Tárgyaló

Tárgyaló

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2013.05.12. 11:52

Minimális berendezéssel megáldott, sötét hangulatú, közepes méretű helyiség ez a Szikla monumentális épülettömbjében.
Ide hozzák azokat, akik előállításra kerültek, hogy további sorsukról döntsenek.

Középen található a vádlottak számára fenntartott, fémes színű, korong alakú emelvény, vele szemben a komor, fekete színű bírói pulpitus magasodik. A XXI. században megszokott bírósági jegyző munkáját teljes mértékben gépek vették át, azonban az éppen aktuális döntnök mindig is ember... vagy legalábbis humanoid.
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion

Re: Tárgyaló

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2013.05.12. 12:11

*Előzmény: Előállító*

/Theodore-t szilárd kézzel a terem közepén elhelyezkedő emelvényhez vezetik, ahol egy pillanat alatt annak anyagából sarjadó pántok fonják körbe lábát, bombabiztos módon helyhez kötöttségre kárhoztatva a férfit. Az őt kísérők csak ekkor engedik el karjait s lépnek a háta mögé, tökéletesen kikerülve így látószögéből. Vele szemben egy zord tekintetű, ezüstös ősz hajú, 50 év körüli férfi méri végig, majd unott képpel megnyom valamit az előtte lévő felületen. Egy testetlen géphang ekkor megszólal:/
- Azonosítatlan egyén, a vád 2900 augusztus 20-án, a város harmadik szintjén, a Fősugárúton elkövetett, más fajú ellen 14 óra 12 perckor intézett jogosulatlan támadás, 14 óra 13 perctől 14 óra 24 percig terjedő időtartamban ismételt intézkedéssel szembeszegülés, több rendbeli rongálás, 14 óra 18 perckor végrehajtott rablás, és 14 óra 19 perckor a törvény ellen intézett fizikai támadás. Megértette a vádakat?
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion

Re: Tárgyaló

HozzászólásSzerző: Theodore Arthur McWilliam » 2013.05.17. 19:51

/Előzmény az Előállítóban/
/ Belökdösnek a terem közepére és miután meggyőződnek, hogy ne tudjak elfutni és a kamerák még azt is felvegyék, ha.. Mindegy is. Egy unott képű vénember, aki valószínűleg az itteni bíró, pofavizitet tart, pár lépéssel előttem. Ő látja rajtam - már amennyire a tükörképemre emlékszem - hogy egy átlagos ember vagyok. Talán azt sem tudja, hogy "vadász" vagyok. Én látom rajta, hogy unja az egészet és remélem ez az unalma segít majd hamar túljutnom a dolgokon. Nyikorgósan és bürokratikus hidegséggel kezdi felolvasni a vádakat én pedig csak a számat elhúzva hetykén bólintgatok néha./
- Nem nagyon ismerem az itteni szabályokat, nem is tudom, hogy tarthatok-e védőbeszédet, de talán egyszerűbb, ha nem teszem. Elismerem, hogy ezeket a bűnöket elkövettem és úgy hiszem, nem szükséges, hogy továbbra is itt tartsanak.. Az előbb azonosítatlan személyként említett, ez bizonyára azért van, mert távoli földről jöttem - és mint ilyen külhoni, kissé szokatlan volt még nekem a hely- így hát egy kissé felzaklatott, mikor az a "másfajú" .. Nos, ácsorgott ott az út szélén. / Meglepődöm magamon, valami mintha eltűnt volna belőlem.. A régi világban egy másodperc alatt kivágtam volna magam egy kis tenyérbemászó monológgal vagy legalább is sokkal könnyebbé tettem volna a helyzetem. Most pedig, játszom a félőrült vidékit és csak rontok a helyzetemen.. És ezt még szórakoztatónak is találom!/

(22)
Kép
Avatar
Theodore Arthur McWilliam
Tipikus XXI. századi
Tipikus XXI. századi
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.01.06. 21:12
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: -

Re: Tárgyaló

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2013.05.20. 09:55

/Az idős férfi szemei rosszallóan összeszűkülnek, majd azonosíthatatlan fintor fut át az arcán. Mikor végül - Theo érkezése óta először - szóra nyitja száját, hangja határozott, noha enyhe undor felhangjai szivárognak közé./
- Úgy, tehát elismeri... Ezzel jelentősen leegyszerűsíti az eljárást. Akkor ugorhatunk is az ítélethozatalra. /Ismételten megnyom valamit a pultján, mire az előbb hallott, hangsúlytalan géphang hangzik fel./
- A vádak megalapozottnak bizonyultak, büntetési tételük összesítve egyszáznyolc hónap elzárás és háromezer MŁ pénzbüntetés vagy azzal egyenértékű közérdekű munkavégzés, mely tételek harmadolhatóak minden szintcsökkentéssel. Kíván élni a lehetőséggel?
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion


Vissza: 3. szint

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó