Vadászidény

Kalandmesterek által irányított játék.

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Kathleen Sirett » 2012.12.17. 14:05

Egyél sok étcsokit, nemcsak boldoggá tesz, de tele van antioxidánsokkal, amik védelmet nyújtanak a reaktív oxigéngyökök (pl hidrogénperoxid) ellen ^^
Aki nem számol
mások elmebajával,
az elmebeteg. (Fodor Ákos)


Kép
Avatar
Kathleen Sirett
Zöldfülű
Zöldfülű
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2012.09.22. 14:47
Tartózkodási hely: Az üveghegyen túl
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Azeriel Sahaana Saendar

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Laki » 2012.12.17. 16:05

Nem szeretem az étcsokit, akkor már legyen fehér. Mint a selymes női combok.... de lehet rácuppanok a nora-bora pálinkámra, csak nem vagyok benne biztos, hogy a biohazard emblémás tartály a hűtőben vajon elég jól zárt-e a laborban. Néhány napig ott tároltuk a pálinkát.
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Kathleen Sirett » 2012.12.17. 16:16

Laki írta:Nem szeretem az étcsokit, akkor már legyen fehér. Mint a selymes női combok.... de lehet rácuppanok a nora-bora pálinkámra, csak nem vagyok benne biztos, hogy a biohazard emblémás tartály a hűtőben vajon elég jól zárt-e a laborban. Néhány napig ott tároltuk a pálinkát.


Köszönöm Laki, ezzel új lendületet adtál a sejtbiosznak a mai napra x')
Aki nem számol
mások elmebajával,
az elmebeteg. (Fodor Ákos)


Kép
Avatar
Kathleen Sirett
Zöldfülű
Zöldfülű
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2012.09.22. 14:47
Tartózkodási hely: Az üveghegyen túl
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Azeriel Sahaana Saendar

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Fenrir » 2012.12.17. 16:22

Biotech labor ahol a banda fele majdnem olyan hülye mint én. Mit vársz? Amúgy a múltkori makaróninak nem lett különösebb baja, szóval bízom a pálinkában. Amúgy a radioaktív cuccokat múlt héten már elvitték és tudtommal az alagsorban sincs már ott az aspergilusos hulla.
"May you be in heaven half an hour before the Devil knows your dead. This all goes sideways and we both end up dead, meet me at the bar, I'm buying!" - Garrus Vakarian, ME3
Avatar
Fenrir
Suhanc
Suhanc
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.09.11. 21:42
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Laki, Legion, Draechen, Murgen

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Riggs O'Conell » 2012.12.20. 16:20

Úgy rémlik hogy már a becsekkoláskor is délután volt, utána jött a kis meeting az előtérben, majd az út Polimetronba, majd a séta Alyara házához, és most bent vagyunk már egy ideje. Ezek szerint lassan besötétedik? ( Tudom hogy részlet kérdés - de érdekelne hogy állunk az IC-ben eltelt idővel )

A másik pedig az időjárás. Elolvastam a világleírást, meg a bal oldalon található kis aktuális jelző leírást. Ezek szerint most kezd kialakulni egy pofás kis hóvihar odakint? - Vagy a kalandra nem vonatkozik az aktuális időjárás?
Kép
Avatar
Riggs O'Conell
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2012.09.17. 22:11
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2012.12.20. 16:25

A tél a következő reagodban már aktuális. Hirtelen jönnek az évszakváltások, akik huzamosabb ideje itt élnek, nem reklamálnak miatta, nekik ez a természetes.

Az idő meg úgy nagyjából jónak tűnik, de majd Laki számolgat.
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Riggs O'Conell » 2012.12.20. 23:58

Mondjuk ez azért felvet érdekes technikai problémákat. Teszem azt egy alapvetően nyári gúnyában lévő csapat ( Mondjuk Riggs-en pont van egy dzseki, de az azért nem téli felszerelés ) nagyon gyorsan megfagy ám -15 fokban egy hóvihar közepén. Főleg ha az a derült égből jön.
Kép
Avatar
Riggs O'Conell
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2012.09.17. 22:11
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2012.12.21. 00:03

Asszem ennyire azért nem horror a dolog, +40 fokból nem lesz -40 egyik pillanatról a másikra. Egyébként meg nem tart sokból beszerezni egy télen fűt, nyáron hűt felszerelést, de ez már egyéni kreativitás meg pénztárca kérdése. Mindenesetre egy biztos: a csapat időjárásváltozás miatt nem fog meghalni. Kb olyan lenne, mint hogy a pengeművész megcsúszik egy vizes deszkán, beveri a fejét és a vízbe esvén megfullad, minden drámai körítés nélkül. (Glenn Cook vmelyik Fekete Sereges könyvében iktatott ki így egy szereplőt. A sorozat ettől függetlenül a mai napig top 10-emben benne van. ;))
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Laki » 2012.12.21. 16:23

Raven "halt" meg így a Chronicles of the Black Company-ben, konkrétan a Shadows Linger-ben. Egy fürdőben elcsúszik. De később kiderül hogy csak kamu volt a halála, hogy Darlingot rá tudja bízni a többiekre. Amúgy az első két Black Company könyv (6 novella) megvan angolul, a maradék két kötet pedig meg van rendelve, nekem is nagy favorit.
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Renaviel » 2012.12.21. 17:09

Laki írta:Raven "halt" meg így a Chronicles of the Black Company-ben, konkrétan a Shadows Linger-ben. Egy fürdőben elcsúszik. De később kiderül hogy csak kamu volt a halála, hogy Darlingot rá tudja bízni a többiekre. Amúgy az első két Black Company könyv (6 novella) megvan angolul, a maradék két kötet pedig meg van rendelve, nekem is nagy favorit.


Itt vagyok és élek... nem tudom mit akarsz. :D
Amúgy lelőtted a poént... Most tudni fogom, hogy mi lesz... :(
Kép
Avatar
Renaviel
Szeráf
Szeráf
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.06.14. 15:36
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Fenrir » 2012.12.21. 17:14

Nem tudom mire gondolsz. Semmilyen poént nem lőttem le, nem használok lőfegyvereket.
"May you be in heaven half an hour before the Devil knows your dead. This all goes sideways and we both end up dead, meet me at the bar, I'm buying!" - Garrus Vakarian, ME3
Avatar
Fenrir
Suhanc
Suhanc
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.09.11. 21:42
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Laki, Legion, Draechen, Murgen

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Riggs O'Conell » 2012.12.21. 21:43

Na, van egy jelentősebb félreértésünk az ezüst készlettel kapcsolatban. Lakitól levélben úgy pontosítottuk a talált tárgyakat hogy találtam egy 10 fős ezüst evőeszköz készletet. Ezeket csomagolta Riggs a külön kis terítőbe és tette be az egyik zsebébe.

Ami közkincs, és amit mindenki láthat azok a kések amik a nagy abroszban vannak. Ezek közül válogatott Riggs is, ezek vannak az asztalon. Az ezüstöt, természetesen nem tette közkincsé, hiszen az relatíve értékes is lehet. ( Elnézést ha félreérthető volt a reag ). Nem kapcsoltam elég gyorsan, csak most hogy Ry reagját olvastam. Azt a készletet természetesen Alyara sem láthatta ( vagy nem tudom, valami különleges képességgel lehet, ehez nem értek annyira ) mivel azokat Riggs egy belső zsebben tartja, és nem mutogatta.
Kép
Avatar
Riggs O'Conell
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2012.09.17. 22:11
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2012.12.21. 22:27

bocsi, javítom
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Alyara Nirois » 2012.12.22. 09:32

Én is fogom. :)
Kép
Avatar
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
 
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2012.04.04. 15:54
Tartózkodási hely: Budapest
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Mira, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Laki » 2012.12.23. 21:13

Na nyugodtan menjetek még egy kört, vagy akár kettőt is. Beszélgessetek, fejtsétek meg a rejtvényt. Gryff most egy darabig gondolkodik hacsak nem zargatja senki, úgyhogy amíg nem jelzem másként, addig nem kell mesélői reagot várni. Amúgy nagyon érdekes az okfejtésetek, kíváncsi leszek milyen megoldások születnek.
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Vera Rider » 2013.01.01. 23:04

Ry Fomor urat holnap várjuk a vadászidény vágányára, köszönöm. :D (nem bírtam ki)
Laki bácsira is szükségünk lesz szerintem. Alyara reagja miatt.
Élvezz ki minden egyes napot, mert nem térnek vissza a kedvedért, csakhogy megváltoztathasd őket.
Avatar
Vera Rider
Fiatal
Fiatal
 
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2012.08.30. 11:17
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Halott karakter

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2013.01.02. 11:56

Mint említettem, írok(írtam). Csak a hozzászólásaid számát növelted a reagoddal, Laki említette, hogy vagy két kört lezavarunk mesélői nélkül.
Gryff nyilván nem válaszol, de teljesen mindegy, neki elvileg Lindát kell védenie, ahova ő megy, oda a pasi is. Persze, szigorúan szvsz.
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Kathleen Sirett » 2013.01.02. 12:23

Jóindulat írta:Mint említettem, írok(írtam). Csak a hozzászólásaid számát növelted a reagoddal, Laki említette, hogy vagy két kört lezavarunk mesélői nélkül.
Gryff nyilván nem válaszol, de teljesen mindegy, neki elvileg Lindát kell védenie, ahova ő megy, oda a pasi is. Persze, szigorúan szvsz.


Ha elmegyek pisilni, velem jön? x)
Aki nem számol
mások elmebajával,
az elmebeteg. (Fodor Ákos)


Kép
Avatar
Kathleen Sirett
Zöldfülű
Zöldfülű
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2012.09.22. 14:47
Tartózkodási hely: Az üveghegyen túl
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Azeriel Sahaana Saendar

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Rabraquat » 2013.01.03. 16:00

Ha gondolod segíthet xD Csak félő, hogy szétesik a fülke, ha mindketten bent vagytok :)
"Ki vagy? Á, hagyd, nem érdekes!" - Rabraquat

Karizma 4p (max): A sidhek amúgy is lenyűgözik az embereket a világ felé mutatott bájukkal, de ez a képesség minél magasabb, a sidhe annál ügyesebben befolyásolja szavaival a halandókat. Már a természetfelettire is hathatsz.
Elementaritás 3p: Minden elemhez tartoznak úgynevezett elementálok, amik Danu energiájának tudatra ébredt apróbb mágiagócai, a velük való bánás az Elementaritás képesség. Közepes elementálokat hívhatsz, ők információkkal szolgálhatnak neked, megfigyelhetnek, segítenek, engedelmeskednek, kihallgatnak másokat.
Türelem 3p: A képesség birtokában képes vagy hosszabb-rövidebb ideig elviselni a vasat. Ennek a képességnek a hiányában akár a vér hordozta vastól is rosszul lehetsz, ha rád fröccsen, vagy nagy mennyiségben kiömlött valahol. Már minden következmény nélkül megérintheted a vasat, de erősen megfognod, tartogatnod nem tanácsos. A levegő már egyáltalán nem mérgező a számodra.
Avatar
Rabraquat
Arisztokrata
Arisztokrata
 
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2012.05.15. 08:40
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Garien Seardur, Jessie Ellwood, Oldman

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Kathleen Sirett » 2013.01.05. 18:29

Nyüff, kire várunk? Alyara? Laki? kezdünk befagyni, mint az időjárás.
Aki nem számol
mások elmebajával,
az elmebeteg. (Fodor Ákos)


Kép
Avatar
Kathleen Sirett
Zöldfülű
Zöldfülű
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2012.09.22. 14:47
Tartózkodási hely: Az üveghegyen túl
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Azeriel Sahaana Saendar

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Vera Rider » 2013.01.07. 07:59

Rájöttem, hogy mi lehet a hold urának mosolya és a változások leple. :D Vajon rájöttök mielőtt én következnék a körben?
Élvezz ki minden egyes napot, mert nem térnek vissza a kedvedért, csakhogy megváltoztathasd őket.
Avatar
Vera Rider
Fiatal
Fiatal
 
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2012.08.30. 11:17
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Halott karakter

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Laki » 2013.01.07. 14:44

1: ma nem tudom mikor tudok írni (most telefonról írok) úgyhogy, ha Alyara feltűnik előttem akkor mehet a következő kör.

2: a játék nem PMben zajlik (Vera) úgyhogy a rejtvény megoldásában ragaszkodjunk a játéktérhez. Megbeszélni dolgokat lehet PMben, lehet pontosítást kérni, de nem fogok még válaszolni sem a PM-tippekre.
A; mert nem etikus
B; mert nem ott zajlik a játék
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Vera Rider » 2013.01.07. 15:25

Laki írta:1: ma nem tudom mikor tudok írni (most telefonról írok) úgyhogy, ha Alyara feltűnik előttem akkor mehet a következő kör.

2: a játék nem PMben zajlik (Vera) úgyhogy a rejtvény megoldásában ragaszkodjunk a játéktérhez. Megbeszélni dolgokat lehet PMben, lehet pontosítást kérni, de nem fogok még válaszolni sem a PM-tippekre.
A; mert nem etikus
B; mert nem ott zajlik a játék


Rendben csak nem akartam butaságot írni, de oké inkább inkább beégetem a karaktert a vadászidénybe az esetleges rossz tippeimmel.
Élvezz ki minden egyes napot, mert nem térnek vissza a kedvedért, csakhogy megváltoztathasd őket.
Avatar
Vera Rider
Fiatal
Fiatal
 
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2012.08.30. 11:17
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Halott karakter

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Jessie Ellwood » 2013.01.07. 19:07

Miért ne éghetne be a karakter? Mivel régi, még jól is állna neki, hogy nem tud mindent :) Ha meg jól tippel, csak növeli az önbizalmát. Senkire sem lett rámondva, hogy de kis butus vagy, az nem úgy van... Szóval csak hajrá, add elő az ötleteid, mert nekem például nem sok van :)
Avatar
Jessie Ellwood
Újonc
Újonc
 
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2012.09.20. 11:19
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Jelenkori karakter
További karakterek: Rabraquat, Garien Seardur, Oldman

Re: Vadászidény

HozzászólásSzerző: Laki » 2013.01.07. 21:53

Vera, azzal nem halad a történet hogy ha PMben végigpróbálgatod az összes ötleted, aztán én megmondom hogy mi a megoldás. Akkor nem rejtvényt kaptok, hanem egy listát hogy mit hozzatok, honnan és mit csináljatok vele. Szóval még ha nem is jó a megoldás, játékon belül kérem, mert ott a helye. És még ha nem is jó a megoldás, nem fog érte senki hülyének nézni, mert ahogy elnézem a többiek is küszködnek a maguk elképzeléseivel. Ők se tudják, hogy jót vagy rosszat mondanak-e.

Megjegyzem, őszintén nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz lesz ez nektek. Azt hittem teljesen egyértelmű.
- Imádkoztál ma már?

A bitófán is csak addig nehéz, amíg hozzá nem szokik az ember.

M.A.G.U.S. utolsó szavak:
"Oh, hogy Ranagol verné beléd azt a kosfejes kékerest! - Dagoneth, kráni száműzött, miután a harmadjára és utoljára érték utol a Birodalom fejvadászai."

"Ember tervez, Darton perverz. - Lucius, Darton pap, midőn dwoon papok karóba készültek húzni majd máglyára vetni."

Frags: Vera Rider
Avatar
Laki
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.09.24. 13:14
További karakterek: Fenrir, Legion, Himura Kaoru, Murgen

ElőzőKövetkező

Vissza: Meghirdetett kalandok

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó