Zarten

Zarten

HozzászólásSzerző: Zarten » 2013.01.28. 01:16

Általános

Karakter régi neve: Nagy Zoltán

Karakter új neve: Zarten

Kora: 18

Nem: Férfi

Születési hely: Magyarország Budapest

Születési időpont: 1994. december 27.

Fátyolos város: Budapest

Faj: Vérfarkas

Előtörténet

Egy kis városban születtem. Szegény családból származok. Mióta az eszemet tudom apám az alkohol hű rabszolgája volt. Anyámtól mikor a negyedik életévemet betöltöttem elköltöztünk és nagy szüleimhez mentünk vidékre. Egy kis falucskában éltek. Mindenki mindenkiről tudott, senki előtt nem voltak titkok. Beilleszkedésünk gyorsan és zökkenőmentesen ment. A helyi oviba jártam. Anyum a falu egyetlen zöldségesénél dolgozott árufeltöltőként. Kis vidéki életünk volt. Nagyobb koromra a közeli Homoki erdőbe járkáltam ki. Tanulmányoztam a fákat és az állatokat. Iskolát egy másik városban kezdtem. Iskoláskoromba apám egyszer a kapuban várt. Bedobott a kocsiba és több napon át utaztunk. Nem tudtam hova visz. Féltem és anyumat akartam. Legrosszabb három-négy hónapom volt. Egy emeletes ház ötödik szintjén egy kis szobában laktunk. Dohos, penészszagú falai voltak. Néha több napra is elment az áram. Egyszer az ajtón dörömbölés zavarta meg a rémálmot és hozott vissza a valóságba. Rendőrök betörték az ajtót és apámat a földre taszították és megbilincselték. Onnantól kezdve apámat soha többé nem láttam. Utolsó arc kifejezésére még mindig emlékszek. Jobb arcát egy térd préselte a földhöz. Szemében könyörületlenség és gonoszság tükrözött. Száján hatalmas vigyor. Anyám mikor meglátott örömkönnyek folytak végig az arcán és több órán át magához szorított. Éreztem édesanyám szívverését mintha enyém lenne és a biztonságot nyújtó meleget. Több hónapon keresztül pszichológus kellett járnom, de nem segített. De meg fogadtuk a tanácsát miszerint a helyváltozás jót tesz. Budapesten egy kis kertes házba költöztünk. A város központja messze volt tőle, de a környéken megtalálható volt minden. Az iskolába visszamentem, de minden megváltozott. Mikor az iskola kapuját átléptem többször is a gyomrom összerándult és a lábam elnehezültek. Tizenhárom éves koromra sikerült kihevernem a traumát. De attól a naptól zárkózott és visszahúzódó lettem. Sose voltak igazi barátaim. Mindig megfigyelő szerepét játszottam az iskolában. Testnevelésen a többi gyerek játszott, én a padon ültem és gondolkoztam, töprengtem. Soha nem játszottam velük. Ballagás után gondoltam tán változni fog a helyzet. A házunktól nem messze volt egy fiú gimnázium. Sikeres felvételi után ott kezdtem el tanulmányaimat. Anyám közben egy irodaházban dolgozott, mint takarítónő. Két-háromhavonta felhozott egy férfit. Tizenhetedik születésnapom előtt édes anyum rosszul lett. Az orvosok méhnyakrákot diagnosztizáltak. Kevesebb, mint 2 évet adtak neki. Iskola mellett dolgozni kezdtem, hogy a kezelést tudjam finanszírozni. De mind hiába, napról napra rosszabbodott az állapota. Tizennyolcadik születésnapomra anyummal már kéthetente jártunk kórházba. Suli és a munka kezdett kikészíteni. Többször elgondolkoztam egy szebb és jobb világon. Egyre többet maradtam ki és kevesebbet jártam haza. Anyám folyton aggódott értem. December körül kórházba kellett szállítanom. Bent tartották és folyamatosan gyógyszerezték. Állapota súlyosodott. Januárban történt meg velem egy csoda.

Belépés a fátyolba

Hideg éjszaka volt. Szél a fákat jobbra-balra mozgatta, mintha ember árnyékai táncolnának a földön. A teli Hold fénye bevilágított mindent. Kezemmel egy éj fekete gyűrűt babráltam, ahogy a padon ültem. Az ékszeren ez a szöveg állt "Élj a mának”. Nagy levegőt vettem és elővetem egy cigit. A meleg füst végigáramlott a tüdőmön. Bár többször megfogadtam, hogy leszokok. Az órára pillantva láttam, hogy későre jár, sietnem kéne, mielőtt elmegy az utolsó buszom is. Cigit elnyomtam a padon és felkeltem. Leporoltam magamat és a buszmegálló felé kezdtem el sétálni.
Sétálás közben felnéztem az égre és a Hold mintha háromszor nagyobb lenne, mint egy hatalmas ékkő úgy ragyogott fent az égen. Az utca végén egy furcsa férfit láttam meg. Fekete hosszú köpönyege a földet érintette. Hosszú, vállas ember volt. Hátra pillantott rám, a szeme éj fekete volt és gonoszságot tükrözött. Megálltam. A szemébe nézve a lábaim gyökeret ereztettek a földbe. A férfi teljesen megfordult és egy kés villant meg a kezében. Lassú léptekkel felém kezdet közeledni. Nyelvével többször is a szája szélét végig nyalta. A félelem eluralkodott rajtam. Nem tudtam mitévő legyek. Gondoltam itt fogok meghalni. A zsebemben meg érintettem a gyűrűt, amivel a parkban játszottam. Bátorságot adott. Megfordultam és futásnak eredtem. A szél egyre erősebben fújt és az arcomat a hideg pirosra csípte. Nem mertem hátra nézni, de tudtam, hogy a férfi követ, mert a bakancsa hangos koppanását hallottam a macskaköveken. Kezdtem kifulladni. Tényleg le kéne szokni a cigiről gondoltam magamban. Az üldözőm hangos kopogása kezdet egyre halkabb és halkabb lenni. A remény sugara megcsillant és a sprintelésemet lassú kocogásra váltottam. Nem akartam meg állni nehogy még kövessen. Egy-két lépés után összegyűjt bennem annyi bátorság, hogy hátra tudjak nézni. Mikor visszapillantottam az utca üres volt. Nagyot fújtam és megálltam. A tüdőm sípolt a nikotintól és a levegőhiánytól. Egyszer csak halk léptekre lettem figyelmes. A hátamon végigfutott a hideg, mintha valaki végig simogatta volna. Kiegyenesedtem és hátra pillantottam. A férfi öt-hat métere állt tőlem. A szemem sarkában egy boltot pillantottam. Kirakata ki volt világítva. Tán van bent valaki, futott végig az agyamon. A férfivel farkasszemet néztem és a kettőnk közti távolság egyre csak csökkent minden egyes lépéssel. Nagyot nyeltem, és ahogy tudtam sprintelni kezdtem a bolt felé. A támadom nem hagyta, hogy a karmai közül kiszabaduljak. A kirakathoz érve hangosan kopogni kezdtem. Meg akartam szólalni, de egy hangot se tudtam kipréselni magamból a támadó léptei egyre lassabb lett és közeledtek. Nagyot nyeltem és már a halálomat terveztem mikor az ajtó kilincsét lenyomtam és csodák csodájára az ajtó kinyílt. Beléptem az ajtón és azonnal becsaptam, úgyhogy majdnem kiszakadt tokostul. A szívem majd kiugrott a helyéről. A támadó kint én bent voltam. Az ajtóban hagyott kulccsal rögtön bezártam. Biztonságban voltam és mély levegőt vettem. Hát vége van hála istennek. Mikor megfordultam egy régiségboltban voltam. Régebbinél régebbi dolgok voltak mindenhol. A szűk folyosón sétálva egy tárgyra lettem figyelmes. Nem tudtam kivenni a sötétség miatt. Közelebb sétáltam hozzá és egy építmény makettja volt. Hozzá akartam nyúlni, de valami furcsa különleges érzést éreztem. Lábaim elgyengültek és a következő pillanatban az öreg parkettára estem. Kezemmel a zsebembe nyúltam és a gyűrűt az ujjamra húztam. Egyre homályosabban láttam mire végleg elsötétült minden.


Jellemzők

Külső tulajdonságok:

Régi Tulajdonságok: 175cm magas. 4-5cm hosszú barna haj, barna szem és szemüveg. Arca kicsit borostás. Vállas és testes test felépítés. Ruházata fekete és szürke. Kezén 1 cm égiségi sérülés.

Mostani tulajdonságok: 175cm magas. Vörös, közepes hosszúságúra vágott, hátrafésült tüsis haj és vörös szem. Domináns testtartás. Jobb fülében egyszerű fülgyűrű. Nyakában bőr láncon egy éj fekete gyűrű. Vékony testalkatához képest erős. Gyors és fürge mozgása van. Állóképessége nem a legtökéletesebb.

Belső tulajdonságok: Csendes, megfigyelő típus. Megfontolt és mindent végig gondol mielőtt cselekszik. Jó ember ismerő. Társaságban el tud vegyülni, de hideg kisugárzású. Régi lelki sebei miatt még mindig rémálmai vannak. Nehezen bízik meg másokban. Aki elnyerte bizalmat azt folyamatosan segíti és támogatja. Technikához ért. Szereti a régi dolgokat megbütykölni például: analóg fényképező megjavítása és szét szedése. Szeret a fával dolgozni.

Kedvencek: Szürke, Vörös, Teli Hold és folyékony kenyér.

Életcélja: Nincs


Képességek

Önuralom 1p
Regenerálódás 1p
Dominancia 2p

Felhasználó


Rólam: Most próbálom ki az ilyet először. Sok történetet írtam már. Szeretem az RPG játékokat. Rengeteg Fantasy könyvet olvastam egyik kedvencem a Gyűrűk Ura és a nem rég megjelent Az árny fia. Szeretem a kutyákat és kedvenc kitalált lényem a vérfarkas. (megjegyz.: Bátyám vámpír párti, lehet ez is közre játszott, hogy a farkasember párti legyek :D) Nyelvtanból sajnos nem vagyok valami jó szóval előre is elnézést a helyesírási hibák miatt. Ja és már most nagyon tetszik az oldal :)

Meghívott: Hirig hívott meg (hálás is vagyok neki)
Avatar
Zarten
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.01.27. 10:45
Tartózkodási hely: Magyarország/Szentmártonkáta
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Zarten

Re: Zarten

HozzászólásSzerző: Alyara Nirois » 2013.01.29. 12:29

Szia, szia! Üdv minálunk! :D

Egy általános kérésem lenne mindenek előtt: a számokat írd át betűre, mert nagyon zavaró. Használj mondatközi írásjeleket, hogy érthetőbbek legyenek a mondatok. Javaslom a http://karcolat.hu/gyik oldalt, ahol minden szépen le van írva. :)

Előtörténeted rendben lesz, csak iszonyat rövid. 400 szó lenne a minimum, kicsit bővítsd, kérlek.

A belépés a fátyolba rész nagyon tetszik, ott csak stilisztikailag, nyelvtanilag kéne rendbe rakni a szöveget.

Egyébként szerintem minden rendben van. Szólj, ha készen vagy. Bármilyen kérdésed van, keress nyugodtan PM-ben! ;)

Alya

Kép
Avatar
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
 
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2012.04.04. 15:54
Tartózkodási hely: Budapest
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Mira, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Zarten

HozzászólásSzerző: Zarten » 2013.02.03. 16:31

Üdv

Köszönöm szépen a meleg fogadtatást :) és bocsi, hogy most tudtam kijavítani. Köszönöm szépen az oldalt, elolvastam és tanultam is belőle (remélem meglátszik :D)

Előtörténetem: kicsit átírtam és több mint 400 szavas lett

Fátyolos történet: Kijavítottam és köszönöm a bókot :)
Avatar
Zarten
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.01.27. 10:45
Tartózkodási hely: Magyarország/Szentmártonkáta
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Zarten

Re: Zarten

HozzászólásSzerző: Lynarin Seeragic » 2013.02.03. 17:13

Nah először is, én is üdvözöllek nálunk!

Nos szívem, lenne még néhány apróság. Most nagyjából (már amennyire az én szintén nem túl fényes nyelvtanom engedte :P) kijavítgattam azt a pár hibát, ami még maradt benne, de már jelentősen jobb volt, mint elsőre. :) Arra még kérnélek, hogy majd arra figyelj oda mit kell külön és egybe írni, mert ilyenből volt egy csomó hibád. Plusz a későbbiekben majd a tőmondatokat lehet egy picit bővítgetni, mert minél hosszabb annál jobb. :P
Még a külső meg a belső tulajdonságokon finomíthatnál egy kicsit, mert az aztán tényleg lényegre szorítkozó lett, de amúgy alapvetően most már nincs vele szerintem nagy gond, szóval még próbálj egy kicsit írni a tulajdonságokhoz, de amúgy elfogadlak.
ui.: (Szóbeli dicséretem felsőfoka a képért, meg hogy máris tetszik az oldal, csak így tovább. :) A vérfarkasságot meg elnézem, nem mindenki érzi meg elsőre a vámpírság izét... :P)
“Come on, say it again. I’m a perfect devil. Tell me how bad I am. It makes me feel so good!”
- Anne Rice, The Queen of the Damned

Kép
Avatar
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő
 
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2012.04.04. 19:53
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Raven, Tessa, Nymloth, Caridwen, Evangeline, Payne

Re: Zarten

HozzászólásSzerző: Zarten » 2013.02.03. 23:12

Írtam a tulajdonságokhoz ha ez is kevés akkor még gondolkozok rajta :)
Avatar
Zarten
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.01.27. 10:45
Tartózkodási hely: Magyarország/Szentmártonkáta
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Zarten

Re: Zarten

HozzászólásSzerző: Mira » 2013.02.05. 22:36

Remek, én is elfogadlak.
Avatar
Mira
Kalandmester - Polimetron és Vhinudrat moderátora
Kalandmester - Polimetron és Vhinudrat moderátora
 
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2012.04.04. 20:22
Tartózkodási hely: A Lebegő-hegység sziklái között
További karakterek: Alyara, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Zarten

HozzászólásSzerző: Zarten » 2013.02.07. 22:13

Köszönöm szépen az elfogadásokat és köszönöm a meleg fogadtatást :)
Avatar
Zarten
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.01.27. 10:45
Tartózkodási hely: Magyarország/Szentmártonkáta
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Zarten


Vissza: Vérfarkasok

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó