Éadrom

Éadrom

HozzászólásSzerző: Legion » 2012.08.30. 19:00

Általános

Karakter régi neve: Dominic Ahearne

Karakter új neve: Éadrom

Kora: 25

Nem: Férfi

Születési hely: Írország, Waterford

Születési időpont: 1986.9.16.

Fátyolos város: Dublin

Faj: Angyal

Előtörténet

Nos, hol is kezdjem mesém magamról? Polgári családban láttam meg a napvilágot az úr 1986. évében. Apám gyári munkás, anyám varrónő volt és rajtam kívül még három gyermekkel áldotta meg őket az ég. Fivérem, Malcolm három esztendővel előttem született és jó testvérhez illően mindig gondomat viselte, amire néha szükség is volt. Tipikus rosszcsont gyerek voltam, és nem egyszer kellett rendbe szednie mielőtt hazavitt volna, vagy leszedni egy fáról, amire csak felmászni tudtam. Az ő példáját követve gondoskodtam húgaimról Any-ről és Mary-ről, egész addig, míg egyetemre nem mentem. Igen, bár meglepő volt, hogy egy munkás fia egyetemre menjen, sok izzadság árán de mégis sikerült. Persze nem volt könnyű feladat, de lehetetlen sem. Ekkor kerültem Dublinba, ahol egy nagybátyámnál laktam tanulóéveim során. Az egyetemen a kor divatjához mérten közgazdaságtant és informatikát tanultam, de egy korai fellángolás következtében a mitológia és filozófia felé is nyitottam. Ez utóbbiakat csak nem-hivatalos formában tudtam tanulni, belógtam az előadásokra, de persze, senki nem nézte, hogy ki van s ki nincs benn az előadáson. Az élet itt könnyebb volt, hisz amíg jól tanultam, az egyetemtől szinte mindenre elegendő ösztöndíjat kaptam. Utolsó évemben már munkába is álltam egy kisebb cégnél, igaz csak sofőrködnöm kellett, de egész szépen megfizettek. Hamarosan megengedhettem magamnak, hogy a családban mindenki kapjon valami apróságot születésnapkor vagy karácsonykor, és ekkora már elismert része voltam az egyetemi sportéletnek. Futottam, vívtam, úsztam és még bokszolni is elhívtak egy félresikerült pubos este után. De nem lettem igazán élsportoló, mindezt csakis hobbiból csináltam és nem egyszer helyeztem a sport elé más kötelezettségeimet. Az egyetem elvégzése után összeköltöztem az akkori párommal Alexissel, bár még csak egy éve voltunk együtt. A költségeket együtt termeltük ki, ő pincérnőként dolgozott, én a sofőrködés mellett az egyetemen dolgoztam egy informatikai fejlesztőlaborban. Az életem egyre inkább fellendülőben volt, jól éltünk. Balhékba legfeljebb focimeccseken kerültem, vagy ha balhé volt a törzshelyünkön, de többnyire próbáltam ezeket is elkerülni, vagy szép szóval elrendezni. Idővel Mary húgom is hozzánk költözött, a nyomdokaimban járva ő is egyetemista lány lett, bár őt a művészetek vonzották inkább, ő pedig az egyetemi srácokat, legnagyobb bánatomra. Bár gyakran hazakívánkoztam, valahogy Dublin egyre jobban a szívemhez nőtt, talán leginkább az itt szövődött barátságok és szerelmek miatt. Emlékszem még, a csoporttársak ugratásaira, a pofátlan udvarlós szövegek és a lehetetlen helyzetekből való kidumálások miatt. Na igen, ehhez is kell tehetség. Hát igen, hányszor megkaptam ismerős lányoktól és persze gyakran ismeretlenektől is, hogy ne flörtöljek velük ilyen nyiltan, holott én csak beszélgettem velük. És hogy meglepődtek ezek a lányok, amikor azt vették észre magukon, hogy már réges rég meghódítottam őket. Persze Alexis se volt kivétel, vele kivételesen sokáig nyúztuk egymást míg tudtunkon kívül egymásba nem habarodtunk.

Belépés a fátyolba
/Hideg reggel volt, mikor térdig gázolva a Dublini egyetem campusán, McCorvin professzorral a reggeli kávé-cigaretta-beszélgetés körünket tettük. Félreértés ne essék, dohányozni csak ő szokott, de ilyenkor reggelente ragaszkodott a társaságomhoz. Bár nem voltam PHD, se tanársegéd, csak egy "alkalmazott" McCorvinnal közeli munkatársaknak számítottunk és már csak órát nem tartottam helyette. A mai nap unalmasnak ígérkezett és mivel minden projectünk pihent, a kávé után elindultam a belvárosba, hogy valami aranyosat vegyek a lányoknak, és elintézzek a professzornak pár apróságot. Feladtam a leveleit és beültem Tommal, egy egyetemi pajtásommal egy pintre. /
- Hallod, találkoztál már az új PHD-vel? Oh, azok az idomok! /Kezdett rá a szokásos mondókára és hamarosan nagyokat nevetve tárgyaltuk ki az egyetemi nő-gárda küllemét. Két pint sör és sok trágár vicc után kértem Tomtól némi eligazítást a környékre, majd célba vettem az ajándékboltot amit ajánlott. /
- Valami Anne néni vagy nagyi vagy valami ilyesmi! Két sarokkal lejjebb, a kis utcában megtalálod. Csak fordulj be Moris hentesüzlete mellett! /Pontos útbaigazítás annak, aki Tomon és a csapos Johnon kívül senkit nem ismer a környéken. De némi kóválygás után mégis megtaláltam az említett boltot./
- Kézcsókom! /Köszöntem miközben már nézelődtem a tömérdek mütyür között. Csakhamar találtam olyat, ami megtetszett, és még az ára is megfizethető volt. Így tettem szert egy apró ezüst keresztre, benne egy mélyzöld színű, apró ékkővel. /
- Ezt kérném! Köszönöm! Azt hiszem még szétnézek. / Alexis ajándéka már a zsebemben, lássuk a többit. Az egyik sarokban láttam meg egy gitárt, ami talán tetszene húgomnak, de a tekintetemet hamarosan elragadta a gitár mellett lévő baldachin, és a rajta átszüremlő kép. Óvatosan félre húztam és egy makettet láttam./
- Hm... komoly, ügyes lehetett a készítője. Mi a...? /Csúszott ki a számon mikor mozdulni láttam a makettot majd zuhanni éreztem magam...../

