Alyara Nirois

Alyara Nirois

HozzászólásSzerző: Alyara Nirois » 2012.04.05. 14:20

Általános

Karakter régi neve: Georgina Mystic

Karakter új neve: Alyara Nirois

Kora: 17 év

Nem:

Születési hely: Anglia, York

Születési időpont: 1993. június 6.

Fátyolos város: London

Faj: Alakváltó / Boszorkány

Előtörténet

Amikor megszülettem - illetve megszülettünk, apánk még velünk élt. Christine, az anyukánk kettőnket hozott a világra. Én voltam a kisebbik, körülbelül öt perccel később bújtam ki anyámból, mint az ikertestvérem, Heather. A kezdeti évekre nem emlékszem, meg nem is beszélt Mama túl sokat róla, hiszen két éves korunkban Papa elhagyott minket. Kutató ő, nagy ember, akit elszólított a kötelesség. Később Heather gyakran mondogatta, hogy haza fog jönni, ám én már akkor is igyekeztem mindent racionálisan nézni, én tudtam, hogy soha nem fogjuk őt megismerni. Csak képekről ismerem őt, már a hangjára, az illatára sem emlékszem.

Mama sosem vált el Papától, de nekünk már egy szigorú, kiábrándult nőként mutatkozott be, akit csak nehezen lehetett megnevettetni. Ám miránk mindig a legnagyobb gonddal figyelt, óvott és védett minket, vagy ha kellett, megbüntetett. Tökéletes lányokat szeretett volna nevelni belőlünk, megőrizve ezzel a hajdani pompánkat.

A családunk egy XVIII. századi nemesi házból származik, az öröklött birtok Yorktól, szülővárosunktól nem messze található. Itt nőttünk fel, bár anyánk nem szívesen engedett minket játszani a nagy házban, mert egy-két helyen már életveszélyes volt. Bár a Mama viszonylag jól keresett, de a pénz arra nem volt már elég, hogy a kúriát rendben tartsuk. Lecsúszott nemesek lettünk, de ezt előtte nem volt szabad így kimondanunk.

Amikor elérkezett az idő, hogy iskolába járjunk, York egyik közönséges iskolájába íratott be minket. Semmi pucc, semmi elit magánsuli. Akkor nem foglalkoztam ezzel, ám később akadt egy-két nehézség az "általános" emberekkel kapcsolatban.

Anyán és Heatheren kívül a Londonban élő nagymamánkat, illetve John bácsit tekinthettem rokonomnak. John bácsi remek egy figura, gyakran meglátogatott minket. Apámként szeretem Anyu bátyját. Hatévesen elvitt minket cirkuszba. Azonnal beleszerettem az artisták csodálatos előadásába, sokáig azzal idegesítettem Anyut, hogy én is cirkuszos akarok lenni. Az előadás után még találkozhattunk egy igazi balerinával is, aki a cirkuszban dolgozott, aki kedvesen megjegyezte, hogy akár még tanítana is minket. Persze Anyu hallani sem akart róla.

Onnantól kezdve minden alkalmat megragadtam, hogy John bácsival lehessek, mert tudtam, hogy ő (szinte) megtesz bármit, amit gyerek fejjel kérek tőle. Így hát rendszeresen vándorcirkuszokra vadásztunk ketten, volt, hogy hárman, ha Heather is jött velünk.

Tízévesen sikerült kikönyörögnöm, hogy elkezdhessek lovagolni, amit végül már szinte napi rendszerességgel folytattam az iskola és a barátok mellett. A lovamat Szellőnek hívták, nagyon szép állat volt, gyakran éreztem késztetést arra, hogy én is vele együtt száguldhassak. A száguldás végül is összejött.

Évekig tengtem-lengtem, semmi érdekfeszítő nem történt velem, mígnem egy napon találkoztam a legjobb barátnőm, Kelda egyik régi ismerősével, Pete-tel. Pete velem egykorú srác volt, fél évvel idősebb nálam. Akkor voltam tizenhat. Pete motorozott, és gyakran elvitt magával, ha megkértem. Egyre többet lógtunk együtt, míg végül mindketten észrevettük, hogy már nem csak barátok vagyunk. Amikor be akartam mutatni anyámnak, hatalmas nagy balhét rendezett, mert Pete nem volt se gazdag, se nemes... így hát titokban találkoztunk onnantól kezdve. Ez nem tett jót a kapcsolatunknak, pár hónap után szakítottunk.

A csalódás után újra visszataláltam nővérkémhez, akivel ismét éjjel-nappal együtt lógtam. Hiányzott, mennyire hogy hiányzott! A kedvéért még egy hosszabb fantasy könyvet is elolvastam. Nem mintha nem szerettem volna a történeteket varázslatos népekről, de nekem egy idő után már túl sok volt... én tényleg a valóságban éltem.

Még ugyanabban az évben elkezdtem énektanárhoz járni az egyik pedagógusom javaslatára. Mindig is ráéreztem a művészetekre, remekül vettem minden ilyesfajta akadályt. Ekkorra már elmúlt a cirkusz iránti rajongásom, kinőttem belőle. Cirkusz helyett ezután John bácsival előadásokra, múzeumokba jártam. Vagy ha épp jó kedve volt, akkor még könnyűzenei koncertekre is. Az ének mellett zongoratanárt fogadtunk, és végre használatba helyeztük a kúriánkban lévő ócska pianínót is. Szellőt elhanyagoltam, a lóhoz hetente egyszer, ha kijártam. Ám ugyanúgy élveztem a vele töltött időt, csak már találtam mást is a feszültséglevezetésre.

Nem tudom, hogy végül hogy jutottam el odáig, de idővel komolyan elkezdtem gondolkozni a karrieremen... és mivelhogy mindig is szerettem a gyerekeket, és még türelmes is voltam, úgy gondoltam, tanítónő szeretnék lenni. Amikor elmondtam Mamának a tervemet, ő megjegyezte, hogy inkább nevelőnőként szeretne látni, de láttam a szemében az elégedettséget. Éreztem, hogy nem csalódik bennem. És megfogadtam magamban, hogy soha nem is fog.

Nagymamánkat nem sokszor látogattunk, mert York városát nem szívesen hagytuk el (illetve Anya nem hagyta el szívesen), de már épp eljött az ideje egy újabb találkozásnak. Mama nem tudott jönni, épp a munkájával volt elfoglalva, ezért Heatherrel együtt látogattuk meg a tizenhetedik születésnapunk utáni nyár végén. London meseszép hely, nagyban eltér Yorktól. Addig jártunk a városban, míg végül eltévedtünk... Viszont találtunk egy boltot, ami Anne nagyi boltja néven hirdette magát, és ha már úgyis el voltunk veszve, akkor annyi még belefért, hogy oda is bemenjünk.

Heather talált valami baldachin szerű anyagot, mögötte egy makettel, amit addig nézegetett, míg végül valahogy eltűnt mögötte. Kétségbeestem, és azonnal felrántottam a Fátylat én magam is, hogy utána menjek, bárhová is került. A következő pillanatban minden elsötétült körülöttem, csak saját lelkem dallamát hallottam évszázadoknak tűnő időn keresztül...

Később megtaláltam magamnál a digitális diktafonomat.



Jellemzők

Külső tulajdonságok:

  • Gina hosszú, egyenes, fekete hajzuhataggal büszkélkedhetett, illetve csodaszép mélykék szemekkel, melyeket ikertestvére is birtokolt. Az átlagosnál kicsit magasabb volt, alkatra magasságához képest alultápláltnak tűnhetett.
  • Alyara új külseje eléggé eltér hajdani tulajdonságaitól: most hullámos, vörös haja van, smaragdzöld tekintete, pirospozsgás arca, és hegyes füle, mint egy sidhének (holott semmi köze nincs hozzájuk). Alacsony lett, kb. 158 cm, de nem javaslatos csúfolni magassága miatt. Alkata ugyanakkor megmaradt, aminek kifejezetten örül - legalább valami emlék, hogy ki is ő valójában.
Belső tulajdonságok:

Csendes, szende lányka, de ha kell, elég keményen ki tud állni magáért, vagy a barátaiért. A barátait tiszteli és szereti, hűséges marad a sírig. Könnyen barátkozik, hiszen megnyerő, illedelmes stílusa van. Udvariasan mutatja ki nemtetszését, igyekszik nem megbántani másokat. Ha kell, nagyon komoly és racionális, igazi független bíra. Legtöbbször ez a tulajdonsága dominál nála. Remek vezető, megbecsüli társait, de ugyanakkor elvárja, hogy engedelmeskedjenek neki. Kedvességével és alázatával megnyer magának bárkit. Segítőkész, és mindig megesik a szíve az ártatlanokon és a bajbajutottakon, ahol szükség van rá, azonnal ott terem. Lelkesen magyaráz bármiről, örömest tájékoztat, vigyáz, felügyel, vezet. Könnyen belemerül egy-egy dologba, nehéz kizökkenteni. Viszont ha nincs társasága, vagy épp nincs mit csinálnia, hajlamos melankóliába esni, csendesen szenvedni. Nem szereti kimutatni, hogy gyenge, igyekszik erősnek és magabiztosnak látszani.

Kedvencek: Természetes, natúr dolgok minden mennyiségben, mint például színek, ételek, öltözékek, stb. Egyszerű, modern, letisztult stílus. Alya imádja a természet csöndjét és a magányt, de csakis a szépséges részét. Nincs rosszabb, mint egy-egy undorító csúszó-mászó. Minden, ami zene, festészet, költészet, vagy egyáltalán művészet, az jöhet. Meg az állatok is. Meg a kis gyerekek. Még a nagy gyerekek is. Csak hagyjanak neki levegőt.

Életcélja: Anyjának akar megfelelni, illetve saját magának is. Pedagógusi állásban szeretne majd elhelyezkedni, vagy legalábbis emberekkel szeretne foglalkozni. Lehetőleg gyerekekkel. Az is elképzelhető, hogy valamiféle szolid énekesnővé válik, bár ez inkább csak hobbi.

Egyéb: Szép énekhangja van, elbűvölő kinézete.



Képességek

Alakváltó:
- kormorán (2p)

Boszorkány:
- Adomány: Gyógyító 4p;
- Elemi mágia (levegő) 2p;
- Asztrális utazás 1p;

Össz: 10p

Felhasználó

Főkarakter:-

Rólam: Egy igazi mániákus. :D

Meghívott: -
Kép
Avatar
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
 
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2012.04.04. 15:54
Tartózkodási hely: Budapest
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Mira, Laila, Eoryann, Neferadynee

Vissza: Alakváltók

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó