Fórumos szerepjáték?

Minden, amit a játék elkezdéséhez szükséges, és feltétlenül tudni kell.
Szabályok és rendszerek, Világleírás, Karakteralkotás: Fajok, Képességek

Fórumos szerepjáték?

HozzászĂłlásSzerzĹ‘: Alyara Nirois » 2012.08.21. 19:46

Igen, igen, jól olvastad. A Mystical Future FRPG egy online fórumos szerepjáték. De mit is takar ez pontosabban?

FRPG: Forum Role Playing Game, vagyis Fórumos Szerepjáték. (Vannak, akik Fórum Alapú Szerepjátéknak nevezik, ám én személy szerint ez a nevet nem szeretem, tekintve a rövidítésre...)

A szerepjáték alapvető lényege, hogy kreálsz magadnak egy karaktert, egy embert, akit mozgatni tudsz, akivel leélsz egy életet. Más játékosok segítségével különböző szituációkba keveredsz vele, és megpróbálsz helytállni azokban a karaktered gondolkodásával, személyiségével harmóniában maradva. Mintha egy improvizációs színházban lennél.

Nos, a fórumos szerepjáték annyiban különbözik a fent említettől, hogy a beszéd helyett az írott betűk uralják a terepet. És színházi előadás helyett inkább egy regényre hasonlít maga a játék. Olyan, mintha egy rengeteg szereplős végtelenített regényt írnánk az MF világában. És mindenkinek a saját karaktere a főszereplő.

Hogyha teljesen zöldfülű vagy a szerepjátékok csodálatos világában, javasoljuk, hogy regisztrációd előtt olvasgass bele az IC (vagyis In Character) helyszínekbe, hogy pontosan meglásd és megértsd, mit is próbáltam elmagyarázni. :)

Bármilyen kérdésed van, fordul a Staff bármely tagjához bizalommal! Örömmel segítünk!

Alyara

KĂ©p
Avatar
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
 
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2012.04.04. 15:54
Tartózkodási hely: Budapest
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Mira, Laila, Eoryann, Neferadynee

Vissza: Bevezető

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó