Pusztafalvy Vazul

Pusztafalvy Vazul

HozzászólásSzerző: Vazulrius » 2016.03.24. 10:56

Általános

Karakter régi neve:
Pusztafalvy Vazul

Karakter új neve:
Vazulrius

Kora: 37

Nem: Férfi/androgün

Születési hely: Magyarország, Szanticska

Születési időpont: 1975. November 14.

Fátyolos város: Budapest

Faj: Angyal

Előtörténet

Vazul egyszerű családban látta meg a napvilágot, ahol harmadik gyermekként maga is a földművelők sorát gyarapította volna. Szanticska apró faljuában tanulta végig a nyolc általánost, majd mivel akkoriban ehhez még nem kellett OKJ-s képzés nekiállt túrni a földet, a családi mezőkön. Élete kellemes volt, mikor éppen nem a ház körül lófrált a haveri banda kisbuszával járt disco- és kocsmatúrákra, netán Walker, a texasi kopó életét bámulta, vagy olvasta a sajtó érdekes, de tőle távol álló híreit.
Azonban 1996-ban megtörtént az, amire senki sem számított. Szülei ismeretlen eredetű valószínűleg étel vagy ital mérgezés áldozatai lettek, így hősünknek hamar fel kellett nőnie. Életútja azonban eddig töretlen maradt volna, hisz testvéreivel megéltek volna a földeken.
Kis kitérőként idekívánkozik, hogy Vazul a falu díszostorosától kitanulta a művészetet, és annak visszavonulása után ő vette át a helyét, és minden ünnepnapon a főtéren csattogtathatott díszruhájában.
Azonban a mozgatórugó egy férfi életében ismét a nő lett. Beszámolhatnék itt Arankával, és a falu egésze által áhított Lilianna kisasszonnyal való kapcsolatára, melyek apró-cseprő ügyek miatt szakadtak félbe. De bátyjai megházasodván Vazulban egyfajta kisebbségi érzés ébredt, hogy neki is kell egy asszony. Na most, 2010re bizony alig néhány öreg család maradt szülőfalujában, így lépnie kellett.
Elhatározta, hogy felmegy Pestre, és dolgos, jó akaratú, őszinte, ám egyszerű ember módjára felfedezi a világot kicsit, hátha akad benne neki hely és társ. Így testvérei kifizették a földek harmadának árát neki, ebből vett magának egy kis lakást, munkát is szerzett egy útépítő cégnél, és ezzel a nagyváros be is szippantotta őt. Egyetlen jele származásának az ostor, és az ünnepnapokon, vagy hagyományörző fellépésein viselt díszruha.

Az egyik ilyen alkalommal jutott hát be a kisboltba is.
Köszönt illedelmesen, levette a kalapját, merthogy fellépésről jövet tetszett meg neki a kirakat, és odabent nézelődni kezdett. Megszokta már, hogy ezek a városi népek nem beszédesek.
Aztán ráakadt a makettre, meg is tetszett neki, picit megpödörte a bajszát, magában valami "no hadd látom közelebbről is!"-szerűt mormolt, és hát... Most közelebbről látja.
Mert a fantasztikusan megrázó élmény után díszruhájában, vállán ostorával most a jövőben próbál valamit kivenni környezetéből. Ám azt még nem tudja, hogy igazi valója... nos, kicsit "fellengzősebb" lett.


Jellemzők

Külső tulajdonságok:

  • Régi tulajdonságok
    Egyszerű cserzett bőrű, bajszos, tagbaszakadt fekete hajú, barna szemű ember volt. Különösebb ismertetőjegyek nélkül.
  • Mostani tulajdonságok
    Áthaladása a Fátyolon kissé megváltoztatta. Először is szárnyai nőttek. Cserzett bőrét kissé simább, de még mindig nem a "legangyalibb" porcelán fehér bőr váltotta fel. Görnyedt földműves testtartása megváltozott, kiegyenesedett, és ez egyfajta nemességet kölcsönöz neki. Kiszőkült, szeme barnasága mellett kissé fényesebb lett, már-már arany. Azonban, ami a legmeglepőbb, az az, hogy önvalójának felszínre törése közben bajsza a helyén maradt.

Belső tulajdonságok:
Leginkább megismerni kell, de aki szereti előre megismerni szinte "ránézésről" a vele szemben állót, az a következőt láthatja:
Alapvetően jámbor, megfontolt, és egyenes. Talán ezért született újjá ott, ahol.
Nem szereti azt, ha valami nagyon kizökken a dolgok "normális" menetéből. (A kutya hadd kergesse a macskát, de ha egy puma üldözné a pincsit, akkor bizony előkerül az a bizonyos ostor.)
És mint minden jóravaló férfiember, angyalként is egy jó étellel mindig megenyhíthető, éhesen viszont kifejezetten morcos.
Szülei elvesztése tapasztalttá tette.

Kedvencek: Lecsó, pacal, cipó, a "mama főztje", "derék legények/leányok" (ki tudja mit ért ezalatt), jó borok, májusi esők, fecskék (mert megeszik a férgeket).

Életcélja:
Mit akar még elérni? Mit vár az élettől?
Nos, elsősorban azt, hogy minden maradjon a normális kerékvágásban.
Nem ismeri még ezt a világot, ahova csöppent. Saját képességeivel és mivoltával kapcsolatban is felvilágosításra szorul, úgyhogy a fenti kikötésen kívül, saját normális igényeit, és enyhe kíváncsiságát félretéve a világ jelenlegi lakóin múlik, hogy milyen angyalt nevelnek belőle.

Egyéb: Ez az első karakterem itt, elolvastam minden idevágót, megpróbáltam megérteni, ha mégsem sikerült kérlek szóljatok, javítom/átírom :)

Képességek

Fegyver-2. (3p)
Transzformáció-1. (1p)
Igaztudás-1. (1p)

(Σ=5p)

Felhasználó

Főkarakter:
-

Rólam: Mit mondhatnék... semmi különös, átlagos frpg játékos volnék. Pár éves tapasztalattal. (Anno a mára meghalt magusforumon kezdtem, majd mostanság a még élő lanawinon játszom egy éve. Pár ottani ismerős ajánlására felnéztem ide is, és megtetszett az egyedi rendszer [még asztaliban is jól játszható lenne szerintem egy kis színesítéssel, és az általam ismert 7-8 nagynevű játékrendszerhez hasonlóan jó lehetne], gondoltam akkor már kipróbálom.)
Alapvetően ennyi, még talán annyit jó tudni rólam, hogy fiú vagyok, és idén töltöm a 18-at :)

Meghívott:
Watarama Rezurii&Andrej Avram Nyikolaj
Avatar
Vazulrius
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2016.03.23. 23:34
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Pusztafalvy Vazul

HozzászólásSzerző: Drun » 2016.03.24. 16:18

Szia!

Légyszíves írj új nevet. Az átkerülés után, mindenkinek új neve lesz. Nem IC-s játék keretén belül kapják meg.
Vagy a régi legyen más!
Addig részemről nem is olvasom tovább.
"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-é a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KépKépKépKépKép


Kép NJK Kép
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya

Re: Pusztafalvy Vazul

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2016.03.24. 22:30

Szóval a jófajta magyar parasztember, amolyan illyési pusztai 'embör' kerül át. Hogy kiesett cca 50 év, arról most nem ejtenék szót, mint ahogy arról is hajlandó vagyok elfeledkezni, hogy a 75-ös korosztály már bőven nem olyan 'tajtparaszt', még ha falusi születésű is. Elég sok nagyvilági/városi hatás éri, hogy tovább lásson az eke szarvánál, erre viszont nem nagyon láttam utalást a sztoriban.

A koncepció érdekes, bár azt kiemelném, hogy a karakternek jelen felállás szerint ostorkezelése max mutatványosi szinten van, azaz éles helyzetben belezavarodik/-gabalyodik az eszközbe.

Egyébként karakterképhez talán inkább a transzformáció 2 passzol, nem a fegyver, de ez persze teljesen felhasználói döntés.
Végezetül érdekesnek tűnik a karakter, ha a nevet Drun kérésének megfelelően javítod, részemről lényegében elfogadva. Hogy a fentebbi felvetéseknek megfelelően változtatsz-e a leírtakon, teljes mértékben rád bízom.
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion

Re: Pusztafalvy Vazul

HozzászólásSzerző: Vazulrius » 2016.03.24. 22:49

Rendben, köszönöm, már küldtem neki PMet a mikéntről érdeklődve, hogy meg tudjuk beszélni :)
Nem akartam teljesen parasztosítani, még ha néha sarkítva is látszik a dolog, az maximum az én kifejezőkészségem hibája, ugyanakkor igaz az is, hogy a jó öreg "sablonkarakterekre" ráuntam, gondoltam lesz valami új. A lényeg, hogy azon leszek, hogy minél használhatóbb legyen, és akkor beiktatok egy kis részt arról, hogy egyértelmű legyen mindenképpen, nem csak az eke szarva volt neki. :)

Az ostort tudom, de minek is használná harcra... majd megtanulja itt, azért került ide.

Transzformáció 2 is tervben van, addig meg csak illusztráció marad...
Avatar
Vazulrius
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2016.03.23. 23:34
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Pusztafalvy Vazul

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2016.03.24. 22:53

A hogyanra a válasz:
átírod itt a karakterlapon, aztán ha szeretnéd, módosítom neked a loginnevedet is :)
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion

Re: Pusztafalvy Vazul

HozzászólásSzerző: Vazulrius » 2016.03.24. 22:57

Addig ok, a loginnév lett volna a baj, akkor "Vazulrius", ha kérhetném :D
A másik kérdésem abban az ominózus PM-ben az volt, hogy honnan jön neki ez a név a játékon belül? O.o (Mármint mezei halandó "2perceangyal" miből gondolja, hogy most más a neve?)
Avatar
Vazulrius
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2016.03.23. 23:34
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Pusztafalvy Vazul

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2016.03.24. 23:02

Név átírva, angyallá vagy minősítve, a továbbiakat majd teljes elfogadásod után. :)

Valahol emlékeim szerint le vagyon valahol írva, hogy a karakter szembesül már rögtön a boltban, egy tükör segítségével, meg az azon megjelenő feliratok kapcsán. Ha kérdéses, olvass át pár kezdőreagot, találsz rá példát. :)

Egy apróság: a férfi/nemtelen akkor úgy értendő, hogy ránézésre férfi androgün?
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion

Re: Pusztafalvy Vazul

HozzászólásSzerző: Vazulrius » 2016.03.24. 23:13

Igen :D át is írtam.

A tükörre nem emlékszem, de akkor valamin átsiklott a tekintetem biztos :/ így már tiszta.
Avatar
Vazulrius
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2016.03.23. 23:34
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Pusztafalvy Vazul

HozzászólásSzerző: Drun » 2016.03.26. 14:20

Köszönöm a változtatásokat!
Elfogadlak.

Mehetsz adatlapot gyártani. Átkerülésed időpontja: 2900.10.14.
"A tigris éhen halna, ha ugrás előtt figyelmeztetné a prédát.
Mondod-é a tigrisre, hogy becstelen?
A becsület hatalom kérdése, nem az erkölcsöké."

"I have come to have the firm conviction that vanity is the basis of everything, and finally that what one calls conscience is only inner vanity."

"Flectere si nequeo superos, Acheront movebo."

"Don't judge me! I was born to be awesome not perfect!"


KépKépKépKépKép


Kép NJK Kép
Avatar
Drun
Kalandmester
Kalandmester
 
Hozzászólások: 1021
Csatlakozott: 2012.09.25. 20:50
Tartózkodási hely: A Mélysőtétben
További karakterek: Niqecanuwa
Tereus
Daimon
Alva
Lamya


Vissza: Angyalok

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó