Adelyana Itarillena

Töltsd ki a Minta alapján a karakterlapod, majd nyiss egy topicot karaktered nevével, hogy elbírálhassuk munkád! ;)

Adelyana Itarillena

HozzászólásSzerző: Adelyana » 2015.11.11. 18:47

Általános

Karakter neve: Adelyana Itarillena

Kora: valós kora: 924, látszólagos: 27.

Nem:

Születési hely: Inisheer - Inis Thiar

Születési időpont: 1976.11.11.

Faj: arany shide

Előtörténet

1976 november 11-én születettem Oileáin Árannon. Ami egy három szigetből álló szigetcsoport Írország nyugati partjainál, melynek a legnagyobb szigete Inishmore (ír nyelven Árainn (Mhór) vagy Inis Mór), a középső, és nagyságban a második Inishmaan (Inis Meáin / Inis Meadhóin), a legkeletibb és legkisebb pedig Inisheer (Inis Thiar vagy Inis Oírr / Inis Oirthir).
Inishmore a legnagyobb sziget 831 fő népességgel, a szigetek legnagyobb települése Killornan (Cill Rónáin), egyben kikötő is 270 fős lakossággal, a középső sziget Inishmaan a legkevésbé népes (187 fő) és legkevésbé turizmus-orientált, a legkisebb sziget Inisheer 272 fővel rendelkezik.

Hogy milyen Írország? A végtelen zöld mezőket kőfalak szabdalják fel száz kilométereken át.
Ha Írország három jellegzetességét kellene felsorolni, az a Whiskey, a harsogóan zöld mezők, és a kékesszürke kőfalak.
A kövek eredete százmillió évekre vezet vissza. Írország területe 370 millió évvel ezelőtt tengerfenék volt, a tenger két kontinenst választott el egymástól, meglepő módon az egyenlítőnél. Ennek a tengernek az üledékéből képződött az a mészkő, amely az Ír sziget talapzatát adja. Bár Írország buja zöld, de csak egy kicsit kell ásni lefelé, hogy ez a kemény mészkő felbukkanjon.
Ezek a kövek az írek leggyakrabban használt építőanyaga. Ebből készültek Burren kőkorszaki sírjai, Inishmore vaskori domb erődítményei, a középkor várai és kolostorai, a házak és gazdasági épületek, ezek a kövek vannak mindenhol. Keresztbe-kasul az egész országban.
A nem ide valósiaknak nagyon furcsa lehet, hogy ezek a kőfalak mindenhol ott vannak, apró telkekre szabdalják a végtelen mezőket. Ennek oka prózai. Amikor a gazdák hozzáláttak a földműveléshez, először el kellett távolítani a köveket a földből, hogy szántani lehessen. Egyetlen logikus helyre lehetett pakolni a sziklákat: a telekhatárokra. Így alakult ki, hogy a telkeket kőkerítések veszik körül.
Ezeknek a falaknak van még egy jellegzetessége. A földek és legelők körül habarcs nélkül, egyszerűen egymásra pakolták a köveket. Így egy laza, omladékony fal épült. Az állatok hamar rájöttek, hogy a fal könnyen rájuk borul, ezért meg sem próbáltak átugrani, vagy átmászni rajta.
A sziklák repedéseibe, a résekbe, komposztált hínárt raktak, amit a tengerparton gyűjtöttek. Ebből jött létre a termőréteg. Ma a szigetek lehetetlenül zöld színűek az alacsony kőfalak osztják fel a mezőgazdasági területeket, ahol elkülönített állattenyésztés folyik.

Miért írom mindezt le? Legyen valami fogalom arról, hogy hova, milyen környezetbe születtem. Mindenki oda van érte, és vissza, hogy milyen gyönyörű is Írország. Persze, van aki nem tud feljebb lépni egy átlagos véleményen. Folyton azt hajtogatja amit mindenki más. Nem csoda, hogy unalmasak és sekélyesek az emberek.
Persze akad ilyen a mi udvarunkban is, nem kell messzire menni. Sajnálatos módon a két testvérem szintén ilyen véleménnyel van születési helyünkről.

Szüleink egyik hóbortja, hogy követik atyai ágon lévő hagyományok azon részét, hogy minden gyermeknek Írország területén kell megszületnie. Így én sem maradtam kivétel. De, hogy az egyik legunalmasabb területen, azt a mai napig felemlegetem sérelemnek, ha valamilyen kivételes okból összeül a család.

Nem tudom azt mondani, hogy felhőtlen a viszonyom a családtagjaimmal. Sőt, kifejezetten rossz, ha azt nézzük elfogadottnak, hogy mindenki feltétel nélkül szereti a másikat, nagy az összetartás, az önzetlenség és más egyéb csöpögős nyáladzós emberi mamlasz szerint tekintünk egy boldog családi légkört. Miért említem az emberi mércét? Sokáig kellett rejtőznünk az emberek között, és egy olyan töretlen és bombabiztos családi képet mutatnunk, amit a testvéreim szerintem még a mai napig is úgy gondolják, hogy igaz. A valóságnak megfelelően viszont, egyetlen fajtánk béli sem szereti a másikat önzetlenül. A feltétel nélküli kötődés, még a szolgák irányából sem teljes értékű. Egy évezredes ármányokkal teli udvarba, hogy is várhatná el bárki is, hogy ez valóságos legyen.
Persze minden gyönyörű és annál is szebb, meg jobb. Főleg én. Nah jó, én tényleg az vagyok. Kevés olyan szép alakot láttam életem során, mint amilyen küllemmel én rendelkezem.

Akad irigyem abból fakadóan is, hogy milyen családba születtem. Akad abból is, hogy gyönyörű vagyok. Nem beszélve arról, hogy milyen kapcsolataim voltak.
Nem, nem ragadok le egyetlen személynél. Több szeretőm volt már, ami persze nem tetszik a testvéreimnek. Szerintük már férjhez kellett volna mennem. Mintha csak a szüleim véleményét hallanám általuk. Igaz, hogy ők egyszer próbáltak erről beszélni, eléggé nagy falba ütköztek és azóta nem teszik szóvá. Ennek ellenére, tudom, hogy feltett szándékuk engem is beházasítani egy elfogadható házba.

Nővéremnek két lánya született eddig. Húgomnak pedig ikrei, egy lány és egy fiú.
Alana idősebbik lánya, Yve kétszáz évvel fiatalabb csak nálam. Sarahy pedig húgommal egy idős.
Ellyana gyermekei igen fiatalok, még nincsenek négyszáz évesek sem. Csodálom, hogy megélnek a Holdfényes udvarban.

Mint említettem, sokáig az emberek között kellett élnem. Ott tanultam közöttük. A Trinity College-ben fejeztem be a tanulmányaim 1998-ban. Legalábbis ami az emberi oktatást érinti.



...



Jellemzők

Külső tulajdonságok:

Szeme, mint minden sidhe-nek, három gyűrűből áll, melyek kívülről befelé haladva: fekete - arany - fehér arany. Kecses alkata, mely 179cm magas, még inkább kitűnik a sidhék között, mivel testtartásával az előnyös testhelyzetet veszi fel mindig. A bőre fehér, hamvas, akár a holdfény, az aranysidhéktől eltérően neki, ha a hatalmát hazsnálja nem meleg színű a kisugárzása, hanem inkább hideg, mint Teliholdkor a holdudvar. Hosszú térd alá érő, egyenesszálú haja, ébenfekete.

Belső tulajdonságok:
[color=#BF4000][justify]Bármennyire is egy öntelt, beképzelt, fellengzős és nárcisztikus személynek mutatkozik, nem teljesen az. Tisztába van azzal, hogy mik az értékei, de azzal is teljesen tudatában van, hogy mik a gyengeségei, hiányosságai. Igyekszik nem mutatni, főleg nem az Udvarban, hogy ő is esendő. Roppant mód kötődik komornyikjához, még ha nem is mutatja ki, ő az egyetlen akiben megbízik. Nehezen közelíthető meg, nagyon ritkán mutatja ki érzelmeit mások felé, illetve, amit mutat, nagyon sokszor nem valóság. Nyugodt szívvel lehetne kétszínű, alattomos kígyónak nevezni, aki csak a számára ideális, nyereséges ügyekbe teszi oda magát. De ez sem teljesen igaz. Sőt. Aki egyszer elnyeri a bizalmát, lojalitását, azt nem szúrja hátban, még ha látszólag eléggé szabados gondolkodásmódja, hogy aki egyszer fent, az könnyen lehet lent, és aki lent van, csak feljebb léphet a létrán. Ö pedig próbál a megfelelő helyen elhelyezkedni, hogy soha ne essen le, mindig fenn maradjon. Megfontolt és korának megfelelően bölcs is. Kettős személyiségét, természetét csak a legbizalmasabb körében lévők ismerik.



Kedvencek:
Szín: arany,
étel: kaviár,
ital: Catcau Mouton Rothschild bor,
tantárgy: művészet történet,
növény: frangipáni virág, más néven hawaii rózsa,
állat: ember,
könyv: Thomas Moore - Forget not the field.


Életcélja: ...

Egyéb:
Amitől nem félsz:
megölhet; ám amitől
félsz: el is pusztít.

Fodor Ákos

Kép

* Ellyana húgom
* Alana nővérem
* Yve és Sarahy unokahúgaim (Alana lányai).
* apám Lyanan
* anyám Lyrysa
* Lyan Jan komornyikom
* Azumi és Xai társalkodóim
* tündérem Ingridae

Képességek

Föld specializálódás: Hús
Türelem 1p.
Karizma 1p.
Bestia uralom 1p.
Kreatív mágia 1p. (Támadás: 1p.)
Kiemelkedő tulajdonság: szürreális karizma 2p.


Felhasználó

Főkarakter: Hirig
Adelyana

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"

Remeg a lélek
mint jégbe zárt buborék
ha szürkül az ég


Hús: Képes vagy átformálni a saját tested.
Türelem: Könnyedén kiszagolod, ha valakinél vas van, de a vér mérgezte levegővel már egész jól boldogulsz.
Karizma: Az átlagosnál jobban felfigyelnek rád.
Bestia uralom: Az apróbb szörnyek (goblinok, manók, tömegben kellemetlen népek) engedelmeskednek neked egy-egy gyorsan végrehajtható feladat erejéig.
Kreatív mágia: Képes vagy az energiáidat aktív mágiaként felhasználni. Támadás: Tetszőleges, Mágiahasználók által ismert ártó vagy támadó hatást vagy képes megidézni az erősség függvényében.
Avatar
Adelyana
Új felhasználó
Új felhasználó
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.11.11. 17:38
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya
Drun

Vissza: Várakozó karakterek

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó