Klinika a város szélén

Re: Klinika a város szélén

HozzászólásSzerző: Alva » 2015.04.18. 13:35

*2900.08.25.*

/Ahogy egyre több időt töltök az öreggel, annál jobban megvagyok róla győződve, hogy kissé bogaras./
+ Ennyire hamisan még nem hallottam senkit sem dúdolni. +
/Félig felvont szemöldökömön, hitetlenkedő tekintetemen, szerintem magában jót nevet az öreg./
- Postán?!
/Bukik ki belőlem a hideg kérdés./
- Futár? Ez egyre jobb...
/Motyogom.
Majd amikor kezdeném kicsit poénosra venni én is az öreg szavait, megáll bennem a levegő./

- Mi?
/Még a "postás, csomag" lehetőségénél is jobban meglepődöm ezen./
- Mármint én? Nem hiszem, hogy egy olyan személyre kellene bíznia, akivel akár több is kijöhetne onnan. Nem félek elvinni oda a két szellemet, de szerintem, több jönne el onnan általam.
/Hangom kicsit merengő, arcom is rendezett./
- Ha meg mégsem tudnék kijönni onnan, apának kevesebb gondja lenne a jövőben.
/Vonom meg egykedvűen a vállam. Szememben halvány szomorúság fénye csillan meg, de az, hogy mi az ok, nem egyértelmű. Ha az öreg egy kicsit is ismeri a családunk történetét, talán megfordul a fejébe, hogy édesanyámra gondolhatok./

{105}
Alva, Victorique de Blois Gosick

Amit a föld adott azt el is veszi,
teremtményeinek ennyi jutott.
Szeretteit csak az temeti,
kinek sorsául ez adatott.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Alva
Fiatal
Fiatal
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2013.02.02. 21:59
Tartózkodási hely: Negapan
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Jelenkori karakter
További karakterek: Mercury Niqecanuwa Mikomi
Tereus
Drun
Lyendryana Daimon
Lamya

Re: Klinika a város szélén

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2015.04.20. 18:37

/A Sámán szemében bujkáló pajkos csillanás előtérbe kerül, ahogy a lány reakcióit hallgatja, hogy annak utolsó megjegyzésére elszivárogjon. Az öreg fejcsóválva megköszörüli a torkát, aztán ismét útnak indul. Alva még ki tudja venni a/
- ...világfájdalom...
/kifejezést a pasas félhangos motyogásából, aztán kis híján az ismét megtorpanó fickónak ütközik./
- Szóval elvinnéd, nagyon helyes... Dícséretes!
/Fordul felé Sámán, majd rövid kuncogás után szemöldökfelvonva, láthatóan némi jókedélyű megelégedettséggel az arcán kérdezi:/

- Aztán mit tennél, hogy ne szabaduljanak ki se a csomagból, se a célállomásról? Hogyan próbálnád megelőzni az ilyesmi /bök a háta mögé hüvelykjével/ baleseteket? Nem biztos, hogy akad a közelben még egy madárszellem, pláne olyan, ami segíteni is hajlandó...
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion

Re: Klinika a város szélén

HozzászólásSzerző: Alva » 2015.10.10. 15:38

*2900.08.25.*

/Követem az idős sámánt. Tempóját tartva, csendben./
+ Már megint nem tetszik neki valami. Pedig csak elgondolkodtam a lehetőségeket. +
/Az öregre tekintek szemem sarkából./
- Igen. Ezt mondtam.
/Kis szünetet tartok, tényleg csak lélegzetvételnyit./
- Elvinném.
/Megállok amikor kérdéseket tesz felém./
- Első körben megkérdezném, hogy mit javasol. Gondolom van valami tárolója, hogy vinni lehessen a lidérceket.
/Karba fonom a kezem./
- Nyilván van valami megszokott procedúra. Hallgatom, hogy mi az. Nekem nem volt még doglom ilyenekkel, szóval nem tudok helyes megoldást találni a problémára.
/Várakozóan tekintek rá./


{106}
Alva, Victorique de Blois Gosick

Amit a föld adott azt el is veszi,
teremtményeinek ennyi jutott.
Szeretteit csak az temeti,
kinek sorsául ez adatott.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Alva
Fiatal
Fiatal
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2013.02.02. 21:59
Tartózkodási hely: Negapan
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Jelenkori karakter
További karakterek: Mercury Niqecanuwa Mikomi
Tereus
Drun
Lyendryana Daimon
Lamya

Re: Klinika a város szélén

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2015.10.10. 17:16

/Sámán vigyora mintha egyre csak szélesedne, majd mielőtt megszólalna, komolyságot erőltet magára./
- Nos, külön tárolóra, szellem- vagy ételhordóra nincsen szükség, pillanatnyilag a kiskomák addig, amíg meg nem érkeznek Gsohtba, a fészekben maradnak, a többi fióka között. /Vigyorogva kacsint egyet, majd kezeit heves mozdulattal széttárja./
- De az érdekel, te, magadtól, saját kútfőből... Vagy megérzésből, netán ösztönből mit tennél velük? Ehhez nem információ kell, csak annyi, hogy oda, belülre figyelj. /Bök csontos ujjaival Alva mellkasára, majd árnyalatnyit közelebb hajol és minden vigyorgásával, bohóckodásával ellentétes módon komoly, szinte szúrós tekintetét a lányéba fúrja./
- Nos? Mit hallasz, ha hegyezed a füled, kisfarkas?
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion

Re: Klinika a város szélén

HozzászólásSzerző: Alva » 2015.12.16. 18:56

*2900.08.25.*

/A fiókák és a fészkek megemlítésekor önkéntelenül is a tollcsomóra tekintek./
- Értem.
/Jegyzem meg félhangosan. Igazából nem lep meg, csupán mást képzelnék el "tárolónak" ilyen célra.
Felemelem fejem, tekintetem rá szegezem újra az öregre, ahogy folytatja mondandóját.
Valamikor még mikor anyám élt, akkor tanultam meg ezt a fajta viselkedést, hogy mindig oda figyeljek arra aki beszél hozzám. Persze vannak személyek akiknek a mondandója rohadtul nem érdekel és ezért nem tekintek rá, nem hogy fülem botját sem hegyezem felé. De a klinika sámánja más volt. Nem csak azért mert olyan "megérinthetetlen" dolgokról beszélt és ezáltal még jobban érezni lehetett a misztériumot körülötte, hanem azért is mert annyi élet tapasztalta volt már, hogy megadtam neki a tiszteletet. Igen, még ebben a helyzetbe is, hogy az amit mond értelmezhetetlen./

- Düm, düm, düdüm... sóhaj... meg az alattunk lévő emeleten az egyik kórteremben veszekednek a nővérkével.
/Jegyzem meg kis közönnyel, egy sóhaj után./
- Végül is mit vár, mit kellene hallanom? Soha nem foglalkoztam szellemekkel, lidércekkel és más misztikus, nem élő lényekkel.
/Szememmel oldalra tekintek./
- Nem mintha az élők érdekelnének.
/Újra rá tekintek./
- Nem hiszem, hogy díjazná a rendfenntartó szerv, ha elkötnék egy hidraulikus-koptert, elrepülnék vele Gsoht fölé, és lepottyantanám a tollcsomót.


{107}
Alva, Victorique de Blois Gosick

Amit a föld adott azt el is veszi,
teremtményeinek ennyi jutott.
Szeretteit csak az temeti,
kinek sorsául ez adatott.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Alva
Fiatal
Fiatal
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2013.02.02. 21:59
Tartózkodási hely: Negapan
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
Speciális: Jelenkori karakter
További karakterek: Mercury Niqecanuwa Mikomi
Tereus
Drun
Lyendryana Daimon
Lamya

Re: Klinika a város szélén

HozzászólásSzerző: Jóindulat » 2015.12.19. 13:08

/Sámán mélyreható tekintete Alva válaszára elveszti vizsgálódó jellegét. Talán, de csak talán mintha halvány árnyék - csalódottság, szomorúság? - suhanna át arcán, aztán az öreg fickó felölti szokott vigyorát./
- Látom, sok mindent hallasz, de annál kevesebbre figyelsz.
/Feddi meg játékosan ujjával a vele szemben állót./
- Tudsz te egyáltalán koptert vezetni? Mit gondolsz, mi történne, ha lezuhanna, a fészek meg megsérülne? Rólad nem is beszélve... /Bosszús mosollyal megcsóválja a fejét./ Nem vagyok benne biztos, hogy egy olyan megátalkodott szellemet is be tudnék fogni, ami belőled lenne... Merthogy te visszatérnél, az tuti. /Röpke oldalpillantást vet a lányra, aztán fordul tovább és újból útnak indul. Alva még elkapja motyogását:/
- Nem, még nagyon nem végeztél.
/Pár lépés után egyébként mintegy mellékesen megjegyzi:/
- Egyébként tényleg nem figyelsz: említettem, hogy én fogom majd elvinni őket Gsohtba. Nem bízom másra a veszélyes munkát.
A jóság nem azonos a jóhiszemű ártatlansággal.

Sub pondere crescit palma!
Avatar
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor
Mesélő - Általános moderátor
 
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2012.04.07. 12:23
Tartózkodási hely: Budapest
További karakterek:
Arich

Ry Fomor
Fiona Freefall
Yllion

Előző

Vissza: Városhatár

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó