Eszmefuttatás az alakváltásról

Ha elakadtál bármivel kapcsolatban, nyiss egy új topicot, és mi igyekszünk hamar a segítségedre sietni! :)

Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Reagen Weltz » 2013.06.09. 21:40

Felmerült bennem néhány kérdés az alakváltás mikéntjével kapcsolatban. Mivel a nagyja elborult, nem is igazán várok rá konkrét választ, csak érdekel hogy mi a népek véleménye.
Célom nem a kötekedés vagy akadékoskodás, csak kíváncsiságból teszem fel őket. Meg ha jobban belemegyünk a dolog mikéntjébe talán a játékon belüli résznek is hasznára válhat, ha mást nem, több lehetőség lesz egy probléma megoldására. (bár több inkább a szabályok kijátszásának tűnhet)

Első kérdés a részleges-alakváltás téma köré kapcsolódik. Az átalakult testrész az ember vagy az állat testméretéhez aránylik? Mert ha az emberéhez, akkor semmi különbség nincs aközött, ha egy ember a karját egy macska vagy egy tigris mellső lábává alakítja át. (A felépítés ugye azonos, csak a méret lenne különböző.) Ebben az esetben felmerülhet az a lehetőség, hogy az összes végtagunkat külön-külön alakítjuk át, így az eredmény akár egy ember méretű darázs is lehet.
Viszont ha a testrész az állat méreteit veszi fel, akkor a macska esetében elég csökevényes végtag lenne az eredmény. Ami egy fél láb átalakításakor még kényelmetlenebb lenne, hiszen az alakváltó egyik lába rövidebb lenne mint a másik. Arról nem is beszélve, hogy a legerősebb rigószárny sem tudna felemelni egy embert.

A másik ami felmerült bennem az emberi elme eltárolásának problémája. Mert az állatalakokat általában nem mentális adottságaik miatt választják, az átalakult forma agya lényegesen kisebb kapacitású mint az emberi agy. Az alakváltók mégis teljes tudatukban vannak. (nem úgy a vérfarkasok) Futhat persze az állat agya nagyobb hatásfokon, de nem valószínű, hogy egy patkány agya akár egy percig is bírná a terhelést. Én arra gondoltam, hogy ilyenkor az elme testen kívül tartózkodik, és onnan irányítja az állatot. (kérdés hogy ez lehetséges-e, de ott vannak például a lidércek, nekik sincs fizikai testük.) Ilyen helyzetben viszont védtelenebb, sérülékenyebb lehet az elme, mivel úgymond hiányzik a hardver. Sőt, akár a tudat testbe való visszaérkezését is meg lehetne akadályozni valamivel.

Ha valaki (érthető módon) úgy gondolja, hogy csak agymenésem volt, nyugodtan ignorálja a kérdéseket. Ja és nem akarok és most belekötni a rendszerbe, csupán érdeklődöm. (és sok szabadidőm van. :D )
- De vannak célok, amiért igenis érdemes meghalni.
- Nem, nincsenek. Mert csak ez az egy életetek van, de bármelyik utcasarkon találhattok öt másik hasonló célt.
- Atyaég, hogy tudsz te ilyen világnézettel élni?
- Folyamatosan.
Avatar
Reagen Weltz
Kezdő
Kezdő
 
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2013.06.03. 22:03
Tartózkodási hely: Budapest, félvidék. Írni a szobámból szoktam
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Matt

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Seán Eamonn » 2013.06.10. 18:21

Én csak halkan jegyzem meg, egy kút mélyéről, hogy ez egy fantasy, szóval a második kérdésed valószínűleg kvázi tárgytalan. Játékból egy patkányagy képes emberként gondolkodni szerintem, Reálkirály. :P
Az első kérdésed viszont szerintem is tök jogos. Emberek? :)
Avatar
Seán Eamonn
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013.06.03. 20:36
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Laki » 2013.06.10. 18:30

A testrészek külön átalakítása leginkább a végtagoknál játszik szerepet. De igen, aktuális testmérethez igazodnak szerintem is. Viszont, mikor a törzsedet (tested központi részét) alakítod át, akkor megtörténik a méretváltozás is, szóval nem tudsz ember méretű darazsat hozni. Más kérdés, hogy testük felépítése szempontjából a rovarok nem véletlenül kicsik. Ugyanis a testük felépítése (nincs belső váz) nem alkalmas arra, hogy elbírja a testük súlyát. Szóval egy ember méretű cserebogár pl. összeroppanna a saját súlyától.

De van valahol egy biomókusunk, ő kijavít ha hülyeséget mondtam.

Másrészről a vérfarkasok se hülyülnek meg az alakváltáskor. Igen, vannak agresszív hajlamaik, főleg teliholdkor. Úgyhogy az alakváltás szerintem nem befolyásolja a tudati képességeket és nem tárolódik kívül a tudat.
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Drun » 2013.06.10. 18:56

Laki írta:A testrészek külön átalakítása leginkább a végtagoknál játszik szerepet. De igen, aktuális testmérethez igazodnak szerintem is. Viszont, mikor a törzsedet (tested központi részét) alakítod át, akkor megtörténik a méretváltozás is, szóval nem tudsz ember méretű darazsat hozni. Más kérdés, hogy testük felépítése szempontjából a rovarok nem véletlenül kicsik. Ugyanis a testük felépítése (nincs belső váz) nem alkalmas arra, hogy elbírja a testük súlyát. Szóval egy ember méretű cserebogár pl. összeroppanna a saját súlyától.

Másrészről a vérfarkasok se hülyülnek meg az alakváltáskor. Igen, vannak agresszív hajlamaik, főleg teliholdkor. Úgyhogy az alakváltás szerintem nem befolyásolja a tudati képességeket és nem tárolódik kívül a tudat.

Ez teljesen így van!

Reagen Weltz írta:...A másik ami felmerült bennem az emberi elme eltárolásának problémája...

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy nem tárolunk semmilyen emberi, állati agyat külön, sem az alakváltóknál, sem a vérfarkasoknál! Legfeljebb a kompótos üvegembe, ha még egyszer ekkora baromságot kérdezel Kölyök és az a tiéd lesz!
A vérfarkasok teliholdkor nehezen tudják megőrizni a józan eszüket, de mint Laki is írta, nem lesz teljesen örült!
"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-é a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KépKépKépKépKép


Kép NJK Kép
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Kathleen Sirett » 2013.06.10. 19:15

Remélem a biomókus én vagyok :D

Amúgy nem feltétlenül roppan össze, a devon és a karbon idő környékén olyan nagy ízeltlábúak rohangáltak, hogy még te is sikítófrászt kaptál volna. Igaz, azoknak kicsit más volt a felépítésük és nem cserebogárra hasonlítottak, de nem ez a lényeg. Amire célzok, hogy az adott átalakított végtag az ember többi méretéhez képes idomulni, legyen szó nagyjából bármely gerinces állat lemásolni kívánt végtagjáról, mert azok alapszabása megegyezik, és a méretbeli változás következtében még biztosan e fogja tudni látni a funkcióját. Kivéve persze a madarak szárnyát, az repüléshez nem fogja elbírni az embert, mert a madarak a légzsákjaik és az üreges csontjaik miatt jóval könnyebbek. Gerincesek esetén meg... Hát... A polipok csápjait még el tudom képzelni, de az ugyebár teljesen más konstrukció kívül-belül.

És egyébként meg ki olyan perverz, hogy darázzsá változzon? Vagy ember méretű darázzsá? Vagy gigászi nünükévé? :D

Aki mégis ilyet tervez, kérem előzetesen konzultájon a staffal, lehetősége van-e rá, majd keressen meg, hogy egyeztessük az ízelt-lábakat! :)
Aki nem számol
mások elmebajával,
az elmebeteg. (Fodor Ákos)


Kép
Avatar
Kathleen Sirett
Zöldfülű
Zöldfülű
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2012.09.22. 14:47
Tartózkodási hely: Az üveghegyen túl
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Azeriel Sahaana Saendar

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Kryon Vorm » 2013.06.10. 19:45

Kathleen Sirett írta:Remélem a biomókus én vagyok :D
És egyébként meg ki olyan perverz, hogy darázzsá változzon? Vagy ember méretű darázzsá? Vagy gigászi nünükévé? :D



Én. Amikor majd elérem a négyes szintet és akkor a Föld/ természet hatalmam maxos lesz. Én leszek a medveevő darázs. Arról meg lövésem sincs miféle jószág a nünüke de tetszik a neve úgyhogy majd azzá is átváltozom. Kardfogú sólyomnünüke leszek ami savat köp.
( Tudom, hogy csak létező állattá változhatok de ez is létezni fog mert kitenyésztem. )
Biológia: 0p, Karate: 1p, Ébredő faj: 2p

Föld alapképesség: I/1p Port tudsz teremteni, felkavarni. Plusz egy szint a türelem képességre.
Természet specializáció: II/0p. Megérteted magad az állatokkal, növényekkel. Veszélytelen, hétköznapi növényeket növesztesz, állatokat hívhatsz magadhoz.
Türelem: III/3p+ Föld alapképesség Minden következmény nélkül megérintheted a vasat, de erősen megfognod, tartogatnod nem tanácsos. A levegő egyáltalán nem mérgező a számodra.
Avatar
Kryon Vorm
Varázstalan
Varázstalan
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.11.05. 22:53
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Zoax

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Reagen Weltz » 2013.06.10. 20:11

Arról meg lövésem sincs miféle jószág a nünüke de tetszik a neve úgyhogy majd azzá is átváltozom.


A nünüke egy jópofa bogár, és hatalmas nagy potroha van. És a vízipók-csodapókban is szerepel, mint mellékszereplő.

...A másik ami felmerült bennem az emberi elme eltárolásának problémája...


Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy nem tárolunk semmilyen emberi, állati agyat külön, sem az alakváltóknál, sem a vérfarkasoknál! Legfeljebb a kompótos üvegembe, ha még egyszer ekkora baromságot kérdezel Kölyök és az a tiéd lesz!


Értettem, és ezentúl megpróbálom értelmesebb témákkal elfoglalni magamat. (Semmi kedvem egy kompótos üvegben landolni, és úgy tűnik, komolyan gondoltad.)

Ja, és ha véletlen megsértettem valakit vérfarkasi mivoltában, akkor elnézést kérek, nem akartam senki szellemi képességeit minősíteni.
- De vannak célok, amiért igenis érdemes meghalni.
- Nem, nincsenek. Mert csak ez az egy életetek van, de bármelyik utcasarkon találhattok öt másik hasonló célt.
- Atyaég, hogy tudsz te ilyen világnézettel élni?
- Folyamatosan.
Avatar
Reagen Weltz
Kezdő
Kezdő
 
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2013.06.03. 22:03
Tartózkodási hely: Budapest, félvidék. Írni a szobámból szoktam
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Matt

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Laki » 2013.06.10. 20:38

Igen, a biomókus te vagy, én csak kávéztam és robbantgattam a biotech laborban. Amúgy valamikor régen egy ismeretterjesztő filmben mondták a méretcsökkenés egyik oka ként, a túl nehéz külső vázat.

Amúgy nyugi Reagen, nem kell megijedni, néha mond az ember olyat ami butaság a másiknak. Csak tartsd a szintet és ne juss Vera sorsára.
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Drun » 2013.06.10. 21:16

Valóban komolyan gondoltam, és pont Vera miatt. Neki voltak ilyen nekifutásból hülye kérdései. Szercsére már nincs itt. :twisted:
Nem sértettél meg szerintem senkit, viszont engem ma nagyon könnyű felbosszantani, és egy ilyen kaliberű hsz után... hogy is fogalmazzam? Egyszerűen: sikerült.
Ma ezt dobta a gép.
Ha kitartasz, talán találkozol egy picivel szociálisabb énemmel is. Talán. Ha van... Van?
"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-é a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KépKépKépKépKép


Kép NJK Kép
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Laki » 2013.06.10. 21:21

Mernénk azt mondani hogy "Nincs"?
Amúgy igen, Verácska nagyon érdekes elképzelésekkel élt s halt itt a fórumon.
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Seán Eamonn » 2013.06.10. 21:42

Miért, mi történt véle? És ki volt ez?
Avatar
Seán Eamonn
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013.06.03. 20:36
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Laki » 2013.06.10. 22:16

Seán Eamonn írta:Miért, mi történt véle? És ki volt ez?



Egy bájos, aranyos kislány..... és hogy mi történt vele? Olvasd el az aláírásom utolsó sorát.
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Seán Eamonn » 2013.06.10. 22:26

Most nem vágom a frags jelentését. Meg tudod magyarázni egy laikusnak? :D
Avatar
Seán Eamonn
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013.06.03. 20:36
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Laki » 2013.06.10. 22:35

Eddig az egyetlen mesélő által megölt játékos-karakter volt Vera. Én nyírtam ki. Egy rakat apró goblin segítségével. :D Várom a következő delikvenst.
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2013.06.10. 22:44

Noh tehát mivel ilyenem van, így most akkor reagálok én is, kissé késve, de nem megtörve. Meg igaz, ha már itt tartunk tisztázzunk pár apróságot, amik már fel is merültek párszor, csak mindig az adott akadékoskodónak lettek megválaszolva.

1. Igen, valóban emberi mérethez igazodik a végtag. Példának okáért az én drága kis sárkányom nagyon kényelmetlenül mászkálna egy sárkányméretű lábbal.

2. Az agyról meg csak annyit, hogy az mf kapcsán szeretjük úgy keverni a sci-fit a fantasyval, amikor még nem sül le a képünkről a bőr. Igen, valóban egy állat nem olyan okos, mint egy ember, (mily meglepő), viszont ebben a világban annak ellenére hogy külsőre állatnak néz ki, az agya emberi, csak kisebb nagyobb, vagy átformáltabb, kinek hogy tetszik. Ha már pakolgattad volna kifele a testből, mint valami lufira kötött csomagocskát ami ott lebeg és nagyot röhög önön macskafején, akkor inkább fogd fel úgy, hogy átformálódik és bepasszírozza azt a nagy emberi agyat a cicafejecskébe.
A vérfarkasoknál pedig csupán azért van több állatiasság, mivel ők kapják a pakkba az ösztönöket is ennek minden előnyével és hátrányával. Az alakváltó egy állati bőrbe bújt ember, a vérfarkas viszont egy emberi intelligenciával (és igen, néha alakkal) rendelkező állat, ha sarkítva és durván akarjuk megfogalmazni a dolgot.

3. Még mielőtt a következő agymenés tárgya lenne, az alakváltó nem tud beszélni állati alakban, csak legendás alakban (griff, sárkány, hipogriff, sfinx, vagy kinek mi a profilja.) vagyis olyan lényként, ami a mesékben/mítoszokban is képes erre.

4. Jah és ha már itt tartunk, a ruha nem változik állati méretűre az alakváltóval. Ha kisebb állat lesz, a ruha leesik róla, ha nagyobb akkor meg szétszakad és lehet csupasz hátsóval futkorászni új cucc után. Gyengébb idegzetűek kerüljék őket, a szégyenlősek meg vegyenek hozzá kütyüt, ami fixáló néven megtalálható a listában.
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Reagen Weltz » 2013.06.10. 23:05

Laki írta:Eddig az egyetlen mesélő által megölt játékos-karakter volt Vera. Én nyírtam ki. Egy rakat apró goblin segítségével. :D Várom a következő delikvenst.

Így már értem mire utal a profilképed. :D
És nekem pont te mesélsz. :o
- De vannak célok, amiért igenis érdemes meghalni.
- Nem, nincsenek. Mert csak ez az egy életetek van, de bármelyik utcasarkon találhattok öt másik hasonló célt.
- Atyaég, hogy tudsz te ilyen világnézettel élni?
- Folyamatosan.
Avatar
Reagen Weltz
Kezdő
Kezdő
 
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2013.06.03. 22:03
Tartózkodási hely: Budapest, félvidék. Írni a szobámból szoktam
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Matt

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Rabraquat » 2013.06.11. 07:24

Egyébként pedig a mágiával sok mindent meg lehet magyarázni. Azért marad meg az elme (fizikailag az agy nem érdekes, azzal nemigen lehet mit kezdeni, az átváltozik azt jó van), mert az alakváltók, vérfarkasok, püntyümpüntyümkék mágiája megóvja átváltozáskor. Nem kell mindig a realitást keresni, különben nagy bajba leszünk :D
"Ki vagy? Á, hagyd, nem érdekes!" - Rabraquat

Karizma 4p (max): A sidhek amúgy is lenyűgözik az embereket a világ felé mutatott bájukkal, de ez a képesség minél magasabb, a sidhe annál ügyesebben befolyásolja szavaival a halandókat. Már a természetfelettire is hathatsz.
Elementaritás 3p: Minden elemhez tartoznak úgynevezett elementálok, amik Danu energiájának tudatra ébredt apróbb mágiagócai, a velük való bánás az Elementaritás képesség. Közepes elementálokat hívhatsz, ők információkkal szolgálhatnak neked, megfigyelhetnek, segítenek, engedelmeskednek, kihallgatnak másokat.
Türelem 3p: A képesség birtokában képes vagy hosszabb-rövidebb ideig elviselni a vasat. Ennek a képességnek a hiányában akár a vér hordozta vastól is rosszul lehetsz, ha rád fröccsen, vagy nagy mennyiségben kiömlött valahol. Már minden következmény nélkül megérintheted a vasat, de erősen megfognod, tartogatnod nem tanácsos. A levegő már egyáltalán nem mérgező a számodra.
Avatar
Rabraquat
Arisztokrata
Arisztokrata
 
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2012.05.15. 08:40
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Garien Seardur, Jessie Ellwood, Oldman

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Auriel » 2013.06.11. 11:53

Caridwen írta: Jah és ha már itt tartunk, a ruha nem változik állati méretűre az alakváltóval. Ha kisebb állat lesz, a ruha leesik róla, ha nagyobb akkor meg szétszakad és lehet csupasz hátsóval futkorászni új cucc után. Gyengébb idegzetűek kerüljék őket, a szégyenlősek meg vegyenek hozzá kütyüt, ami fixáló néven megtalálható a listában.


Öhm...akkor most szegény, szerencsétlen vámpírkám ruha nélkül mászkál Necraditban? Csak mert egy párszor már átváltozott denevérré...

Drun, persze hogy van olyanod. Max rejtegeted mint én :) De ugye te nem akarsz vámpírt ölni? Már úgyis halottak, nem kell még jobban meghalniuk... :D

Hangodat elfojtod mikor hozzád lépek
s kiéhezve könnyes szemedbe nézek.
Ugye félsz? Hisz, ami nekem édes étek,
neked gonosz. Életet elvenni vétek.

Teljes vers itt: http://www.poet.hu/vers/80489
Avatar
Auriel
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.12.13. 20:44
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2013.06.11. 12:27

Vámpíréknál kissé más a tészta az alakváltás terén.

Ha nem a tápolásról van szó, akkor értelem szerint az apróbb felszerelési tárgyak a vámpírok esetében átfordulnak az új alakba, majd mikor visszaváltozol, akkor elvileg mindent a helyén (ahol alakváltás előtt volt) találsz.

De ha valaki így akar gránátot csempészni egy bál közepére, vagy bármi hasonlóan szabálytekerős megoldással próbálkozik, személyesen fogom lemoderálni az írását, vagy pedig gonosz gondolatokat susogni az éppen aktuális mesélő fülébe. Lehet eldönteni, melyiktől kell inkább tartani. ;)
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Auriel » 2013.06.11. 12:44

Aha. Nos, ennek örülök. Köszi a választ. Ha pedig gránátot akarok bevinni, akkor megfogom és besétálok vele...a security meg vagy lenyom vagy elpusztul. Jelenleg az első esélyesebb.

Hangodat elfojtod mikor hozzád lépek
s kiéhezve könnyes szemedbe nézek.
Ugye félsz? Hisz, ami nekem édes étek,
neked gonosz. Életet elvenni vétek.

Teljes vers itt: http://www.poet.hu/vers/80489
Avatar
Auriel
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.12.13. 20:44
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2013.06.11. 12:54

Mielőtt kérdésként felmerülne: apróbb felszerelési tárgynak minősül minden olyasmi, ami (magus-os kiefejezéssel élve) a személyes aurához tartozó, vagy annyira jelentéktelen, hogy simán megfeledkezünk róla. Vagyis ha van egy, a szívednek kedves félemberes pallosod, amit mindenhova magaddal viszel, az is átváltozik, de ha csak azért váltasz alakot, hogy kikerüld a repülő súlykorlátozását (a csapat bőröndjeit a hátadra szíjazva denevérré változol és így akarsz velük repülni), nem fog működni a dolog. Viszont, ha valaki egy zsebpiszok méretű poloskát elrejt a ruhádon, az is veled változik, hiába nem tartozik effektíve hozzád. Remélem, így már tényleg nem lehet félreérteni az elvet. ;)
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Drun » 2013.06.11. 18:31

Auriel írta:Öhm...akkor most szegény, szerencsétlen vámpírkám ruha nélkül mászkál Necraditban? Csak mert egy párszor már átváltozott denevérré...

Drun, persze hogy van olyanod. Max rejtegeted mint én :) De ugye te nem akarsz vámpírt ölni? Már úgyis halottak, nem kell még jobban meghalniuk... :D

Auriel írta:Aha. Nos, ennek örülök. Köszi a választ. Ha pedig gránátot akarok bevinni, akkor megfogom és besétálok vele...a security meg vagy lenyom vagy elpusztul. Jelenleg az első esélyesebb.


Még egy két ilyen beírás, és simán hullává teszlek örökre! :evil:
"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-é a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KépKépKépKépKép


Kép NJK Kép
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Alyara Nirois » 2013.06.11. 18:33

Hirig, nővérkém, csitulj egy kicsit. (L)
Kép
Avatar
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
 
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2012.04.04. 15:54
Tartózkodási hely: Budapest
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Mira, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Auriel » 2013.06.11. 18:38

Úristen! Ismer valaki egy nekromatát? Sürgősen össze kéne haverkodnom egyel...

Hangodat elfojtod mikor hozzád lépek
s kiéhezve könnyes szemedbe nézek.
Ugye félsz? Hisz, ami nekem édes étek,
neked gonosz. Életet elvenni vétek.

Teljes vers itt: http://www.poet.hu/vers/80489
Avatar
Auriel
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.12.13. 20:44
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Eszmefuttatás az alakváltásról

HozzászólásSzerző: Lynarin Seeragic » 2013.06.11. 18:41

Auriel írta:Úristen! Ismer valaki egy nekromatát? Sürgősen össze kéne haverkodnom egyel...


Nem biztos, hogy azzal jól jársz. Az erős necromantáknak hatalma van mindenféle halott fölött. Vagyis van esély arra is, hogy bábként mozgatni fog, te pedig kénytelen leszel megtenni amit akar.
“Come on, say it again. I’m a perfect devil. Tell me how bad I am. It makes me feel so good!”
- Anne Rice, The Queen of the Damned

Kép
Avatar
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő
 
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2012.04.04. 19:53
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Raven, Tessa, Nymloth, Caridwen, Evangeline, Payne

Következő

Vissza: Segítség!

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó