Fenrir sátra

Re: Fenrir sátra

HozzászólásSzerző: Fenrir » 2016.03.29. 22:33

* Alyara és Rebel most balra el, ha megint lesztek szaladok vissza*

/Szeretném azt mondani, hogy hamarabb vettem észre az érkezőt mint hogy a sátramhoz ért volna, de a két vendégem túlzottan elterelhette a figyelmemet. A jövevény a sátor bejáratának egyik támoszlopát kopogtatja meg./
- Ez meg ki lehet?
/A sátor bejáratához megyek és félrehúzom a szövetet. A túloldalt Rassia barátom bárgyú képe fogad. /

- Szevasz Ködökön járó, remélem nem zavartam meg semmit.
/Ha nem tudnám hogy kötekedni akar, biztos lennék benne./
- Csak ápolgatom a külkapcsolatokat és nevelgetem a háremem. Mi újság testvér?
/Testvériesen egymás markába csapunk és meglapogatjuk a másik hátát. Közben még néhány csipkelődő megjegyzést küldve a másik fél felé. Végül Rassia tereli komolyabb vizekre a beszélgetést./

- Ulfric küldött. Azt mondta hogy egy bamba mamlasz vagy, aki nem ugrik elég készségesen ha utasítást kap, úgyhogy téged szalajt el a varázslókhoz. És nem, nem mondta hogy mit is kéne ott kezdened, vagy hogy mit akar. De szerintem csak megint szadizna egy sort. Szóval a lényeg, hogy te majd ott úgyis rá fogsz jönni hogy miért küldtek, meg hogy mi a dolgod, meg amúgy se árt néha kirúgdosni innen az a randa képedet. Ja, és mielőtt elfelejtem. Állítólag valami nem teljesen okés a kapuval, szóval előbb H'Sekiratba menj. Nincs kedvem eltemetni úgyhogy vigyázz magadra. Hm.... addig ugye nem baj ha társaságot nyújtok a barátnőidnek?
/Még szerencse, hogy igazi cimborák vagyunk, különben komolyan venném minden szavát./
- Ha bármelyikőjükhöz is hozzá nyúlsz, letépem a fejed és feldugom oda ahol a telihold se éri.
/Kaján vigyorát összeráncolt homlokkal, csillogó szemeit haragos tekintettel ellensúlyozom, aztán mindketten nevetésben törünk ki. /
- Kösz testvér, na megyek és össze szedem akkor magam. Megpróbálok a teliholdra visszaérni.
/Barátian elköszönünk aztán visszatérek a sátor mélyére./
- Lányok, van egy rossz hírem. Ukázba kaptam és ezért most egy rövid időre el kell mennem. Alyara kedves, Rebel itt marad és vigyáz rád, én pedig sietek vissza. Addig is, ez a te otthonod.
/Szélesre tárom a karjaimat és körbemutatok a sátramon./
- Enni, inni van. Ruhát is találsz de nem biztos hogy a méreted. Páran tudták, hogy jön egy vendégem. Mind közeli barát. De hogy pontosan ki érkezik nem kötöttem az orrukra. Ha bármire szükséged van, Rebel el tudja intézni, én pedig sietek vissza. De ha üzensz értem, akkor hátra hagyok mindent és jövök. Rendben?
/Sose voltam híve a könnyes búcsúknak, de Alyarát azért felkapom a földről és alaposan megölelgetem. Búcsúzás után összeszedem magam, felöltözök rendesen és pár fontosabb dolgot egy hátizsákban dobok. /
- Na sziasztok drágáim és vigyázzatok egymásra. És ne csináljatok semmit a sátramban amit én se tennék. /Még egy utolsó meleg pillantást vetek Alyara felé és már csak elfordulva, halkan teszem hozzá:/ Sietek vissza.


* Folytatás a Kapunál
Frissítés: Folytatás ugyanitt csak később*

(214)
"May you be in heaven half an hour before the Devil knows your dead. This all goes sideways and we both end up dead, meet me at the bar, I'm buying!" - Garrus Vakarian, ME3
Avatar
Fenrir
Suhanc
Suhanc
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.09.11. 21:42
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Laki, Legion, Draechen, Murgen

Re: Fenrir sátra

HozzászólásSzerző: Alyara Nirois » 2016.12.09. 22:31

*Fenrir* [2900. augusztus 31., kedd]

/Elgondolkozom az eddig megtapasztaltakon, hogy hogyan is működünk mi, alakváltók. Eszembe jut a megérkezésem napja, amikor ikernővéremmel a fővárosi kávéházban voltunk, legalábbis így rémlik, és a kezem helyén egyszer csak már nem a saját, emberi kezem volt, hanem egy tollas valami volt - egy szárny. Akkor talán a stressz miatt volt minden, de azóta tudom, hogy nem a hangulatváltozások és a hirtelen behatások hatására váltok bőrt. Én nem ösztönlény vagyok, mint a farkasok./

- Nem tudom, hogy hány alakot tudok felvenni. Jelenleg kettőt. De azt tényleg nem tudom, hogy mi a végső határ. Nehéz elmagyarázni, hogy hogy is működik ez az alakváltó dolog /mosolygok./ Azonban megnyugtatlak, Tamás, nem tudom más személyek alakjait felvenni. Ha farkas lennék, akkor is meg tudnátok különböztetni egymástól, nem tudnék pont olyan farkas lenni, mint Ti. Nem lenne olyan a bundám színe, tapintása, szaga. /Egészen komoly a válaszom, mégha tudom is, hogy Tamás viccelődik./ Már mondtam, amikor először voltam itt: róka leszek. A hajam már így is vörös /nevetek felé./ Esetleg eljátszhatnám a frissen átkerült alakváltót. Bloosxban úgy is kevesen ismernek, de ezzel a fura izével az arcomon, meg ilyen fizikai állapotban még ők sem mondják meg, hogy ki vagyok. Nevezz el, és akkor el van intézve még az is.

/Amikor a "hol is fogok aludni?" felé terelődik a szó, és Fenrir arra próbál célozni, hogy esetleg vele kell megosztanom az ágyát, keresztbe fonom mellkasom előtt a karom. Felvonom a szemöldököm./

- Inkább úrinő vagyok, mint vagány. De egye fene. Hozzám érni úgysem fogsz /mondom kissé fenyegetően, de aztán oldom a hangulatot egy bájos mosollyal./ Megfogadom a tanácsod és óvatosan fogok enni. Amennyit kell. /Megsimogatom Tóbiás hátát, amikor Fenrir megemlíti./ Muszáj itt hagynunk? Hozzám nőtt ez a kis vakarcs. +Bár az igaz, hogy elég feltűnő jelenség. /Felsóhajtók./ - Igazad van, itt kell hagynunk. Éééés hogy mi? Vannak itt a környéken sárkányok? Mármint hagyományos, húsvér sárkányok?

/Kikerekedik a szemem. Nyilván tudtam róluk, olvastam róluk, de hiába éltem itt egy ideje – három év, mennyi is? – igazából sosem jutott el a tudatomig, hogy tényleg létezhetnek. Ez még Negapanhoz képest is bizarr./

- Rendben, menjünk, hadd szokjanak /nyögöm ki végül túllépve a sárkányos témán./ Jót fog tenni egy kis pihenés és feltöltődés. Sok volt a stressz mostanában /vigyorgok a farkasokra. Ám mielőtt bármerre is lépnénk, Fenrirt szólítja a főnök, én meg inkább csak leheveredem, miközben várok.

Amikor felébredek, Rebel nincs mellettem, se a patkánya, valószínűleg gyakorol az erdőben, hogy hogyan is kell farkasnak lenni. Tamás szintén sehol, de nem türelmetlenkedem. Lefoglalom magam a sátor felmérésével, Tóbiás tanítgatásával – Nem, nem szabad a vendéglátónk pokrócait lepisilni!; Ne vedd a szádba a tartóoszlopot!; Az Isten szerelmére, ha magadra rántod azt a ládát, nem foglak kiszedni alóla, és nem érdekel, mennyit vernyogsz!... -, és azzal, hogy kicsit megint átgondolom a közelmúltban történteket. Aztán majd megérkezik valaki hozzám./

(253)

Kép
Avatar
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
Arany céhvezér, Mágikus diplomata
 
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2012.04.04. 15:54
Tartózkodási hely: Budapest
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Mira, Laila, Eoryann, Neferadynee

Re: Fenrir sátra

HozzászólásSzerző: Fenrir » 2017.01.19. 23:49

* Pár nappal később...*

/A kis kiruccanásom a varázslók városába szerencsére rövid és eseménytelen volt. Csak egy kis csóválandó-méregetésre kellettem, na meg arra hogy elhozzak pár cuccot a nagy farkasnak. Megjegyzem, továbbra is utálom az itteni városokat. Tele vannak mindenféle lényekkel, a fele lazán pokolra való, és csúnyán néznek az emberre ha letépi egy pióca fejét. Na pont ezért pont engem szalajtottak el ide. Mostanában nem kaptam meg elégszer a pelenka kakisabbik oldalát és Ulfric bátyánk valószínű úgy érzi, így nem edződöm meg kellően. De úgyis csak szeretetből csinálja....
Némi kitérővel a földrész fővárosán át kellett utaznom, ami a kapuknak hála azért nem olyan egyszerű. Még szerencse hogy nem kezdtek el megint az időben dobálni ezek a vackok. Így is beletellett néhány napba mire sikerült vissza érnem.

A csomagot letettem a Fapalotában. És váltottam pár szót pártfogóimmal. Mikor a kötelező köröket lefutottam elindultam az otthonom felé és csak egy apró kitérőt tettem közben, hogy Alyara számára helyi "gyártmányú" ruhákat szerezzek be. Jobb ha egy kicsit beolvad, így is terjed a pletyka nem csak a "hárememről", hanem a különleges vendégemről is. Még szerencse, hogy mi a pletykát csak egymás piszkálására használjuk és még az se veszi komolyan akinek a száját elhagyja.

Az utolsó szakaszon már szinte futva közeledtem a sátramhoz, eddig fel sem tűnt mennyire vágyódom vissza. Lépésre lassítok a sátram bejáratánál és már keresem az ismerős illatokat miközben félrehúzom a bejáratot fedő függönyt és viccelődve szólok be mielőtt belépnék./

- Drágám, hazaértem!


(215)
"May you be in heaven half an hour before the Devil knows your dead. This all goes sideways and we both end up dead, meet me at the bar, I'm buying!" - Garrus Vakarian, ME3
Avatar
Fenrir
Suhanc
Suhanc
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.09.11. 21:42
Karakterlap: [link]
Adatlap: [link]
További karakterek: Laki, Legion, Draechen, Murgen

Előző

Vissza: Sátrak

Ki van itt

Jelenlévő fórumuzók: nincs regisztrált felhasználó