Oldal: 1 / 2

Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 11:59
Szerző: Alyara Nirois

Sziasztok!

Mint tudjátok, Laki és Jóindulat elkezdett dolgozni a fegyvereken, illetve a technikával is ők foglalkoznak a leginkább. Riggs kérésére itt meg lehet osztani a Ti ötleteiteket is, hiszen abban igaza van a katonának, hogy sok minden kimaradhat, ha csak ketten dolgoznak rajta. (Ellenben minél többen dolgoznak valamit, annál kevésbé hatékonyak, erre figyeljetek oda!)

Szeretnék megkérni mindenkit, hogy fogadja el, hogy a vétójog a két Staff tagé. :)

Diskuráljatok, kreatívkodjatok! :D

Alya


Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 14:27
Szerző: Riggs O'Conell
Először is szeretném megköszönni a lehetőséget. :)

A javaslataim messze nem teljes körűek ( nem is ez a célom ), és nem konkrét fegyverekre ( xym6123 puska ) szeretnék javaslatokat tenni, hanem sokkal inkább fegyvertípusokra amiket én szívesen látnék a játékban.


Bolt Pistol/ magyarra fordítva: sorozatvető/
Ez egy Warhammer 40k világából átemelt fegyver. (Ha valaki olvasott Dan Abnett-t, akkor ismerős lehet neki.) Lényében ez egy nagyobb pisztoly féleség, ami robbanó-lövedéket tüzel. ( A tölténynek is külön meghajtása van ) Viszonylag nagy a pusztító ereje, de kicsi a tár.
http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Bolt_Pistol
Kép


Lánckard
Nagyon hasonló egy mai láncfűrészhez. (Szintén Warhammer 40k). Kard alakú, de sokkal könnyebb, mint egy láncfűrész és jóval nagyobb a teljesítménye. - Jövő, fejlettebb technológia, más anyagok, sokkal erősebb motor.
Kép


Energia páncél/Szervó páncél
Űrgárdisták/Iron man, így mindenki biztos ismeri valamelyiket. A páncél fejlettségi foka későbbi vita tárgya lehet (rendelkezzen-e létfenntartó-rendszerrel/egészségügyi-rendszerrel vagy ne? hermetikusan zárjon? adjon repülési képességet vagy ne? mennyire legyen ellenálló maga a páncélzat?). Ez egyértelműen az egyik legnagyobb fejlettségi szintű páncél lenne, ami természetesen a legmagasabb árkategóriába esne.


Energiakard/Lézerkard
Itt el kellene dönteni, hogy melyik legyen. Az energiakard az ugyebár egy konkrét fémkard, amit energiamező vesz körül, és ez ki és bekapcsolható. A lézerkard (Star Wars) egy egészen más technológia. Én az energiakard mellett tenném le a voksomat, pl: markolatba épített energiacellával lenne megoldva az energiamező. Jellemző tulajdonságaiban olyan lenne, mint a lézerkard, bármit át lehetne vágni vele. Ha kifogy az energiacella, sima hideg fegyverként használható tovább.
Kép

Láthatatlanság kérdése:
Mindenkinek ismerős lehet a Predatorok azon képessége, hogy időnként láthatatlanná tudnak válni. Egy ilyen jellegű képesség itt is hasznos lenne (de pl: erősen korlátozott idővel). Több lehetséges megoldás is létezne a rendszerre pl: lehetne egy anyag, vagy egy komplett páncél, ami erre van kihegyezve, de ezek csak még több problémát vetnének fel. Az én javaslatom az, hogy egy holografikus rendszerben képzeljük el a dolgot, mondjuk az alany testén 5-10 holografikus kivetítőt kéne elhelyezni, amik a környező fényt felhasználva gyakorlatilag nagyrészt láthatatlanná tennék az alanyt - ezzel a technológiával amúgy jelenleg is kísérleteznek a japánok. Mivel elég érzékeny technológiáról beszélünk, a „mező” könnyen instabillá válhat, és így az alany is újra látható lesz (lásd mi történik a Predatorral ha megsérül).

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 16:19
Szerző: Ivy Fable
Ha már fegyverek.
Van néhány ötletem, de bevallóm a fegyverek nevét nehezen jegyzem meg ezért csak a leírásokat adnám meg egyelőre. Későbbiekben még lehet vitázni a nevekről és azoknak árairól, de ez már későbbi téma.

Japán fegyverek:
Szerintem nem mondok újat, ha azt mondom, hogy ezek nem sokat változtak az idő múlásával. Vannak cégek melyek, akik ragaszkodtak az eredeti japán fegyverekhez és a legkitartóbb fémekből készítették el azokat.
- Sai,katana, nunjaku, és még sorolhatnám
Bár voltak céhek akik, haladni akartak a korral, és ezekbe a fegyverekbe energiát vezettek, mint Riggs példáján, de ezek közül csak a katana vezet olyan energiát ami átvág mindent. Az ostorba áramot szoktak vezetni, ami nem halálos, de elég ahhoz, hogy az ellenfél elájuljon.

kétélű fegyver:
Sajnos a neve nem jut eszembe ezért csak a leírását tudom megadni. Ez a fegyver borotvaéles és olyan, mint egy íj, csak kard változatban, a penge éles és a modernebb változatainak a vége úgy vág, mint a lézerkard.(lásd fent Riggsnél.)
A fegyvert középen leet megfogni és kialakításának köszönhetően, képes vagy magad körül úgy förgetni, hogy minden körülötted álló megsérüljön. Hasznos fegyver, mikor egy csoport goblin támad rád.

svájci kard:
Kép, Kép
Ez a kard több fegyver kombinációjából jött létre. csak úgy mint a svájci bicskában, rengeteg minden található benne. Át alakítható a fent említett kétélű fegyverré, összecsukható, és ha kell energia fegyverként is használható, és még számtalan funkciója van.
Ez a fegyver nem a legolcsóbb, de az ár a funkciók számától is függ. Egy tárcsa van a kard markolata felett, melyet eltekerve kiválaszthatod a számodra kedvező funkciót.
Az alap daraboknál az általam felsorolt négy funkció áll fent, bár létezik csak az első három funkcióval ellátott darab is.
És ha már nincs rá szükséged, összecsukva tárolhatod a tokjában.

körpenge:
Ez egy egyszerű, de hatásos fegyver(eredeti nevére nem emlékszem sajnos.), mely ismerős lehet A wolverine sorozatból, ezt használta a bérgyilkosnő. Ez egy egyszerű íves fémdarab, de ha a rajta lévő dombot megnyomod, akkor abból újabb fémdarabok jönnek elő fokozatosan, míg végül egy fémkörré nem válnak, melynek a szélei borotva élesek. (a markolat, amin a gomb van, az az egyetlen tompa része.)
Bevallom, ezt csak gyakorlott fegyverforgatóknak, merem csak ajánlani, mert könnyen megsebezheti vele magát az ember.

*Ha bármi kritizálni való lenne, akkor azt pm-ben kérném, hogy korrigálhassak.

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 16:31
Szerző: Serakris Valentius
Ha megengeditek én is megosztok pár elképzelést bizonyos fegyverekről meg működési elveikről, csak hogy okoskodhassak kicsit :) .

Lézerek:
Egy már manapság is rengetegféleképpen előállítható dologról van szó, és IRL ereje abban rejlik hogy rendkívül fókuszált, sok energia sűrűsödik kis helyre, és a távolsággal sem szélesedik ki nagyon a nyalábja, tehát látványban igen vékonyka. Ha fegyvert is csinálnak belőle, a látványos lézernyaláb mindig egy ponttól-pontig tartó hosszú valami lesz, és nem olyasmi mint a Star Wars filmekben lévő lövedék, inkább olyasmi mint a Star Trek vagy Warhammer40000 fegyvereinél.
Olyan energiáknál aminél komoly sérülést lehet okozni már bőven feltehetjük hogy a levegő molekuláit szépen felhevíti, gerjeszti, meg ilyesmi, ezért is hagyhat levegőben (vákuumban nem) látható nyomot. Nomeg a por, és egyéb koszok amik a levegőbe mindenütt jelen vannak, azokon is szóródik. A szóródás energiaveszteséggel jár ami azt jelenti hogy a köd, füst meg ilyenek kicsit lefékezik az erejét a dolognak. IRL a felületeken való szóródás véletlenszerű és veszélyes is lehet, mert sok "tört nyaláb" sokfelé szétforgácsolódik, ember szemébe megy meg ilyesmi, ezért is kellhet védőszemüveg. Impulzus üzemű scifi fegyvereknél (lövedékszerűen kibocsájtott rövid idejű lézer) ezt még lehet úgy is kezelni mintha gellert kapott volna a lövedék :) .

Védekezni ellene sokféleképp lehet, valami futurisztikus módon sokat kibíró anyaggal is el lehet intézni, vagy akár egyfajta láthatatlansággal is, ami a lézer fényre (arra a hullámhosszra) teszi láthatatlanná a védekezőt. (Egyébként a láthatatlanság is többféle lehet, de ha valami átereszti a fényt vagy a fény megkerüli, akkor ez igaz lesz a lézerre is, persze nem feltétlen a teljes elektromágneses spektrumra, plusz beiktatható olyan dolog is hogy a láthatatlanság-szerkezet nem bírja a túlterhelést :) . Fun fact: Tettek már anyagot láthatatlanná rádióhullámokra, viszont szemmel az ilyen látható marad. )
Másik dolog, a Tükör. Igazából egy egyszerű szobatükröt egy fegyver-erejű lézer ugyanúgy kiéget mint bármi mást, sőt könnyebben, mivel a visszaverő réteg rajta viszonylag vékony. Annyi hogy előtte sokkal nagyobb eséllyel "kap gellert" a nyaláb, valszeg a tükröződésnek megfelelő adott irányba, de a tükröt utána már nem nagyon lehet használni semmire. Vannak speciális lézertükrök amik sokkal jobbak ilyentéren, és valszeg a jövőben piszok könnyen előállítják őket, akár olyanokat is amik a maiakhoz képest állíthatóak lehetnek hogy a megfelelő színű (frekvenciájú) lézereket verjék vissza, szal hadászati szempontból már elképzelhető hogy védekezésnek alkalmazzák.
Akár olyan "füstgránát" szerű valami is elképzelhető, ami olyan anyagot juttat a levegőbe, amin a lézer nagyon erősen szétszóródik, és kvázi csak a "felhőt" világítja meg, de át nem nagyon jut rajta.

Amit olvastam amúgy a mostani technológia rovatban a lézerekről az nekem kicsit "alultápláltnak" tűnt. Nem egészen előnyös sztem hadászati szempontból ha egy tár ellövése után órákat kell töltögetni a fegyvert, vagy épp a csatamezőn dobhatják el, mert már nem veszik hasznát. A warhammer40k-s típusú "tölthető energiacella" egy katonabarátibb megoldás, kvázi viszatölthető és lecserélhető tár vagy töltényszerű cellarendszer, a lényeg hogy hasonlóan működik mint a szilárdmagos lövők (hagyományos fegyverek) esetében. Annyi előnye van, hogy nem kell eldobni a tárat/cellákat, hanem el lehet rakni későbbre, ezek feltöltése meg már nyugodtan igénybe vehet annyi időt ami le van írva. (Most eszembe jutott hogy lehet hogy eredetileg is így képzeltétek, ez esetben csak a leírás nem volt egyértelmű nekem.)

Nah mostani adagba ennyi fért, remélem azért elősegítettem ezzel a kreatívkodást, vagy tisztáztam bizonyos félreértéseket. Majd még írok ezekről, mert van egy csomó másmilyen fegyver is amit scifikben szoktak használni, pl: Plazmafegyver, Railgun/Gauss, Mikrohullámú fegyver, EMP, Szónikus, ésatöbbi.

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 17:33
Szerző: Laki
Na beleszólok:

Bolt fegyverekre én is gondoltam de az eredeti "Gauss" megoldással. Kidolgozás alatt.
Lánckard: Meg se halljam még egyszer!
Szervopáncél: Tervben van, a Vasember és a Starcraftból berítve kicsit.
Energiapengék: A végére fogom hagyni, mert sok órányi Wookipedia olvasás kell hogy jó legyen.
Láthatatlanság: Kösz hogy eszembe juttattad, ötletem van rá.

Japán fegyverek tuningolása, hát mit mondjak. Van rá mód de pont a lényegét veszítené el, a katana pedig ha nem úgy készül ahogy, akkor csak egy görbe kard.
Pengebot, hm... jó ötlet, ki lesz dolgozva.
"Svájci kard"? Toronyóra lánccal... elképzelhető de valószínűtlen, hogy foglalkoznék vele.
"Körpenge" ismertebb nevén Chakram vagy Glaive. Simán létezhet, még valamilyen mértékig "összehajtogatós" formában is. De mellesleg én semmilyen fegyvert nem adnék nem hozzá értő kezébe.

Krizz, ezennel előléptetlek személyes tanácsadómmá.

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 18:05
Szerző: Riggs O'Conell
Mi a gond a lánckardal? Technikailag ez a legegyszerűbben kivitelezhető. Megkockáztatom hogy a Birodalmi Gárda által használt verzió már akár 2013-ban is előállítható, működőképes változatban. A technika már most létezik amivel létrehozható. Láncfűrész is van 50 éve. Azóta pedig fejlődött a technika. ( Pláne 900év alatt. ) Persze ha van valami indok is, azt megértem. De egyelőre értelmezhetetlen számomra ez az ellenzés.

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 18:48
Szerző: Laki
"Látom magam előtt a képet, ahogy a WH eredeti alkotói ülnek a kocsmában, megfáradva az egész napos alkotástól.
- Te bakker, kéne valami ütős ötlet. A lézerkardot már elloptuk, de valami nagyon sirály, valami olyan kéne, ami csak nálunk van.
Aztán elmegy az ablak alatt egy favágó....
- Bakker! Ez az, adjunk a kezükbe láncfűrészt, és nézzen ki mint egy kard!
- Te hülye, ezt már a japánok elsütötték.
- Nem baj, azt úgyis csak a mangások látták. Meg az olyan volt mint egy kard, ez inkább kard lesz ami láncfűrész... oké? Zsír!"

Szóval, az a bajom a lánckarddal, hogy egy otromba, effektíven használhatatlan, logikátlan fegyver. És ha már szervo páncél, molekuláris vértek, energiafegyverek vannak, senki nem fog láncfűrésszel a hóna alatt sétálni. De persze ha a karaktered összeeszkábál egyet, szíve joga. A technológia megvan, de értelmetlen fegyver.

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 19:34
Szerző: Serakris Valentius
Pár hozzáfűzés a lézerekhez még:
-A lézer ereje a távolsággal csökken (oké most meg nem mondom pontosan mennyit, ehhez már számolni kéne :) )
-A lézernek is lehet visszarúgása. A hagyományos fegyvereknél azért van mert van lendületmegmaradás, a golyónak van valamennyi lendülete, ugyanennyi lesz a fegyvernek is csak hátrafelé. A Fotonoknak (fényösszetevők) is van lendülete, ez az energiától is függ. Még az ilyen "gyenge" cuccoknál ami nekünk van emberileg nem érezhető (de mérőműszerrel kimutatható) a dolog, de a military-grade cuccoknál, főleg inkább a mega-giga erejű dezintegrációs fegyóknál már lehet érezhető ereje.

Egyébként, és ez a sima fegyverekre is vonatkozik, egy olyan világban ahol van antigravitációs technológia (értsd kvázi mágikus impulzusmegmaradás megszüntetés), bármilyen fegyver viszarugása negálható egy apró antigrav kütyüvel a fegyveren. De persze lehet maradni a jópár egyéb módszernél, amik arra mennek hogy minél jobban minél nagyobb felületen eloszlassák a hirtelen erőhatást (rugózás, válltámasz, állvány, stb)

Laki: Tegyük hozzá hogy egy katanának kinéző, csúcstechnológiás görbe kard, amit "hagyományos" katanák kettévágásával éleznek :P
Pl:
http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2010/ ... acuita.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_7IckL1ZbX-w/T ... Katana.jpg

A lánckard alatt meg sztem nem vmi belsőégésűmotoros felhúzható cuccra kell gondolni, hanem valami nagyonscifi cuccra, teljesen súrlódásmentes mágneses/antigrav sínekben futó lánc, a motor valami nagyon nagy forgássebességű, antianyag hajtotta dolog, a "láncszemek" meg apró nagyon strapabíró anyagból készült monopengék. Opcionálisan az egész dolgot még a megfelelő frekvencián vibráltatja a motor és akkor máris vibro-láncfűrész. (Azt már nem is mondom mi van ha még erre is felraksz egy energiamezőt, az már túltápolás lenne :D )

Egyébként ja a pengékről is lehet beszélni. A jövő anyagtudománya már biztos olyan hogy nanoszinten tudják megtervezni és összerakni a különféle anyagokat meg fegyvereket, így elképesztő strapabíróságot könnyűséget/nehézséget (ami kell), és élességet tudnak elérni ami ráadásul extrém módokon megmaradhat. Más scifikből ugye ismerős lehet a monomolekuláris élezés (mono), ami nyilván azt jelenti hogy pontosan egy atomsornyi éle van a dolognak. Hogy ezt hogy tarthatják fenn hosszútávon azt nemtom, dehát scifi :) . Más ilyen hasonlók, a gyémántfilmbevonatozás (asszem SRben volt pl), vagy a szénnanoszálazás (szintén élnek, de talán tartósságnövelő szer is lehet).
A "Vibro" penge ugye meg az aminek a lényege, hogy a apró de rendkívül gyors mozgást végez a penge, akkor jobban behatol az anyagba (mondhatni "befűrészeli" vagy "bekalapálja" önmagát), aztán ha "rezonanciát" talál az anyaggal akkor meg mégjobb és kés a vajon (inkább levegőn) effektus játszik. A modern vibropengéken lehet is ilyen "állítógomb" amiben pár alapvető anyaghoz tartozó legeffektívebb vibrálás előre be van programozva :).
Ezek közül persze a legjobb technológia mégis csak az energiapenge, mert az amíg a saját áramforrása tart, szétkap/olvaszt/sokkol mindent. Attól függően végülis mi veszi körbe, a SW lézerkard esetén ez csak "sima" plazma volt (akár ez is megvalósítható, még "fix" fegyver köré is, vagy anélkül). A másik lehetőség valami "kinetikus pajzs" ami szimplán csak "széttaszítja" az anyagot amihez ér.

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 19:41
Szerző: Fenrir
Azért nagyon ne szaladjunk el gyerekek. Én azért szeretném a normál technológiát kezelhető mértékűen tartani. Szóval nem sétálgat minden hülye plazmafegyverrel és monokarddal. Most én vagyok a nagy fék, ami nem engedi, hogy terminátorok és űrgárdisták sétálgassanak H'Sekirat utcáin. De az ötleteket értékelem.

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 19:46
Szerző: Riggs O'Conell
Ebben eltér a véleményünk. A fordulatszámtól és a láncfogak anyagától függ a hatékonysága. Minél magasabb a fordulatszám, minél élesebbek a láncfogak és minél keményebb anyagból készülnek annál hatékonyabb.

Anatómiailag sokkal komolyabb károkat okoz mint egy sima penge ( lásd. miért veszélyes ha láncfűrésszel vágnak hasba - mert a láncfogak beakadnak és tépnek ) Ahogy a láncszem megakad és forog tovább a lánc ami beakadt azt tépi tovább. Ezek lehetnek belek, szervek...ragozzam? Az ereket nem megsérti mint egy hagyományos penge hanem darabokra tépi, úgy hogy nem lehet őket később helyreállítani. A csontban olyan kárt okoz mint a fában ( szélesebb és roncsoltabb sebet , mint egy egyszerű fémpenge ) már ha egyáltalán egyben marad a csont, mert ha egy láncszem rossz helyen akad meg több darabba is tépheti - értsd, szilánkos törést produkál.

Az nem oké ha azt mondod, hogy " Szóval, az a bajom a lánckarddal, hogy egy otromba, effektíven használhatatlan, logikátlan fegyver " - Mivel azt hogy használhatatlan lenne kis millió baleseti jegyzőkönyv cáfolja amik láncfűrész okozta sebeket írnak le.

Nem akarok vitát kezdeni, nem lesz benne, elfogadom. De kezeljük a helyén a dolgokat.

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 21:59
Szerző: Serakris Valentius
Nyugi laki, ezek csak ötletek, nem minden táp ami fénylik. De azért mégis csak a jövőben járunk valamennyire, szóval ha nem is alacsony árkategóriában de ezek azért léteznek, és talán nem is ritka, és itt a sorozatgyártott pengék sem középkori minőségűek. Oké be kell lőni valami alap szintet is, de azok is ilyen "duracél" pengék, meg karbonszálas műanyag "pengék" (végülis miért kell hogy fémből legyen, ha van jobb/könnyebb?). A lényeg úgyis az hogy a alacsony-közepes védettségű (kevlár-flak) ellenfelek ellen is viszonylagos hatékonysággal vagy legalább a nullánál nagyobb eséllyel lépjenek fel, különben nem nagyon lenne értelme gyártani :) .

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 22:55
Szerző: Jóindulat
lánckard: személy szerint én is vétózom. maradjon wh40k keretein belül, úgyis ahhoz kapcsolja, aki járatos a dologban. egyébként, ha nagyon vitázni akarunk, szvsz az esetleges páncélon elakadás miatti visszarúgásos balesetek miatt (aki fogott már fűrésszel szöget a fában, tudja, miről beszélek) használhatatlan igazán, illetve szvsz az űrgárdisták emberfeletti ereje szükségeltetik ahhoz, hogy érdemben kezelni tudja a fegyvert. Persze, két kézre markolva, beleállva valszeg tényleg átvihet szinte bármit, de effektív kardként, csata közben egy-egy gyors mozdulattal bevitt találat esetén, főként ha netán páncél is van a másikon, inkább csak lecsúszik, lepattan, mintsem ténylegesen darálna-szaggatna. Vagyis: minden páncél nélküli ellenfél ellen használható lehet, de annyi a feltétele, meg az esetlegessége, hogy nem sok értelme van. De a végső indok: nem wh40k a világunk. ;)

vibropenge, lézer-, vagy erőkard: 4-5 kategóriás fegyverek, lásd fegyverek szintezése. egyébként létezhet, működhet, csak legyen aki megfizesse. ;)

lézerfegyverek és visszarúgás: alapvetően nem értek hozzá. a lőfegyverek működéséről van némi fogalmam, gyakorlatom, minél nagyobb a lőszer, annál nagyobbat üt vissza. meglátásom szerint azért, mert a nagyobb mennyiségű lőpor durran be, egyenlő arányban igyekszik robbanni minden irányba. hogy történetesen a cső irányába tud csak távozni, és viszi a lövedéket maga előtt, az egy dolog, de a lényeg, hogy bizony hátrafelé is ezért rúg. már a sportpisztoly(talán 5mm?) meg a 9mm-es éles között is jelentős visszarúgásbéli különbség van, és akkor még csak nem is komolyabb fegyverekről volt szó.
Hogy a lézer hogyan generálódik, ott van-e hasonló kölcsönhatás, gőzöm nincs, de ahogy elképzelem, ilyenről nincsen szó.
Az antigrav vr-csillapítás működhet, bár szvsz éles bevetésen inkább hanyagolják. ki tudja, mennyire zavar be a fegyver gyors mozgatásába? lásd SR giroállványa, amire lényegében egy miniágyút is feltehetsz, de akkor lőttek a rohanásnak, kúszásnak-mászásnak, talán még az egyszerű ugrásnak is. szóval inkább játéktechnikai szintű féket tennék bele, nem a technikait, ami igazából elképzelhető, talán még meg is oldható lenne.

A monoélezés elvileg megvan, de inkább amolyan butított verzióban: mindig baromi éles a penge, kb mintha két falu kardkészítő egy egész éven keresztül csak finoman élezgette volna. Vagyis semmi külön extra, inkább csak kényelmi funkció.

Láthatatlanság: a felvetések jók, ha jól tudom, mesélői szinten hallgatólagosan ugyan, de így valahogy lett elképzelve. Esetleg bonyolíthatja a dolgot álcalepel, ami hasonlóképpen működik, de ez majd úgyis kiviláglik a mesékből. ;)

Egyébként Laki véleménye igen hasonló az enyémhez, ami a tápolást-túltechnikázást illeti. Különben is, ha jól rémlik, a technika fejlődése valamelyest meglassult a mágikus fajok színrelépésével. ;)

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.04. 00:01
Szerző: Kathleen Sirett
Noh, akkor beszállnék én is az ötletelgetésbe. :)

A láthatatlansághoz annyit, hogy esetleg gondolkodhatnánk valamilyen plazmaréteggel (plazma alatt itt értem az ionizált "gázfelhőt"), ami képes a fény oly módú elhajlítására, illetve visszaverésére, hogy a viselő eltűnjön a szem számára.

Ha már Predatorok, akkor lehet elfilózhatnánk a drága dögci vállán lévő ágyúján (http://bulk.destructoid.com/ul/user/1/19400-161865-predatorjpg-620x.jpg), ami valamiféle energialöketet használ és automata célzókája van, illetve a teleszkópos lándzsán is.

És végül, de nem utolsó sorban: Zajostücsök! :)
Kép

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.04. 00:28
Szerző: Lisim
Jóindulat írta:lézerfegyverek és visszarúgás: alapvetően nem értek hozzá. a lőfegyverek működéséről van némi fogalmam, gyakorlatom, minél nagyobb a lőszer, annál nagyobbat üt vissza. meglátásom szerint azért, mert a nagyobb mennyiségű lőpor durran be, egyenlő arányban igyekszik robbanni minden irányba. hogy történetesen a cső irányába tud csak távozni, és viszi a lövedéket maga előtt, az egy dolog, de a lényeg, hogy bizony hátrafelé is ezért rúg. már a sportpisztoly(talán 5mm?) meg a 9mm-es éles között is jelentős visszarúgásbéli különbség van, és akkor még csak nem is komolyabb fegyverekről volt szó.
Hogy a lézer hogyan generálódik, ott van-e hasonló kölcsönhatás, gőzöm nincs, de ahogy elképzelem, ilyenről nincsen szó.


Igen, a robbanás miatt rúg vissza. És érdekes, de a golyó azonos erőhatást kap, mint az, aki használja a fegyvert. A visszarúgás ereje ugyanakkora, mint ami a golyóra hat. Csak a golyó, ami kirepül, mondjuk van 50 gramm (ami már egy igen nagy kaliber, pl. egy .44 Remington Magnum lövedékének 25 gramm a súlya), a lövő meg a fegyverrel együtt 80 kg. Ez 1600-szoros különbség. Így ami a tartó személy mondjuk 5 km/h^2 gyorsulással löki hátra, az a golyót 1600*5km/h^2 gyorsulással fogja előrefelé tolni (az 5 km/*h^2 csak hasra ütéses szám).

A lézer pedig egyszerűen koncentrált fény. A fő tulajdonsága, hogy koherens, azaz a fényben lévő fázis minden keresztmetszetben azonos. A benne lévő összes foton párhuzamosan, egy irányba mozog. Kiemelném, hogy akármilyen erős lézer ellen egy igen egyszerű tükörrel simán lehet védekezni. Legyen az lézerkard, övedék, akármi. Sőt, vissza is verődik róla. Ha elég jó tükör, akkor lézerként verődik vissza, ha kevésbé jó, akkor mondjuk olyan lézerként (pontosabban majdnem lézernyalábként), amit ma elő tudunk állítani (azaz nem nagyon tud sebezni, bár elvileg az USA hadihajókat épp idén fogják felszerelni lézerfegyverekkel).

Serakris Valentius írta:a látványos lézernyaláb mindig egy ponttól-pontig tartó hosszú valami lesz, és nem olyasmi mint a Star Wars filmekben lévő lövedék, inkább olyasmi mint a Star Trek vagy Warhammer40000 fegyvereinél.


Így van. Mivel fénysebességről van szó, ezért egy rövid nyaláb nem is látszódik (de ettől még lehetséges, és sebezhet). Ám mondjuk a Star Warsban tudtommal inkább plazma volt, mint lézer, azért látszódott, de igazából mindegy.

És ha már szóba került, én is támogatok a Star Trekből némi átemelést. De akkor legyünk pontosak: nem lézer, hanem fézer. Bővebben: http://trekhz.atw.hu/startrek/archivum/ ... fezer.html
És a Diszruptor: http://hu.wikipedia.org/wiki/Diszruptor
Ez meg Fallout, az hiszem: http://users.atw.hu/eroberer/FPNP/Reali ... energy.htm

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.04. 04:56
Szerző: Kryon Vorm
Ha már van ez a topic, akkor én is hozzászólok.

Az első ötletem egy antigravitációs elven működő csapda. Lényegében a medvecsapda elvén működne azaz letesszük valahova és várjuk, hogy valaki belelépjen. Csak a medvecsapdától eltérően az antigrav cucc lényegében egy tálca lenne, amire ha rámegy az áldozat, akkor a tálca aktiválódik és úgy felhajítja az áldozatot, hogy az a puszta gyorsulásba halna bele, a hullája meg még felfelé menet elégne a légkörben.

Másik, hogy talán kezdhetnénk valamit a savakkal is. Teszem azt egy két tartályos fegyver, amik két külön anyagot tartalmaznak, és a ravaszt meghúzva nagy nyomáson, vékony sugárban kifröcskölnek. Még a fegyver csövében reakcióba lépnének egymással és a külvilágba már nagy nyomású savpermet kerülne ki.

Na meg az ősi fegyver, a tűz. Én szívesen látnék például néhány spéci lángszórót, amik kb vízipuska méretűek és jó ideig nem fogynak ki a gyehennából.

A legszélesebb felhasználási területet pedig a droidok jelentik a számomra. Teszem azt ha én egy milliárdos vadász lennék, nálam hegyekben állnának az olyan gépszörnyek, amik infrával, ultrahanggal, hőkamerával, röntgennel meg minden egyébbel felkutatnának és vagy tizenötféleképpen megsemmisítenének az ellenséget. Ezek pénztárcabarátibb verziója lehet pl egy kis repülő gömb, ami teszem azt savat, mérget, gázt permetez szét adott területen. Esetleg kutyának, macskának, légynek, muslicának álcázott robotok beléjük épített bombákkal. Ezek szépen elsétálnak, elrepülnek adott helyre és ott szépen felrobbannak. A muslicának álcázott cuccot akár be is lélegezheti az áldozat és egyenesen a tüdejében robbanhatna. Na meg a miniszámítógépek, amik együtt kiadhatnának bármit. Mint a legó. Az egyszerűbb verziók csak kardokká meg fejszékké meg páncéllá állnának össze, a komolyabbak már akár lézerfegyverré is a legkomolyabbak meg akár emberimitátorok is lehetnek. Vagy bármilyen mást imitálhatnának, lényegében egy kezes-lábas lenne amit a halandó felvesz és azzá válik amivé akar, amolyan szintetikus alakváltóként.

Végül pedig ott vannak a biológiai fegyverek. Kilencszáz év alatt, pláne az új fajok fiziológiájának ismeretében bizonyosan születtek olyan baktériumok, vírusok, amikhez képest a H1N1-el fertőzött ciánkapszula csak vitamintabletta.

Mindezt pedig össze lehet kombinálni egy kis pl gondolatokkal (agyhullámokkal) irányítható minirepülővé, aminek az emberi karba építhető tok lenne a "hangárja" és kamerás felderítéstől az üzenetközvetítésen át a lézerfegyverrel történő harcig mindenre használható lenne. Akár elég ereje lenne, hogy két ilyen karba épített cucc felemeljen akárkit a karjaiba vagy bárhova máshova épített "hangároknál" fogva és elrepítse akárhova. A vezérlés meg történhetne úgy, hogy az instrukciókat közvetítő ingereket az agy az idegrendszeren keresztül eljuttatná a "hangárokba" ahol azok rádiójellé alakulnak és onnan már simán eljutnak a minirepülőig. Meg persze a minirepülő minden adatot ugyan úgy jel formában a hangárba juttat, ami visszaalakítja ingerré , aztán az idegrendszeren keresztül közvetlen az agy dolgozná fel az infókat. Ez által akár egy sor új érzékszervet és fegyvert is magába integrálhat valaki pár minirepülő segítségével.

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.04. 08:42
Szerző: Serakris Valentius
Rövid verzió (hogy ne untassak senkit): Igazatok van, és Lisim rátapintott a lényegre : "És érdekes, de a golyó azonos erőhatást kap, mint az, aki használja a fegyvert." Ez a sokkal általánosabb érvényű lendület és energiamegmaradás miatt van, amit erre a rendszerre is fel lehet írni. Itt a golyó "viszi" a lendületet, a másik esetben a foton. Mind1 mert csak akkor lenne jelentős ha a lézernek akkora energiája kellene legyen hogy nagyméretű tárgyakban bontson fel atomi kötéseket mondjuk. Ez max a nagyon spéci kézifegyvereknél eshetne meg, egyébként meg az EVE online adatbázisa ezt az energiaszintet már az űrhajók ágyúihoz rendeli :P .

A Tükörről már elmondtam a véleményem, ha speciális hadászati célra (erre a célra) készített "tükörről" van szó akkor oké. Viszont senki ne várja hogy egy szobatükör vagy egy fémes felület megvédi. (A szobatükör reflexiós tényezője 90%, ami azt jelenti hogy 10% egy fegyverlézerből még mindig "felszívódik" benne, és bizony pont amiatt mert koncentrált, az ott helyben kiégeti. Ez egy pillanat alatt lejátszódik, akár úgy is, hogy a lézer első fele utat éget a második felének, ami azt jelenti hogy nagyon leegyszerűsítve a delikvens több mint felét bekapja a nyalábnak (márha maga elé tartotta). Ok nem azt mondom hogy alapvetően elvetélt ötlet de nem egy medusa vs perseus effekt.)

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.04. 10:00
Szerző: Lisim
Serakris Valentius írta:Itt a golyó "viszi" a lendületet, a másik esetben a foton.


Jajj. A tudomány mai állása szerint a fotonnak nincs tömege (pontosan nem kg-ban megadható, az invariáns tömege nulla), így lendülete sem nagyon lehet (pontosabban van neki, de brutális mennyiségű fénynek sincs jelenleg olyan mennyiségű, hogy figyelembe vehető lehessen, az energiáját ként osztani a fénysebességgel, ami gyakorlatilag nulla). Energiája van. És ugyan van fénynyomás, sőt az úgynevezett Napszelet már ma is használják az űrtechnikába, illetve figyelembe veszik, de az nem tömeg/impulzus miatt van. Ha valakit eltalál egy adag fény, nem fogja meglökni, ahogy a fényt kilőve egy fegyverből az nem fog visszarúgni.

Serakris Valentius írta:A Tükörről már elmondtam a véleményem, ha speciális hadászati célra (erre a célra) készített "tükörről" van szó akkor oké. Viszont senki ne várja hogy egy szobatükör vagy egy fémes felület megvédi. (A szobatükör reflexiós tényezője 90%, ami azt jelenti hogy 10% egy fegyverlézerből még mindig "felszívódik" benne, és bizony pont amiatt mert koncentrált, az ott helyben kiégeti. Ez egy pillanat alatt lejátszódik, akár úgy is, hogy a lézer első fele utat éget a második felének, ami azt jelenti hogy nagyon leegyszerűsítve a delikvens több mint felét bekapja a nyalábnak (márha maga elé tartotta). Ok nem azt mondom hogy alapvetően elvetélt ötlet de nem egy medusa vs perseus effekt.)


Jó néhány hozzászólást csak úgy skippeltem, szóval sorry, ha volt szó róla korábban.
Ami azt illeti, ez hullámhossz függő. Ha az adott lézer a látható tartományban van (kb. 380-760 nm), akkor ott pl. az ezüstnek ~95% a visszaverési tényezője (amit használnak ugye a mai tükrökhöz), ellenben 300 nm-es hullámhossz alatt gyakorlatilag 0% ez az érték. De én úgy gondolom, hogy 900 év alatt csak rájöttek, hogy egy nő mennyire odalenne, hogyha egy 100% reflexiós tényezőjű tükröt kapna ajándékba. :D Úgyhogy ha már 2900, ne ez legyen a legnagyobb gond.
(Amúgy véleményem szerint, amelyik lézer átüt egy tükröt 95%-os visszaverődés mellett, és még a mögötte lévő áldozat is belehal, az olyan erős, hogy tükör nélkül ugye 20 egymás mögött álló embert egy lövéssel öl meg, amit kicsit túlzásnak tartok.)

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.04. 10:10
Szerző: Riggs O'Conell
Sok jö ötletet látok, viszont arra érdemes lesz figyelni hogy a durván gyilkolni képes fegyverek nagyon-nagyon drágák és ritkák legyenek. Pl. az ilyen karba ültethető repülőgép, repülő gömbök, stb. Az oké hogy létezik, de megszerezni egyáltalán ne annyi legyen hogy besétálok és megveszem.

Kéne valami határ féle hogy mit lehet még megvenni egy általános fegyverboltban és mi az ami már csak valóban nagyon kemény játék, és pénz árán szerezhető meg. Így elkerülhető lenne az amit már Laki is írt, hogy mindenki energia páncélban meg plazma ágyúval sétáljon, viszont a rendszerben meglenne a folyamatos fejlődés lehetősége.

Ha engem kérdeztek én a lézerkarabélyt is már az erősen katonai cucchoz sorolnám ami mondjuk illegális fegyverkereskedőtől még beszerezhető az utcán, de hétköznapi fegyverboltokban már nincs. - Mert a közbiztonságra komoly veszélyt jelent. Ugyanez az energia páncélra - létezik, de nem lehet besétálni valahová és venni egyet. És ugyanígy a robbanó legyek, repülők, harci gázok - Ezek katonai fegyverek, civilek ilyet nem használnak.

Lényegében az én javaslataim is ilyen speciális darabok voltak. Szerintem a sorozatvető se legyen sehol csak úgy megvehető, meg az energia pengéjű fegyverek. Létezzen, de katonai cuccként amit nehéz megszerezni - És komoly következményekkel jár ha elkapnak vele.

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.04. 11:46
Szerző: Serakris Valentius
Lisim: Nem szeretem sokszor ugyanazt elmondani, de ezért írtam hogy ez már nagyon spéci nagyenergiájú fegyvereknél lépne fel (ami más scifiben már űrhajóra szerelnek). Igen tudom hogy nincs tömege, és tudom hogy a lendület nem abból származik, de erre a lendületre ugyanúgy vonatkozik a lendület megmaradása, és az atomokat is visszalöki pl: http://atomfizika.elte.hu/magfiz/mos/mos7.htm
(De javítottam is magam: ez csak nagyon spéci esetben lesz igaz)

A Tükörre megint csak azt tudom mondani sztem már letárgyalt dolog. Talán akkor lenne a legjobb ha megegyeznénk hogy a lézerimpulzusok mekkora energiát is közvetítenek (nem kéne ennyire belemenni sztem), de ez nem hinném hogy "lineáris" lenne. A lézernyaláb az energiától függően fogja roncsolni azt a szerencsétlen tükröt, és ha az a 5-10% elég nagy hogy beindítsa a roncsolódási folyamatot, akkor minél inkább hevített és "tropa" az a rész ahova beérkezik, annál kevésebb a visszaverési tényezője, végül már az egészet átengedi mikor csak egy olvadt lyuk az egész. Ez nagyobb energián hamarabb is bekövetkezhet, mondjuk még ugyanazon a ~1 másodperc hosszú nyalábon belül.

Igazából scifibb fejjel is gondolkoztam: Katonai (anti-infantry) lézereknél (meg általában fegyvereknél) olyasmi az előnyösebb ami inkább "roncsol" mint "átüt". Ha vennénk egy mai lézert és csak simán felturbóznánk annyira hogy átlukasszon mindent igen precíz és vékony lukakat kapnánk mindenben. Azt hogy ezt mégis hogyan érik el hogy fegyverként működjön és energiájának jórészét a célpontba adja le, az maradhat a scifi jótékony homályában, jelezve esetleg olyanokkal hogy "pontos energia és intenzitás kalibráció" vagy ilyesmi.

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.04. 11:54
Szerző: Laki
Oh nyugi, részemről az "átlag fegyverboltban" sem annyi lesz, mint Jenkiföldön, hogy bemész és kijössz egy berettával. Részemről minden fegyver engedélyköteles, szóval ha rajtam múlik, kössék fel a gatyájukat a fegyverrel átérkező karakterek.

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.04. 17:58
Szerző: Serakris Valentius
A félreértések tisztázása után, írok egy kicsit a "különleges" szilárdlövedékes fegyverekről mint a Railgun vagy a Gauss fegyver. Igazából ez sok scifiben játékban előjön, és az alapelvük ugyanaz, elektromágneses úton gyorsítanak egy vezető / ferromágneses lövedéket. Műanyag, vagy kerámia vagy egyéb "különleges" de a fenti két tulajdonság egyikét nem teljesítő lövedékkel nem igazán fog működni a dolog, maximum nagyon extrém energiákon (amiket még mindig előállíthat egy random scifi kézireaktor). (Fun fact: hipererős mágnesekkel már lebegtettek békát is, szal semmi sem lehetetlen :P )
A két típusú fegyver között van különbség, elvben hasonlóak, de a megvalósításuk más. A "Railgun" nevéhez hasonlóan vezető síneket használ ami mentén mozog a lövedék, valahogy így:
Kép
Ennek a felépítésnek lényegi eleme a vezető lövedéket körbevevő szintén vezető kontakt "csúszka", ami a gyorsítás végéig társa marad a lövedéknek. Ez ilyen, a megvalósítás miatt kell bele, persze jövőben ezen is lehet javítani mint mindenen, lehet a lövedék burka eleve surlódásmentes kontaktanyag, vagy már nem is kell bele.
Pár kinézeti koncepció by google:
Kép
http://fc05.deviantart.net/fs51/f/2009/ ... ficPen.jpg

A Gauss fegyver csak annyiban más tészta, hogy egy picit más alapokon működik, és inkább a kilövendő dolog mágneses mivoltát használja fel annak gyorsításra, erre egy szemléltető ábra:
Kép
Szóval ez inkább tekercseket és azok ügyesen vezérelt kapcsolásával létrehozott mágneses terekkel apellál, ami nyílván jórészt csak mágneses lövedékek kilövésére alkalmas. Mondjuk Ilyen lövedékeket nem csak vasból de különféle ötvözetekből vagy egyéb "scifi dolgokból" is meg lehet alkotni (pl saját áramforrás a golyónak, hamár saját meghajtásról is szó volt -> ez még egy olyan érdekes ötlethez is elvezet mint a "sokkoló lövedék" esetleg már nagyon scifibe menvén egy "robotlövedék").
Egyébként a tekercselés az ilyen koncepcióképeken is jól kivehető:

Kép

http://fallout.bethsoft.com/images/art/ ... een03B.jpg

NNa, de a lényegi része a dolognak hogy ez az elektromágneses gyorsítás mire is jó. A "normál" fegyverekben, ahogy már írták egy páran kémiai anyag gyors és expanzív reakciója (robbanás) löki előre hirtelen a lövedéket, ami felvet néhány problémát, pl hogy hogyan kontrollálják a robbanást, hogy azért ne szedje szét a fegyvert magát, de azért elég erős koncentrált irányított legyen hogy emberes löketet adjon. Nyilván emiatt az ereje kicsit behatároltabb lehet (bár ez is technológia függő, mint minden), meg ugye a robbanóanyagunk ereje - tárolt energiája is meghatározza a lövés erejét. Na most ezeknél a spéci fegyvereknél a határ attól függ hogy milyen nagy energiát lehet bevinni és milyen gyorsan. A jövőben az energiatárolás és termelés hatékonysága biztos mérföldekkel javul, így a kis minireaktorokkal/energiacellákkal úgy el tudják látni ezeket hogy a határ a csillagos ég... lehetne, ha nem kellene figyelembe venni, hogy ezeknek a dolgoknak is van visszarúgása ( VAN :) ), ráadásul a nagyobb sebességgel kilőhető golyók miatt nagyobb mint a normál fegyvereknek, plusz, ha túl gyors a golyó, az atmoszféra kicsit beszól a dologba, és lehet elég a levegőben mielőtt az áldozatig eljutna (mint egy meteor).
Előnye nyílván a nagysebességű (nagyobb hatótávolságú) és nagy áthatolóképességű lövedék, hagyományos páncélok és páncélozott járművek ellen ajánlható lehet. (Bár a páncélokon való áthatolásnál talán nagyobb szerepet játszik a lövedék sűrűsége, ezért szoktak néha IRL "kimerült urán" lövedéket csinálni, mert piszok sűrű, scifibb dolgokat is ki lehet találni mint "bármilyenium" lövedék és egyéb ötvözetei)

Még megemlítem a témában az egyik kedvenc scifi univerzumom a Mass Effect fegyvereinek a sajátosságait. Egy olyan világban ahol a gravitációt/tömeget képesek a technológiával manipulálni érdekes trükkökkel élhetnek a mérnökök, mint a tömegkioltó mezőben sokkkal könnyebben (kevesebb energiával) felgyorsított test, vagy mesterséges gravitációval való gyorsítás. Ez nyilván már a high scifi kategória, de azért érdekes lehet, hasonló előnyökkel mint a gauss/rail, de kevesebb hátránnya, hisz a visszarúgás a különlegességek miatt nem játszik szerepet annyira. Igaz az ME fegyverei elvileg kifogyhatatlan lőszerrel rendelkeztek, mert nagyon kis mennyiségű fémet is feltudtak gyorsítani pusztító sebességre, és csak a túlhevülés fenyegette őket.

A védekezést a "normál" páncélokon túl, mindenféle "pajzsokkal" lehet megoldani, amit általában úgy képzelünk mint valami kéken világító energiából táplálkozó izét. Megint merítve kicsit a MassEffectből ezek ugye működhetnek olyan elven hogy valamilyen (anti)gravitációs hatással negálják a lövedék mozgási energiáját, megállítják a levegőben, vagy valami tömegmegváltoztató trükköket vetnek be ennek érdekében. (Vicces hogy ME univerzumban is a sötét anyagot/energiát használják erre). Lehetnek ezek mellett a kinetikus pajzsok mellett mágneses pajzsok, amik meg ugyanazt csinálnák mint a gausspuska, csak fordítva, vagyis hogy mágnesesen visszalassítják a lövedéket (Nyilván gauss fegyverek ellen lenne ez a leghatékonyabb, mert nem mágnesezhető lövedéket meg simán bekapna a használója). Az megint más és inkább a scifi balladai homályába burkolható kérdés hogy mégis hogyan csinálják meg ezt minden irányban "pajzsszerűen" hatékonyan. Dehát még mindig kifogyhatatlan energiaforrásaink vannak szal lapozzunk. Ha nagyon extrémek vagyunk akár még ilyen "plazmapajzsot" is ki lehet találni, ami bármi bejövő dolgot dezintegrál, egy pajzsformájú elektromágneses mezőben lebegő plazma, minden mást is plazmásít amihez hozzáér, de nyilván a mező maga benntartja az "extra" anyagot is, így nem kell attól félni hogy valami nagyon forrót kap az arcába a használó.

Oké, mára kifogytam a magyarázhatnékból, és elnézést az újabb wall of text miatt. Egyébként a különféle fegyverek és páncélok (ezt még ki lehetne itt is fejteni) típusairól jó támpontot adhatnak az asztali szerepjáték könyvek. (De pl beültetések terén sztem még midig a Shadowrun jár elől, ott elég sok ihletet lehet kapni ilyen téren).

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.04. 19:21
Szerző: Ivy Fable
Atya ég egy napig eltűnök erre ti már ennyit kidolgoztok.
Nos Laki kritikái alapján kerestem pár képet, csak hogy mindenki tudja milyen fegyverekről is van szó.:
Chakram-hoz találtam egy jót(akkor összehajtogathatós formában is van, szupi):
Kép
Meg egy kép a glaive-hoz is:
Kép

kétélű fegyver ilyen lenne:
Sajnos a neve nem jut eszembe ezért csak a leírását tudom megadni. Ez a fegyver borotvaéles és olyan, mint egy íj, csak kard változatban, a penge éles és a modernebb változatainak a vége úgy vág, mint a lézerkard.(lásd fent Riggsnél.)
A fegyvert középen leet megfogni és kialakításának köszönhetően, képes vagy magad körül úgy pörgetni, hogy minden körülötted álló megsérüljön. Hasznos fegyver, mikor egy csoport goblin támad rád.
Persze ennek is több változata ismert.
Kép
Valahogy így nézne ki, csak pont a túloldalon lehetne megfogni, hogy magadtól elfele tudj vele vágni és ne épp magad felé.

Egyenlőre ezeket a képeket találtam.

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.04. 19:59
Szerző: Laki
Gyerekek, had jegyezzem meg, hogy ez nem az "Én ilyen fegyót akarok" rovat. Azt tessék mesélővel intézni PMben.

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.04. 23:23
Szerző: Serakris Valentius
Ivy: Ezek inkább "általános fegyverötletek" (biztos ennek is megvan a helye valahol), ide meg inkább fegyvertechnológia meg scifi jönne. Amúgy a fegyver aminek nemtudod a nevét egy klingon bat'leth a StarTrekből, és bár "scifi fegyver" mert scifiben szerepel, de nem rendelkezik azokkal a tulajdonságokkal amiket mondasz. Ez egy rituális fegyver amolyan a "klingonok katanája", de önmagában nem bír szuper erővel, max ha ráapplikálnának valamit, de az meg megint más.

Re: Fegyverrendszer és technika

HozzászólásElküldve: 2013.03.05. 00:16
Szerző: Lisim
Ivy Fable írta:kétélű fegyver ilyen lenne:
Sajnos a neve nem jut eszembe ezért csak a leírását tudom megadni. Ez a fegyver borotvaéles és olyan, mint egy íj, csak kard változatban, a penge éles és a modernebb változatainak a vége úgy vág, mint a lézerkard.(lásd fent Riggsnél.)
A fegyvert középen leet megfogni és kialakításának köszönhetően, képes vagy magad körül úgy pörgetni, hogy minden körülötted álló megsérüljön. Hasznos fegyver, mikor egy csoport goblin támad rád.
Persze ennek is több változata ismert.
Kép
Valahogy így nézne ki, csak pont a túloldalon lehetne megfogni, hogy magadtól elfele tudj vele vágni és ne épp magad felé.


Star Trek -> Klingonok, és a fegyver neve: Bat'tleh.
Amúgy pedig ne haragudj, de azt megadni egy fegyver leírásának, hogy ilyen-olyan, de hűde csúcs-szuper éles... nyilván cél az összes létező vágófegyvernél, hogy éles legyen. Legyen az egy egyszerű kés, vagy egy brutális cucc.

@Serakris: egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy kifejlesztettek egy ilyen energiájú fegyvert, de egy egyszerű, fasza tükröt nem sikerült összetákolnia senkinek. Ennyit reagálnék.
Illetve még a fent idézett szöveghez. Lézerkard. Ne. A lézer alapvető tulajdonságaiból adódik, hogy nem tud kard formát felvenni. Nem véletlenül nem volt soha sehol lézerkard. Legyen inkább plazmakard vagy simán fénykard, mind a Star Warsban, de lézerkard... ne. Szerintem. :)