Samhain - vers és novellaíró pályázat

Samhain - vers és novellaíró pályázat

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2012.09.16. 18:00


Samhain - vers és novellaíró pályázat.

Kép


Kezdés időpontja: 2012.09.14
Határidő vége: 2012.11.01 alkonya...


"Ezen az éjszakán a világ rendje felborul, fellibbennek az evilágot és a túlvilágtól elválasztó fátylak. Megnyílnak a tündérbombok, és az emberfeletti lények, valamint a halottak szabadon járhatnak köztünk. De nemcsak a holtak jutnak fel az evilágba, ilyenkor evilági hősök is könnyen bejuthatnak a sídhe birodalmába. Tehát készítsétek fel halandó vagy halhatatlan lelketeket, mert amint október 31.-én leszáll a sötétség kezdetét veszi a Samhain, amikor senki nincs biztonságban, amikor minden kifordul önmagából és Cróm Crúaich vérre szomjazva járja a világot, hogy régi áldozatait megkapja az új időkben is.
Ne induljatok hosszú útra, vagy ha igen vigyetek magatokkal lámpást, mely előzi a tündéreket és egyéb veszélyes teremtményeket, vagy lelketek örökké elvész és messze száll hiszen a túlvilág ezen az éjjelen átér hozzánk! Bújjatok meg házaitokban és egyetek sok almát, hogy a kelta újév termékenységgel köszöntsön rátok, de a gránátalmával vigyázzatok, nehogy az alvilág Ura titeket is magával ragadjon éjsötét birodalmába! Vagy induljatok hősi küldetésre, hiszen ez az éjszaka a borzalmak és a dicső hősök éjszakája, ilyenkor bármi lehetséges, hiszen a varázslat valóságosabb, mint maga a realitás!"


A bátor vállalkozók feladata tehát a következő lenne. Két kategóriában lehet nevezni (lehet mind a kettőben egyszerre is) az egyik a vers, a másik pedig egy novella. Mind a két kategóriában értelemszerűen csak egy alkotással lehet indulni, tehát összesen egy verssel és egy novellával szállhatsz ringbe. Ez userenként vonatkozik, tehát akinek több elfogadott karaktere van, az is egyet válasszon ki, akivel alkot, mert lehet valaki élvezné, de szerintem hülyeség lenne sok önmagával vetélkedő írópalánta.

  • Novella kategóriában az adott karaktereddel kell elmesélned egy kitalált történetet, ami Sahmain éjszakáját történt vele. (Ez a karaktered fogja kapni a pontokat, ha nyersz.) De ha úgy szeretnéd ez lehet egy a múltjában már átélt élmény is, ezt szabadon rátok bízom, a kreativitásotokra nem hiszem, hogy lesz panasz. ;) A formai elemekről annyit, hogy helyesírásra figyeljetek, minimumnak pedig egy favorit 666 szavas minimumot adnék meg, felső határként a csillagos éggel. :D
    Miután lezárult a verseny, szavazással fogjuk eldönteni ki a nyertes. Itt mindenkitől kérném, hogy sajátra ne szavazzon, ha pedig bármi gond lesz ezzel akkor végső soron a staff fog dönteni.
    A novella lehet vicces, szomorú, beteges, morbid, kedves, de felőlem még cuki is. :P Viszont ajánlanám mindenki figyelmébe az ötletességet és az egyediséget. :)
    És természetesen a novelláknak a mi világunkban kell játszódniuk, tehát lehetőség szerint most az egyszer nélkülözzétek az istenien csillogó Edward Cullent és barátait, meg persze Thomas a gőzmozdonyt, de még a kék navikat is. :)

  • A vers kategória kicsit kevésbé kötött, mindenféle verset szívesen várunk, ez nem kell hogy a karakteredtől szóljon, mármint hogy ő legyen a főszereplő, persze belerakhatod, ha szeretnéd. Itt a Samhain köré kell fűzni a rímeket és versformákat, mindenkinek ízlés és alkotókészség szerint. :)

Az elkészült alkotásokat ide töltsétek föl, a téma címében pedig tüntessétek föl az is, hogy vers vagy novella. (Nah nem mintha nem tudnánk megkülönböztetni, csak a káosz kiküszöbölése végett. :P)

Ha bármivel kapcsolatban akármilyen óhajotok sóhajotok lenne, ha valami nem világos, vagy egyebek, teljes lelki békével forduljatok hozzám, vagy a staff bármely más tagjához. :) Ígérem nem harapom le senki fejét, maximum Samhain éjszakáját. ;)
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Re: Samhain - vers és novellaíró pályázat

HozzászólásSzerző: Faerman Niqecanuwa Mikomi » 2012.09.16. 18:11

Cariven írta:Miután lezárult a verseny, szavazással fogjuk eldönteni ki a nyertes. Itt mindenkitől kérném, hogy sajátra ne szavazzon, ha pedig bármi gond lesz ezzel akkor végső soron a staff fog dönteni.

Rab esetében -amennyiben ő is ír-, hogy küszöbölitek ki a staff elfogulatlanságát?! :)
Hirig

Az életről tudom, hogy véges, de akadnak pillanatai, melyek felérnek az örökkévalósággal.
Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel, mert a személyiségem Én vagyok, a viselkedésem pedig attól függ, hogy Te ki vagy!
Nem test vagyok, amelynek lelke van, hanem lélek, aminek van egy látható része, amit testnek hívnak.

Kép

Átváltozás 4p; Szárnyaid nem többek szépen rajzolt tetoválásnál, mikor megnősz, csak hozzáértő mondja meg, hogy tündér vagy. Vérnektár 1p; Ha megharapsz valakit, a véréből meg tudod mondani, milyen fajú. Zöldbeszéd 1p; Ezzel a képességgel megérteted magadat az élő növényekkel, kérheted, hogy tegyenek, vagy ne tegyenek valamit (Gombák, virágok).
Avatar
Faerman Niqecanuwa Mikomi
Arisztokrata
Arisztokrata
 
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2012.08.30. 07:42
Tartózkodási hely: Negapan
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Tereus
Lyendryana Daimon
Drun
Alva
Lamya

Re: Samhain - vers és novellaíró pályázat

HozzászólásSzerző: Alyara Nirois » 2012.09.16. 18:19

Ja, izé... nem a staff szavaz, hanem a közösség, egyébként pedig Rabot majd leütjük. :P
Kép
Avatar
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
 
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2012.04.04. 15:54
Tartózkodási hely: Budapest
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Mira, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Samhain - vers és novellaíró pályázat

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2012.09.16. 18:31

Nos igen, ez lemaradt a végéről, de gondoltam még ráér, ezek szerint nem. :P

Nyereményekről:

A pályázat lezárultával szavazást fogunk kiírni, ahol ti dönthetitek el, melyik novella vagy vers tetszett nektek a legjobban. Csak ha vitás kérdés van, akkor fogunk beleszólni, illetve előreláthatóan ha bármi probléma merülne fel, akkor ÉN fogom kimondani a végszót, pont azért hogyha bármely más stafftag szeretne indulni. (És igen, a félreértések elkerülése végett nem, én most nem fogok indulni, ennyire nem vagyok korrupt. :P)
De amúgy nagyjából benne volt a leírásban is. :)
Miután lezárult a verseny, szavazással fogjuk eldönteni ki a nyertes. Itt mindenkitől kérném, hogy sajátra ne szavazzon, ha pedig bármi gond lesz ezzel akkor végső soron a staff fog dönteni.


A nyeremények pontos mennyisége még kérdés tárgya, azonban előreláthatóan szabadon elosztható pontokra számíthattok, plusz egy nagy hátbaveregetésre tőlem. :D
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Re: Samhain - vers és novellaíró pályázat

HozzászólásSzerző: Faerman Niqecanuwa Mikomi » 2012.09.16. 18:36

Caridwen írta:A nyeremények pontos mennyisége még kérdés tárgya, azonban előreláthatóan szabadon elosztható pontokra számíthattok, plusz egy nagy hátbaveregetésre tőlem. :D

Hátraveregetés helyett nem lehetne csoki? :)
Hirig

Az életről tudom, hogy véges, de akadnak pillanatai, melyek felérnek az örökkévalósággal.
Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel, mert a személyiségem Én vagyok, a viselkedésem pedig attól függ, hogy Te ki vagy!
Nem test vagyok, amelynek lelke van, hanem lélek, aminek van egy látható része, amit testnek hívnak.

Kép

Átváltozás 4p; Szárnyaid nem többek szépen rajzolt tetoválásnál, mikor megnősz, csak hozzáértő mondja meg, hogy tündér vagy. Vérnektár 1p; Ha megharapsz valakit, a véréből meg tudod mondani, milyen fajú. Zöldbeszéd 1p; Ezzel a képességgel megérteted magadat az élő növényekkel, kérheted, hogy tegyenek, vagy ne tegyenek valamit (Gombák, virágok).
Avatar
Faerman Niqecanuwa Mikomi
Arisztokrata
Arisztokrata
 
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2012.08.30. 07:42
Tartózkodási hely: Negapan
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Tereus
Lyendryana Daimon
Drun
Alva
Lamya

Re: Samhain - vers és novellaíró pályázat

HozzászólásSzerző: Caridwen » 2012.09.16. 18:42

Hirig írta:
Caridwen írta:A nyeremények pontos mennyisége még kérdés tárgya, azonban előreláthatóan szabadon elosztható pontokra számíthattok, plusz egy nagy hátbaveregetésre tőlem. :D

Hátraveregetés helyett nem lehetne csoki? :)


Apróságokért a chaten tessék nyaggatni engem, itt további trollkodás nincs! :D Amúgy aki igényli, annak lehet. :)
Kép
Avatar
Caridwen
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
Kalandmester - Necradit és Anolgelis moderátora
 
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2012.06.13. 16:41
Tartózkodási hely: Abyss

Re: Samhain - vers és novellaíró pályázat

HozzászólásSzerző: Rabraquat » 2012.09.16. 23:23

Alyara Nirois írta:Ja, izé... nem a staff szavaz, hanem a közösség, egyébként pedig Rabot majd leütjük. :P

Heyyy Hugica... Nem hiszem, hogy indulok, mert még fel sem fogtam ezt, hogy miről van szó :D
Amúgy meg persze, kapok sok pontot :D
"Ki vagy? Á, hagyd, nem érdekes!" - Rabraquat

Karizma 4p (max): A sidhek amúgy is lenyűgözik az embereket a világ felé mutatott bájukkal, de ez a képesség minél magasabb, a sidhe annál ügyesebben befolyásolja szavaival a halandókat. Már a természetfelettire is hathatsz.
Elementaritás 3p: Minden elemhez tartoznak úgynevezett elementálok, amik Danu energiájának tudatra ébredt apróbb mágiagócai, a velük való bánás az Elementaritás képesség. Közepes elementálokat hívhatsz, ők információkkal szolgálhatnak neked, megfigyelhetnek, segítenek, engedelmeskednek, kihallgatnak másokat.
Türelem 3p: A képesség birtokában képes vagy hosszabb-rövidebb ideig elviselni a vasat. Ennek a képességnek a hiányában akár a vér hordozta vastól is rosszul lehetsz, ha rád fröccsen, vagy nagy mennyiségben kiömlött valahol. Már minden következmény nélkül megérintheted a vasat, de erősen megfognod, tartogatnod nem tanácsos. A levegő már egyáltalán nem mérgező a számodra.
Avatar
Rabraquat
Arisztokrata
Arisztokrata
 
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2012.05.15. 08:40
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Garien Seardur, Jessie Ellwood, Oldman

Re: Samhain - vers és novellaíró pályázat

HozzászólásSzerző: Lynarin Seeragic » 2012.10.24. 20:48

Nah kiírom ide is. Szavazni november 2.-ától lehet majd egészen november 16.-áig, aztán jön az eredményhirdetés. :)
“Come on, say it again. I’m a perfect devil. Tell me how bad I am. It makes me feel so good!”
- Anne Rice, The Queen of the Damned

Kép
Avatar
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő
 
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2012.04.04. 19:53
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Raven, Tessa, Nymloth, Caridwen, Evangeline, Payne

Re: Samhain - vers és novellaíró pályázat

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2012.11.06. 22:46

És csak hogy könnyen megtalálható legyen, szavazni itt lehet.
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion

Re: Samhain - vers és novellaíró pályázat

HozzászólásSzerző: Lynarin Seeragic » 2012.11.17. 12:44

A verseny lezárult, a győzteseknek pedig gratulálok!
A vers kategóriában Alyara, a novelláknál pedig Arich győzött.
“Come on, say it again. I’m a perfect devil. Tell me how bad I am. It makes me feel so good!”
- Anne Rice, The Queen of the Damned

Kép
Avatar
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő
 
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2012.04.04. 19:53
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Raven, Tessa, Nymloth, Caridwen, Evangeline, Payne


Vissza: Közlemények, hírek

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó