Siurnvor - A BĂĄzis

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Garien Seardur » 2013.03.26. 13:55

*MET III - Mira*

- Á, Ă©rtem! Nagyon hasznos lesz majd az is. Semmi baj, Ă­gy legalĂĄbb tudom, hogy van ilyen mĂĄgia is, hasznos volt. /mosolygok rĂĄ, majd Ășjabb prĂłba elĂ© ĂĄllĂ­t, amin elĂ©g gyorsan elbukok. De amint eltakarja a szememet, elkĂ©pedve sĂłhajtok fel. valami csodĂĄlatos dolgot lĂĄtok, Ă©s Ă©lvezettel fĂŒrdök a mĂĄgia tengerĂ©ben. +Lehet, hogy ezutĂĄn csak fĂ©lig nyitott szemmel fogok jĂĄrni! Ez valami elkĂ©pesztƑ!+ Szinte nem is lĂ©legzem, csak figyelem az egyes pikkelydarabokat a testĂ©n, ahogy harmonikusan beborĂ­tjĂĄk a fĂ©rfi testĂ©t./
- Ez csodålatos! /Ennyit tudok kinyögni, de nem sokåig "pihenhetek", jön a måsodik próba.
- Igen, varĂĄzslatos, Ă©s nagyon örĂŒlök neki, köszönöm! - de mĂĄr az Ășj feladatra koncentrĂĄlok, de mĂ©g mindig nem tudok dönteni. + SötrĂ© sidhe, vagy mi? Vagy alakvĂĄltĂł? MadĂĄrszerƱ... talĂĄn mĂ©gis alakvĂĄltĂł. De akkor miĂ©rt vilĂĄgĂ­tanak szemei?+ Vitatkozom magamban, de vĂ©gĂŒl is nem tudom eldönteni./
- TalĂĄn alakvĂĄltĂł lenne a hölgy? /KĂ©rdezem kissĂ© fĂ©lve a vĂĄlasztĂłl. GƑzöm sincs ugyanis, de tanulni jöttem./


(83)
Avatar
Garien Seardur
ZöldfĂŒlƱ
ZöldfĂŒlƱ
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 47
Csatlakozott: 2012.08.24. 09:13
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
TovĂĄbbi karakterek: Rabraquat, Jessie Ellwood, Oldman

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Mira » 2013.04.14. 14:20

*MET III - Garien*

[IdƑn kĂ­vĂŒl]

- Nagyon jĂł! - nevet fel melletted mosolyogva. KezĂ©vel int, Ă©s egy ikerpĂĄr emelkedik ki a felhƑkbƑl. A kĂ©t lĂĄny kĂ©zen fogva jĂĄr, egyikĂŒk szeme pontosan Ășgy ragyog, mint az elƑzƑ alakvĂĄltóé, ĂĄm aurĂĄja idƑnkĂ©nt tĂŒrkizesen meg-megcsillan, ahogy vörös hajĂĄt meglebbenti a szellƑ. MĂĄsikuk Ă©benszĂ­n haja sötĂ©tkĂ©ken izzik, isteni erƑ ĂĄramlik belƑle, ĂĄm hĂĄromszĂ­nƱ szembogara vĂ©rvörös, arca sĂĄpatag, szinte mĂĄr ĂĄttetszƑ. MögöttĂŒk kĂ©t fĂ©rfi lĂ©p, egyik a vörös hajĂș nƑ oldalĂĄn, neki farkasvonĂĄsai kitĂŒremkednek varĂĄzsszemed tekintetĂ©ben, a fekete hajĂș ikert pedig egy magas tĂŒndĂ©r követi, kinek szĂĄrnyai aranyszemeden keresztĂŒl vilĂĄgosan lĂĄtszanak, mĂ­g mĂĄsikon keresztĂŒl semmit sem lĂĄtsz az alak hĂĄtĂĄn. A nĂ©gyesfogat mögött egy csillogĂł, derengƑ gyermek tĂĄncol, akinek fizikai körvonalai folyamatosan elmosĂłdnak, pulzĂĄlnak.

- ElƑttĂŒnk Lynarint, a TĂŒndĂ©rdombok Fekete KirĂĄlynƑjĂ©t, Ă©s AlyarĂĄt, a hĂșgĂĄt lĂĄthatod. Ɛk voltak azok, akik elƑször lĂ©ptĂ©k ĂĄt a FĂĄtylat, Ă©s akik igyekeztek megfelelƑ körĂŒlmĂ©nyeket teremteni az utĂĄnuk következƑ ĂĄtlĂ©pƑknek. A FĂĄtyol zavarodottsĂĄga miatt azonban mindketten kĂ©t-kĂ©t fajba tartoznak: Lynarin fekete sidhe Ă©s vĂĄmpĂ­r, Alyara mĂĄgus Ă©s alakvĂĄltĂł. KĂ­sĂ©rƑik egy vĂ©rfarkas, egy tĂŒndĂ©r, illetve egy lidĂ©rc. RemĂ©lem, vilĂĄgosan lĂĄtod a kĂŒlönbsĂ©get - mosolyog kedvesen RĂĄd, megerƑsĂ­tĂ©sre vĂĄrva.

Avatar
Mira
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 580
Csatlakozott: 2012.04.04. 20:22
TartĂłzkodĂĄsi hely: A LebegƑ-hegysĂ©g sziklĂĄi között
TovĂĄbbi karakterek: Alyara, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Garien Seardur » 2013.04.18. 12:48

*MET III - Mira*


/Megnyugszom, eltalĂĄltam az Ășjabb feladvĂĄnyt. Igen, egyre jobban hasznĂĄlom a sĂĄrga szemem, mĂĄr aprĂłbb kĂŒlönbsĂ©geket is Ă©szreveszek. Mosolyogva nĂ©zem, ahogy intĂ©sĂ©re kĂ©t Ășjabb hölgy Ă©rkezik, meglehetƑsen hasonlĂłak, mĂ©gis nagyon kĂŒlönbözƑek. A kisĂ©rƑik is furĂĄk, a farkas, az angyal Ă©s a gyermek. FƑleg az utĂłbbit nem tudom hovĂĄ tenni, mert folyamatosan vĂĄltozik. MĂĄr Ă©pp rĂĄkĂ©rdeznĂ©k az Ășjabb jövevĂ©nyekre, de a mesterem megelƑz Ă©s bemutatja Ƒket./
- Igen tökĂ©letesen, kivĂ©ve a gyermeket. Ɛ folyamatosan vĂĄltozik, nem tudom kivenni igazĂĄn, hogy micsoda. MiĂ©rt mutattad meg Ƒket nekem? Persze Ă©rdekesek lehetnek, mint elsƑk, de nem lĂĄtom az összefĂŒggĂ©st. /Mondom neki nagy tisztelettel a hangomban./


(84)
Avatar
Garien Seardur
ZöldfĂŒlƱ
ZöldfĂŒlƱ
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 47
Csatlakozott: 2012.08.24. 09:13
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
TovĂĄbbi karakterek: Rabraquat, Jessie Ellwood, Oldman

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Mira » 2013.04.20. 17:57

*MET III - Garien* [IdƑn kĂ­vĂŒl]

- LidĂ©rc. Nincs teste, ami hogy is fogalmazzak... egyben tartanĂĄ a lĂ©lekenergiĂĄit, Ă©s Ă­gy mindig kifolyik valahogy a körvonalĂĄbĂłl. HĂĄt, szegĂ©nyeknek ez a sors jutott. VigyĂĄzz, nehogy Te is lidĂ©rccĂ© vĂĄltozz, Garien! A mĂĄgusok hajlamosak ugyanis erre, fƑleg, hogyha tĂșl sokĂĄig vannak az asztrĂĄlis sĂ­kon.

- Hogy miĂ©rt mutattam meg Ƒket Neked? Mert nem titkolhatom tovĂĄbb: az öcsĂ©mnek szĂŒksĂ©ge van RĂĄd. KorĂĄbban emlĂ­tettem egy Ieas nevƱ fĂ©rfit. SzĂ©gyenlem magam, de hazudtam azzal kapcsolatban, hogy nem tudok rĂłla sokat. NagyanyĂĄm suttogott rĂłla dolgokat... fĂ©lelmetes dolgokat. Egy megalomĂĄn ember sokfajta ƑrĂŒletre kĂ©pes. Ezek körĂŒl a legborzalmasabb, amikor a fejĂ©be veszi: isten akar lenni. Biztos az a kĂ©rdĂ©sed, hogy egy alakvĂĄltĂł hogyan kĂ©pes erre? - Lehunyja a szemĂ©t, aztĂĄn elfordul a tĂĄvol siklĂł hajĂł irĂĄnyĂĄba. - Nos, Wilin Ieas Macbelag mĂĄr nem alakvĂĄltĂł. Sosem volt teljesen az, egy Ƒsi vĂ©rvonal utolsĂł sarja, mely velĂŒnk egyidƑs. Ɛ ezt az utĂłbbi Ă©vekben fedezte fel, azĂłta pedig megfĂ©kezhetetlen. A bĂĄtyĂĄm igyekezte csapdĂĄba csalni a FƑnix TollĂĄval, de a csapat, akit utĂĄna kĂŒldött, elkĂ©sett. BĂĄr ez Ă­gy volt helyes, Merlin Ă­gy tervezte el. Azonban a vĂĄrakozĂĄsokkal ellentĂ©tben az immĂĄr hivatalosan is halhatatlan Ieas eltƱnt a szemĂŒnk elƑl. NagyanyĂĄm nem lĂĄtja Ƒt, valĂłszĂ­nƱleg Danu mĂĄgiĂĄja burkolja be a követƑivel egyĂŒtt. Sokan vannak. MĂ©gis, ki tudna ellenĂĄllni az isteni halatom Ă­gĂ©retĂ©nek? MĂ©g nekem se sikerĂŒlt... MilliĂłszor megbĂĄntam mĂĄr ezt a hibĂĄmat, Ă©s egy Ă©letre tanultam belƑle. - suttogja merev testtel, aztĂĄn visszafordul felĂ©d, Ă©s elmosolyodik.

- Igen, Merlinnek szĂŒksĂ©ge van RĂĄd. Mert tisztĂĄn lĂĄtsz, Ă©s mert igaz szĂ­ved van. Augusztusban mĂĄr biztosan összehĂ­v megint egy csapatot furcsĂĄbbnĂĄl furcsĂĄbb ĂŒrĂŒgyekkel, majd közli a tervet. Ha jĂłl lĂĄttam a jövƑbelĂĄtĂĄs közben, egy farkaslĂĄny Ă©s egy sidhe is velĂŒk fog tartani. Nem megbĂ­zhatatlanok, de önzƑk. A mĂșltbĂłl Ă©rkezettek egy angyal Ă©s egy mĂĄsik farkas lesz, jĂł emberek, de nekik is megvannak a gyengesĂ©geik. Viszont Te! Te az Ƒ gyermeke vagy, nem igaz, Garien?

- Alyara Fro miatt kerĂŒlt bajba. Nem fogod tudni megkeresni, de talĂĄn Ieas megĂĄllĂ­tĂĄsa közben talĂĄlkozhattok. Mert meg kell Ƒt ĂĄllĂ­tani. A mĂĄr Ă­gy is törĂ©keny egyensĂșly teljes mĂ©rtĂ©kben felborulna, ha mĂ©g egy istensĂ©g osztozkodna az Ă©gen!

Avatar
Mira
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 580
Csatlakozott: 2012.04.04. 20:22
TartĂłzkodĂĄsi hely: A LebegƑ-hegysĂ©g sziklĂĄi között
TovĂĄbbi karakterek: Alyara, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Garien Seardur » 2013.05.07. 15:07

*MET III - Mira*


/Figyelmesen hallgatom Ƒt, Ă©s jĂłl felvĂ©sem az agyamba, hogy lidĂ©rcek is lĂ©teznek. Annyira nem tetszik az a lĂ©ny, hogy Ă©n is olyannĂĄ vĂĄljak, mint Ƒ
 vagy az./
- EgyelƑre nem fenyeget ez a veszĂ©ly, hiszen nem tudok ĂĄtlĂ©pni az asztrĂĄlis sĂ­kra. LegalĂĄbbis egyedĂŒl. De nem is szeretnĂ©k LidĂ©rccĂ© vĂĄlni, kedves mesterem. /Mosolyommal köszönöm meg azt, amit adott. Jelenleg nincs is mĂĄsom, amivel a hĂĄlĂĄmat lerĂłhatnĂĄm, hacsak nem azzal, hogy figyelek, Ă©s minden tudĂĄsommal azon igyekszem, hogy megfeleljek az elvĂĄrĂĄsainak. Úgy Ă©rzem, hogy ha nem is tökĂ©letesen, de egyelƑre jĂłl megy a tanĂ­ttatĂĄsom. ElhƱlve hallgatok ma törtĂ©netet Ă©s azt is, hogy akĂĄr nekem is fontos szerep juthat benne. Mi több, jut is, Ă©s tudom, hogy nem mondhatok nemet. Az Ă©n Ă©rdekemben, FiorĂ©jĂ©ben, Ă©s mĂ©g egy csomĂł vĂ©dtelen ember Ă©rdekĂ©ben. Annyira sokkolĂł a hatĂĄs, ami Ă©r, hogy egy pillanat alatt fĂ©ltĂ©rdre rogyok Ă©s könnycsepp csordul a szememben, mert ĂĄtĂ©rzem a mesterem szavait. Mintha lĂĄtnĂĄm, hogy mi törtĂ©nik, mi törtĂ©nt, Ă©s mĂ©g mi törtĂ©nhet. A lehetsĂ©ges tĂĄrsak egy pillanatra megjelennek a kavalkĂĄdban elƑttem, de nem tudom igazĂĄn kivenni Ƒket. Alyara emlĂ­tĂ©se megkondĂ­t bennem valamit, FiorĂ©t juttatja Ășjra az eszembe. A szalmaszƑke lĂĄnyt, gyönyörƱ zöld szemekkel./

„Meg kell Ƒt állítani!’”

/Visszhangzik a fejemben Ă©s lassan felĂĄllva bĂłlintok, mivel megszĂłlalni nem tudok. A torkom kiszĂĄradt, csak egy valamiben vagyok biztos. Ieas nem lehet isten./
- Igen, Ă©n az Ƒ gyermeke vagyok mesterem. SegĂ­teni fogok, nem is szeretnĂ©k jobban mĂĄst. RemĂ©lem, mire Ieas nagyĂșr elĂ© kerĂŒlĂŒnk, meg lesz a kellƑ erƑnk, hogy megĂĄllĂ­tsuk, vagy feltartĂłztassuk legalĂĄbb odĂĄig, amĂ­g jön olyan valaki, aki ezt megteszi. SzĂĄmĂ­thattok rĂĄm, ĂșrnƑ. /Fejet hajtok, az arcom vonĂĄsai eltökĂ©ltsĂ©get sugĂĄroznak./


(85)
Avatar
Garien Seardur
ZöldfĂŒlƱ
ZöldfĂŒlƱ
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 47
Csatlakozott: 2012.08.24. 09:13
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
TovĂĄbbi karakterek: Rabraquat, Jessie Ellwood, Oldman

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Mira » 2013.05.08. 09:55

*MET III - Garien* [IdƑn kĂ­vĂŒl]

Leguggol mellĂ©d Ă©s ĂĄtkarol, letörli a cseppet az arcodrĂłl. ÉrintĂ©se mintha SyseneayĂĄĂ© lenne. Az anyai szeretet Ă©s aggĂłdĂĄs Ă©rzƑdik benne. Abban a pillanatban vilĂĄgossĂĄ vĂĄlik szĂĄmodra, hogy az istennƑ szeret tĂ©ged, Ă©s bĂĄrmit megtesz azĂ©rt, hogy ne Ă©rjen bĂĄntĂłdĂĄs. És mĂ©gis, lelkiismeret furdalĂĄst vĂ©lsz felfedezni Aeralria szemĂ©ben.

EgyĂŒtt felĂĄlltok, Ă©s amikor kinyilvĂĄnĂ­tod szĂĄndĂ©kod, mesterednek kiragyog az arca, s mögötte EzĂŒstsĂĄrkĂĄny mosolyĂĄt lĂĄtod. Nem csalĂłdtak benned, s ettƑl Te is bĂŒszkĂ©bb vagy. Megnyugszol.

- Köszönöm - suttogja Aeralria Ă©s Syseneaya egyszerre. AztĂĄn az illĂșziĂł elmĂșlik, s megint csak ketten vagytok ott. Mestered arcĂĄra visszaĂŒlt a szokĂĄsos kifejezĂ©s. Folytatja az oktatĂĄsod.

- Garien, Te gyĂłgyĂ­tĂł vagy. MĂĄr ismered az emberi anatĂłmiĂĄt. A többi faj sem nagyon kĂŒlönbözik ettƑl, elvĂ©gre mindannyian humanoidok vagytok. Most elkezdjĂŒk alkalmazni az energiĂĄt. Hogyha jĂłl tudom, kĂ©tszer mĂĄr gyĂłgyĂ­tottĂĄl Ă©letedben. SzerencsĂ©d volt, mert akkor a sebek nem haladtĂĄk meg a kĂ©pessĂ©geidet. Most megkeressĂŒk a hatĂĄrt. Nem eshet bajod, vigyĂĄzunk rĂĄd. BĂĄtran prĂłbĂĄlkozz. Mit gondolsz, elƑször meddig mehetĂŒnk el?

Avatar
Mira
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 580
Csatlakozott: 2012.04.04. 20:22
TartĂłzkodĂĄsi hely: A LebegƑ-hegysĂ©g sziklĂĄi között
TovĂĄbbi karakterek: Alyara, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Garien Seardur » 2013.05.08. 14:44

*MET III - Mira*

/Felborulnak az Ă©rzelmeim, minden tökĂ©letesen elkĂŒlönĂŒl, Ă©s egyszerre olvad össze, mintha egy szĂ­nes kavalkĂĄd tökĂ©letesen illeszkedve fednĂ© fel, az eltakart vĂĄszon alatt lĂ©vƑ kĂ©pet. Érzem Ƒt, szinte mindent Ă©rzek, amit Ƒ Ă©rez, Ă©s ez hihetetlenĂŒl sok erƑt önt belĂ©m. Feltölt Ă©s elvarĂĄzsol, ha ezt eddig nem tette volna meg. Tudom, hogy mit kell tennem, tudom, hogy mi a helyes, Ă©s tudom, hogy mi az, aminek nem szabad megtörtĂ©nnie. Az igazsĂĄgot lĂĄtom, tökĂ©letesen lecsupaszĂ­tva, meztelenĂŒl lĂ©pdel felĂ©m, semmit nem szĂ©gyellve, ha fĂĄjdalmasan Ă©rint, mĂ©g azt sem. Sok minden fordul ki belƑlem Ă©s sok minden tapasztja be ezeket a lukakat a lelkemen. Eddig sem voltam tisztĂĄtalan, de most, Ă©lƑ fehĂ©r fĂ©nnyel izzok, a megvilĂĄgosodĂĄs elönti a szĂĄrnyra kelt lelkemet. Aeralria megköszöni nekem ezt a kinyilatkoztatĂĄsom, vagy ilyesmim Ă©s Ă©rzem, hogy ƑrĂĄ is ĂĄtragad ez a megmagyarĂĄzhatatlan Ă©rzĂ©s, mintha egy eddig lĂĄthatatlan kapocs, ami köztĂŒnk feszĂŒlt megjelenne Ă©s erƑsen izzana./
- Én köszönöm. /Nem egy szĂ©p megfogalmazĂĄs, de minden benne van, amit mondani lehet ilyenkor, Ă©s az Ă©rzelmi töltete pontosan megfelelƑ. Az, hogy lĂĄtom az istennƑt, csak megerƑsĂ­t abban, hogy jĂł Ășton jĂĄrok, azon az Ășton, ahovĂĄ el szeretnĂ©k jutni./
- Igen, Ă­gy volt. Egy angyalnak forrasztottam be a sebeit, miutĂĄn megvĂĄgta magĂĄt egy kicsit, aztĂĄn Fio
 FroreiĂĄnak a kificamodott bokĂĄjĂĄt. Én maximum egy kisebb törĂ©st tudnĂ©k elkĂ©pzelni, ami nem szilĂĄnkos. De mĂ©g sosem töltöttem fel magam, ebben biztos vagyok. Vagyis, ha igen, akkor nem szĂĄndĂ©kosan. / Mondom mosolyogva Ă©s vĂĄrom, hogy mit szĂłl a tippemhez. A kisebb csonttörĂ©s nem lehet sokkal bonyolultabb, mint egy vĂĄgĂĄs, Ășgy kĂ©pzelem, de sosem lehet tudni. Viszont mĂ©g az elƑbb szöget ĂŒtött valami a fejemben, amit muszĂĄj megkĂ©rdeznem/
- Ha meghaladja a varåzsló erejét a varåzslat, akkor mi történhet?


(86)
Avatar
Garien Seardur
ZöldfĂŒlƱ
ZöldfĂŒlƱ
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 47
Csatlakozott: 2012.08.24. 09:13
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
TovĂĄbbi karakterek: Rabraquat, Jessie Ellwood, Oldman

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Mira » 2013.05.25. 14:55

*MET III - Garien* [IdƑn kĂ­vĂŒl]

Miközben az eddigi gyógyítåsaidról beszélsz, kedvesen bólogat, aztån a tippedre elmosolyodik.

- Rendben, akkor prĂłbĂĄljunk meg egy komolyabb törĂ©st begyĂłgyĂ­tani. Nem lesz vele gond. Hogy mi törtĂ©nik, ha meghaladja a varĂĄzslat az erƑdet? TermĂ©szetesen felemĂ©szt a varĂĄzslat, Ă©s meghalsz - mondja nyugodtan, miközben a felhƑkbƑl egy törött lĂĄbat emel ki. A csont szilĂĄnkosra tört, de a lĂĄtvĂĄnytĂłl a korĂĄbbi anatĂłmia leckĂ©k miatt nem leszel annyira rosszul, mint korĂĄbban lettĂ©l volna.

- TessĂ©k, tedd ide a kezed - emeli a seb fölĂ© karodat mestered. - Eddig ugyebĂĄr ösztönbƑl varĂĄzsoltĂĄl, ugye? Azt az utat is vĂĄlaszthatod, akkor nincsen szĂŒksĂ©ged szavakra, de hogyha Ășgy Ă©rzed, nem talĂĄlod meg magadban a mĂĄgia forrĂĄsĂĄt, akkor hasznĂĄlhatod a következƑ igĂ©t: Nokthus ccritough, ami körĂŒlbelĂŒl annyit tesz: gyĂłgyulj, kĂ©rlek.

Hogyha kimondod a szavakat, Ă©rezheted, amint a szĂ­ved mögött megnyĂ­lik egy barlang, Ă©s a kezeden keresztĂŒl energia ĂĄramlik ki onnan a törĂ©sbe. A csont recsegve-ropogva helyrejön, a bƑr a lĂĄbon vörös marad, aztĂĄn szĂ©p lassan elhalvĂĄnyul. Aeralria felkacag, de kacagĂĄsĂĄt alig veszed Ă©szre, mert a vilĂĄg egy pillanatra elmosĂłdik, a fĂŒled zĂșg, Ă©s le akarsz ĂŒlni. AztĂĄn az Ă©rzĂ©s szerencsĂ©re hamar elmĂșlik, csak egy kis fĂĄradsĂĄg marad meg a helyĂ©n.

- Nem baj, idƑvel nem lesz ilyen szörnyƱ hangja, belejössz majd! Nagyon jĂł volt ez elsƑre is! - dicsĂ©r meg mosolyogva.

Avatar
Mira
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 580
Csatlakozott: 2012.04.04. 20:22
TartĂłzkodĂĄsi hely: A LebegƑ-hegysĂ©g sziklĂĄi között
TovĂĄbbi karakterek: Alyara, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Garien Seardur » 2013.05.26. 16:29

*MET III - Mira*

- Igen, biztosan menni fog, hiszen a mesterem tudja, hogy mire lehetek kĂ©pes. Hogy meghalok? /MegĂĄllok, mert ezt az esetet nemigen vettem szĂĄmĂ­tĂĄsba Ă©s Aeralria tĂșl könnyedĂ©n kimondta. Ezt Ășgy veszem, hogy nem ritka eset, szinte bĂĄrkivel elƑfordulhat, vagy termĂ©szetesnek veszik ezt a lehetƑsĂ©get azok, akik ebbe belevĂĄgnak./
- Akkor majd vigyĂĄzok. /MĂ©gis egy Ƒszinte mosoly formĂĄlĂłdik azonnal meg az ajkaimon, hiszen annyira bĂ­zom az elƑttem lebegƑbe, hogy ezt a lehetƑsĂ©get mĂĄris elutasĂ­tom. + Ɛ a mester, biztosan ismeri a korlĂĄtaimat. NagyszerƱ egy teremtmĂ©ny. + Ɛszinte csodĂĄlattal nĂ©zem Ƒt, ahogy elƑkĂ©szĂ­ti a következƑ feladatot. A kezemet azonnal odateszem, amint kĂ©ri./
- Igen, a begyĂłgyulĂĄsĂĄra koncentrĂĄltam. Ha Ă­gy is lehet, kĂ©sƑbb maradok ennĂ©l a formulĂĄnĂĄl. Nem a könnyebbsĂ©g miatt, hanem mert Ășgy Ă©rzem, hogy ez a helyes. És mĂ©g abban sem vagyok biztos, hogy ez a könnyebb Ășt. /Mosolyodom el, Ă©s a "gyĂłgyulj kĂ©rlek" mĂĄgianyelvƱ szĂłpĂĄrosa igazĂĄn fellelkesĂ­t, nagyszerƱ dolognak tartom, hogy ezt jelenti. Így olyan, mintha nem mi csinĂĄlnĂĄnk, hanem megkĂ©rnĂ©nk rĂĄ, hogy gyĂłgyĂ­tsa meg önmagĂĄt, vagy a mĂĄgiĂĄt kĂ©rjĂŒk erre? Nem lehet tudni./
- Nokthus ccritough /Egy pillanatra megijedek, de nem veszem el a kezemet, mert fĂ©lƑ, hogy nem gyĂłgyul be a törött csont. A szĂ­vem viszont repesni kezd, egy csatornĂĄnak Ă©rzem magam hirtelen, amin keresztĂŒl ĂĄramlik a gyĂłgyerƑ, viszont a gyĂłgyerƑ forrĂĄsa is magam vagyok. Viszont Ă©rzem, hogy ahogy gyĂłgyul a csont, az erƑm is apadni kezd. Viszont nem apad ki teljesen, marad mĂ©g egy kicsi, a varĂĄzslat pedig tökĂ©letesen mƱködik, szinte gyermeki örömmel ugrĂĄlok magamban, hogy meggyĂłgyĂ­tottam. A következƑ pillanatban viszont megszĂ©dĂŒlök Ă©s Ă©rzem, hogy kimerĂŒltem, mint egy VARTA elem, de aztĂĄn Ășgy nĂ©z ki, hogy Duracell vagyok, mert mĂ©gsem esem össze. Aeralria kacagĂĄsa viszont megmelengeti a szĂ­vem, nem beszĂ©lve a dicsĂ©retĂ©rƑl.
- Nem volt annyira szörnyƱ Ă©s köszönöm. Igyekezni fogok! /Mondom vidĂĄman Ă©s vĂĄrom, hogy mi lesz a következƑ feladat./


(87)
Avatar
Garien Seardur
ZöldfĂŒlƱ
ZöldfĂŒlƱ
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 47
Csatlakozott: 2012.08.24. 09:13
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
TovĂĄbbi karakterek: Rabraquat, Jessie Ellwood, Oldman

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Mira » 2013.06.02. 11:23

*MET III - Garien* [IdƑn kĂ­vĂŒl]

- VigyĂĄzz is, vigyĂĄzz. Érezted, ahogy az elƑbb az erƑ elpĂĄrolgott a tagjaidbĂłl, Ă©s fĂĄradsĂĄg lett rajtad ĂșrrĂĄ? Ez azĂ©rt van, mert a varĂĄzslat megterheli a szervezetet. BĂĄr minĂ©l jobb vagy az adott mĂĄgiaĂĄgban, annĂĄl könnyebben megy minden, mĂ©gis minden egyes alakomkor kicsit el fogsz gyengĂŒlni. TalĂĄn egy idƑvel mĂĄr csak egy kis Ă©hsĂ©get fogsz Ă©rezni. Ez majd kialakul. Azonban nem kell fĂ©lned tƑle. A csillagokbĂłl mindig merĂ­tkezhetsz. Ehhez az alĂĄbbi igĂ©t tudod hasznĂĄlni: Kedihedo-notomaki, yoxywucy-mehixaby, nisonym vaciba babive, logihe cyxila tagete, nikowir zecosu badyruce. Ez egy rĂ©gi dal rĂ©szlete a szĂŒlƑföldemrƑl, ami a boldogsĂĄgrĂłl Ă©s a beteljesĂŒlĂ©srƑl szĂłl. Itt most nem fogod tudni hasznĂĄlni, de vĂ©sd eszedbe a szavakat, mert odahaza hasznodra vĂĄlhatnak.

Addig ismĂ©telteti veled a versszakot, amĂ­g tökĂ©letesen nem megy. Ekkor a nƑ ismĂ©t elbĂĄmul, majd egyszer csak arra leszel figyelmes, hogy az energia elkezd kifordulni belƑle, egyre halvĂĄnyodik. Valami baj van. Valami nincs rendben vele. De nem szĂłlal meg, egyre csak vĂĄr, amĂ­g szinte mĂĄr csak egy haldoklĂł csonk marad belƑle, rĂ©gi szĂ©psĂ©gĂ©nek Ă©s hatalmĂĄnak egy borzadt lenyomata. A betegsĂ©ge közben folyamatosan kĂ©sztetĂ©st Ă©rzel arra, hogy meggyĂłgyĂ­tsd.

- Tudnunk kell, mire vagy kĂ©pes - hallod a gyenge szavakat a lelked mĂ©lyĂ©n, amik mĂĄr nem is a nƑ, hanem csak egy haldoklĂł szavai.

Avatar
Mira
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 580
Csatlakozott: 2012.04.04. 20:22
TartĂłzkodĂĄsi hely: A LebegƑ-hegysĂ©g sziklĂĄi között
TovĂĄbbi karakterek: Alyara, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Garien Seardur » 2013.06.04. 10:44

*MET III - Mira*

- Rendben, nagyon örĂŒlök, hogy te vagy a mesterem. /MuszĂĄj valahogy kifejezni a hĂĄlĂĄmat, mert nehĂ©z lenne egyĂ©bkĂ©nt koncentrĂĄlnom. MĂĄr tĂ©nyleg annyi mindent tettek Ă©rtem, hogy muszĂĄj lesz valahogy viszonoznom azt. Új feladatot kapok, be kell gyakorolnom a feltöltƑdĂ©s igĂ©jĂ©t, Ă­gy hĂĄt most erre koncentrĂĄlok./
- Kedihedo-notomaki, yoxywucy-mehixaby, nisonym vaciba babive, logihe cyxila tagete, nikowir zecosu badyruce. Kedihedo-notomaki, yoxywucy-mehixaby, nisonym vaciba babive, logihe cyxila tagete, nikowir zecosu badyruce. Kedihedo-notomaki, yoxywucy-mehixaby, nisonym vaciba babive, logihe cyxila tagete, nikowir zecosu badyruce... /prĂłbĂĄlom megjegyezni, Ă©s Ășgy hiszem, hogy van bennem valami ösztönös, mert az elƑzƑ Nokthus ccritough is ismerƑsen ragadt be a fejembe, pedig biztos vagyok benne, hogy elƑtte mĂ©g sosem hallottam. Ez valami varĂĄzslĂł ösztön lehet, vagy nem is tudom, nem vagyok tudĂłs./
- Azt hiszem, hogy megvan... /mondom vidĂĄman, amikor Aeralria vĂĄltozĂĄson megy ĂĄt, mintha valami megtĂĄmadta volna az egĂ©sz lĂ©nyĂ©t. HalvĂĄnyodik, vagy betegedni kezd, vagy nem is tudom. De nincs jĂłl, az mĂĄr biztos. Gyorsan rĂĄnĂ©zek a sĂĄrga szememmel, hogy hol lehet a baj, Ă©s ha megtalĂĄlom azonnal gyĂłgyĂ­tani kezdem, a szavai csak mĂ©g nagyobb erƑbedobĂĄsra kĂ©sztetnek. KoncentrĂĄlni kezdek a maradĂ©k bent lĂ©vƑ energiĂĄmra Ă©s ĂĄtjuttatom belĂ©./
- Nem hagyom, hogy meghalj! Ashewur axevahl riture! /A szavak, amik e lelkembƑl lĂ©pnek a felszĂ­nre gyĂłgyĂ­tĂł erƑvel töltik el a kezemet, ahogy rĂĄhelyezem a mesteremre. Fogalmam sincs, hogy mit jelentenek, de Ășgy Ă©reztem, hogy ezt kell mondanom. Folyamatosan koncentrĂĄlok Ă©s Ășgy Ă©rzem, TUDOM, hogy meg fog gyĂłgyulni./


(88)
Avatar
Garien Seardur
ZöldfĂŒlƱ
ZöldfĂŒlƱ
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 47
Csatlakozott: 2012.08.24. 09:13
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
TovĂĄbbi karakterek: Rabraquat, Jessie Ellwood, Oldman

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Mira » 2013.06.05. 19:40

*MET III - Garien* [IdƑn kĂ­vĂŒl]

Amikor kimondod a szavakat, tudod, hogy valaki mĂĄs mondta ki, nem te. Egy nƑi hang tört ki a torkodbĂłl, hasonlĂł dallammal, mint ami idehozott titeket. A vilĂĄg elmosĂłdik, ahogy körbekerĂ­t titeket valami szĂŒrke fĂ©ny, ami minden szĂ­nt kiöl a környezetbƑl, Ă©s Ă©lessĂ© teszi a vilĂĄgot. Arany villĂĄmok csillĂĄmlanak a lĂ©nyetek körĂŒl, amikor elkezdesz szĂ©dĂŒlni, Ă©s Ă©teri fĂ©ny tör ki belƑled, ami beragyogja a beteg testet. UtolsĂłkĂ©nt mĂ©g felfogod, ahogy mestered bĂŒszkĂ©n mosolyog rĂĄd, Ă©s aztĂĄn elhagy az erƑd, Ă©s összeesel.

A felhƑk betakarnak, aztĂĄn a korĂĄbbi Ă©nek erƑsödik, s kĂ©t tovĂĄbbi nƑi hang követi: EzĂŒstsĂĄrkĂĄny Ă©s Aeralria. Öntudatlan vagy, de lassan minden kitisztul...

A kƑasztalon fekszel, a nap fĂ©nye rĂĄd vetĂŒl az erdƑ levelein keresztĂŒl. Melletted Ă©rzed Aeralria testĂ©t, a keze a tiedet fogja. Olyan furcsa most minden. Mintha valĂłdi lĂ©nyedet bezĂĄrtĂĄk volna valahova. Ahogy szĂ©p lassan felfogod, hogy visszatĂ©rtĂ©l a testedbe, megĂ©rzed azt a mĂ©rhetetlen Ă©hsĂ©get is, amire mestered korĂĄbban figyelmeztetett.

Hogyha kinyitod a szemed, egy ismerƑs arc tekint le rĂĄd, a szĂĄdhoz poharat tart. - Igyon, kedvesem! - kĂ©rlel kedvesen. Hogyha belekortyolsz az italba, az Ă©hsĂ©g csökken, Ă©s fĂĄradt, nehĂ©z tagjaidba visszaĂĄramlik az Ă©let. - ElnĂ©zĂ©st, hogy meg kellett szakĂ­tanom az utazĂĄst. De MerlintƑl ennyi idƑt kaptunk. Augusztus van. Augusztus huszonötödike. JĂł sokat aludtak.

- MĂ©g Ă­gy sem eleget - suttog melletted Aeralria. MĂ©g nem tĂ©rt vissza a hangja. Ɛ is kortyol a kĂŒlönös italbĂłl. Furcsa ismĂ©t a testĂ©t lĂĄtni. Csak szeme tĂŒkrözi valĂłdi lĂ©nyĂ©t, amit EzĂŒstsĂĄrkĂĄny KeblĂ©n lĂĄthattĂĄl.

Avatar
Mira
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 580
Csatlakozott: 2012.04.04. 20:22
TartĂłzkodĂĄsi hely: A LebegƑ-hegysĂ©g sziklĂĄi között
TovĂĄbbi karakterek: Alyara, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Garien Seardur » 2013.06.12. 19:52

*MET III - Mira*

/Tudom, hogy sikerĂŒl a varĂĄzslatom, nemhiĂĄba voltam magabiztos. AzĂ©rt tudom, mert nem az Ă©n hangom szĂłlaltatja meg a szfĂ©rĂĄk hĂșrjait, furcsa Ă©melygĂ©ssel összetett elĂ©gedettsĂ©g ömlik vĂ©gig rajtam. Sajnos nem sokĂĄig Ă©lvezhetem ezt, mert nem bĂ­rom tovĂĄbb tartani magam. Lehet, hogy meghalok most, de az utolsĂł tettemmel megmentettem Aeralria-t. BĂ©kĂ©sen ragad el a homĂĄly, Ă©n mindent megtettem, a környĂ©k körĂŒlöttem ködbe borul, de nem sokat lĂĄtok mĂĄr belƑle, mert behunyom a szemeimet. De hiĂĄba adtam ĂĄt magam az enyĂ©szetnek egy dal felemel, vagy kiemel engem a pusztulĂĄs folyĂłjĂĄbĂłl a mesterem hangjĂĄt hallom Ă©s az EzĂŒstsĂĄrkĂĄny gyönyörƱ Ă©nekĂ©t. ÉrzĂ©keim visszatĂ©rnek, Ă©rzem, ahogy fogom Aeralria kezĂ©t, ami hiĂĄba hideg, tudom, hogy Ă©letben van. KorlĂĄtaim lettek, nem tehetek meg mindent mĂĄr... VisszatĂ©rtem a testembe, de olyan Ă©hes vagyok, mintha mĂĄr napok Ăłta koplalnĂ©k. Amint kinyitom a szemeimet, egy rĂ©g nem lĂĄtott arc köszönt Ă©s kĂ­nĂĄl meg valami itallal. BĂ­zom benne, Ă­gy nagyon nyugodtan iszom belƑle, amit nagyon jĂłl tettem, hiszen erƑsebbnek Ă©rzem magam tƑle. ~ VarĂĄzsital ~ KonstatĂĄlom./
- Augusztus 25? /Megdöbbenek tĂ©nyleg nagyon sok idƑ telt el, pedig szinte csak pĂĄr percnek tƱnt. RĂĄadĂĄsul abban a pĂĄr percben sokkal többet tanultam, mint valaha Ă©letemben, megkezdtem az utam a varĂĄzslĂłk rögös ösvĂ©nyĂ©n. A mesterem is visszatĂ©r, nĂ©mileg keserƱen, tökĂ©letesen meg tudom Ă©rteni./
- Hova kell menni Ă©s mit kell pontosan tennem? Csak felismernem valakit? /PrĂłbĂĄlok egy kicsit okosabban hozzĂĄszĂłlni a dologhoz. Hiszen ez az egyik, amit megtanultam a sĂĄrga szemem hasznĂĄlatĂĄt. A gyĂłgyĂ­tĂĄst elvetem, biztos vagyok benne, hogy vannak nĂĄlam sokkal jobb gyĂłgyĂ­tĂłk./


(89)
Avatar
Garien Seardur
ZöldfĂŒlƱ
ZöldfĂŒlƱ
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 47
Csatlakozott: 2012.08.24. 09:13
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
TovĂĄbbi karakterek: Rabraquat, Jessie Ellwood, Oldman

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Mira » 2013.06.13. 15:50

*MET III - Garien* [2900. augusztus 25.]

MeglepettsĂ©gedet lĂĄtva Narehys idegesen felnevet. Most lĂĄtod csak, milyen is valĂłjĂĄban: teste körĂŒl tĂŒrkizes villanĂĄsok csillognak, ĂĄm idƑnkĂ©nt fellobban benne a tƱz, mely a szĂ­vĂ©bƑl pumpĂĄlja testĂ©be a meleget. SzemĂ©ben is ugyanazt a izzĂĄst lĂĄtod. EmlĂ©kszel, hogy korĂĄbban egy tƱzforrĂł Ă©rmĂ©t adott neked, valamint, hogy a kƑlĂ©pcsƑ megolvadt a talpa alatt. Ezek Ă©s a most lĂĄtottak alapjĂĄn biztos vagy benne, hogy ez a nƑ a tƱzzel van nagyon szoros kapcsolatban.

- Tudtommal a mestere felvilĂĄgosĂ­totta, hogy jĂł sokĂĄig fognak aludni - mondja feszĂŒlten. - AmĂ­g tanult, sikerĂŒlt Ășjabb informĂĄciĂłkhoz jutnunk, hĂĄla a kapcsolatainknak. - Aeralria felĂ© fordul, Ă©s mĂĄr kettƑtökhöz intĂ©zi szavait: - MĂĄr biztosan tudjuk, hogy eltƱnt Merlin medĂĄlja, Ă©s hogy Ieashoz kerĂŒlt. A medĂĄl hatalmĂĄval rĂĄbĂ­rta Danut, hogy elrejtse Ƒt Ă©s a csatlĂłsait a szemĂŒnk elƑl. A fiĂș feladata lesz bevinni egy csapatot a bĂĄzisra, hogy visszaszerezzĂ©k az Ă©kszert, mielƑtt Ieas lejön ide a Bölcsek KövĂ©Ă©rt. És mindannyian tudjuk, hogy abbĂłl mi következik...

Eszedbe jut a fĂ©rfi terve az istennĂ© vĂĄlĂĄsrĂłl. A kĂ©p lassan összeĂĄll, Ă©s megvilĂĄgosodik szĂĄmodra, hogy a KƑ az utolsĂł hozzĂĄvalĂł, illetve, hogy itt lehet valahol Siurnvor közelĂ©ben. Melletted mestered felĂŒl, arcĂĄt kezĂ©be temeti. Az Ƒ teste is tĂŒrkizfĂ©nyben tĂŒndököl aranyszemeden keresztĂŒl, de az övĂ© sokkal intenzĂ­vebben, mint NarehysĂ©. Több szĂ­n vegyĂŒl bele, Ă©s folyamatosan lĂŒktet, az Ă©g felĂ© pedig megnyĂșlik, ahovĂĄ egy vĂ©kony gyĂ©mĂĄntszĂĄl nyĂșlik fel. A kapocs közte Ă©s nagyanyja között.

- Merlin elĂ© mĂ©sz tehĂĄt - jelenti ki mĂ©g mindig gyönge hangon. - Yerden, adjon nekĂŒnk mĂ©g pĂĄr percet! - szĂłl, mire az emlĂ­tett nƑ bĂłlint, majd elviharzik. LĂĄngok kelnek Ă©letre a lĂĄba nyomĂĄn, de ezt csak az egyik szemeddel lĂĄtod. Amint becsukĂłdik a katedrĂĄlis ajtaja, Aeralria rĂĄd emeli tekintetĂ©t. - KĂ©rlek, segĂ­ts le innen - nyĂșjtja felĂ©d kezeit, Ă©s megrĂ©mĂ­t, amikor egy öregasszony, egy vĂ©gtelenĂŒl öreg nƑ keze Ă©r el hozzĂĄd.

Avatar
Mira
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 580
Csatlakozott: 2012.04.04. 20:22
TartĂłzkodĂĄsi hely: A LebegƑ-hegysĂ©g sziklĂĄi között
TovĂĄbbi karakterek: Alyara, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Garien Seardur » 2013.06.18. 08:01

*MET III - Mira*

+TĂŒzes egy menyecske, mondtĂĄk volna rĂ©gen. vagy mĂ©g most is?+/ElmĂ©lkedek Narehys lĂĄtvĂĄnyĂĄtĂłl, furcsa nekem, hogy ennyire jĂłban legyen valaki a tƱzzel. Csak aztĂĄn nehogy felgyĂșjtson valamit, amit nem szabadna, sajnos azt nem tudom meggyĂłgyĂ­tani, Ășgy sejtem. Pedig az is milyen szĂ©p lehet, ha kinƑnek Ășjra a növĂ©nyek mondjuk. De nekem nem ez a feladatom. Visszamosolygok rĂĄ, ha mĂĄr volt olyan kedves Ă©s megajĂĄndĂ©kozott az Ƒ kedves mosolyĂĄval./
- Persze igen, de nĂĄlam a sokĂĄ az mondjuk 6-8 ĂłrĂĄt jelentett, tudja, kedves Narehys. /Nem tudom mi lehet a hĂĄttĂ©rben, de a szavaibĂłl Ă©s a testtartĂĄsĂĄbĂłl csak Ășgy ĂĄrad a feszĂŒltsĂ©g. RemĂ©lem tudok nekik segĂ­teni. A mondanivalĂłja sem segĂ­t tĂșlsĂĄgosan a hangulaton, mĂ©g Aeralria is rosszabbul nĂ©z ki hallatĂĄn. Ez nekem pont elĂ©g arra, hogy meggyƑzzenek: segĂ­tenem kell!/
- SegĂ­tek. /Mondom halkabban, mint szeretnĂ©m, de az elszĂĄntsĂĄg tĂŒze ott lĂĄngol a szemeim tĂŒkrĂ©ben. Tudom, hogy nĂ©mileg - vagy teljesen - ez mĂĄr eldöntött dolog, de bĂŒszke vagyok rĂĄ, hogy engem kĂ©rtek fel erre. Narehyst elkĂŒldi a mesterem, aki szĂł nĂ©lkĂŒl engedelmeskedik neki. Ahogy a keze az enyĂ©mhez Ă©r valĂłban megrĂ©mĂŒlök, de aztĂĄn az összes kedvessĂ©gemet összeszedve leugrok Ă©s mosolyogva segĂ­tem le Ƒt, erƑs tĂĄmaszt nyĂșjtva neki./
- BĂĄrmit megteszek neked mesterem, ha az helyes. /Igen, valahol mindig Ă©reztem, hogy ezt ki kell mondanom. Nem fogok rĂ©szt venni semmi olyanban, ahol nekem vĂ©rt kell ontanom, remĂ©nykedem, hogy ez soha nem fog bekövetkezni Ă©s mindig tudni fogom, hogy mi a helyes Ășt. +Fiore, Ă©rted is megyek.+ ÍgĂ©rem meg a kedves ismerƑsömnek hangtalanul, ami mosolyt csalogat elƑ az arcomra./


(90)
Avatar
Garien Seardur
ZöldfĂŒlƱ
ZöldfĂŒlƱ
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 47
Csatlakozott: 2012.08.24. 09:13
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
TovĂĄbbi karakterek: Rabraquat, Jessie Ellwood, Oldman

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Mira » 2013.06.21. 21:45

*MET III - Garien* [2900. augusztus 22.]

KijelentĂ©sedre Aeralria hĂĄlĂĄsan elmosolyog. Amikor lesegĂ­ted az asztalrĂłl, valahogy arra leszel figyelmes, hogy minden növĂ©ny felĂ© fordul, Ă©s Ƒ pedig ĂĄltaluk feltöltƑdik, arca ismĂ©t fiatalos lesz, görnyedt hĂĄtĂĄt kihĂșzza. FelkĂșszik mellĂ© a kis ĂĄllatkĂĄja, amirƑl egyelƑre mĂ©g nem tudtad megĂĄllapĂ­tani, hogy mifĂ©le fajba is tartozhat.

Mestered leszakĂ­t egy csodaszĂ©p fehĂ©r virĂĄgot vörös csĂ­kokkal az egyik bokorrĂłl, szĂĄja elĂ© tartja, motyog valamit, talĂĄn mintha Ă©nekelne. Aranyszemeddel lĂĄtod, ahogy hatalmas energiĂĄkat sƱrĂ­t a növĂ©nykĂ©be. AztĂĄn azt is lĂĄtod, ahogy a növĂ©ny elszĂĄrad, ĂĄm mĂ©gis megtartja szĂ©psĂ©gĂ©t, akĂĄrcsak a prĂ©selt növĂ©nyek. A vörös kifakul, halvĂĄny rĂłzsaszĂ­nkĂ©nt csĂ­kozza be a virĂĄg szirmait. Ekkor Aeralria kitĂ©p egy tincset szƑke hajĂĄbĂłl, majd a prĂ©selt növĂ©ny körĂ© erƑsĂ­ti. Az elkĂ©szĂŒlt nyaklĂĄncot aztĂĄn a nyakadba helyezi.

- Ez vigyĂĄz rĂĄd. Ahogy Laurent is fog. - A kis majmocska felugrĂĄl a vĂĄlladra a virĂĄg mellĂ©, belekapaszkodik a hajszĂĄlba. A bundĂĄja nagyon selymes, kicsit csiklandoz. - A virĂĄg megvĂ©d tĂ©ged a mentĂĄlis Ă©s valamennyire a fizikai tĂĄmadĂĄsoktĂłl. Laurent pedig jĂł tĂĄrsasĂĄg lesz, Ă©s eljön Ă©rtem, hogyha szĂŒksĂ©ged lesz rĂĄm, vagy EzĂŒstsĂĄrkĂĄnyra. - Ekkor megölel tĂ©ged, szorosan a keblĂ©re zĂĄr. - Garien, rĂ©gen talĂĄlkoztam mĂĄr bĂĄrkivel is, Ă©s hirtelen olyan lettĂ©l nekem, mintha a gyermekem lennĂ©l. KĂ©rlek, nagyon vigyĂĄzz magadra! - szĂłl aggĂłdva. - És ne felejts el hasznĂĄlni a szemed! Syseneaya ĂĄldĂĄsa kĂ­sĂ©rje utad! - mondja, majd egy anyai csĂłkot lehel a homlokodra. Valahogy Ășgy Ă©rzed, mintha az a hosszĂș ezĂŒstszĂĄl, ami Ƒt az Ă©ggel összeköti, mĂĄr mintha összekötne tĂ©ged is az Ă©gbolttal. Aeralria gondoskodĂł tekintetĂ©t Ă©rzed magadon, mĂ©g ha nem is nĂ©z rĂĄd, hiszen most ismĂ©t a tĂĄvolba rĂ©ved, Ășgy lĂĄtszik, ismĂ©t szeretne magĂĄra maradni.

Laurent közben elkezd ficånkolni, és egészen addig mocorog, míg meg nem indulsz a kijårat felé.

*Bocsi, most lĂĄttam, hogy elkavartam az idƑt, legyen inkĂĄbb 22-e. Az elƑzƑ hsz-eket nem kell emiatt mĂłdosĂ­tanod, mĂ©g egyszer elnĂ©zĂ©st... :oops:*

Avatar
Mira
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 580
Csatlakozott: 2012.04.04. 20:22
TartĂłzkodĂĄsi hely: A LebegƑ-hegysĂ©g sziklĂĄi között
TovĂĄbbi karakterek: Alyara, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Garien Seardur » 2013.06.24. 11:24

*MET III - Mira*

/Nagyon nagy kƑ esik le a szĂ­vemrƑl, ahogy Aeralria megfiatalodik,. Egy ilyen mesternek Ă©s elmĂ©nek nem szabad tĂșl korĂĄn elhagynia ezt a vilĂĄgot. NyilvĂĄn nem elƑször csinĂĄlja ezt, Ă©s a lenyƱgözƑ szĂł erre nem megfelelƑ, nem is tudnĂĄm szavakba önteni a vĂĄltozĂĄst. csak egy valamit, hogy kedves a szĂ­vemnek a dolog. Egy fĂ©l pillanatra elhĂĄtrĂĄlok, ahogy az a denevĂ©rszĂĄrnyĂș-szerƱ lĂ©ny a hĂĄtĂĄra mĂĄszik, de aztĂĄn rögtön meg is nyugszom, az aranyszemem lĂĄtja a közöttĂŒk feszĂŒlƑ aprĂł kötelĂ©ket. MĂ©g valamit lĂĄt, mĂ©g pedig a nyaklĂĄnc elkĂ©szĂ­tĂ©sĂ©t. Nagyon kedves tƑle, hogy ilyet csinĂĄl valakinek. Megdöbbenek, amikor kiderĂŒl, hogy ez bizony az enyĂ©m. Mosoly kĂșszik az arcomra, ahogy nyakamra illeszti, mondhatni tökĂ©letes. BĂĄr a virĂĄg gyönyörƱ, de sosem gondoltam volna, hogy ilyenem lesz. nem taszĂ­t, csak szokatlan az Ă©n Ă­zlĂ©semhez. De tudom, hogy kitƑl van, ezĂ©rt kedves a szĂ­vemnek./
- Köszönöm az ajĂĄndĂ©kot Ă©s a kis... Laurent is, mĂ©g ha csak kölcsönbe is veszem. /Nem, mĂ©g csak vĂ©letlenĂŒl sem lesz a birtokomban, Ƒk ketten nagyon is jĂłl megvannak. Nagy kegyben rĂ©szesĂ­t a mesterem, amit maradĂ©ktalanul meg fogok hĂĄlĂĄlni, Ă©s ha erre nincs is esĂ©ly esetleg, mindent megteszek, hogy bĂŒszke lehessen rĂĄm./
- VigyĂĄzok, amennyire lehet. Nem felejtek el semmit, amit tanĂ­tottĂĄl nekem. Ahogy az enyĂ©met, a tiĂ©det is az Ƒ ĂĄldĂĄsa kĂ­sĂ©rje Aeralria. /fejezem be egy meghajlĂĄssal a vĂ©gĂ©re. Nagyon sokat kaptam, vissza kell adnom belƑle, Ă©s Ășgy kell Ă©lnem, hogy az adomĂĄnyokkal Ă©s ajĂĄndĂ©kokkal amit kaptam, jĂłl sĂĄfĂĄrkodjak, a jĂł ĂŒgy Ă©rdekĂ©ben. Érzem az Ășj kapcsot az ezĂŒstsĂĄrkĂĄnnyal Ă©s lĂĄtom, hogy Aeralria mĂĄr mĂĄshol jĂĄr. A kis izĂ©ke - csak tudnĂĄm, hogy mi ez - meg arra ösztökĂ©l, hogy induljunk. Egy nagy sĂłhajjal Ă©s egy kedves mosollyal bĂșcsĂșzom el mesteremtƑl, a szavak ideje mĂĄr lejĂĄrt Ă©s elmondtunk mindent egymĂĄsnak, amit elmondhattunk./
- Jól van, megyek mår, no /Szólok Laurentre és elindulok kifelé, majd kilépek a kijåraton./


(91)
Avatar
Garien Seardur
ZöldfĂŒlƱ
ZöldfĂŒlƱ
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 47
Csatlakozott: 2012.08.24. 09:13
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
TovĂĄbbi karakterek: Rabraquat, Jessie Ellwood, Oldman

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Mira » 2013.06.26. 10:31

*MET III - Garien* [2900. augusztus 22.] *Aeralria [Ă©rĂĄlria] babĂĄm, nem Arientala. :P*

Odakint Narehys vĂĄr rĂĄd - kicsit kĂŒlönös mĂłdon. Az egĂ©sz teste lĂĄngokban ĂĄll, Ƒ pedig mintha kĂ©t sĂ­k között mozogna. Hallod, amint beszĂ©l valaki:

- Ne a lĂĄngokon keresztĂŒl utaztasd, Narehys. Ne tedd ki ekkora traumĂĄnak. - A fĂ©rfihang valahonnan nagyon ismerƑs neked, de nem tudnĂĄd megmondani, hol Ă©s mikor hallottad. Mikor a mondat befejezƑdik, Yerden tĂŒze kialszik, megint itt van a BĂĄzison. KettƑt pislog rĂĄd, elƑször nem ismer fel, lĂĄtszik rajta, hogy vissza kell szoknia a jelenbe. - Ó! - mondja vĂ©gĂŒl, mikor felfogja, hogy ki vagy. - Ilyen gyorsan vĂ©geztek? Azt hittem, Aeralria mĂ©g egy fĂ©l napot elbeszĂ©lget magĂĄval! No mindegy, jöjjön, menjĂŒnk. IrĂĄny Altmyrca! Volt mĂĄr ott? - kĂ©rdezi, majd belĂ©d karol, Ă©s vĂ©gtelen folyosĂłkon keresztĂŒl vezet, mĂ­g vĂ©gĂŒl kiĂ©rtek az iskola kapujĂĄhoz. Közben szĂ­vĂ©lyesen beszĂ©lget veled, bĂĄrmilyen kĂ©rdĂ©sedre szĂ­vesen vĂĄlaszol, bĂĄr vĂ©gig Ă©rzed a hangjĂĄn, hogy nagyon feszĂŒlt.

Avatar
Mira
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 580
Csatlakozott: 2012.04.04. 20:22
TartĂłzkodĂĄsi hely: A LebegƑ-hegysĂ©g sziklĂĄi között
TovĂĄbbi karakterek: Alyara, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Garien Seardur » 2013.06.28. 15:27

*MET III - Mira*

/KiĂ©rve mĂ©g szoknom kell a kis lĂ©nyt, izeg-mozog a hĂĄtamon, valahogy nem talĂĄlja a helyĂ©t. +Jobbhoz van szokva+ Elvigyorodom, majd meglĂĄtom Narehyst, aki Ă©pp beszĂ©lget valakivel. ValĂłban ismerƑs a hang nekem, tĂșlsĂĄgosan is. +Merlin!+ Jut ok el a felismerĂ©shez, de nem tudok mit csinĂĄlni, mert a vörös hajĂș nƑ tĂŒze tĂșlsĂĄgosan is valĂłsĂĄgos, kĂ©ptelennĂ© teszi azt, hogy akĂĄr egy lĂ©pĂ©st is közelebb menjek. Így nem marad mĂĄs hĂĄtra, mint a vĂĄrakozĂĄs, ami szerencsĂ©re viszonylag gyorsan vĂ©get is Ă©r. A megjegyzĂ©se nem tetszik ugyan, de mindenki Ășgy Ă­tĂ©li meg a mĂĄsikat, ahogy akarja. Ha Aeralria egy fĂ©l napot beszĂ©lgetne "magĂĄval" - amit kötve hiszek, hogy sajĂĄt magĂĄval tennĂ© -, annak biztosan meg vannak az okai.
- Úgy gondolom, hogy Ɛ is ismeri az ĂŒgy fontossĂĄgĂĄt, Ă©s nem kĂ­vĂĄnta akadĂĄlyozni a rĂ©szvĂ©telemet. /Egy enyhe balra-elƑre fejhajtĂĄssal jelzem, hogy itt vagyok Ă©s kĂ©szen ĂĄllok./
- Nem, sajnos mĂ©g csak H'Sekiratban voltam, Ă©s ott sem töltöttem tĂșl sok idƑt /VĂĄlaszom illedelmes, Ă©s izgalomrĂłl ĂĄrulkodik. Igen, a jövƑ izgalmas Ă©s fĂ©lelmetes egyszerre, hiszen annyi kĂ©rdƑjel van, amire eddig nem kaptam vĂĄlaszt, hogy azt felsorolni sem lehet. De majd idƑvel megkapom azokat is, tĂŒrelmes vagyok./
- Indulhatunk Narehys kisasszony.


(92)
Avatar
Garien Seardur
ZöldfĂŒlƱ
ZöldfĂŒlƱ
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 47
Csatlakozott: 2012.08.24. 09:13
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
TovĂĄbbi karakterek: Rabraquat, Jessie Ellwood, Oldman

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Mira » 2013.09.01. 11:13

*MET III - Garien* [2900. augusztus 22.]

- Helyes - mondja szĂ­ntelen hangon mestereddel kapcsolatban.

Az iskolĂĄbĂłl kilĂ©pve a vĂ­zalatti, lĂĄva-közeli vĂĄros utcĂĄin haladtok. Yerden arcĂĄra kĂŒlönös mosoly ĂŒl ki, ahogy megcirĂłgatja arcĂĄt a hƑ. Kicsit meleged van a jelenlĂ©tĂ©ben. KorĂĄbban is Ă©rzĂ©kelted ezt az Ă©rzĂ©st, ĂĄm a karizmĂĄjĂĄnak Ă©s a bĂĄjĂĄnak tulajdonĂ­tottad. Most megfigyelheted aranyszemeddel, hogy a nƑ lĂ©lektĂŒkreiben örök tƱz lĂĄngol. Mintha Ƒ maga is tƱzbƑl lenne. Ez kĂ­vĂĄncsivĂĄ tesz, de Ășgy Ă©rzed, nem ez a megfelelƑ pillanat arra, hogy rĂĄkĂ©rdezz.

- AltmyrcĂĄba a FogadĂłcsarnokban felĂĄllĂ­tott tĂ©rkapun fogunk eljutni. A vĂĄros jelen pillanatban kicsit... lehangolĂł. Mert ugyebĂĄr mindenki itt van. JĂł, persze odafönt is van egy-kĂ©t mĂĄgus, de fertƑi lakosok szĂĄma jelenleg elenyĂ©szƑ. Annyit Ă©rdemes mĂ©g tudni a vĂĄrosrĂłl, hogy jelenleg fejlett vĂ©delmi rendszerrel rendelkezik, tehĂĄt gyakran meg kell majd ĂĄllnom, hogy ĂĄt tudjunk haladni ezeken a... nevezzĂŒk Ƒket buborĂ©koknak.

Miközben beszĂ©l, a kis utcĂĄk szĂ©p lassan elfogynak, Ă©s egy fƑĂștra Ă©rtek ki. Sok-sok ember van itt, mindegyikƑjĂŒkön fel tudod fedezni a mĂĄgia nyomait, de egy idƑ utĂĄn olyan sok lesz a vizuĂĄlis informĂĄciĂł, hogy belefĂĄjdul a fejed, Ă©s csillagok kezdenek el cikĂĄzni aranyszemed elƑtt. Amikor a fĂĄjdalom odĂĄig fokozĂłdik, hogy meg kell ĂĄllnod egy percre pihenni, Narehys aggĂłdva figyel.

- MondtĂĄk, hogy adtak valamit magĂĄnak, de nem hittem volna, hogy ekkora terhet fog jelenteni - szĂłl anyai hangon. Ám mielƑtt bĂĄrmi mĂĄst is mondhatna, vagy tehetne, Laurent az egyik mancsĂĄval megcsapja a szemed. ElƑször megijedsz, de a fĂĄjdalom csökkenni kezd. Nem mĂșlik el, de jĂłval enyhĂ©bb lesz.

*A +30hsz-t ne felejtsd el felĂ­rni a szĂŒlinap miatt. :)*

Avatar
Mira
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 580
Csatlakozott: 2012.04.04. 20:22
TartĂłzkodĂĄsi hely: A LebegƑ-hegysĂ©g sziklĂĄi között
TovĂĄbbi karakterek: Alyara, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Garien Seardur » 2013.09.02. 10:00

*MET III - Mira*

/Nagyon Ă©rdekes ez a vĂĄros, lĂ©legzetelĂĄllĂ­tĂł. Mintha a kövek folynĂĄnak Ă©s Ă©gnĂ©nek egyszerre, ami lehetetlen, fƑleg Ășgy, hogy gƑz sem keletkezik. Vagy az Ă©n tudĂĄsom kevĂ©s ehhez, vagy rĂĄ lehet ezt is fogni arra, amit nem Ă©rtĂŒnk egyetlenegy szĂłval: mĂĄgia. Yerden szeme tƱzben Ă©g, nagyon furcsa, mintha tƱzlĂ©ny lenne, vagy ilyesmi./
- Rendben. Szerintem nem lesz lehangolĂł szĂĄmomra, hiszen mĂ©g nem lĂĄttam. Ha pedig teljes pompĂĄjĂĄban mutatkozik ismĂ©t, akkor lenyƱgözhet Ășjra. /Mondom szelĂ­den Ă©s követem a kĂ©t vezetƑmet. Ekkor Ă©rĂŒnk ki egy hosszabb Ă©s szĂ©lesebb Ăștra. Az aranyszemembe szinte összefolyik az informĂĄciĂł, ami hirtelen beletĂłdul, fĂĄjni is kezd a fejem rendesen. HiĂĄba prĂłbĂĄlok koncentrĂĄlni, szĂ©tszedni az informĂĄciĂłkat, vagy csak egyszerƱen figyelmen kĂ­vĂŒl hagyni Ƒket, esetleg kikapcsolni a kĂ©pessĂ©get, nem megy. Meg is ĂĄllok Ă©s csukott szemekkel hallgatom, ahogy Narehys beszĂ©l./
- Én sem hittem /FĂĄjdalomba torzul egy kis ideig az arcom, majd a kis lĂ©ny, amit kaptam egyszerƱen szembecsap. MĂĄr Ă©pp felmordulnĂ©k, hogy "köszi, ez mĂ©g kellett", de a fĂĄjdalom a csapĂĄs utĂĄn nagymĂ©rtĂ©kben lecsökken. VĂ©gĂŒl is csak a hangsĂșly mĂĄs, a mondanivalĂł ugyanaz.
- Köszönöm Laurent /Megvakargatom a kis lényt, majd Narehysre és Yerdenre nézek./
- Azt hiszem mehetĂŒnk tovĂĄbb.


(123) (+30 a szĂŒletĂ©snapi bĂłnusz miatt)
Avatar
Garien Seardur
ZöldfĂŒlƱ
ZöldfĂŒlƱ
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 47
Csatlakozott: 2012.08.24. 09:13
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
TovĂĄbbi karakterek: Rabraquat, Jessie Ellwood, Oldman

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Froeira Lullaby » 2013.09.08. 20:42

[2900. jĂșlius 22.]

/ÓrĂĄkig elbeszĂ©lgettem volna Gariennel. Olyannak tƱnt, akivel bĂĄrmilyen tĂ©mĂĄban lehet eszmecserĂ©t folytatni. Ahogy a Sagrada FamĂ­liat emlĂ­tette, megelevenedtek bennem a kĂ©pek, amiket az Ă©pĂ­tĂ©szeti elƑadĂĄsokon vetĂ­tettek nekĂŒnk. (EgyĂ©bkĂ©nt is nagy csodĂĄlĂłja vagyok GaudĂ­nak, plĂĄne a Casa BatllĂłnak.) Annyi fantasztikus hely Ă©s Ă©pĂŒlet volt a vilĂĄgunkban, amiknek ma mĂĄr pora sem maradt feltehetƑleg – ez pedig igazĂĄn elkeserĂ­tƑ. SzĂ­vesen bejĂĄrtam volna Gariennel a szĂŒlƑvĂĄrosĂĄt; kĂ­vĂĄncsi volnĂ©k azokra a helyekre, amiket szeretett – sok mindent elmond egy emberrƑl az, ahogy egy vĂĄroshoz viszonyul. MĂ©g a Barca egyik meccsĂ©re is szĂ­vesen elmentem volna vele. Ugyan nem vagyok egy nagy sportember, mĂ©g nĂ©zni sem kifejezetten szeretem, de lĂĄssuk be, egy olasz hamar megtanulja Ă©rtĂ©kelni a jĂł focit.
Teljesen elbambultam, s mikor feleszmĂ©ltem, teaivĂĄssal prĂłbĂĄltam palĂĄstolni izgatottsĂĄgomat. Azonban akkora kortyot akartam egyszerre legyƱrni a torkomon, hogy fĂ©lre is nyeltem, s köhögni kezdtem. HĂĄla az Ă©gnek, Garien nem vehette Ă©szre a szerencsĂ©tlenkedĂ©semet, mert abban a pillanatban benyitott Melony Ă©s elhĂ­vta Ƒt. Mire felĂ©m pillantott mĂĄr tökĂ©letesen normĂĄlisnak tƱntem, egy kis arcpirossĂĄgtĂłl eltekintve – ami mĂ©g inkĂĄbb elmĂ©lyĂŒlt, amikor megfogta, s megcsĂłkolta a kezem./ +Ez a fiĂș tĂșl lovagias erre a vilĂĄgra /futott ĂĄt az agyamon.
MĂĄr rĂ©g elmentek, amikor az arcom vĂ©gre visszanyerte termĂ©szet adta sĂĄpadt szĂ­nĂ©t. (Nem egĂ©szen szoktam mĂ©g hozzĂĄ, hogy ebben a szƑke, tejfehĂ©r formĂĄban sokkal jobban kiĂŒtköznek rajtam az Ă©rzelmeim.) SajnĂĄltam, hogy Gariennek olyan sietƑsen kellett tĂĄvoznia, s furdalta az oldalamat, hogy ki lehet az a hölgy, aki Garient keresi./ +TalĂĄn az angyal, akirƑl korĂĄbban mesĂ©lt? Akit meggyĂłgyĂ­tott. De Ƒ hogy kerĂŒlne ide? Tudtommal itt csak „mĂĄgiahasznĂĄlĂłk” vannak.
/Minthogy Melony kĂ­sĂ©rte ki Garient a lĂĄtogatĂłjĂĄhoz, senki nem maradt, akivel tĂĄrsaloghattam volna. Kapcsolatok kialakĂ­tĂĄsĂĄban sosem voltam valami ĂŒgyes, mindig butasĂĄgokrĂłl hadovĂĄltam vagy egyĂĄltalĂĄn meg se szĂłlaltam. Azokba, akiket a barĂĄtaimnak nevezhettem, mindig csak belebotlottam – nĂ©ha szĂł szerint is, lĂĄsd: Garien –, az erƑltetett barĂĄtkozĂĄs tĂșlsĂĄgosan feszĂ©lyezett. Úgyhogy maradtam a helyemen, szĂ©pen csendben iszogattam a zöldteĂĄmat, Ă©s igyekeztem nem tudomĂĄst venni a nĂ©ha-nĂ©ha magamon Ă©rzett furcsa tekintetekrƑl./ +Persze, Ă©n vagyok az Ășj lĂĄny, az idegen. Nem meglepƑ, hogy kinĂ©znek innen, hiszen a legkevĂ©sbĂ© sem hasonlĂ­tok rĂĄjuk. Csak egy ĂŒgyetlen fruska vagyok, akinek halvĂĄny fogalma nincs arrĂłl, hogyan varĂĄzsoljon
 miközben Ƒk egyĂ©rtelmƱen mesterei a mĂĄgiĂĄnak, vagy legalĂĄbbis lassan azok lesznek. Sokkal egyszerƱbb volt nem törƑdni velĂŒk, amĂ­g Garien itt volt – Ƒ kĂ©pes lekötni minden figyelmemet. AzĂ©rt annyira mĂĄr nem vagyok Ă©rdekes, hogy idejöjjenek Ă©s udvariasan elcsevegjenek velem. Nem is baj, az sokkal rosszabb lenne. Szeretek a sajĂĄt gondolataimmal teĂĄzgatni, belsƑ monolĂłgokat szavalni. Igen, ez sokkal jobb, mint idegenekkel idegesen tĂĄrsalogni. MagĂĄnyos farkasnak szĂŒlettem, ez a helyzet. Mondjuk annak is megvan a szĂ©psĂ©ge, ha valakivel akkor is tökĂ©letes összhangban vagy, ha csak ĂŒltök egymĂĄs mellett Ă©s egy szĂłt sem szĂłltok. Alexandre

/MegrĂĄztam a fejem, s nyomban el is hessegettem a magĂĄnytĂłl csöpögƑ gondolataimat.
MĂĄr rĂ©g megittam Garien teaadagjĂĄt is, amikor Ășgy döntöttem befejezem a vĂĄrakozĂĄst, „ide ma mĂĄr biztosan nem jön vissza”. Visszamentem a szobĂĄmhoz, de ahelyett, hogy bementem volna, visszafordultam Garien ajtajĂĄhoz. Egy pillanatig mĂ©g hezitĂĄltam, nem akartam Ƒt zavarni, de vĂ©gĂŒl csak gyƑzött a kĂ­vĂĄncsisĂĄgom/magĂĄnyom/aggodalmam, s bekopogtam./
-Garien? Garien! /kĂ©rdeztem elƑször halkan, majd hangosabban szĂłlĂ­tottam meg./ -Garien, itt vagy?
+A manĂłba! Nincs itt. Vagy az is lehet, hogy nem akar velem beszĂ©lni
 TalĂĄn rossz hĂ­rt kapott. De vajon mit? Esetleg bent van nĂĄla a hölgy, akit Melony emlĂ­tett. Nem illene megzavarnom Ƒket.
/Feladtam a kopogtatĂĄst Ă©s inkĂĄbb bevettem magam a szobĂĄmba. Lehuppantam az ĂĄgyamra, s a kezembe vettem a könyvem. VĂ©gigpörgettem a lapokat, majd az utolsĂł, ĂŒres oldal sarkĂĄt letĂ©ptem. MĂ©g soha azelƑtt nem tettem kĂĄrt könyvben – leszĂĄmĂ­tva, amikor ĂĄltalĂĄnos iskolĂĄs koromban egy idƑben szĂ©ttĂ©pkedtem a tankönyveim fedelĂ©t, miközben tanultam (fogalmam sincs, miĂ©rt). Olyan Ă©rzĂ©s volt, mintha magambĂłl szakĂ­tottam volna ki egy darabot. Mindig is szorosan kötƑdtem a könyvekhez, de ebben a vilĂĄgban rĂĄadĂĄsul ez az egyetlen tulajdonom – meg az az önkĂ©nyesen elfoglalt hĂĄz AltmyrcĂĄban. KerĂ­tettem egy Ă­rĂłalkalmatossĂĄgot Ă©s aprĂł, Ă©les betƱkkel rĂĄkörmöltem egy rövid ĂŒzenetet Gariennek.

Garien,
RemĂ©lem, minden rendben. Ha szĂŒksĂ©ged van valamire vagy valakire a szobĂĄmban megtalĂĄlsz. (Ha mĂ©gsem, gyanĂ­tom, Melony tudni fogja, merre keress.)
Fiore

Kimentem a folyosĂłra Ă©s becsĂșsztattam a cetlit az ajtaja alatt./ +AkĂĄr itt van, akĂĄr nem, ezt biztosan megtalĂĄlja. Csak biztos akarok lenni benne, hogy jĂłl van.
/Egy pillanatra mĂ©g drĂĄmaian az ajtajĂĄnak dƑltem, aztĂĄn visszasomfordĂĄltam a szobĂĄmba. LefekĂŒdtem az ĂĄgyra, s a Werthert olvastam. KizĂĄrtam az egĂ©sz vilĂĄgot, minden aggodalmamat, minden fĂ©lelmemet, minden bĂĄnatomat, Ă©s csak a szavakra koncentrĂĄltam./

(123)


*Visszatértem. :)*


*+30 hsz a szĂŒletĂ©snap miatt - Rab*
Avatar
Froeira Lullaby
ZöldfĂŒlƱ
ZöldfĂŒlƱ
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 8
Csatlakozott: 2012.09.22. 18:19
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Mira » 2013.12.25. 20:15

*MET III - Garien* [2900. augusztus 22.]

- Biztos Ă©rdekesnek fogja talĂĄlni a vĂĄrost - mondja kĂ­sĂ©rƑd mĂĄr azon a lĂ©pcsƑsoron, ahonnan elƑször megközelĂ­tetted a BĂĄzist. A FogadĂłcsarnok kƑajtaja közben folyamatosan kitĂĄrul - illetve pontosabban felmegy. - No, jöjjön, ne vĂĄrakoztassuk meg a többieket.

BelĂ©pve a sötĂ©t terembe, Narehys valahogy furcsĂĄn izzani kezd, megint csak a szemed lĂĄttatja veled ezt a kĂŒlönös kĂ©pet. Mintha Ƒ maga vilĂĄgĂ­tanĂĄ be a termet, pedig csak a kis gyertya lĂĄngja ragyog a kezĂ©ben, amit idƑközben meggyĂșjtott.

A falon rengeteg rĂșnĂĄt Ă©s kĂŒlönös jelet lĂĄtsz, mĂ©gis valahogy megĂ©rted a szöveget, a varĂĄzslatot. Ez egy ima az istenekhez, egy fohĂĄsz a vĂ©delemĂ©rt Ă©s a biztonsĂĄgĂ©rt. A boszorka megĂ©rint egy szögletes jelet a falon, amirƑl valahogy tudod, hogy a kapu rĂșnĂĄja. Felhangzik a kĂĄntĂĄlĂĄsa:

- Kin'hone. Verver del'rod angvorser tasburaugh tinkim therrothath! Dandar riegver aughild! Hinjet, ough'dra adrtai! Vuan; st'rakech lireri stranyther enler ghabel! Verver del'rod angvorser tasburaugh tinkim therrothath! Kin'hone...

Ezzel az igĂ©vel jöttetek ide is, felismered. A nĂ©gyszögletes rĂșna felragyog, Ă©s elkezd nƑni, közepĂ©ben pedig felizzik a teleportkapuk szokĂĄsos fĂ©nye. TĂĄrsad prĂłbakĂ©pp bedugja a kezĂ©t a kĂ©kes anyagba. Elmosolyodik, amikor a teleportkapu megfelelƑnek bizonyosul. SzĂłtlanul belĂ©p a közben embermĂ©retƱre növekedett kapuba. Pillanatokon belĂŒl Te is követed, Ă©s vĂ©gre valahĂĄra a FertƑben talĂĄlod magad.

*Fro, Neked kĂŒlön reagot fogok Ă­rni ugyanide majd valamikor. Garien, Ă­rj nyugodtan vĂĄlaszt mĂĄr az Ășj helyszĂ­nre.*

Avatar
Mira
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 580
Csatlakozott: 2012.04.04. 20:22
TartĂłzkodĂĄsi hely: A LebegƑ-hegysĂ©g sziklĂĄi között
TovĂĄbbi karakterek: Alyara, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Mira » 2013.12.25. 23:12

*MET III - Fro* [2900. jĂșlius 22.]

Kellemesen telnek a percek, az ĂłrĂĄk könyved segĂ­tsĂ©gĂ©vel. Egy idƑ utĂĄn mĂĄr Ă©szre sem veszed, de az ĂĄlom kezdi rĂĄd terĂ­teni bĂ©kĂ©s fĂĄtylĂĄt. Erre rĂĄeszmĂ©lve gyorsan pizsamĂĄba bĂșjsz, majd befekszel a pihe-puha ĂĄgyba.

Álmodban egy tisztĂĄson fekszel, körĂŒlötted madĂĄrcsicsergĂ©s hangzik fel, a szĂ©l mozgatja az erdƑ fĂĄit. Érdekes, ezek a fĂĄk valahogy rendezetten emelkednek a magasba, a rĂ©gi, gĂłtikus katedrĂĄlisok jutnak rĂłluk eszedbe. Az Ă©gen elkĂșszik egy bĂĄlna, amikor eltĂĄvolodik a felhƑk mögĂ©, felĂ©bredsz.

[2900. jĂșlius 23.]

Egy kellemes dallam szĂłl valahonnan az ablakon tĂșlrĂłl, hogyha felkelsz, lĂĄthatod, hogy odalent a bĂ©rhĂĄz udvarĂĄn egy kalapos, viktoriĂĄnus kori ruhĂĄba bĂșjt fĂ©rfi teker egy hatalmas szerkezetet. Az egĂ©sz Ă©pĂŒlet Ă©bredezik, Ă©s ekkor rĂĄeszmĂ©lsz: ma vĂ©gre (?) elkezdƑdik a tanĂ­tĂĄs.

Avatar
Mira
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
Kalandmester - Polimetron Ă©s Vhinudrat moderĂĄtora
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 580
Csatlakozott: 2012.04.04. 20:22
TartĂłzkodĂĄsi hely: A LebegƑ-hegysĂ©g sziklĂĄi között
TovĂĄbbi karakterek: Alyara, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Siurnvor - A BĂĄzis

HozzĂĄszĂłlĂĄsSzerzƑ: Froeira Lullaby » 2014.01.18. 16:56

/Olyan fĂĄradt voltam, hogy meg sem tudnĂĄm mondani melyik volt a pillanat, amikor elnyomott az ĂĄlom. Mint amikor a vakbelemet mƱtöttĂ©k. Az egyik pillanatban mĂ©g hallottam, ahogy az orvos beszĂ©lt hozzĂĄm – pont arrĂłl, hogyan fogok elaludni –, azutĂĄn elkezdett felettem futni a plafon; a következƑ emlĂ©kem pedig mĂĄr a sötĂ©tsĂ©g, Ă©bren voltam, de nem mertem kinyitni a szemem Ă©s remegtem a rĂĄm terĂ­tett takarĂł alatt. Életem egyik legrosszabb Ă©lmĂ©nye volt. Nem Ășgy az ĂĄlom, ami most vĂĄrt rĂĄm.
MĂ©g mindig a hĂĄtamon fekĂŒdtem, de immĂĄr egy erdei tisztĂĄs közepĂ©n. SzĂ©tterĂ­tettem a karomat Ă©s a lĂĄbamat, mint amikor hĂłangyalt csinĂĄltam gyerekkoromban. Ujjaimmal beletĂșrtam a puha, Ă©lĂ©nkzöld fƱbe, Ă©ppen csak elpĂĄrolgott rĂłla a harmat. Csicseregve suhant el mellettem egy madĂĄr, mindenfelƑl az Ƒ Ă©s tĂĄrsai összehangolt, megnyugtatĂł melĂłdiĂĄja hallatszott. A levegƑ friss volt, mint egy kiadĂłs esƑ utĂĄn, a hƱs szellƑ megborzongatott engem is Ă©s a fĂĄk leveleit is. Az egĂ©sz ĂĄlom egy dalra emlĂ©keztetett, a Within TemptationtƑl az In Perfect Harmony-re, amit rĂ©gen nagyon szerettem, Ă©s meg mertem volna eskĂŒdni, hogy a madarak is ennek a dallamĂĄt dĂșdoltĂĄk.
Lassan ĂŒltem fel, nem volt hova sietnem. Ahogy jobban körĂŒlnĂ©ztem, kĂŒlönös felfedezĂ©st tettem: a fĂĄk bĂĄrhogy kĂłcolĂłdtak is, minden kĂ©tsĂ©get kizĂĄrĂłan tĂșlontĂșl rendezettek voltak ahhoz kĂ©pest, hogy nem ember alkotta Ƒket. Úgy emelkedtek egymĂĄs mellett, mint egy katedrĂĄlis falai, oszlopai, s pillĂ©rei, közĂ©pĂŒtt a legmagasabbra törƑ fĂĄkkal, amik akĂĄr tornyok is lehettek volna. ElƑször azt hittem, egy emelkedƑn ĂĄllnak, de ugyanolyanok voltak, mint a többi, ugyanazon az egyenes talajon. A termĂ©szet csodĂĄs rendszeretetĂ©nek tudtam be a dolgot.
Szerettem volna besĂ©tĂĄlni a fĂĄk közĂ©, felfedezni az erdƑt. Nem mindig voltam a termĂ©szet gyermeke, a tĂșrĂĄzĂĄshoz pĂ©ldĂĄul sohasem fƱlött a fogam, de egy egyszerƱ sĂ©tĂĄra bĂĄrmikor kaphatĂł voltam. MĂĄr Ă©ppen elindultam, hogy belevessem magam a sƱrƱjĂ©be, amikor egy hatalmas bĂĄlna jelent meg a magasban. ElsƑ meglepetĂ©sem utĂĄn rögtön a Galaxis Ăștikalauz villant be. (Mertem remĂ©lni, hogy szegĂ©ny cet nem fog zuhanĂĄsnak indulni egy cserĂ©p petĂșnia kĂ­sĂ©retĂ©ben.)
HĂĄla az Ă©gnek folytatta az ĂștjĂĄt a felhƑk közĂ©, teljes nyugalomban, mintha valĂłban ott volna a helye – s mĂĄr engem is majdnem meggyƑzött, hogy a bĂĄlnĂĄk mindig is a levegƑben ĂșszkĂĄltak, nem a vĂ­zben. ÓriĂĄs, a nappali fĂ©nytƑl ragyogĂł teste ĂĄrnyĂ©kba borĂ­totta az egĂ©sz tisztĂĄst, ahogy elrepĂŒlt felette. Vele egyĂŒtt fordultam, hogy mĂ©g lĂĄthassam eltƱnni a sƱrƱsödƑ felhƑk között.

A következƑ pillanatban a szemem kipattant, s a szobĂĄmban talĂĄltam magam. Örömmel konstatĂĄltam, hogy kivĂ©telesen tisztĂĄn emlĂ©kszem az ĂĄlmom minden momentumĂĄra. Mosolyogva az oldalamra fordultam, s ekkor ĂŒtötte meg a fĂŒlemet egy dallam – mintha ugyanaz lett volna, amit a madarak csiripeltek a tisztĂĄson (bĂĄr az is lehet, hogy bĂĄrmilyen dallamra ugyanezt hittem volna, annyira mĂ©lyen mĂĄszott a fĂŒlembe). Felpattantam Ă©s az ablakhoz rohantam. Egy ƑrĂŒlt mĂĄsodpercig azt remĂ©ltem, hogy az erdƑt fogom megpillantani, de csak a bĂ©rhĂĄz udvara volt ott. EgyedĂŒl egy ViktĂłria kirĂĄlynƑ korabeli ruhĂĄkba öltözött, kalapos fĂ©rfit lĂĄttam. ElƑször nem igazĂĄn Ă©rtettem, mit csinĂĄl, aztĂĄn az ĂĄrnyĂ©kbĂłl kivĂĄlt egy fogaskerekek szĂĄzaibĂłl ĂĄllĂł, mĂ©retes szerkezet, s a fĂ©rfi egy ahhoz tartozĂł kart tekert.
Ekkor a folyosĂłrĂłl mĂĄr ajtĂłmozgĂĄs, lĂ©pĂ©sek Ă©s beszĂ©lgetĂ©s zajai szƱrƑdtek be. FelĂ©bredt a hĂĄz, Ă©n pedig pizsamĂĄban ĂĄcsorogtam az ablak elƑtt. Egy mĂĄsodpercnyi rĂ©mĂŒlet utĂĄn bevetettem magam az aprĂł fĂŒrdƑszobĂĄba, megmosdottam Ă©s ĂĄtöltöztem. FogmosĂĄs közben mĂ©g ĂĄtvillant az agyamon, hogy vajon mihez fogok kezdeni, ha Garien nem jön ki a szobĂĄjĂĄbĂłl, vagy ha kiderĂŒl, mĂ©gsem tanulhat velem. Mikor mĂĄr Ășgy Ă­tĂ©ltem meg, elfogadhatĂł kĂŒlsƑt sikerĂŒlt öltenem, nagy levegƑt vettem, s kilĂ©ptem a folyosĂłra./

(124)

Avatar
Froeira Lullaby
ZöldfĂŒlƱ
ZöldfĂŒlƱ
 
HozzĂĄszĂłlĂĄsok: 8
Csatlakozott: 2012.09.22. 18:19
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]

ElƑzƑKövetkezƑ

Vissza: VĂĄroson kĂ­vĂŒl

Ki van itt

JelenlĂ©vƑ fĂłrumuzĂłk: nincs regisztrĂĄlt felhasznĂĄlĂł