Tárgy: Keresztet formáló ezüst medál, mélyzöld ékkővel.

Jellemzők

Külső tulajdonságok:

  • Régen: Úgy 180 cm és 75 kiló. Karcsú de izmos testén több tetoválás is látható. Jobb karján nonfiguratív-lángokat idéző tetoválás van, amit még az egyetemi évek alatt csináltatott. Haja sötétbarna és rövidre nyírva hordja, szemei zöldek.
  • Most: Nem sokban változott. A szeme színe lett élénkebb, most szinte izzani látszik, bal karján pedig holt nyelven íródott szöveg jelent meg, minek még nem ismeri jelentését. Emellett már csak a szárnyai újak. Méretes fehér szárnyak, amik a fényben acélosan csillannak. Az árnyas tollak néha jádeszínt vesznek fel. Ha a fénysugarak megtörnek a szárnyvégi tollakon, akkor olyan, mint ha aranyszínben izzanának.
Belső tulajdonságok: Alapvetően kedves és csak annyira erőszakos amennyire a környezete. Könnyedén megbarátkozik másokkal és hűséges akár egy véreb. Társaiért, barátaiért, szeretteiért bármire képes, ilyenkor saját testi épsége csak másodlagos. Intelligens és kutakodó jellem, aki szereti ismerni a dolgok hátterét is. Bár legkevésbé se nevezné magát félelem nélkülinek, ám korán megtanulta legyűrni félelmeit, egy jobb világban ő testesítené meg a klasszikus bátorságot és a lovagi eszméket.

Kedvencek: Amolyan whiskeys-szivaros ember, de ha ezek nincsenek kéznél akkor a tiszta forrásvíz és a sült hús viszi a prímet. Imádja a szép nőket, főleg ha bajosak.

Életcélja: Pillanatnyilag leginkább a beilleszkedés és a megértés. Hosszú távon viszont szeretné azt a magasabb szintű létet elérni, amit már más angyaloknál tapasztalt. Amikor emlékeznek a régi életükre.


Képességek

  • Fegyver II (3p)
  • Transzformáció I (1p)
  • Mennyek hangja I (1p)

Összesen: 5pont/6pont

Felhasználó

Főkarakter:----

Rólam: Én vagyok Laki.

Meghívott: ----
I am what I am. Someone has to be.

Si vis pacem para bellum!

Quod sumus, hoc ecitis

Kép
Avatar
Legion
Deviáns
Deviáns
 
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2012.08.30. 18:20
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Fenrir,Murgen

Re: Éadrom

HozzászólásSzerző: Lynarin Seeragic » 2012.08.30. 20:58

Nah üdv itt is. :)
Csak annyi lenne a kérésem, hogy bővítsd egy picinykét az előtöridet, mert jelenleg a 400 szavas minimumot tűztük ki célnak, hogy megkeserítsük egy picit az emberek életét minden egyéb mellet. :P
Amúgy a többi rendben van, ha kész a bővítés szólj és elfogadlak. :)
“Come on, say it again. I’m a perfect devil. Tell me how bad I am. It makes me feel so good!”
- Anne Rice, The Queen of the Damned

Kép
Avatar
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő
 
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2012.04.04. 19:53
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Raven, Tessa, Nymloth, Caridwen, Evangeline, Payne

Re: Éadrom

HozzászólásSzerző: Lynarin Seeragic » 2012.08.30. 21:45

Nos oké, akkor mostmár elfogadlak. Még várj meg valakit, aztán már csak az adatlap van hátra.
“Come on, say it again. I’m a perfect devil. Tell me how bad I am. It makes me feel so good!”
- Anne Rice, The Queen of the Damned

Kép
Avatar
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő
 
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2012.04.04. 19:53
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Raven, Tessa, Nymloth, Caridwen, Evangeline, Payne

Re: Éadrom

HozzászólásSzerző: Alyara Nirois » 2012.08.30. 22:07

Köszönöm a türelmet, én is elfogadlak. Következzék az adatlapod! :)
Kép
Avatar
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
 
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2012.04.04. 15:54
Tartózkodási hely: Budapest
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Mira, Laila, Eoryann, Neferadynee


Vissza: Angyalok

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó