Where the fuck is Laki???

Beszélgessünk bármiről (kulturált keretek közt)!

Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Laki » 2013.12.18. 21:30

És úgy mindenki más is?!

Igen, tudom, egoista egy mocsok vagyok, hogy még erre is külön topicot nyitok. Valaki majd úgyis törli, ha nem majd én, hamarosan!

De azért gondoltam, nem szemetelem tele ezzel a többi topicot.

Szóval, a kérdés, hogy hova is tűnt Laki, na meg ami fontosabb, mindenki más is??? Mi sem egyszerűbb, beszippantott mindenkit az ÉLET. Cinkes egy dolog.
Van aki érettségizni készül, más gólya lett. Van aki együttest alapít más házasodni készül.

Szóval, dióhéjban, hogy az aktivitásom, miért is konvergál a nulla felé.
Augusztus 14, hazajöttem Magyarországra (előtte munka, táborok, nyaralás)
Azóta tanulgatok, munkát keresek, kreativitásom nulla és a helyemet se találtam. Találtam viszont egy lányt! (Igen tudom, nálam ez nem újdonság) Csinos, értelmes és isteni finom sütit csinál (fontos szempont). Lynike ismeri a történet nagyját, titeket nem is untatnálak vele, ami fontos, hogy egy kissé döcögős és viharos kezdet után gyűrűt húztam az ujjára.
Mellesleg kaptam egy nagyon jó melót, ami annyi erőt és időt elvesz, hogy írni nem sok jut.

És veletek mi újság? Ki merre jár?
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

Re: Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Kathleen Sirett » 2013.12.19. 00:17

Cuuunciiikááám! Hát te még megvagy?! Már kezdtem volna aggódni, hogy kámforosodtál.

Én csak rád várok, mind az összes két darab karakteremnél ^^ Szóval, khm, lécci, majd firkants oda *.*

A lányhoz gratulálok, remélem boldogok lesztek :))

De ha már amúgy is kérdezted, meg esetleg valaki elolvassa, akkor megkérdezném, hátha valaki tudja: olyan könyvkiadót keresek, ahol vállalnak elsőkönyves szerzőket és foglalkoznak szerencsétlen ember lányával és nem küldik el a manóba azonmód. (Nos, igen, azóta könyvem született, rejtegetem is rendesen, de azért már forgolódik a fejemben a gondolat, hogy adassam ki...)
Aki nem számol
mások elmebajával,
az elmebeteg. (Fodor Ákos)


Kép
Avatar
Kathleen Sirett
Zöldfülű
Zöldfülű
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2012.09.22. 14:47
Tartózkodási hely: Az üveghegyen túl
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Azeriel Sahaana Saendar

Re: Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Lynarin Seeragic » 2013.12.19. 12:13

Noh elsősorban én mindig itt vagyok. Változó aktivitással ugyan, néha eltelik egy hét is, hogy tudnék írni, de alapvetően egy idő után mindenki megtalál itt, aki keres. A szerénykedést meg hagyjuk a fenébe, szerintem igen ritkán szóltunk meg bárkit is azért, mert egy új topicot nyitott volna, főleg úgy, hogyha ezzel valamivel csökken a nulla felé konvergáló (említettem, hogy utálom ezt a szót mostanság?) aktivitás.

Szóval jah, én lettem a gólya, tanulok, van heti 16 óra matekom, fizika, szerves és szervetlen kémia, prog, meg minden finomság, de részemről itt leszek mindig, a tanulás után kellemes kikapcsolódás ide írni, ráadásul most a téli szünetre takarékra teszem a könyveket, szóval az elkövetkező pár hétben január elejéig szerintem gyakrabban leszek, aztán vizsgaidőszak végén megint visszatérek és akkor nem szabadultok tőlem, mert más dolgom úgy sincs. Engem aztán nem szippant be az élet, mert olyanhoz nincs közöm, csak az agyleszívó tanulmányok hátráltatnak kicsit, de annyira azért nem.

Amúgy Kath, szerintem könnyedén találsz olyat, akik foglalkoznak veled, a gond csupán annyi, hogy csak súlyos százezrekért adják ki a könyvet. Én is küldtem be a könyvem ilyen elsőkönyves kiadókhoz, akik el is olvasták, küldtek szép javaslatokat, meg minden csoda, aztán kiderült nekem kéne fizetni a kiadást. (Ad Librum volt ez még anno két éve) de sok sikert a keresgéléshez, én olyat nem találtam, akik csak úgy kiadnák elsőkönyves írok könyveit. De azért hajrá!
“Come on, say it again. I’m a perfect devil. Tell me how bad I am. It makes me feel so good!”
- Anne Rice, The Queen of the Damned

Kép
Avatar
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő
 
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2012.04.04. 19:53
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Raven, Tessa, Nymloth, Caridwen, Evangeline, Payne

Re: Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Reagen Weltz » 2013.12.19. 20:44

Bár nem tudom, hogy nekem mennyire szólt a kérdés, köszönöm remekül vagyok és bár dolgom lenne temérdek, egyikre sem vagyok hajlandó annyi energiát fordítani, hogy nem maradjon elbarmolni való szabadidőm. (Ezt a felelőtlenséget a jövőben még megbánom valamikor.) De ennek köszönhetően irogattam is a fórumra, még ha néha úgy is éreztem magam, mint a hideg hullát defibrillátorral újraéleszteni próbáló mentőorvos. (Most ha nem is makkegészséges, de stabil életjeleket mutat, amit öröm látni.)

Könyvet meg kiadnak ingyen is, sőt olykor még honoráriumot is kap az szerző. (Az hogy, a befektetett munkához képest nevetséges összeget, az más kérdés.) Ehhez mondjuk nem árt egy nagyobb kiadóhoz menni, de ott komolyan elbírálják a könyvet, és ha látnak benne ötletet, akkor kiadják. Ennek mondjuk elengedhetetlen következménye, hogy a szerkesztők valamilyen szinten bele ne szóljanak a könyvbe, meg a lektorálás is elkerülhetetlen, szóval még át kell írni legalább egyszer.
Kiadó nevet sajnos nem tudok, de ha szeretnéd utánaérdeklődök, bár ahhoz nem ártana tudnom legalább a könyv műfaját.
Nem személyes tapasztalatból beszélek, csak nagyon közeli családtagom járta végig ugyan ezt az utat.
- De vannak célok, amiért igenis érdemes meghalni.
- Nem, nincsenek. Mert csak ez az egy életetek van, de bármelyik utcasarkon találhattok öt másik hasonló célt.
- Atyaég, hogy tudsz te ilyen világnézettel élni?
- Folyamatosan.
Avatar
Reagen Weltz
Kezdő
Kezdő
 
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2013.06.03. 22:03
Tartózkodási hely: Budapest, félvidék. Írni a szobámból szoktam
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Matt

Re: Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Rabraquat » 2013.12.20. 01:14

Nekem meg sok a dolgom :) De most - karácsonyi időszak - rohadt sokat fogok majd aludni :D
"Ki vagy? Á, hagyd, nem érdekes!" - Rabraquat

Karizma 4p (max): A sidhek amúgy is lenyűgözik az embereket a világ felé mutatott bájukkal, de ez a képesség minél magasabb, a sidhe annál ügyesebben befolyásolja szavaival a halandókat. Már a természetfelettire is hathatsz.
Elementaritás 3p: Minden elemhez tartoznak úgynevezett elementálok, amik Danu energiájának tudatra ébredt apróbb mágiagócai, a velük való bánás az Elementaritás képesség. Közepes elementálokat hívhatsz, ők információkkal szolgálhatnak neked, megfigyelhetnek, segítenek, engedelmeskednek, kihallgatnak másokat.
Türelem 3p: A képesség birtokában képes vagy hosszabb-rövidebb ideig elviselni a vasat. Ennek a képességnek a hiányában akár a vér hordozta vastól is rosszul lehetsz, ha rád fröccsen, vagy nagy mennyiségben kiömlött valahol. Már minden következmény nélkül megérintheted a vasat, de erősen megfognod, tartogatnod nem tanácsos. A levegő már egyáltalán nem mérgező a számodra.
Avatar
Rabraquat
Arisztokrata
Arisztokrata
 
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2012.05.15. 08:40
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Garien Seardur, Jessie Ellwood, Oldman

Re: Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Aurnia » 2013.12.20. 20:58

Sajnálom, hogy ilyen alacsony jelenleg az oldal aktivitása, ugyanakkor örülök, hogy a játszótársaimnak is van élete a szerepjátékon túl, amit határozottan és hatványozottan pozitívumként könyvelek el. :) (Volt szerencsém olyan társasághoz, ahol nem volt más téma, ami egy idő után eléggé tudott nyomasztani.... Na mindegy, a lényeg, hogy itt jó helyen vagyok. :) )

Előre láthatólag két-három héten belül el fogok tűnni egy kis időre, ugyanis az életem nekem is fordulóponthoz ért. Nem vagyok már gólya, viszont nagyon várok egy bizonyos téli gólyát, csőrében halványkék batyuban egy tökös kis legénykével :) Bármikor ideérhet a jómadár, bár a gyereket fenyegetem, hogy ha Karácsonykor születik, akkor nem kap külön szülinapi és karácsonyi ajándékot, várja csak ki a január elejét. Ismerve a szülők önfejűségét, a pici pontosan akkor érkezik majd, amikor akar. :) A lényeg, hogy ha el is tűnök egy kis időre, szeretnék ám visszatérni, heti 1-2 reagra elképzelhetetlennek tartom, hogy ne legyen időm.
Avatar
Aurnia
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2013.10.11. 08:51
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Renata Rebel Wood

Re: Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2013.12.21. 13:54

Nos, akkor beállván a helyzetjelentők sorába, én is összeírom, mi minden történt velem.

Mint azt korábban is írtam, a főmelóm mellett másodállásolgatok csak úgy mellékesen. Ami szabadidőm meg megmarad, azt kénytelen vagyok megosztani a két legfontosabb lány között, akik most az életemben szerepelnek (lányom és párom). A nehézséget az adja, hogy nincsenek egy helyen, ugyanis cca egy hónapja kiléptem a konzervatív, visszafogott családapa szerepéből és más mellett igyekszem boldogulni (aki fb-on rámlát, tudhatja kiről van szó).

Most dec 27-éig átmenetileg lehet egy kis időm írni, de szvsz inkább a karácsonyt igyekszem összefércelni, hogy kb zökkenőmentesen alakuljon. Aztán... meg majd kiderül, elvileg január-február magasságában egy költözés kapcsán átszervezem a napi rutinjaimat és meglátom, mennyi időm-energiám marad aktívan írni.
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion

Re: Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Laki » 2013.12.22. 13:56

"Cuuunciiikááám" Na ezen besírtam.... :D

Na örülök, hogy azért nem halt ki mindenki. ÉS máglyával se vártatok.

Örülök hogy hallok felőletek, és remélem sikerül végre rendesen időt szakítanom az írásra. Mondjuk úgy, kicsit több időm megy el melóra és ingázásra mint szeretném.

Indulat, amúgy jah... jól megleptél minket, engem legalábbis. Olyan igazi "WTF????" pillanat volt. De gratulálok. Azt mondjuk sajnálom, hogy a továbbiakban nem zargathatom a leányzót az amúgy pocsék és nem kicsit szexuális töltetű kötekedéseimmel, de majd boldogítom Lynikét :D
Majd egy sör/kávé/tea beszélgetés össze kéne hozni, ha sikerül Pestre feljutnom a nem túl távoli jövőben :D


De azért látom, nem csak én alapítgatom a családod. Mehetünk majd baba nézőbe???? Léccike! :D
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

Re: Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Reagen Weltz » 2013.12.22. 19:21

Laki, nem tudom hogy érted el, de az elmúlt két napban több hsz érkezett mint az elmúlt két héten összesen.
Grat. :D
- De vannak célok, amiért igenis érdemes meghalni.
- Nem, nincsenek. Mert csak ez az egy életetek van, de bármelyik utcasarkon találhattok öt másik hasonló célt.
- Atyaég, hogy tudsz te ilyen világnézettel élni?
- Folyamatosan.
Avatar
Reagen Weltz
Kezdő
Kezdő
 
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2013.06.03. 22:03
Tartózkodási hely: Budapest, félvidék. Írni a szobámból szoktam
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Matt

Re: Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Lynarin Seeragic » 2013.12.22. 21:47

Ez mondjuk nem feltétlen csak vele van összefüggésben. Megemlítenék ilyesmiket, hogy ünnepek, idő és egyéb állatfajták. Persze minden kötekedés és rossz szándék nélkül, hiszen ismertek, közöm nincs hozzájuk.
“Come on, say it again. I’m a perfect devil. Tell me how bad I am. It makes me feel so good!”
- Anne Rice, The Queen of the Damned

Kép
Avatar
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő
 
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2012.04.04. 19:53
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Raven, Tessa, Nymloth, Caridwen, Evangeline, Payne

Re: Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Aurnia » 2013.12.23. 12:01

Laki írta:De azért látom, nem csak én alapítgatom a családod. Mehetünk majd baba nézőbe???? Léccike! :D


Ha majd tavasszal lesz esetleg valami összeröffenés, arra szívesen elmennék, sanszosan porontyostul. Jó lenne élőben is találkozni veletek egyszer, kétszer... többször :) Addig meg majd edzem a Pöttöm immunrendszerét. :D
Avatar
Aurnia
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2013.10.11. 08:51
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Renata Rebel Wood

Re: Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Alyara Nirois » 2013.12.23. 14:19

Én is jövök, ha már szeptember óta nem írtam. :D

Igen, én vagyok a végzős, és nem tudom, hogy hogyan csinálom, de most tényleg szemérmetlenül sokat tanulok. Jövőre vajon mi lesz? Ezen felül jelen pillanatban dalszövegíró-zeneszerző-énekes-vokálos-ritmusgitáros pozícióban vagyok jelen egy szeptember óta működő garázsbandában, ami szintén nagyon sok időt és energiát emészt fel, de mindennél jobban élvezem (azért a szereppel nem vetekszik, na. :P). Ha lesz koncert/minőségi felvétel, úgyis szólok. Egyébként pedig egy másik, komoly-könnyűzenei énekegyüttesben pedig a szoprán szerepet birtoklom. (Bár már igazából lemutáltam - Hirig, ugye örülsz? :D)

Amikor nem tanulok, zenélek, és szerepjátszom (jelenleg két-három világon dolgozom különböző csapatokkal), akkor a gépem előtt rostokolok, és zenét szerkesztek, alkotok. Ennek a projeknek az Arx Munditiae nevet adtam.

Nem mellesleg ugyebár meg írok, költök, de jelenleg alkotói válságban szenvedek - talán pont a zene miatt.

Ja, meg autodidakta módon próbálok megtanulni programozni, ugyanis az érettségi előtt kb. fél évvel a fejembe vettem, hogy én bizony programozó, azon belül is szoftverfejlesztő szeretnék lenni.

És azt se felejtsük el, hogy mostanában állandóan koncertekre és színházba járok. Tegnap éjfél körül például volt egy remek veszekedésem a facebookon a Magyar Rádió Gyermekkórusának minőségi romlásáról. Igen, szombaton elmentem a karácsonyi koncertre, ami életem legrosszabb koncertélményévé avanzsált, annyi volt a szerencsém, hogy utána közvetlenül rohantam a Havasi performance-ra, ami helyre rakta a zenei lelkecskémet.

Egyébként szívesen találkozom bárkivel, amennyiben hajlandóak vagytok fogadni ennyi kiesés után. Írni meg nem tudom, hogy mikor fogok, mondjuk hogyha már kész vannak a töri tételek. Meg ha a magyar-dobozt átnéztem. (Ez a legújabb kínzása a magyar tanáromnak: egy doboz tele az öt év fogalmaival, témáival. Öt cetlit húzol, amennyit tudsz, az lesz a jegyed.)

Szeretlek Titeket, jó volt hallani felőletek. <3 Boldog karácsonyt és békés ünnepeket kívánok mindenkinek! És mindenkinek gratulálok a kapcsolatokhoz, az eljegyzéshez és a babához!! <3
Kép
Avatar
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
 
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2012.04.04. 15:54
Tartózkodási hely: Budapest
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Mira, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2013.12.25. 02:06

Aurnia írta:
Laki írta:De azért látom, nem csak én alapítgatom a családod. Mehetünk majd baba nézőbe???? Léccike! :D


Ha majd tavasszal lesz esetleg valami összeröffenés, arra szívesen elmennék, sanszosan porontyostul. Jó lenne élőben is találkozni veletek egyszer, kétszer... többször :) Addig meg majd edzem a Pöttöm immunrendszerét. :D


Mostmár tényleg be kell ütemezni lassan egy fórumtalit, mert ez így nem állapot. Ha tavaszra becélozzuk, akkor meg talán még lesz is belőle valami. :)
Jah és addig meg egy kis segítség a babához: :P
http://9gag.com/gag/aLKMGdx?ref=fsidebar
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Re: Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Lisim » 2013.12.26. 11:34

Alyara Nirois írta:Ja, meg autodidakta módon próbálok megtanulni programozni, ugyanis az érettségi előtt kb. fél évvel a fejembe vettem, hogy én bizony programozó, azon belül is szoftverfejlesztő szeretnék lenni.


Nocsak. Hajrá. :D Tudtam én, hogy az a régi kis PHP tanulás nem a semmiből jött. :)
Savas nyál, 2. szint: bőrre jutva könnyebb égési sebet okoz, szembe kerülve súlyos hatású, bár nem maradandó. Vasbőr, 4. szint: Tested, mint az acél, a szó szoros értelmében. Fém fegyver is csak megkarcolni képes, puszta kézzel vagy fogakkal, karmokkal pedig képtelenség téged megsebezni. Csontjaid is kemények, eltörni csak satuba szorítva lehet bármidet is. Elemi mágia, 3. szint + 1 támadásnál, mert levegő: kórházi segítség nélkül halálos lehet. Telekinézis, 1. szint: egy 1 kilós tárgyat tudsz lebegtetni vagy mozgatni.
Avatar
Lisim
Csúfság
Csúfság
 
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2012.04.05. 06:52
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Alyara Nirois » 2013.12.26. 12:10

Szeretek építkezni, mindig is érdekelt. :)
Kép
Avatar
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
 
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2012.04.04. 15:54
Tartózkodási hely: Budapest
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Mira, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Lisim » 2013.12.26. 21:32

Tudom én, tudom én. Én is ezért szeretem. Azt és úgy csinálja, amit akarok (leszámítva a hosszú órák debuggolásait és hajtépéseit :D). Mintha legoznál. A sok kicsi építőelemből lesznek a nagyobbak. :)
Savas nyál, 2. szint: bőrre jutva könnyebb égési sebet okoz, szembe kerülve súlyos hatású, bár nem maradandó. Vasbőr, 4. szint: Tested, mint az acél, a szó szoros értelmében. Fém fegyver is csak megkarcolni képes, puszta kézzel vagy fogakkal, karmokkal pedig képtelenség téged megsebezni. Csontjaid is kemények, eltörni csak satuba szorítva lehet bármidet is. Elemi mágia, 3. szint + 1 támadásnál, mert levegő: kórházi segítség nélkül halálos lehet. Telekinézis, 1. szint: egy 1 kilós tárgyat tudsz lebegtetni vagy mozgatni.
Avatar
Lisim
Csúfság
Csúfság
 
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2012.04.05. 06:52
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Where the fuck is Laki???

HozzászólásSzerző: Alyara Nirois » 2013.12.26. 21:33

Nekem nem kell mondanod. :D
Kép
Avatar
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
 
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2012.04.04. 15:54
Tartózkodási hely: Budapest
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Mira, Laila, Eoryann, Neferadynee


Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó