Előcsarnok

H'Sekirat főépülete

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Vera Rider » 2012.10.02. 13:00

*Vadászidény; Laki

/Csak álltam és vártam mikor hirtelen kinyílt a 101-es ajtó és kilépett rajta egy pasas. A szerelése olyan volt, mint a régi titkos ügynökös szerkók. Tipikus napszemüveg és kabát. Végignézett a folyosón, majd rajtam megakadt a szeme. Lejjebb húzta a szemüvegét és alaposan végigmért. Bár én csak szúrós tekintettel válaszoltam a stírölésre./
+ Van bőr a képén, az biztos.
/A pasas még egyszer visszafordult az irodába, majd a földszint felé vette az irányt. Közben kinyílt egy másik ajtó is és egy titkárnő szerű hölgy lépett ki az ajtón, majd megkérdezte, hogy kérnék –e valamit inni./
- Nem kérek, köszönöm. /Válaszoltam a nőnek./
+ Még nem ismerem a helyi konyhát. Nem szeretném, ha visszajönne az itóka. Kávézni pedig nem szoktam.
/Közben pedig vártam, hogy behívjanak, ami hamarabb eljött, mint vártam./


(75)
Élvezz ki minden egyes napot, mert nem térnek vissza a kedvedért, csakhogy megváltoztathasd őket.
Avatar
Vera Rider
Fiatal
Fiatal
 
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2012.08.30. 11:17
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Halott karakter

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Laki » 2012.10.02. 16:43

* Vadászidény *
* Vera Rider *

- Biztos kisasszony? Nos rendben, ha bármi óhaja lenne, abban az irodában megtalál.
/Rámutat arra, ahonnan kijött./
- Esetleg valami olvasnivalót hozhatok-e? Vagy volna tán más óhaja? Meghagyták, hogy gondoskodjam önről, amíg fogadni nem tudják. Így ha bármit szeretne, állok rendelkezésére. Oh, ha gondolja, ott oldalt le is ülhet, bár bizonyos vagyok benne, hogy nem fogják sokáig váratni. Most pedig ha megbocsát kisasszony.
/Egy apró biccentés után távozik is és visszasétál az irodába ahonnan kijött./
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Vera Rider » 2012.10.02. 19:33

*Vadászidény; Laki

/A hölgy kedves volt velem, mikor megkérdezte kérek -e olvasnivalót egy pillanatra eltöprengtem./
+ Nem is rossz ötlet, talán valami kis könnyű olvasmányt. De olyan sok kérdés kavarog bennem. Talán nem ártana többet tudnom a városokrólról és a céhekről. Jelenleg ez a két dolog foglalkoztat, ja meg az, hogy Alyara Niroist megtaláljam.
- Tudna hozni valami könnyed olvasmányt a céhekről. Szeretném tudni, melyiket melyikeket érdemes elkerülni, és ha ne aggya Danu átirányítanak másik céhhez, melyikbe érdemes belépni. Vagy ha ilyen könyv nincs akkor a városokról valami könnyű olvasmányt, mivel még eléggé új vagyok itt.
+ Vajon miért mondtam Danut Isten helyett? Talán kezdek teljesen olyanná válni mint az itteniek.

(76)
Élvezz ki minden egyes napot, mert nem térnek vissza a kedvedért, csakhogy megváltoztathasd őket.
Avatar
Vera Rider
Fiatal
Fiatal
 
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2012.08.30. 11:17
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Halott karakter

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Riggs O'Conell » 2012.10.02. 21:01

/ Nem sikerül begyűjteni a választ, ellenben szert tesz egy pisztolycsőre a lapockái közt. A kezét nem teszi fel, de nem mozdul. Megértette a finom célzást. Felmerül benne, hogy tehetne egy próbát a gyors fordulattal, aztán...De mi lesz aztán? Azt se tudja hol van. Eljön még az ideje a vérontásnak. Riggs nem hülye, rosszul mérte fel a helyzetet, de ettől még nem hülye. Most nincs esélye. Ha le is nyomná ezt az ürgét, ki tudja hányan vannak még, és semmit nem tud a fegyvereikről...Gyakorlatilag 1000 évvel arrébb van, lehet hogy ez a hátának szegezett akármi nem is egy sima pisztoly. Ki a franc tudja?
De azért megfordul. Nem gyorsan, csak nyugisan. Nem akar balhét, még...
Ha a másik meg akarná ölni akkor már egy lyuk füstölögne a tarkójában, és nem a hátánakszorulna a fegyver cső. Tehát fordul, s acélkék szemeit az előtte állóra függeszti, majd átpillant Kathre is.../
+Miért mindig rám fognak fegyvert?+

(7)
Kép
Avatar
Riggs O'Conell
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2012.09.17. 22:11
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Kathleen Sirett » 2012.10.02. 21:18

/Alsó ajkát harapdálva toporog egy helyben. Ő itt most tehetetlen a nagy melákkal szemben, egyszer már a nyakába kapta, és nem szeretne újabb összetűzést vele. Túl nagy, túl erős Kathy törékenységéhez képest. Ezért távol marad és csak szemeit forgatja. Önmaga megnyugtatása végett szertartás-szerűen fonja ujjait jobb nadrágzsebében lapuló öngyújtóra. A hideg fém kellemes borzongó érzést okoz, ami végigcikázik kezén, el egészen tarkójáig. Kissé megretten a hirtelen ingertől, de szerencsére épp ekkor lesz triójukból egy négyes./
+Remek... Nagyfiú, most légy okos, nehogy lepuffantsanak!+
/A rezzenését be lehet tudni az idegen feltűnésének, aki láthatóan csak Jessnek nem ismeretlen. Homlok-ráncolva hallgatja végig a férfi mondandóját, ám csak elhessenti a füle mellett, ez nem rá tartozik. Továbbra is távolabb álldogál, de lassan, még mindig zsebre tett kezekkel közelebb araszol Riggs-hez, és halkan szó, hogy csak ők hallják./
-Mindig ilyen vagy, vagy csak kivételes esetekben szoktál hülye lenni?
/Céloz az előbbi kis afférra, amikor is szinte fenyegetően tornyosult Jess fölé. Aztán csak legyint, nem vár választ a meláktól./
-Remélem hamarosan végre történik valami értelmes is...
/Sóhajtja a falnak, ha Riggs nem figyelne rá. Fejében felrémlenek Jess hozzájuk intézett első szavai és a tükör is./
+Meg kellett volna néznem. Hogy lehettél ennyire figyelmetlen?! Jha, persze, épp Riggs volt a nyakamban...+
/Felsandít a férfira, de nem tudja hibáztatni. Kicsit talán örül is, hogy nincs egyedül, hogy nem magában kellett elbotladoznia idáig. Régi "mestereire" emlékezteti a melák, akik verekedni tanították. Igaz, róluk nem túl sok jó emléket őriz, hisz sosem volt előnye a közelharc és mindig csúnyán elverték./

(8)

*szori, fáradt vagyok, mint akit agyonvertek, néha kimarad az értő olvasás :D*
Aki nem számol
mások elmebajával,
az elmebeteg. (Fodor Ákos)


Kép
Avatar
Kathleen Sirett
Zöldfülű
Zöldfülű
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2012.09.22. 14:47
Tartózkodási hely: Az üveghegyen túl
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Azeriel Sahaana Saendar

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Jessie Ellwood » 2012.10.03. 06:54

*Vadászidény*

/A Tanácsháza már untató épületébe lépve egy valami jut eszembe. + Hála az Úrnak, hogy itt vagyunk végre, utálom ezt a melót. + Sóhajtva lépek be és várom, hogy a "csemetéim" is kövessék a példámat. Ahogy megyünk-mendegélünk - cöh, micsoda nagy mesemondó lennék - a nagydarabnak van pofája elálni az utat és kérdőre vonni. Megforgatom a szemeimet, és már azon gondolkodom, hogy melyik kinyírási módszert válasszam, amikor nyugalmat erőltetek magamra és előhívom az Úr erejét [Misericordia], hogy lenyugtassam a pattogó keményfiút./
- Az Úr velünk van, nyugodj meg fiam. És húzzál az utamból, ha jót... /Itt kell megállnom, mert egy ismerős hang szólítja meg az én drágámat, Riggset. + Ó Gryff, az Úr küldött. Na, jó nem, ez istenkáromlás...+ szélesen elmosolyodom a nagydarab barátunkra, aki úgy tűnik visszavesz a keménységből./
- Üdv Madárka! Persze, hogy várnak rám, de remélem akad majd némi harapnivaló is, ugyanis amíg ott vártam a srácokra /mutatok a velem lévő kettősre/ kissé megéheztem. /mondom Gryffnek, mert hát végül is megmentett, és jól jön a poén, ha jön./ - Jójó, jövök értük. /Egyezek bele, bár nem egészen értem, hogy ha mondjuk a nőci nem vadász, miért legyek továbbra is a kalauza. +Ott vannak a nyüves tündérek, vigye el őt valaki más. Jó, ha vadász, akkor persze, jöhet. + /Morfondírozom magamban, de ha már a nagyfiú ilyen édesen megkérdezett válaszolok neki, miért is ne alapon./
- Én Vadász vagyok Riggs, szerintem te is. Linda meg nem tudom... Majd megmondják a regisztrációnál. De akkor én most megyek, és ezek szerint még találkozunk. /Kikerülöm az óriást, olyan szemekkel nézek rá. Tudjátok, ahogy csak egy nő tud úgy nézni. Odamegyek Gryffhez és leöklözöm vele. Bírom a fickót akcióban, nagyon ott van, de hát neki se lehet jobb itt.
- Linda, a pasik már csak ilyenek. / Kacsintok rá, amikor kissé megfeddi az óriást, ráadásul elég bátran. Viszont nekem most más dolgom van. Mivel úgy tűnik, hogy már mindenki rám vár és ezt még Madárka is tudja, elindulok a 101-esbe. A lábaimnak nincs hangja, még ezen a kemény talajon sem, ha túl kell élni, meg kell tanulni csendesen mozogni. Most meg már csak úgy jön magától. A szoba előtt egy újabb idegen ácsorog, egy hosszú barna hajú nő. Biccentek felé, majd bekopogok. Aztán pedig le is nyomom a kilincset és bemegyek./
- Jessie Ellwod, azonosító 25JYT777, mi a probléma? /Kérdezek gyorsan, remélem, hogy nem untatnak halálra./


(4)

*Bocsi a késésért, valahol lemaradtam :roll: Cserébe kaptok hosszabb hszt.*
Avatar
Jessie Ellwood
Újonc
Újonc
 
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2012.09.20. 11:19
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Jelenkori karakter
További karakterek: Rabraquat, Garien Seardur, Oldman

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Laki » 2012.10.03. 12:19

* Vadászidény *

* Csak hogy elkerüljük a további félreértéseket, a sorrend az érkezési sorrend. Mostantól megpróbálom jobban jelezni, hogy kik vannak egy helyszínen és kik nem. Egy helyszínen lévők nevét egy sorba írom.*

* Vera *

- Igenis kisasszony, ahogy óhajtja. Keresek önnek ilyen kiadványokat.
/Néhány percre magára hagy, s közben láthatsz egy újonnan érkezőt bemenni az irodába ahonnan a napszemüveges fickó kilépett./
- Elnézést kisasszony, de nem sokat találtam. Ellenben ezeket a kiadványokat nyugodtan átolvashatja. Bár leginkább turista információk vannak bennük, valamint néhány történelmi kiadvány a városok alapításáról. Kellemes olvasást.
/Átnyújt neked egy kisebb füzet méretű adatlemezt valamint leteszi a kezében tartott kis üveget, amiben ránézésre ásványvíz lehet, de nem vagy teljesen biztos./
- Ha bármi másban segíthetek, kérem szóljon.
/Azzal távozik./

* Riggs, Kat *

/A kísérőtök távozik, Riggs pedig megfordul. Ekkor nagy meglepetésben lehet részetek, hisz a pisztoly, ami eddig Riggs nem éppen kis célpontot nyújtó hátának szegeződött, valójában csak egy kéz, ami egy vigyorgó napszemüveges fickóhoz kötődik. /
- Bumm, meghaltál. Tudod ogre, nem kéne ennyit morgolódni. Az élet szép! És a kis barátnőd is egész csinos.
/Kathleenre pillant és egy kicsit lejjebb húzza a szemüvegét és rákacsint. Majd ahogy a cowboyok a régi filmekben lökték a tokjukba a pisztolyukat, a fickó is elteszi a kezét. /
- Van egy jó hírem, már marhára nem vagytok otthon. Úgy sacc per köbö ezer évet ugrottatok, plusz-mínusz az apró. Pechetekre be kell regisztrálnotok, és kaptok majd egy tuti kis nyomkövetőt a bőrötök alá. Azért csak nem hagyhatjuk, hogy szabadon kóvályogjon itt egy rakat ősember. Oh, és mielőtt eszedbe jutna ogre, hogy megüss vagy fegyvert ránts, szólok hogy elég sok biztonsági van és ők nyugdíjas plazaőrök hozzám képest. Vetted pubi?
/Azzal hátat fordít és elindul az egyik folyosón és közben int nektek./
- Na gyertek, lezavarjuk a regisztrációtokat mielőtt Jessie-baba végez.
* Riggs: te valamiért lenyugszol Jessie szavaitól és még Gryff kötekedése se tud kihozni a sodrodból. *

* Jessie *

/Ahogy elhaladsz Gryff mellett, az öklözés után kapsz egy gyengéd popsipacsit is, csak úgy a szeretete jeléül. Belépve egy kényelmesen berendezett irodába kerülsz. Egy méretes íróasztal, néhány szék, valamint monitorok a falakba süllyesztve. Egy széles vállú, szőke férfi áll az ablaknál és a várost szemléli. Feszes egyenruhájának válllapján őrnagyi rangjelzés, az asztalon tiszti sapka. Az ajtó két oldalán egy-egy páncélos katona áll őrt./
- Jöjjön be és csukja be az ajtót.
/Az őrnagy feléd fordul, így láthatod a tömérdek kitüntetést a zubbonyán. Rideg kék szemeivel végigmér és az asztalhoz lép. Elhúzza fölötte a kezét, ezzel aktiválva a bele épített számítógépet, majd néhány gombnyomás után az ablakok elsötétülnek és csak a fali monitorok adnak némi fényt, azokon pedig képernyőkímélő gyanánt egy halvány kereszt forog lassan./
- Kurt Ambrose Őrnagy vagyok, a Vhinudrati Védelmi erőktől. Érdekes az aktája miss Ellwood. Kiváló eredmények minden alkalmasságin. Akciói során kiemelkedő alkalmasságot mutat. És vannak bizonyos adományai amik segítik kötelessége teljesítésében. Maga kivalló katona és remek vadász. Most lehetőséget kap, hogy bizonyítson.
/Átnyújt neked egy adatlemezt./
- Ezen egy feladat paramétereit találja. Elsődleges feladata megtalálni és szemmel tartani Alyara Nirois nevű mágiahasználó alakváltót. Az adatlemez segítségével lekövetheti az azonosító csippjét. Informátoraink szerint, kapcsolatba lépett vele egy egyén aki igen nagy hatalommal bír, a neve Joram Erhan. A Védelmi erők parancsnoksága úgy véli, hogy nincs szükségünk még egy Merlinre. És most következik az a beszélgetés, ami hivatalosan nem történt meg. Ha bárkinek akár csak megemlíti az itt elhangzottakat, azzal hazaárulást követ el. Mint bizonyára hallotta már a pletykákat, több szervezet is működik a parancsnokságtól viszonylagos függetlenségben. A többség csak fanatikus őrültekből áll, akik mindenre lőnek ami egy kicsit is nem emberi. Kapcsolatban állok egy renddel, akik ezzel szemben úgy vélik, hogy az ellenség legyőzéséhez a legcélravezetőbb út, ha a saját erejét fordítjuk ellenük. Éppen ezért, kap tőlem, egy nem hivatalos utasítást is. Tartson Niroissal és társaival és gondoskodjon róla, hogy amikor eljön az idő a nő Erhan mellé álljon. Ezzel bebiztosíthatjuk a stratégiai előnyünket minden elfajzottal szemben. Kérdés?
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Vera Rider » 2012.10.03. 12:53

*Vadászidény; Laki

/ A titkárnő elszaladt egy kis időre, hogy hozhassa a könyveket. Én ez idő alatt türelmesen vártam a folyosón, hátamat továbbra is a falnak támasztva. Egy idegen furcsa szerelést viselő nő jelenik meg az emeleten, aki biccentett nekem én pedig viszonoztam ezt a gesztust. Eközben a titkárnő visszatért egy adatlemezzel, a fura szerkós nő pedig beért a 101-esbe ahonnan az előbb az ügynök távozott.
A titkárnő azt mondta, hogy leginkább csak turista információkat talált. Majd letett egy kis üveget, melyben a jelek szerint víz lehet./
- Köszönöm.
/Mondtam, majd a nő távozott, én pedig nekiláttam az olvasásnak. Bár nem voltam jártas a XXX. századi technológiában mégis sikerült megnyitni az adatlemezt, mire egy hologram jelent meg előttem rajta az olvasnivalóval./
+ Király. Lássuk csak, miből élünk.
/A kezemet a hologramra helyeztem, pontosabban egy linkre. Mikor megérintettem az megnyílt. Rövid leírást találtam benne a céhekről. Szerepelt benne minden nagyobb céh neve, vezetője és a felvételi követelmények./
+ Ezek szerint azért küldött engem Geava az Arany hajnal céhhez, mert főként újoncokkal foglalkoznak... A többi céhről sincs sok adat... de az tuti, hogy a smaragd céhbe nem vennének fel. ... A halhatatlan sólymok céhet meg én utasítottam el. Attól a nőtől kirázott a hideg. Brr.
+ Na lássuk mi van itt a városokról... Aha itt van, melyik faj képviselői hova tartoznak. Hmm... A vámpírok városába nem szívesen mennék, se a szellemekhez. Bár nem félek tőlük, jobb a békesség. Viszont ez boszorkányváros, meg tündér domb érdekes lehet. Még nem találkoztam tündérrel, se Sidhe-hel vagy mivel. Ennek is utána kéne olvasnom majd... Majd egyszer be akarom utazni ezt a kontinenst, annyi minden változott, kíváncsi lettem erre a világra.
/Kissé megszomjaztam, ezért beleittam az üvegbe, nem érdekelt, hogy esetleg nem víz van benne./

(77)
Élvezz ki minden egyes napot, mert nem térnek vissza a kedvedért, csakhogy megváltoztathasd őket.
Avatar
Vera Rider
Fiatal
Fiatal
 
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2012.08.30. 11:17
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Halott karakter

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Riggs O'Conell » 2012.10.03. 15:22

*Vadászidény*

/ Furcsa nyugalom tölti el, amitől elönti a hideg veríték. Gyűlöli az egész helyet, és gyűlöli ezt a két madárijesztőt is, és a leginkább azt gyűlöli hogy nem tudja őket annyira gyűlölni amennyire szeretné.../
+Álljunk ki, csak mi ketten, és meglátjuk mi lesz...Pubikám +
/ Kevés olyan ember van ezen a világon aki annyi randa dolgot látott mint Riggs, a természetes nyugalom hullámán nem tud úrrá lenni, és van egy olyan megmagyarázhatatlan világbéke érzete, ami leginkább 12 éves kislányokra jellemző, és amitől felfordul a gyomra.../
-Ha te mondod.../ Megvillantja a zsoldosok hírhedt farkasvigyorát, aztán követi a fickót, regisztrálódni.../

(8)
Kép
Avatar
Riggs O'Conell
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2012.09.17. 22:11
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Kathleen Sirett » 2012.10.03. 16:17

*Vadászidény*

/Valamiért rávigyorog Jessire, amikor kifejti véleményét, miszerint a pasik már csak ilyenek. MIntha saját gondolatait hallotta volna, ezért rak egy piros-pontot a nő neve mellé. Az ismeretlen férfi meg bezsebel egy feketét. Az előbbi vigyora vicsorba fordul át, többek közt a kis barátnő megszólításért. Ő aztán senkinek sem a kis barátnője! Pláne nem Riggsnek! Legszívesebben ő is előkapná kéz-pisztolyát, viszont egy tele tárnyit eregetne Gryff-be. De nem teszi, az túl gyerekes lenne. És lehet hülyének is néznék, és egyelőre nem kéne lelepleznie, milyen lökött is tud néha lenni./
-Gondolom visszamenni nem igazán lehet.
/Inkább kijelenti, mint kérdezi, de nem biztos benne, milyen választ akar hallani. Szívesen visszamenne a saját idejébe, de ahogy egyre többször pillant körül, és figyeli meg környezetét, lassan tetszeni kezd neki. Megszokni el tart majd még egy darabig, akárcsak úgy testét, de jó mókának tűnik ez az új világ./
-He? Nyomkövető? Mint egy chip?
/Ez már annyira nem tetszik neki, főleg ha belegondol, hogyan is fogják azt megkapni. Sejti, hogy nem egy régimódi villogó micsodát ragasztanak rájuk, de hogy a bőr alá teszik ráadásul! Linda sose szerette a tűket, és Kathyként is irtózik tőle, már a gondolattól meredezik a szőr a tarkóján. Egyelőre csak nagyot nyel és követi a pasas-duót regisztrálni./

(9)
Aki nem számol
mások elmebajával,
az elmebeteg. (Fodor Ákos)


Kép
Avatar
Kathleen Sirett
Zöldfülű
Zöldfülű
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2012.09.22. 14:47
Tartózkodási hely: Az üveghegyen túl
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Azeriel Sahaana Saendar

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Jessie Ellwood » 2012.10.03. 22:53

*Vadászidény*

/Gryff második pacsijára meg sem rezdülök, csak elmosolyodom, de nem kommentálom, tudom, hogy így rosszabb neki. Nem lát belőle semmit, nem tudja a reakciómat és ez nekem kedvez. Gyorsan felcaplatok az elsőre és belépvén azonosítom magam. Odabent két páncélos őr áll, de nem nagyon foglalkoznak velem, csak a szőke őrnagy. Kérésére becsukom az ajtót, ő meg belekezd a mondandójába. + Végre, aki nem köntörfalaz, hanem elmondja a dolgokat. Uram, köszönöm! + Hálát adok, mert nem szeretem az utalásokat és a célzásokat, meg ilyen baromságokat. Az egyenességet annál inkább. Hallgatom, ahogy dicsérget, tudom, hogy ez csak a bevezető. Nem is fűzök hozzá kommentárt, csak átveszem a lemezt és becsúsztatom a kis gépembe, de egyelőre nem nyitom meg. Aztán belekezd a mesébe, nekem meg csak gyűlnek a kérdések az agyamba. Először is, miért én, és honnan tudja, hogy olyan jó vagyok. Oké, ez tény. Alyara Nirois nem ismerős, de hogy mágiahasználó alakváltó, az már jobban érdekel. + Hibrid, vagy mi a franc? + Joram izét sem ismerem, eddig teljes homályban vagyok. Na az utolsó előtti mondat nem nagyon fér össze az eddig elmondottakkal. És ha már olyan édes, hogy megengedi, visszakérdezek./
- Több is van őrnagy úr. / Mindig jó ha a rangjukon szólítjuk a nagykutyákat, attól keménynek érzik magukat./ - Ha nem akarjuk a másik Merlint, miért akarjuk, hogy Nirois mellé álljon? Hiszen valami hibrid lény lehet, ha tud mágiát is használni, meg alakváltani is. Mi ez a másik rend? Tudja, jól hangzik, meg minden, csak lehet, hogy az a másik rend az ellenség oldalán áll. Azt sem értem pontosan, ha Nirois segít ennek a Erhannak, az miért is biztosít előnyt az elfajzottakkal szemben? A Madárka... illetve Gryff Thomson említette, hogy foglalkoznom kell a boltosokkal, miután itt végzek. Miért? Azt hiszem ennyi, őrnagy úr. /Befejezem a kérdéseket, remélem így gondolta, de ha akarja még kérdezgethetem. Például, hogy mi az a KAO? Gőzöm nincs... Várom a válaszokat, meg telepítem a lemezt addig./



(5)
Avatar
Jessie Ellwood
Újonc
Újonc
 
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2012.09.20. 11:19
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Jelenkori karakter
További karakterek: Rabraquat, Garien Seardur, Oldman

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Laki » 2012.10.04. 15:15

* Vadászidény *

* Jessie *
- Tényleg nem ejtették a fejére. Ez dícséretes. Jól látja, Merlinből egy is sok, viszont a jelenlegi feltételek mellett nem iktathatjuk ki. Ellenben Erhanon keresztül belviszályt robbanthatunk ki a mágusok között, ez hozzáadva ahhoz, hogy a nekromantáik jelenleg sakkban vannak, tárgyalási előnybe juttathat minket. Oszd meg és uralkodj! Az pedig, hogy Nirois mágiát használ, alapvetően nem lenne különleges, hisz a kutatásaink szerint az alakváltóknak is van némi hozzáférése a varázslók által használt metódusokhoz. Bár tény, hogy feltételezéseink szerint Nirois ténylegesen hibrid. Higgye el, semmilyen rend nem áll az ellenség oldalán. Ha így volna már rég végünk lenne. Az emberek szélmalomharcot vívnak. Az elfajzottak gyorsabban szaporodnak mint sem meg tudnánk őket ölni. Főként a ránk kényszerített "béke" miatt. Ezért is kell más módokon is harcolnunk. A legtöbb elfajzottal nehezen vehetjük fel a versenyt, így okosabbnak kell lennünk náluk. És erről szól a rend. Már egy ideje figyeljük magát és ha sikerrel teljesíti jelen küldetését akkor a nagymesterek fontolóra veszik a betoborzását. De ez egyenlőre nem hivatalos. Ez függ attól, hogyan teljesíti a küldetést. Oh igen, a "boltosok". Nos ez egy másodlagos objektíva, pontosabban több. Az adatlemezen keresztül védett csatornán kaphat később információkat. Pontosabban meg fogja kapni annak a két egyénnek az információit, akiket behozott. Nirois gyenge pontja mindig is az újonnan átkerültek voltak. Alakváltók, angyalok, sőt, információink szerint jó viszony fűzi egy átkerült farkashoz valamint gyengéd szálak fűzték egy azóta elhamvadt vámpírhoz. Ha itt végzett, szedje fel azt a kettőt és kap még egy harmadik társat. Már kinn várja magát. Alakváltó, így segítségére lehet a Niroissal való kapcsolatfelvételben. Természetesen a küldetését titokban kell tartania, hogy hogyan épül be Nirois mellé, magára van bízva.
/Beszéd közben az őrnagy csak keveset mozog, szinte sugárzik belőle a meggyőződés. A két testőr szinte mozdulatlan de érezni véled a tekintetüket a sisakjaik vizorján át./



* Riggs, Kat *

/Gryff elkísér titeket egy irodáig, nem túl hosszú az út így csak kevés szót vált veletek./
- Nem baba, nem lehet visszamenni. Ne kérdezd, hogy miért és hogyan, nem hiszem hogy túl sokan tudnák. De az utóbbi, nem is tudom, két-három évben sorban bukkannak fel a XXI. század elejéről az idegenek és egyenlőre úgy tűnik, hogy teljesen random fajokba kerülnek. Ahogy elnézlek titeket, olyan tanácstalanok vagytok mint szűzlány a bordélyházban. Persze megesik, hogy az érkezőknek fontosabb dolga is van, mint hogy szétnézzenek. De nincs para, egy gyors bioscan kideríti, hogy hova is tartoztok.
/Besétál veletek egy irodába, ahol egy acélos szárnyú angyal ül egy íróasztal mögött./
- Szia angyalkám! Hoztam két jómadarat. De gyorsítva intézzük a dolgot, mert morognak különben odafenn. Na csüccs babákok.
/Gryff félre is húzódik és az angyal szól hozzátok./
- Igen üljenek csak le. Ha jól gondolom, akkor a bolton keresztül érkeztek. Nos dióhéjban: Ez H'Sekirat, és 2900 augusztus 4-ét írunk. Az átkelés sajnos egyirányú így vissza nem mehetnek, ellenben elkerülendő azt, hogy problémákat okozzanak jelenlétükkel, a tanács úgy határozott, hogy minden átkelőt azonosítani, regisztrálni kell, valamint nyomkövetőchippel ellátni. A procedúra fájdalommentes és csak néhány percet vesz igénybe. Egy gyors testkép elemzés után meg is kapják a chipjüket. De előtte kérnék néhány információt. Átkelésük előtti nevük, származásuk, valamint a jelenlegi nevükre és fajukra volnék kíváncsi.

* Vera: Most egy kört kérlek várj, ha kijött Jessie az irodából akkor fel tudlak venni rendesen. *
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Jessie Ellwood » 2012.10.04. 15:59

*Vadászidény*

/Miközben kapom a válaszokat, a program végez, és behatárolja a célpont koordinátáit. Nincs olyan közel jelenleg, de már nem tud elbújni a kis drága. Néhány gombnyomás és kontaktlencsém beindul, majd kivetíti nekem, amire szükségem van. Például, egyből rákeresek a velem szemben lévő úriemberre, és csak a legfontosabbakat nézem meg róla, hogy él-e még, tényléegesen ez-e a rangja, és hogy itt kéne-e lennie. Semmi gyanús, úgyhogy tiszta. A fiúk nagyon figyelnek mögöttem, de nem érdekelnek. Nos, mondjuk, hogy elhiszem a dolgokat, szóval vágjunk bele. + De résen leszek és tutira visszajövök, ha valami nem úgy van apukám.+/
- Rendben. Akkor a feladat megtalálni Niroist, és amikor kell, majd Erhan mellé állítani. A fiókák pedig velem tartanak, a kinti barnával egyetemben. Az Úr figyelje mindannyiunk léptét őrnagy úr. Különben kénytelen leszek elpusztítani azokat, akik letérnek róla. /Halvány vigyor és egy kis figyelmeztetés. Nem szeretem ha átvernek, remélem most sem így lesz./
- Akkor távoznék is, ha nincs más. /Jegyzem meg és elteszem a számítógépem./



(6)
Avatar
Jessie Ellwood
Újonc
Újonc
 
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2012.09.20. 11:19
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Jelenkori karakter
További karakterek: Rabraquat, Garien Seardur, Oldman

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Riggs O'Conell » 2012.10.04. 16:17

*Vadászidény*

/ Az angyallal való személyes találkozás felkavaró. Más volt látni őket fent repkedni, és más itt állni egyel szemben. Kezd nagyon viszketni az ujja a ravaszon. Átvitt értelemben persze.../
+Mi lenne ha fejbe lőném...?+ / Oldalra biccenti a fejét, s képzeletben már meg is célozza a finom vonású arcot. Eljátszik a gondolattal hogy füstölgő lyukat csinál egy angyal két szeme közé, aztán ezen képességét a szemüveges jómadáron is kamatoztathatná.../+ Lenne mit mesélni a kóterban....+/ Természetesen ilyesmit nem csinál, és a baltával faragott arcon sem mutatkoznak érzelmek. De talán egyszer..../
-Inkább állnék.../Morog, aztán belefog a válaszok legyártásába /
-A nevem Riggs O'Conell, és nem tudok róla hogy lenne új nevem. Ír vagyok, vagyis technikailag francia állampolgár, jelenleg. Gondolom ez amúgy nem releváns errefelé...
-Dublinból jövök, a hemüveges Don Huan szerint ogre vagyok, szerintem meg vizitündér. De majd te megmondod, neked van itt szárnyad.

(9)
Kép
Avatar
Riggs O'Conell
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2012.09.17. 22:11
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Kathleen Sirett » 2012.10.04. 18:48

*Vadászidény*

/Már éppen morogni kezdene, hogy Gryff ne hívja őt babának, de inkább csöndben marad, és nem pattog, mint egy felfuvalkodott gumilabda. Csendben hallgatja a férfi szavait, néha hümmentve csak egyet-egyet. Annak nem örül, hogy bescannelik, vagy mifene, de legalább meg tudhatja, mi is lett belőle itt, a jövőben. Fejében újra visszhangzanak Jessie szavai, és titkon azt reméli, nem csak egy közönséges halandó, ahogy eddig is volt. A művészlélek tudatalattija bekapcsol, és szinte látja lelki szemeivel önmagát, mint veszedelmes alakváltó, majd tűzzel játszó boszorkány.
Fantáziájából az irodába lépve az angyal látványa szakítja ki. Elkerekedett szemmel és "o"-t formázó szájjal konstatálja, hogy milyen más élőben a szárnyas lény, és szinte már tiszteletet érez iránta. Eleget téve a felkérésnek lecsüccsen az egyik székbe. És ezt milyen jól tette! Először Riggs kezd bemutatkozni, és nincs is gond egészen addig, amíg a vizitündéres részhez el nem ér a történet. Kathy ajka megrándul, kezei a karfára feszülnek, vállát a röhögés kezdi el rázni kissé. A harmadik, vizualizáló szemét elfelejtette kikapcsolni, így aztán látja is maga előtt Riggst tütüben, tündérszárnyakkal, amint egy egy bársonyos vizü tavacska felett repked. Legszívesebben borulna a röhögéstől, de erőt vesz magán, és könnyeit is elfojtja. Amikor rákerül a sor, már rendezett hangon is képes lesz megszólalni./
-A 21. században Linda Delmarnak hívtak, és az Egyesült Államokból származom... Jelenleg... Nos, ez jó kérdés. A tükör kimaradt...
/Erősen reménykedik benne, hogy a majd ezer évvel előtti bűntettei a múlt homályába vesztek és most nem fogják felhánytorgatni. Nem szívesen csücsülne egy jövőbeni börtönben, bár, ha szépfiúk őrzik... Abban biztos, Riggs nem csak kívülről látta már a rácsokat, és ha ő kiverekedi magát, akkor Kathy tudja követni, egy darabig biztosan./

(10)
Aki nem számol
mások elmebajával,
az elmebeteg. (Fodor Ákos)


Kép
Avatar
Kathleen Sirett
Zöldfülű
Zöldfülű
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2012.09.22. 14:47
Tartózkodási hely: Az üveghegyen túl
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Azeriel Sahaana Saendar

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Laki » 2012.10.08. 11:36

* Vadászidény *

* Riggs, Kat *

/Az acélszárnyú angyal Riggsre emeli a tekintetét./
- Én az ön helyében nem tenném.
/Nem vagy benne biztos, hogy csak ilyen jó emberismerő, vagy belelát a gondolataidban. Akárhogy is, talán jobb nem célkeresztet festeni rájuk és ezzel magadra./
- Mellesleg nem kérés volt. Üljön le!
/Közben ujjai szinte követhetetlen gyorsasággal kezdenek táncolni az asztal lapján kirajzolódó klaviatúrán. Ha hajlandó leszel leülni akkor pedig a szék lassan bescannel majd. Közben az angyal végighallgatja Kat bemutatkozását is, majd megcsóválja a fejét./
- Danura mondom, ki kéne tenni oda egy használati útmutatót és nem csak az ajtóhoz állítani embereket. Nos, ha nem hagyták volna ki a tükröt, ami azért elég feltűnő tudtommal. Akkor most megspórolnak nekem egy nagy adag papírmunkát. Sajnos a nevek nem ragadnak a genetikai kódban, úgyhogy ezzel még problémánk lesz. Minden esetre egy bioscant elindítok, ezzel beazonosíthatjuk magukat és a fajukat. Viszont egyenlőre csak egy ideiglenes azonosítót kapnak majd, ezt újra fel kell majd tölteni adatokkal, ha végre méltóztatnak a tükör elé járulni. És most ha kérem ne mozogjanak.
/A szék alattatok enyhén megdől, majd egy halvány fénycsík fog lassan végigkúszni a testeteken előbb fentről lefelé majd vissza. Pillanatokkal azután hogy a fény eltűnik egy apró szúrást éreztek majd a tarkótoknál mielőtt a szék normál helyzetbe fordulna./
- Nos, Mr. O'Conell, ön az adataink szerint halandó. Pontosabban halandó vagy vadász, de úgy tűnik semmi jelen természetfeletti potenciálnak. Kisasszony, ön pedig a jelek szerint 4. osztályú természetfeletti. Vagyis teljes értékű mágiahasználó. Röviden boszorkány. Önnek javaslom az Altmyrcába való mihamarabbi kitelepülést valamint ott a mágiahasználati engedély igénylését és oktatást. Mr. O'Conell, ön számára H'Sekirat vagy Vhinudrat lehet megfelelő lakhely. Van-e egyéb kérdésük vagy rábízhatom önöket Mr. Thomsonra?

* Jessie *

/A fickóról a nevén és a rendfokozatán kívül csak úgy két tucat kitüntetést találsz a publikus adatok között. Úgy látszik a fenyegetésed vagy nem veszi észre vagy csak nem akarja szóvá tenni. /
- Végeztünk, elmehet. Jó vadászatot.
/Gond nélkül kiengednek és az egyik testőr be is zárja mögötted az ajtót. Kint pedig újfent szemügyre veheted a korábban ott látott hölgyet, ahogy még mindig olvasgat./
* Sorrend: Jessie majd Vera. Amint lesz olyan amibe bele kell szólnom, újfent jelentkezek.*
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Riggs O'Conell » 2012.10.08. 17:14

*Vadászidény*

/ Ez valóban meglepi, és kezd gyanakodni, bár nem tudja biztosan, hogy az angyalka belelát a fejébe, vagy van valami egyéb trükkje. Tehát próbára teszi, csak úgy kísérleti jelleggel.
Hideg mosoly jelenik meg arcán, majd az acélszárnyúra függeszti tekintetét, és elmondhatatlan, kimondhatatlanul szörnyen perverz interakciókat jelenít meg elméjében magáról és az angyal ( minden bizonnyal angyali ) anyukájáról. Aztán nagyon elégedett vigyorral álldogál, illetve üldögél, hiszen ez a kapott parancs. Majd nyakon bökik, és van egy olyan sanda gyanúja hogy megkapták az azonosító chipet. /
-Boszorkány? Már azt hittem repülő kutya... / Megcsóválja a fejét s a mellette frissen megchipesedett hölgyeményre pillant együtt érző, amolyan " Ne vedd a szívedre, ezek ketyósok " pillantással, miközben bal kezének lapátnyi mancsával már igyekszik kitapintani a tű behatolási pontját saját nyakszirtjén.
Hanyag nyújtózásnak álcázva a mozdulatsort.../
-Elszomorítasz pajtás, reméltem hogy legalább egy tündérkeresztanyám lesz / Legyint.../
-Rá se ránts, ilyen az élet. / Ha engedik kirúgja magát a székből, s a hemüveges Don Huan felé fordul. /
-Mr Thompson, vezessen. / Nincs kérdése, a kapott eligazítás elégséges volt. Amúgy is azon töri a fejét, hogy...De gyorsan észbe kap, és nem töri rosszban a fejét, mert egyelőre nem bízik az angyalban és a trükkjeiben, szóval megint elkezd erősen koncentrálni az első jelenetsorra, annyi különbséggel hogy ez úttal az angyali anyuka egyik kedvenc orosz prostija testét kapja. /

(10)
Kép
Avatar
Riggs O'Conell
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2012.09.17. 22:11
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Kathleen Sirett » 2012.10.08. 19:05

*Vadászidény*

/Ha tudná mire gondol Riggs, istenesen nyakon csapná. De komolyan. Ebben talán részt játszik az is, hogy számára természetellenes módon, nagy tisztelettel pillant az angyalra, meg az se elhanyagolható, hogy csodásnak is találja. A melák túlságosan is elégedett képe láttán elhúzza a száját, és az ő fejében az a mozdulatsor játszódik le, amint a pasas buksija összetalálkozik egy asztallal. Aztán csak sóhajt, és hátradől a székben./
-Amint tudunk, visszamegyünk.
/Többes számban beszél, de egyáltalán nem számít arra, hogy Riggs is elkíséri, de inkább nyilatkozik az ő nevében is, mielőtt amaz valami nagyon nagy blődséget mondana. Amint elhangzik a parancs, hogy ne mozogjanak, Kathy/Linda orra rögtön viszketni kezd és mintha a feneke is teljesen elzsibbadt volna. De mivel nincs mocorgás, így csak fogait csikorgatja magában. Attól is kissé kirázza a hideg, hogy van az azonosítót mikor kapják meg, de mire ezt végiggondolja már meg is kapja a nyakába. Halk sóhajjal konstatálja a tényt és igyekszik inkább az angyalszavaira figyelni./
-Boszi? Nahát...
/Csodálkozik el egy pillanatra. Ajkaira, talán ezen az új testében először mosolyra húzódnak. Ha látná magát, akkor nagyon megörülne, ugyanis amint szája mosoly-formát ölt, két apró gödröcske tűnik fel arcán./
-Altmyrca.
/Ismétli halkan a város nevét, ahova mennie kell. Ízlelgeti magában a szót, akárcsak a boszorkányt, és mire észbe kap, Riggs már menetkész. Kathy/Linda tétován pillant az angyalra, de végül követve a melákot ő is feláll./
-Köszönjük.
/Biccent az angyalnak újra mosolyogva, de nem tudja nem észrevenni Riggs képét. Fej-rázva lép mellé, kérdőn pillantva Gryffre, de legszívesebben bokán rúgná a nagyembert./
-Most hová?
/Teszi fel a nagy kérdést, reménykedve valami izgalmas válaszban.../

(11)
Aki nem számol
mások elmebajával,
az elmebeteg. (Fodor Ákos)


Kép
Avatar
Kathleen Sirett
Zöldfülű
Zöldfülű
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2012.09.22. 14:47
Tartózkodási hely: Az üveghegyen túl
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Azeriel Sahaana Saendar

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Jessie Ellwood » 2012.10.09. 06:43

*Vadászidény*

/Az őrnagy nem az az ijedős fajta, de ez nyilvánvaló. Ha az lenne, nem lenne őrnagy. Itt sem osztogatják csak úgy a rangokat, a számítógép által előbányászott adatok is erre utalnak. Nem fogok én vele kekeckedni, ha nem muszáj, az Úr vezessen./
- Áldassék az Úr neve! /Az ökölbe szorított kezemet a mellkasomhoz ütöm tisztelgésképpen, majd megfordulok és szembenézek a páncélosokkal. Már látom is, hogy hol lehetne őket átlőni, de nem ez a feladat, szóval lelépek, az ajtót pedig készségesen behajtják utánam. Aztán bezárják. Ez meg is lep egy pillanatra, de nem foglalkozom vele, hanem a barnához lépdelek, miközben fürkészem, hogy mit olvas. + Turistakiadványok, talán ő is régi? + Szkennelem a szemeimmel a nőt. De ideje megszólalni, még félreérti a galambom./
- Helló! Jessie vagyok és én leszek a kalauza. Azt mondták nekem, hogy segítsek önnek megtalálni valakit. Tudja, hogy miért és ki lenne az? /Kérdezem kíváncsiságot színlelve, de azért nem annyira színlelem, hiszen jó lenne tudni, hogy mit akarhat Niroistól ez a nő./
- Olyan nagyon nem szokták tájékoztatni a magamfajtát, annyit mondtak, hogy ön alakváltó. Nyilván egy másikat kell találni. Csak azt nem értem mi közöm az egé.../Itt megállok egy pillanatra./ - Elnézést. Szóval ki lenne az? Talán van róla néhány adatom, amivel elindulhatunk. /Kérdezem felhúzott szemöldökkel. A jobb szemem elé pedig egy kis kijelzőt úsztatok, a csuklómon lévő gomb segítségével, amíg megkapom a válaszaim./


(7)
Avatar
Jessie Ellwood
Újonc
Újonc
 
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2012.09.20. 11:19
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Jelenkori karakter
További karakterek: Rabraquat, Garien Seardur, Oldman

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Vera Rider » 2012.10.09. 07:48

*Vadászidény; Laki

/Jó ízűen megittam az ásványvizet, majd visszatértem az olvasmányomhoz. Kicsit nézelődtem a fájlok között hátha találok még valami hasznos információt. Meg is találtam amit kerestem, a céhvezetőknél, megtaláltam Alyara pályafutását a céhes ügyekben. Bár ez se volt túl bő információ, de nekem megfelelt. Volt benne egy kép a keresett alakváltóról és leírták, hogy ő is régi akárcsak én. Meg, hogy a varázslók ügyeivel is foglalkozott.
Ekkor kinyílt a 101-es ajtó. Nem is tudom miért, mintha éreztem volna, hogy engem fognak keresni, az adatlemezen, bezártam Alyara életrajzát, majd átkapcsoltam ismét a városokra, melyet nemrég olvastam el.
Érzésem beigazolódott. A nő aki pár perce bement azon az ajtón, most kilépett és egyenesen hozzám sétált, majd végigmért.
Már épp meg akartam kérdezni mit akar, de ő megelőzött ebben bemutatkozásával./
+ Legalább valaki aki egyenesen beszél, nemcsak sejteti a dolgokat.
- Az én nevem Vera Rider, és Alyara Niroist keresem aki tudtommal eltűnt. Be szeretnék lépni a céhébe, mert én is csak egy XXI. századi voltam még tegnap.
/Válaszoltam a nőnek, majd hagytam neki egy kis időt, hogy ízlelgesse a kapott infókat. Nem akartam mindent az orrára kötni, de ennyi azért még belefért./
+ Ha el tud vezetni a nőhöz, akkor már egy lépéssel előrébb lehetek. Bár kissé nehéz hozzászoknom ehhez a sok változáshoz.


(78)
Élvezz ki minden egyes napot, mert nem térnek vissza a kedvedért, csakhogy megváltoztathasd őket.
Avatar
Vera Rider
Fiatal
Fiatal
 
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2012.08.30. 11:17
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Halott karakter

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Jessie Ellwood » 2012.10.09. 14:27

*Vadászidény, Vera*

/A nő bemutatkozik és természetesen Niroist keresi, ami persze nem meglepő az előző eligazítás fényében. + Hát ez nagyszerű, nem az okoskodós fajta, mint a nagyfiú + Ironizálok magamban, majd említi a céheket, meg azt, hogy ő is Régi./
- Regisztráltak már? Közben megnézem magam ezt a Niroist, ismerős a neve. /mondom és kivetítem az alapvető információkat róla. Alakváltó, céhvezető, szuper. Nyilván nem Polimetronban van, ha le kell nyomoznom./
- Ugye nem gond, ha tegeződünk, úgy mindkettőnknek könnyebb. /Villantok egy bűbájos mosolyt Vera felé, majd elindítom a programot, ami Nirois kisasszony helyzetét mutatja, de ezt már csak én látom./
- Adatokat fogok lekérni, hogy merre kereshetnénk és rögvest indulunk. Csak még felszedünk két régit is, akiket el kell vinnem szintén a városukba. Illetve őket oda, csak még nem tudom, hogy melyik fajba tartoznak, de szerintem hamarosan meglesz a regisztrációjuk. Ha nincs más, indulhatnánk is, mit szólsz? / A mosolyom hagyományosan egyforma, már csak a beleegyezésre várok./


(8)
Avatar
Jessie Ellwood
Újonc
Újonc
 
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2012.09.20. 11:19
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Jelenkori karakter
További karakterek: Rabraquat, Garien Seardur, Oldman

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Vera Rider » 2012.10.09. 17:17

*Vadászidény; Laki
[2900 augusztus 4. délután]

/Mikor a nő érdeklődött, hogy regisztrálva vagyok -e, enyhe mosoly húzódott a számra./
- Persze, regisztráltak már.
+ Ezek szerint mindenki részesül abban az örömben, hogy chipet kap a nyakába.
/Kivetített néhány adatot Niroisról. Bár ez a változat bővebb volt, mint amit az imént olvastam./
- Nyugodtan tegezhetsz, örülök is neki.
- Két másik régit. Remek, kell a társaság.
+ Egy cipőben járok velük. Meg úgyis meg kell ismernem más fajok képviselőit is.
- Felőlem indulhatunk.
/Bár nem vagyok az ugrok mindenre típusú ember, de amíg tetszik a terv, addig követem azt./

(79)
Élvezz ki minden egyes napot, mert nem térnek vissza a kedvedért, csakhogy megváltoztathasd őket.
Avatar
Vera Rider
Fiatal
Fiatal
 
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2012.08.30. 11:17
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Halott karakter

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Laki » 2012.10.09. 21:29

* Vadászidény *

* Riggs, Kat *

/Az angyal rosszallóan megcsóválja a fejét, nem tudni hogy Riggs szavai, viselkedése vagy gondolatai érik-e el ezt a hatást, de az angyal arcáról nem sokat lehet leolvasni. Ahogy végeztek a regisztráció ügyes bajos dolgaival és Glyffhez léptek, ő csak elmosolyodik és megigazítja a szemüvegét./
- Na gyertek fiatalok, megnézzük Jessie baba végzett-e már.
/Kisétáltok az irodából és megindultok a lépcsők felé./
- Na figyuzz ogre. Ha visszaveszel az arcodból és szépen kérsz, bemutatlak pár embernek, talán kaphatsz egy rendes kiképzést és egy normális stukkert. Nem egy olyan őskövületet mint amit a gatyádban dugdosol. Téged pedig drágám ha gondolod szívesen elkísérlek a bolthoz és utána Altmyrcába. Ott se árt mostanában, ha az embernek jó helyeken vannak barátai. És hidd el, nálam jobb barátot nehezen találsz majd.

* Riggs, Kat , Jessie, Vera*

/A lépcsők után már látjátok azt a folyosót, ahol Jessie és egy másik nő beszélgetnek./
- Jessie baba, meghoztam a madárkáidat. Látom a kis barna is megtalált.
/Lehúzza kicsit a szemüveget és rátok kacsint, hogy pontosan Jessienek vagy Verának szánja, kérdéses. Talán mindkettőtöknek./
- Az ogréval csak óvatosan, nagy a szája mint egy sidhének és hülye akár egy fél pár csizma. De azért cukifiú! Na mi legyen baba, kellek? Menjek, vigyázzak rátok, vagy lerendezed ezt az egész hóbelevancot egyedül a díszes társasággal?
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Riggs O'Conell » 2012.10.09. 22:05

*Vadászidény*


/ Nem búcsúzkodik az angyallal, és azt sem köszöni meg hogy megjelölték mint valami kutyák. Az ellenérzések kölcsönösek. A szárnyas felé megvillantja farkas vicsorát, aztán követi a vezér egeret. Menet közben Gryff pajtás rávilágít pár olyan dologra ami komolyabb figyelmet érdemel..../
+ Biztos vannak új csúzlik +
/ Azért bízik a jó öreg M9-esben. Pont ilyenje volt annak idején McLainnek is a toronyházban. Meg a fél amerikai hadseregnek, amikor még volt olyan hogy USA. Lényeg a lényegben, kiváló maroklőfegyver.../
-A kard egy 5000 éves fegyver, de a mai napig működik. / Ez minden megjegyzése az elhangzottakhoz. Egyéb iránt biccent a hemüveges hapeknak, jelezvén nincs ellenére hogy a későbbiekben, egyszer, barátságosabb hangot üssenek meg egy korty whisky mellett.../
-Riggs. / Morran az új lány ( Vera ) felé, akit egyelőre nem ismer. Az ogrés poént elengedi a füle mellett. Meggyőződése hogy a fickó fél tőle, és ezért froclizza. Innentől meg érdektelen az egész. Kifejezéstelen arcal támaszkodik a falba. Várva hogy valaki végre kiossza az irányt. /

(11)
Kép
Avatar
Riggs O'Conell
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2012.09.17. 22:11
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Előcsarnok

HozzászólásSzerző: Kathleen Sirett » 2012.10.09. 22:18

* Vadászidény *

/A fegyveres témához nincs hozzászólása, de Gryff többi mondandóját fontolóra veszi. Végülis nem lenne rossz nem egyedül császkálni ebben a fene nagy ismeretlenségben, és a pasas kedvesebb társaságnak tűnik a drága kedves nagyra nőtt emberhez képest. Még a kacsintgatást is leszámítva./
-Kösz, annak örülnék.
/Válaszol tömören, majd kezeit zsebébe csúsztatva battyog a két férfi után. Míg Riggs a fegyvereken elmélkedik tovább, addig Kathy/Linda a környezetét bámulja. Gondolatai a semmiben úsznak, legszívesebben most rögtön menne vissza a tükörhöz, de egyelőre legyűri a késztetést. Kivárja, hogy terveznek-e velük még valamit a közeljövőben, vagy mehet mindenki amerre lát.
Pár lépcsőfokkal később ismerős arcra bukkannak, halvány mosolyt megereszt Jessinek, majd a még ismeretlen Verának, és ő is bemutatkozik./
-Egyelőre a Lindára hallgatok.
/Apró vállvonás, majd vigyorog egy sort magában és az "ogréra" pillant. Már nagyon várja, mikor pattan el valami a melákban. Szívesen végigmozizná, amint a nagy ember megunja a heccelődést és a falhoz keni Gryffet. Nem azért, mert utóbbit nem csípi, egyszerűen kicsit gonosz hajlamokkal rendelkezik./

(12)
Aki nem számol
mások elmebajával,
az elmebeteg. (Fodor Ákos)


Kép
Avatar
Kathleen Sirett
Zöldfülű
Zöldfülű
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2012.09.22. 14:47
Tartózkodási hely: Az üveghegyen túl
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Azeriel Sahaana Saendar

ElőzőKövetkező

Vissza: Tanácsház

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó