Oldal: 1 / 1

Általános tudnivalók

HozzászólásElküldve: 2012.04.05. 16:15
Szerző: Lynarin Seeragic
A világ:
A 29. század végére, amikor történetünk játszódik, a kontinensek vándorlása befejeződik, de egy egész új világ jön létre. Mindössze egy kontinens van, amit Negapannak neveznek. Ezen a Tíz Város szövetsége a legfontosabb, ahol a természetfelettiek élnek. Emberek egyéb apróbb településeken laknak szétszórva, főleg a kontinens déli részén a vadászok városának környékén. Néhány bátor ember bemerészkedik a mágikus lények városába is, vagy elmegy megtanulni a mágia művészetét a varázslók városába. Ebbe a mágiával átszőtt furcsa természetfeletti világba érkeznek a titokzatos "utazók".

A fátyol:

Van egy kis bolt, minden ország (illetve állam) fővárosában, Budapesten Anna nagyi boltja névre hallgat, Londonban Anne nagyi boltja. Mindenhol más apróbb részleteiben, de egy dologban ugyan az. A kacatok között van egy baldachin. A bolt egy eldugott sarkában áll ez az elsőre áttetszőnek tűnő anyag. Aki átnéz rajta, a takarásában meglát egy gyönyörű apró városmakettet. A legtöbb embernek megakad a szeme a szép kis építményen, amit mintha sci-fi író álmodott volna meg. Aki átlép a függönyön, hogy vessen egy pillantást a makettre, azt elragadja a 29. század. Ahogy a fátyol lehullik a háta mögött elájul, aztán amikor felébred minden megváltozik. Az ember nem az lesz, aki előtte volt, megváltozik a külseje, faja, és gyakran varázserőt kap. A makett is eltűnik, ugyanis az utazó átkerül bele, mert a makett H'Sekiratot ábrázolja.
Innen már csak az ügyességén múlik, hogy 21. századi ismeretével és emberi gondolkodásmódjával hogyan boldogul a varázslat világában, úgy, hogy még új tulajdonságait is meg kell szoknia.

A nyelv:
Kép


Mivel mindenki a föld bármely pontjáról jöhetett, így kérdéses, hogyan érteti meg magát?
A válasz egyszerű. Amikor valaki átlép a fátylon, nem csak a teste változik meg. Aki a 29. században ébred, anyanyelvének tekinti az itteni keveréknyelvet, ami kialakult. Ennek ellenére emlékezhet a saját anyanyelvére, csak eszébe sem jut, hogy nem azt beszéli. Esetleg a vámpírok, vagy más öregebb lények emlékeznek csak a "holt nyelvekre" amiket a bevándorlók beszéltek. Tehát ha teszem azt angolul beszéltél régen és egy vámpír megszólít angolul, érteni fogod, míg aki franciául beszélt, az nem fogja, és így tovább...

A vallás:

A mágikus lények hisznek valamiben?
A sidheknek, angyaloknak van hitük. Ők Danu-t a természet erejét az anyaistennőt tisztelik. A tündérek és goblinok is hisznek benne, de ez náluk nem hit, inkább bizonyosság. A többi varázslények is van efféle "kisistene" de ők nem nagyon fohászkodnak hozzájuk.

És az emberek?
Továbbra is megtalálhatók a nagy vallások az emberek körében: a kereszténység, az iszlám, a buddhizmus, stb. Ám gyakorolni nem tudják a hitüket, mert nincsen hol. Elnyomták őket, a mágikus lények nem tisztelik az ő isteneiket, azt mondják, hogy olyan nincsen, amiben a halandók hisznek.
Így az emberek kisebb szektákban, gyűléseken gyakorolják a vallásukat, továbbra is tartva az évszázados hagyományokat.

És az idősebb vámpírok?
Nos, a vámpírok teljesen más tészta. Lévén, hogy vannak igazán öreg vérszívók is, akik olyan korokból származnak, ahol igazán fontos volt a vallás, ezek a vámpírok igazi hívők. Városukban gyakran tartanak hagyományos szertartásokat, teljesen legálisan. Vannak olyan halandók, akik elmerészkednek egy-egy ilyen istentiszteletre nem törődve azzal, hogy ez az utolsó nekik...

És a vadászok?
A halandók közül talán a vadászok hisznek a legjobban, hiszen ez gyakran elengedhetetlen számukra. A vámpíroknak a szenteltvíz méreg és aki egyszer látja miként olvasztja le a húst az efféle víz egy vérivó csontjáról, az hajlamos elkezdeni hinni. Tehát a hagyományos értelemben vett hithez a legközelebbit, talán a vadászok városában lehet találni. Persze azt is hirdetik, hogy minden mágikus lény a Sátán szolgája, de minden nem lehet tökéletes...