni. De itt az emberek kapják? A Nagy Testvér mindent lát, mi?
/Sétálok mellette, bár gyanítom rendesen vissza kell magát fognia ilyen téren. De hát bakker, tíz centis lábakkal nem leszek Speedy Gonzales./
- Múzeum? Manapság már nincs videotéka vagy internet? Nem tudod mi a Mississippi? Ha nekem azt mondod, hogy már a jó öreg Amerika se a régi, én menten főbe lövöm magam. Na jó, nem, de hiányozni fog pár dolog. De ne érezd magad hülyének, nekem meg erről a helyről nincs gőzöm se. Na de mi baj van az alsó szintekkel? Abból amit mondtál, épp ott tudnám elképzelni a motoros-kultúrát. Feltörni meg ráérünk majd ha lesz miből. De egen, ha család van, az mindig több zsé.
/A pultnál nagy pislogás. Játszak papagájt, vagy rájön magától?/
- Mercy, van kb. két órája talán, hogy itt vagyok. Eddig ebből a helyből csak az utcát és egy bakancsot láttam. Szóval nem, még gőzöm nincs, hol van ezeken a bekapcs. De hidd el, nem ezektől leszek én boldog!
/Közelebb lépek. És igen, van előnye a húsz centinek. Minden mell hatalmas!/
- A cipőmet vegyem le?
/Apró vicc apró arcból. Fellépek a tenyerébe és nekidőlök a karjának. Legalább kényelmes legyen a liftezés./
- Nyugi, nem vagyok egy sértődős fajta. Csak ne egy cipős dobozban vess nekem ágyat.


(11)
Easy rider öcsém, easy rider!
Avatar
Murgen
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.02.06. 14:46
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Laki, Legion, Fenrir, Himura Kaoru

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2013.02.17. 12:13

*Murgen - 2900. aug. 22*

- Oh értem. Hát akkor biztos jóval nehezebb lehetett az azonosítás, habár biztos megvolt annak is a maga haszna. Hát egen, mindenki benne van a rendszerben, kivéve aki annyira csóró, vagy törvényen kívüli... De azok jobb is, ha kerülik a hatóságot. /mosolyodik el a távolba révedve, mintha valaki eszébe jutna./
- Majd be kell mutassalak a mi törvényen kívülinknek. Azt hiszem bírni fogod. /somolyog tovább, aztán csak ráncolja a szemöldökét a szavaidra./
- Hát izé, van egy 21. század múzeumunk, gondoltam ott hátha megtalálom. Amúgy ha új film lenne lehívnám a netről,, de nem vagyok biztos benne, ott megtalálok-e egy 900 éves filmet. És öhmm hát nem igazán tudom mi lehet az... Amerika? Áh ez már megvan, egy régi kontinens igaz? /mosolyog elégedetten, aztán leolvad a mosoly és hozzáteszi./
- Nos sajnálom, de Amerika nincsen. Jelenleg egy Negapan nevű szuper kontinenssé állt össze a többi a földlemezek mágikusan felgyorsult mozgása miatt. Tíz megaváros van, mindegyikben egy varázslényfaj és, illetve ez itt a főváros H'Sekirat, itt többségben emberek élnek.
/Aztán tart egy rövid szünetet, mint aki azon gondolkozik hogy magyarázzon el valamit./
- Huh... Hát ha jól emlékszem láttam egy régi filmet... Valami gettónak nevezték a helyet, vagy szegénynegyed? Puff fogalmam sincs... Nem, inkább a gettó, hát olyanok az alsó szintek, senki nem megy oda szívesen, akinek van más esélye. De én már egészen megszoktam, ha ott nősz föl kevés újat tud mutatni.
/Aztán bocsánatkérően pillant rád./
- Oké tudom bocsi, csak szóval... hát azt hittem a tündérek ösztönösen tudnak repülni. De ez van, bevallom nem vagyok tündérológus. /Aztán csak felkacag és a fejét csóválja./
- Eh ne légy már lökött! Amúgy oké megjegyeztem. És ne aggódj, van sütis dobozunk is. /mosolyog gonoszkásan, de láthatóan viccel. Aztán felrak a pultra majd kivesz egy tollnak tűnő cuccot egy tolltartószerű izéből és beleszúrja egy talpba, majd szétnyitja. Aztán azt látod, hogy egy billentyűzet és képernyő lesz belőle. Pötyög valamit, mire a képernyőn megjelennek a motorok. Aztán az egyik gombra mutat a vöröses fénynek tűnő billentyűzeten./
- Ezzel tudsz léptetni. Kíváncsi vagyok van-e ami tetszik. /mosolyog és ő is a pultra támaszkodik melletted figyelve az első motort ami felvillan./


Kép
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Murgen » 2013.02.17. 22:13

- Hát, úgy nagyon nem volt baj az azonosítással. Akkoriban is megvolt már a Nagy Testvér, csak még nem volt olyan pofátlan, hogy chipet rakasson az emberbe. De azért akkoriban is megb***tak tejszínhabon, ha nem volt nálad semmi igazolvány és lemeszelt a yard.
/Egy pillanatra könny gyűlik a szemembe a jó üreg Amerika eltávozása miatt.... Nem! Azért kár hogy minden oda, de csak nem olyan gáz ez a hely sem. Legalább lesz sok újdonság. És kilencszáz év alatt, csak elavulnak a gyorshajtási cédulák./
- Negapan? Legalább normális nevet adtak volna neki. Szóval, akkor ez a hely tele van varázsolós emberkékkel meg ilyen minimanókkal mint én? Aha, gettó, mi? Akkor kb. olyan mint Brooklyn. Zsír. Hát nem t'om, én még nem is nagyon próbáltam ezekkel a vackokkal repülni. Tudod, ha húsz évig nincs szárnyad, aztán hirtelen van, valahogy nem jut eszedbe, hogy használni is kéne. De majd következő körben.
/Liftezés megvolt. Első emelet: félretervezett motorok katalógusa./
- Sütis doboz? Na kapd be a fülemet!
/Vágok vissza és jót nevetek a kis viccünkön./
- Aha, valahogy sejtettem, hogy nem egy könyvről van szó. Szóval akkor ezzel mi? Ratyi, ratyi, nagyon ratyi, uh... ez egész jó, ratyi, ratyi...
/Jó darabig lapozgatok, amíg nem találok valamit, ami legalább egy kicsivel jobban hasonlít egy motorra és nem úgy, mint ha valaki taknya megfagyott volna röptében. Nagyjából félúton nézek fel Mercyre./
- Bakker, nálatok semmi nincs, ami ne lenne ennyire high-tech? Legalább a külsejük nézhetne ki úgy mint egy gép. Biztos nagyon faja járgányok, de tényleg olyan, nagyon rajzolt külsejük van. Sehol egy merevítő rúd, egy kilátszó motor, minden szép, csillogó és sima. Anno még a Tron filmben is motornak nézett ki a motor, ezekről, ha nem lenne két kerekük, meg nem mondanám hogy motorok.


(12)
Easy rider öcsém, easy rider!
Avatar
Murgen
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.02.06. 14:46
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Laki, Legion, Fenrir, Himura Kaoru

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2013.02.18. 19:01

*Murgen - 2900. aug. 22*

/Az első monológodra csak biccent, aztán hallgat tovább és csak később szólal meg./
- Nos burokban igen. De rajtatok meg a varázslós emberkéken kívül van még egy rakat másik faj is. Maradjunk annyiban, hogy ha jól tudom a ti korotokban nagyjából az összes fajt a mesék szereplőinek emlegették... Illetve nem tudom pontosan kikről hallhattál. Vámpírok, vérfarkasok, angyalok talán megvannak nem? /néz rád érdeklődve./
- Azon kívül vannak még sidhek, goblinok, meg nos hát mi alakváltók. /pillant rád kissé aggodalmasan./
- Amúgy megértem, amikor egészen pici voltam fogalmam sem volt hogyan kell alakot váltani. De ne aggódj, megtanulod majd a repülést, és jó buli lesz!
/Aztán csak egészen ártatlan arcot vág, amikor a sütisdobozos megoldást véleményezed. Aztán figyelemmel követi hogyan pörgeted végig a motorokat és a kérdésedre szomorkásan vállat von./
- Hát nem tudom, ezek közül a többség mind tök hagyományos volt. Mármint nálunk nem árulnak high-techet, ezek csak tök sima motorok... Illetve izé belegondolva hát igen, hozzátok képest mind picit modern... Oké ha felidézem a choppert akkor valóban kicsit más stílus.
/Egy pillanatra elhallgat láthatóan eszébe jutott valami, és jó egy perc elmélkedés után folytatja csak./
- Hmmm tudod eszembe jutott valami. Még jóval kisebb voltam és a bátyám vitt el oda, szóval nem vagyok teljesen biztos a dologban, de azt hiszem nem olyan messze a tanyánktól van egy raktár. Legalább ezer éves cuccok vannak ott és nagyobb a káosz, mint egy sidhe ragyogó fejecskéjében, de mintha ott láttam volna ilyen régi motorokat is. Nem biztos, de ha ilyesmikre vágysz esetleg lehet próbálkozni ott. Persze ha nem félsz hogy foglyul ejt egy pókháló. /vigyorog rád, de láthatóan viccel./
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Murgen » 2013.02.20. 22:47

- Vámpír? Stimt, de remélem nem a csillámratyi fajta?! Vérfarkas, jah arról is volt pár film. Hm... Angyalok? Volt valamikor egy Viggo Mortensen féle Lucifer, aki lazán kitépte valami bukott angyalnak a szívét és megkajálta. De a srác csak a film utolsó öt percében volt talán benne. Általában vagy a világot akarták kiirtani vagy szerelmesek voltak. Viszont erről a sidhéről még nem hallottam, a goblin meg, hát, olyan ork szerűség nem? Alakváltó? Jah, vágom, mukiból kutyuliba.
/Nézegetek tovább, de minden motor ilyen. Aztán leesik./
- Várj, mi az, hogy nem tudtad hogyan kell alakot váltani?
/Töltés...töltés.../
- Alakváltó vagy? Süti. Kicsit modern? Abból kiindulva, hogy az én időmben, úgy száz éves volt a motorok teljes történelme, most pedig jó tízszer annyi, még csodálkozom, hogy egyáltalán létezik ilyesmi. De jah, hát közel nincsenek egy chopperhez.
/Elgondolkodom a szavain. Megrágom. Aztán már vigyorgok./
- Ha kiszedsz a pókhálóból, akkor mehetünk. Bár egy akkora géppel nem biztos hogy most elboldogulnék, de legalább lesz miről mintázni a cuccot. Sőt.. ha párat kipofozunk, meg is van a kezdőtőke egy saját garázshoz. De ez gondolom valahol lenn lesz nem? Legalább szétnézek "Brooklynban". De jah, mikor végzel? Le tudsz lépni most, vagy ücsöröghetek egy csavarkulcson pár órát? Mert ha még várni kell, akkor idő közben elkezdhetnéd magyarázni a hely gépek belsejét. Ha már saját motort akarok, azt is tudni akarom, hogy mitől ketyeg.


(13)
Easy rider öcsém, easy rider!
Avatar
Murgen
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.02.06. 14:46
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Laki, Legion, Fenrir, Himura Kaoru

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2013.02.21. 21:09

*Murgen - 2900. aug. 22*

/Kissé zavartan néz rád az első hosszú monológ alatt, de láthatóan már nem is próbál rákérdezni mindenre./
- Nos a sidheket fel fogod ismerni ha látsz egyet. Nagyon magas kecses alakok hegyes füllel és három gyűrűből álló szemmel. Mágiahasználók és ha varázsolnak a bőrük a ragyog. A goblin meg... nos nem tudom milyen az ork, de ők többnyire nem túl szépek, vastag bőrrel, karmokkal, ilyesmi.
/Aztán csak biccent./
- Nos igen, nem nagy cucc. Hát igen, volt néhány fejlesztés az elmúlt időszakban.
/Aztán ismét szélesen elvigyorodik./
- Oké, ezen ne múljon tündérkém. Amúgy nem rossz ötlet, persze csak ha azokból az ócskavasakból össze tudunk rakni bármi használhatót... Nah de majd úgyis meglátjuk. Nem egy vagyon szerintem, habár senki nem is nagyon törődik az ottani cuccokkal, az is tény. Mellesleg igen lent az az első szinten az is.
/Aztán egy pillanatra a fejéhez kap./
- Oh igen, el is felejtettem... Jellemző, néha annyira érdekes tud lenni a meló, hogy észre sem veszem, hogy itt vagyok. /mondja cinikusan./
- Amúgy nem, sajna nem léphetek le előbb, ki is nyírna a főnök. Még ha minden igaz két órát kell lehúznom itt, aztán mehetek végre.
/Egy kis ideig elgondolkozva néz rád, aztán végül vállat von./
- Nos oké, úgyis van egy motor hátul a raktárban, amit még meg kell javítanom. Ha gondolod gyere és nagyjából megpróbálom elmagyarázni hogy működik. Aztán meglátjuk mennyit sikerül.
/El is indulna, majd megtorpan és ismét a kezét nyújtja./
- Ha nem vagy sértődős még mindig elviszlek, de ha akarsz sétálhatsz is.
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Murgen » 2013.02.23. 00:39

-Ahha... szóval ha előugrik egy mumus az ágyam alól akkor az egy goblin, ha pedig szembe jön Legolas, akkor az egy sidhe. Vágom. Ilyet már láttam.
/Pislog, pislog, aztán képen csapom magam./
- Ja, bocsi. Eddig nem sok alakváltóval kerültem testközelbe. Nekem nagy cucc. Főleg így húsz centisen.
/A végét elviccelem, hisz még a nagy gebasz közepette is jó kedvem van. Mint aki beszívott.../
- Fejlesztés mi? Benzin helyett "sötét anyag" vagy mi a fene. Repülő motorok, húsz centis tündérekre méretezett s*ggrakéták és ki tudja mi minden más még, amit nem láttam. Ja, csak pár fejlesztés, semmi extra.
/Áll vakarás, némi pislogás és sűrű bólogatás./
- Hé, el se hinnéd, mi mindent össze lehet dobni pár kiló ócskavasból. Az első motoromnak is volt anno roncstelepről kukázott nyerge, igaz azt speciel tíz perc alatt hagytam el valahol. De hé, ez csak azt bizonyítja, hogy akadhatnak ott jó cuccok. Főleg ha mindenki tesz rá nagy ívben, hogy mi van ott és mi nincs. Talán még valami igazi kincsre is rábukkanhatunk. Csak egy kis mázli kell hozzá, az pedig úgy tűnik most akad bőven. Különben még mindig egy kirakatban ücsörögnék, vagy matrica lennék a járdán.
/Egy pillanatig nagyban játszom, hogy sokat vívódom a döntés körül, de aztán látványosan beadom a derekam./
- Egye fene, lemondok a büszkeségről. Amúgy is imádom a bőrnyerget.
/"Felszállok" a felkínált tenyérbe és kényelembe helyezem magam./
- Na lássuk, egyszerű kisvárosi suttyóként megértem-e az rakétaszerelést?!


(14)
Easy rider öcsém, easy rider!
Avatar
Murgen
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.02.06. 14:46
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Laki, Legion, Fenrir, Himura Kaoru

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2013.02.24. 00:51

*Murgen - 2900. aug. 22*

/Csak mosolyogva csóválja a fejét a szavaidra, kissé értetlenül, de láthatóan nem zavartatja magát azért túlságosan./
- Nah majd meglátjuk mit találunk. Viszont te nagy büszke papagájjá nyilvánítalak, ha folyamatosan hülyeségeket beszélsz! /nevet rád, majd elindít a kezével a válla irányába, mintha fel akarna ültetni, de aztán moderálja magát, habár a mosolyt látod a szája sarkában továbbra is.
Aztán ezzel meg is indul végig a bolton és végül az egyik hátsó falnál áll meg. Látod, ahogy egy pici sötét kényernyőről fénysugár söpör végig az arcán, aztán a fal félrehúzódik és beléphettek egy igen méretes raktárba.
Ahogy átléptek a falon az ajtó bezárul, viszont az erőteljes szinte természetesnek ható fények felvillannak nappali ragyogásba burkolva a helyet. Látod, hogy több szétszedett motor is van itt, meg pár asztalnyi többnyire ismeretlen alkatrész.
Mercy kissé hátrébb sétál és végül az egyik dolgozó asztal szélére rak le./
- Nah, meg is érkeztünk, ő lesz a kis drága, akit gyógyítani kell. Kicsit régebbi darab, de a gazdája ragaszkodott hozzá. Mutat a motorra./
Kép

/Aztán egy könnyed mozdulattal felhajtja az emblémás oldallemezt és kis matatás után egyben kiemeli a motor szívét. Az egész egy fekete fénnyel pulzáló különös magból és a rá bonyolult elrendezésben csatlakozó kábelekből áll. Nem igazán ismersz fel benne semmi motorszerűt, leginkább egy elszenesedett erekkel átszőtt sötét fénnyel világító élő szervre emlékeztet./
- Nos ismerős valamelyik része? /pillant rád, letéve melléd azt az izét./
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Murgen » 2013.02.26. 13:02

- Oké, vágom, pofa súlyba.
/Nevetek aztán ücsörgök a gépzsíros ujjak között. Anno mást jelentett valakit a "tenyereden hordozni". Aztán séta, falon vaku, "Szezám tárulj. Motorok, motorok mindenhol. Na jó, a java csak alkatrész. Landolás az asztal szélén./
- Mennyország kicsiben?
/Megnézegetek néhány alkatrészt az asztalon./
- Oké, a csavart még felismerem. Már ha ez az izé az.
/Megbökök egy előttem heverő kupac, számomra csavarnak tűnő alkatrészt, de utána meglesem a "beteget" is./
- Na ez még egész normálisnak tűnik. Bár nem az esetem, de legalább normálisnak tűnik.
/Mikor mellém kerül a "motor", egy darabog csak nézegetem, vizsgálgatom, látványosan hümmögök. Elégedetten bólogatok. Végül összekulcsolom a karom és az egyik kezem az államra teszem./
- Halvány hupilila gőzöm nincs, hogy ez mi a fene. Volt egy haverom, az apja kihordott lábon négy-öt szívrohamot, neki nézett ki így a szíve állítólag a hatodik után. Szóval mi ez?


(15)
Easy rider öcsém, easy rider!
Avatar
Murgen
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.02.06. 14:46
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Laki, Legion, Fenrir, Himura Kaoru

Re: Suhanj velünk Motorbolt

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2013.02.27. 22:48

*Murgen - 2900. aug. 22*

- Nos igen, azt hiszem ez nekem az idilli hely, habár másnak talán pokol lenne, főleg, aki megpróbál takarítani. /néz körbe a művészi káoszban szertehagyott alkatrészeken, amik látszólag valóban bármi értelmes elrendezés híján vannak.
Amikor a csavarokat piszkálod csak biccent./
- Igen. Látod, nem is olyan lehetetlen a dolog. Habár azok régebbi típusok, van ami automatikusan kapcsolódik a helyére és antigravitációval tartja a helyén az alkatrészt. /magyarázza.
Aztán látszólag kissé elégedettebb, hogy ezt a motort már nem szóltad le, legalábbis nem annyira.
Amikor figyeled a furcsa alkatrészt még miután megszólaltál akkor is csak felnevet és még pár percbe bele telik, mire magyarázni kezd./

- Hát nos... Akkor had mutassalak be a motornak. Tündérke motor, motor, ő pedig tündérke. /magyaráz mosolyogva./
- A pontos működéséhez atomfizikusnak kéne lennem, de a lényege valami olyasmi, hogy a sötét anyagok beletározzák, én meg ezeken a csatlakozókon át /érinti meg finoman a "szíven" futó egyik kábelt./ vezetem a motor energiáját a járgányba.
/Egy pillanatig kivár, hogyha akarnál kérdezni vagy mondani valamit, aztán még hozzáteszi./
- Nem olyan ördöngösség javítani, maga a szerkezet szinte soha nem romlik el, szerencsére, többnyire inkább a csatlakozással van gond. Most is valószínűleg ez lesz a probléma... Szerintem valami érintkezési hiba lesz.
/Aztán azt veszed észre, hogy máris tűnődve vizsgálgatja a furcsa szerkentyűt néhol meg-megemelve egy "eret", vagy megpiszkálva a sötét belső magot./
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Következő

Vissza: 3. szint

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó